Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Timer használati esetei


Guest

Recommended Posts

Guest

Hello!

 

A következõ a szitu:

A Delphiben csináltam egy kis animációt, hogy Timerrel mozgattam egy képet, illetve csökkentettem a méretét folyamatosan.

Tehát a Timer -be beírtam hogy:

image1.height:= image1.height-1;

 

Viszont amikor beírtam, hogy ha eléri a megadott Height értéket váltson írányt tehát:

if image1. height= X then

image1.height:=image1.height+1;

 

Lefut a progi, csak az a gond, hogy mikor eléri a kívánt magasságot, nem vált irányt, hanem elkezd vibrálni.

Megpróbáltam egy másik timer beiktatásával, de ugyanaz az eredmény.

 

Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez így nem megy, mert amikor eléred az X méretet, akkor növeled eggyel, majd a következõ timernél, mivel nagyobb vagy X-nél, megint csökkenteni fogja.

 

Ezért inkább készíts egy globális változót, ami tárolja az éppen aktuális irányt, mondjuk lehetne a neve offset, értéke pedig vagy 1 vagy minusz 1.

Az if-et ki kell bõvíteni, mondjuk így (nem delphiben van):

if (offset=1 and méret=maximum) or (offset=-1 and méret =minimum)  then offset=-1*offset
kép.méret=kép.méret+offset

Link to comment
Share on other sites

Guest

Probáltam, de nem reagál rá. Érdekes. :( Ugyanugy eltünik a kép, és nem indul el vissza.

 

Nem tudom mihez kezdjek :(

Egyébként azt hiszem én fogalmaztam rossul.

Olyasmit szeretnék, hogy az image kép folyamatosan tünjön el, tehát mintha alulról elkezdenénk "szeletelni" és foyamatosan eltünik a kép, mintha egy "láthatalan süllyesztõbe " menne.

Eztán, hogyha teljesen eltünt, forduljon meg, és bukkanjon elõ, majd mikor teljesen láthatóvá válik a kép, megint csökkenjen, és így tegyen addig, amig valami esemény másra nem készteti.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Na sikerült megoldani :)

 

Lenne még egy kérdésem, ha nem gond:

 

Van a Formomon 8 darab image komponens.

 

Azt szeretném, hogy egy kép random jelenjen meg másodpercenként valamelyik image -ban. Tehát megjelenik az egyikben és egy sec után eltünik és egy másikban bukkan fel amit random módon választ ki, hogy melyikben, aztán megint eltelt egy másodperc, megint elvándorol egy másik image-ba.

Gondolom kell hozzá agy timer is, ami 1 sec-re van álitva. De a többit Nem tudom. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
DonTomika

Ez most egy versenyfeladat, vagy csak teljesen véletlen... :?:

Ugyan ilyen topic itt: Prog.hu

Még a két kérdés ideje is hasonló...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...