Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képbõl levágás


Guest

Recommended Posts

Guest

Hali!

 

Van egy képem, ebbõl le szeretnék vágni jobbról mondjuk 50 pixelnyi csíkot, ezt hogy/milyen progival kell?

Link to comment
Share on other sites

google

Pl. XnView. De a Painttel is meg tudod csinálni, bár tömörített képeknél a mentés miatt nem ajánlom, de bmp-nél vagy gifnél tökéletesen alkalmas.

 

Paint: (A menüben) Kép -> Attirbútumok -> Szélesség legyen eredeti szélesség -50 px (fejben vond ki :D )

 

XnView: Kép -> Vászon méret -> Szélesség -> ugyanúgy vonj ki belõle ötvenet

Ha van pipa az arányok megtartása mellett, akkor vedd ki onnan. Fontos, hogy alapértelmezés szerint a képbe jobbról fog bevágni, Shift + H -val veszteségmentesen tükrözheted a képet, illetve a Szélesség ablak legalsó részén átállíthatod, honnan vágjon a program.

 

u.i.: Elvégezni sokkal egyszerûbb, mint leírni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Blueeight

Hello!

 

Irfanview -ban egérrel kijelölöd a képérészletet, amit meg akarsz tartani( az ablak tetején ott van egy kis számláló ami számol pixelben is) utána "szerkesztés" és "kijelölt rész a kép" vagy CTRL+Y

 

Kivághatod azt a részt is ami nem kell és akkor "szerkesztés" és "kijelölt rész kivágása" vagy CTRL+X

 

utána mentés másként

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

Guest

Köszönöm a segítségeket. :) Könnyebb a dolog mint gondoltam. Érdekes, végig az orrom elött volt ez a megoldások, de nem vettem észre. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
eremit

Egy kép sarkait szeretném lekerekíteni. Milyen program képes erre?

Link to comment
Share on other sites

intruder

Ez azért így elég tág kérdéskör :hááát:

 

Photoshop, Illustrator, QuarkXPress, InDesign, CorelDraw, Paint Shop, Freehand, Gimp stb...stb...

Link to comment
Share on other sites

eremit

Köszi! Már megoldottam. MS Painttel. :)

Link to comment
Share on other sites

intruder

Mégiscsak jó program ez az MS Paint :P

Link to comment
Share on other sites

eremit

Tényleg jó! :) Én sokat használom. Kár, hogy a definiált színeket nem lehet elmenteni egy fájlba. :(

Link to comment
Share on other sites

Pentium XE

Szerintem se annyira rossz, de nem is jó, mert a jpg-t nálam szörnyû minõségben menti el.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72
Köszi! Már megoldottam. MS Painttel. :)

Hogyan kerekíted le a kép sarkait Paint-tal?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Volt egy lekerekített sarkú képem. Ennek a sarkát rámásoltam. Ráközelítettem és módosítottam a színeket. Kész!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Copy

Sziasztok!

 

Talán az újságban, vagy itt a fórumon olvastam már róla, nem emlékszem kristály tisztán. Az biztos, hogy valahol volt már szó róla, de nem találom sehol sem, úgyhogy bocsánat, hogy nem a megfelelõ topicba írom, jobbat nem találtam hirtelen:

 

(Nem vagyok grafika terén túl tapasztalt, úgyhogy bocs a megfogalmazásért.)

Az a probléma, hogy egyes esetekben találkoztam már azzal a jelenséggel, hogy ha módosítok egy képet, vagy valaki küld nekem egy módosított képet -pl. eladásra szánt autó, kivágott rendszámtáblával-, akkor magán a képen tényleg hiányzik ez a terület, viszont az elõnézeti kép változatlan. Töröltem a thumbs.db, meg egyéb ilyen fájlokat, de még mindig változatlan az elõnézeti kép.

Ez mitõl és miért van, hogyan lehet orvosolni?

 

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Start menü > Vezérlõpult > mappa beállításai > Nézet fül > Ne gyorsító tárazza a miniatûröket résznél pipáld ki. Szerintem akkor már jó lesz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...