Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pinnacle PCTV Stereo


Oke

Recommended Posts

Oke

Pinnacle PCTV Stereo kártyához drivert keresek.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

@szabzso

 

Amit belinkeltél az a BT878 chip-es PCTV kártyákhoz való és nem az új Philips chip-es Stereo kártyákhoz :S

 

 

@Oke

 

>> katt ide <<

Link to comment
Share on other sites

Oke

Milyen szoftvert ajánlatok TV nézésre? :upsz:

 

Köszi. (Mûködik a driver!)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Van aki a Dscalerre esküszik, én a ChrisTV-re.

Link to comment
Share on other sites

szabzso

Csak nézésre a DScaler szerintem a legjobb, rengeteget kipróbáltam régen, de nálam az produkálta a legszebb képet (szintén pinnacle pctv pro), én arra esküszöm.

 

A linkért bocsi :upsz: , nem tudtam, hogy ilyet is kellene nézni, ill hogy kétfajta chippel is létezik.

Link to comment
Share on other sites

Oke

Nem gond. Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tzoli

Lenne egy kis problémám. Hosszú idõ után visszatettem a gépembe a PCTV Stereo kártyámat, de sajnos nem akarja a jót. Elsõ indításra a Visio (vagy mi) hibára hivatkozva leáll. Ha a gép nem indul újra, akkor második indítási próbálkozásra azt mondja, hogy hardware initialisation failed. Akármilyen programmal próbálom indítani, mindegyik hibával elszáll (PCTV Visio; NanDub, VirtualDub capture módban; kipróbálható Cyberlink TV stb.) XP SP1-es a gép és korábban már egyszer (a vásárlás után) probléma nélkül ment. Kirpróbáltam: kártya ki, kártya be; szoftver + driver le, majd vissza. Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A kártyádat tedd át egy másik PCI foglalatba. Úgy próbáld ki.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Nem segített... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Én csak remélem a tied sem egy hibás széria volt...

Apropó: driver frissítés volt már?

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Én is remélem. :) De, mint említettem korábban probléma nélkül mûködött.

 

Driver frissítés nem volt. Találtam update-et a pinnaclesys.com -on, de ott nem írtak semmi olyasmit a frissítésrõl, ami ilyen problémát orvosolna...

 

Egyébként egy másik fórumon :upsz: találtam egy lehetséges megoldást (este tesztelem és leírom mi lett az eredmény, hátha más is okul belõle). Állítólag összeveszik a Nero-val / Quicktime -al a Pinnacle...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ó, az a probléma olyan régi, hogy eszembe nem jutott felvetni... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Hát pedig ez volt a probléma. Most már mûködik a kicsike. Átneveztem ezt a két fájlt: NeQTADec.ax és NeQTVDec.ax (C:\Program Files\Common Files\Ahead\DSFilter).

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na akkor érdekes, mert még a régebbi 6-os verziók csináltak ilyet, de az utóbbiak már nem fagyasztanak. De a lényeg, hogy megoldódott!

Link to comment
Share on other sites

Kürtös Zoltán

Pinnacle PCTV 110i az XP SP2 felismerte, drivert telepítette, médiacenter beállításoknál csatornákra rákeres, megtalálja de utána nem menti el, nem lehet nézni semmit. Mi lehet az oka? Ha tudtok kérlek segítsetek

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Melyik Mediacenter verzióval próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

Kürtös Zoltán

3.2a verzióval, amit a kártyához adtak.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Akkor frissítsd fel 3.4-re! ;)

Utána úgyis újra kell keresned a csatornákat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Molt@m
Lenne egy kis problémám. Hosszú idõ után visszatettem a gépembe a PCTV Stereo kártyámat, de sajnos nem akarja a jót. Elsõ indításra a Visio (vagy mi) hibára hivatkozva leáll. Ha a gép nem indul újra, akkor második indítási próbálkozásra azt mondja, hogy hardware initialisation failed. Akármilyen programmal próbálom indítani, mindegyik hibával elszáll (PCTV Visio; NanDub, VirtualDub capture módban; kipróbálható Cyberlink TV stb.) XP SP1-es a gép és korábban már egyszer (a vásárlás után) probléma nélkül ment. Kirpróbáltam: kártya ki, kártya be; szoftver + driver le, majd vissza. Ötlet?

Nekem is pont ez van! Köszi a tippet, kijavítom. Miért csinálja ezt? Én is csak kivettem a karit... :S

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A Nero QuickTime szûrõit le kell tiltani, átnevezni vagy törölni, ahogy tetszik. És utána megy. És van SP2-es driver is a Pinnacle oldalán Stereohoz. (ami ugye 100i, ha jól emlékszem).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Molt@m

Érdekes, nekem a DSFilter mappában nincsenek az említett fájlok. Csak NEQTDec.ax, és továbbra is hardware initizalition failed! mit tegyek?

:(

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Namármost.

A Stereoból szerintem volt egy szériahibás verzió, mert anno hallottam, hogy pár kártya hasonló dolgot mûvelt más-más gépben.

Tehát nézd meg, más gépben is ezt adja-e elõ.

Ha nem, akkor telepítsd fel a pinnaclesys.com oldalról a legújabb drivert, esetleg a 100i-ét is megnézheted hozzá. ;) Az alaplapi drivereket és videodrivert is nézd meg!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

továbbra is hardware initizalition failed!

 

Kodek-pakk van fent ? (esetleg volt ?)

 

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Nem raktam át másik gépbe mert itt most csak ez az egy van, viszont leszedtem az SP2-es drivert és lám...működik.

 

Köszönöm segítséget :)

 

szerk: nincs fent kodek pakk tegnap raktam újra az XP-t.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...