Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD másolás


subidubi

Recommended Posts

Adani

Én is így hallgatom a legális cd-imet is, mivel így több szám fér egy lemezre, és egy 3-4 órás utazáskor nem kell cserélgetni a CD-ket.

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Itt álljunk meg egy cseppet! Mindenki elment egy igen fontos dolog mellett, amit valaki már írt.

Ha én megveszek egy üres CD-t DVD-t, akkor ugye ezen rajta van a jogdíj. Tehát azt másolok rá, amit akarok, hiszen kifizettem a jogdíjat.

 

Ugye nem a saját fényképeim után fizetek? Mert akkor nagy baj van.

 

Tehát ebbõl az alaphelyzetbõl kell elindúlni, hogy elõre kifizettetik velem. Rendben, de akkor senki ne kérdezze tõlem, hogy mi van rajta!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Egy analógia:

Én kiállok zenélni a színpadra, a saját cuccomon, a saját nótáimat, ismétlem, nem mások nótáit, a magamét.

ÉS BE KELL CSENGETNI A JOGDÍJAT!

 

Szerinted a saját képeid után fizetsz?

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Ugye nem a saját fényképeim után fizetek? Mert akkor nagy baj van.

De, a saját fényképeid után is fizetsz, mivel már a lemez megvételekor kifizeted a jogdíjat. :hááát:

Nézz körül itt. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ezért nem fizetek én jogdíjat. Ha kapnék érte valamit kifizetném, de így nem.

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Én értem, ti értettétek félre! Nem a saját fényképeim miatt tették rá a jogdíjat. Hanem a másolások miatt. Ha, akarom, ezzel legalizálták a másolást.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Pl.: Az újraírható CD/DVD-en lehetne a jogdíj összegével egyenlõ értékû kis játék vagy egy humoros kép vagy a gyártónak egy-két reklám fotója vagy termékeit bemutató flashanimáció. Ezek a termékek olcsobbak lennének ha egyszer reklám van rajtuk és a mi megvennénk mert le tudjuk törölni utána, de cégek akik vesznek 1000db cd-t egy hónapban azokon nem lenne ilyen, hogy ne keljen veszõdni a letörléssel.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Ez nem így mûködik Baludada. Például bemész egy boltba, veszel ezt-azt és a pénztárnál rájössz, hogy nincs táskád amibe belerakd. Kérsz a pénztárostól és õ ad neked egy táskát x forintért, amin az adott bolt logója van és ezzel reklámozod az üzletet. Tehát Te fizetsz azért, hogy mindenki lássa az utcán milyen boltban voltál vásárolni, holott ez nekik reklám. De ez csak egy példa, nagyon sok más feliratos termékrõl is beszélhetnénk még.

Vannak azért kivételek, vannak akik nem ilyen mohók.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A reklámszatyrokat ingyen szokták adni a boltokban.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Felénk nem. 10 HUF általában. (COOP, Forrás, Rossmann, Rábahír ...) :hááát:

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Ha, akarom, ezzel legalizálták a másolást.

Semmit nem változtat a másolás legalitásán, csak ezzel több pénzt tudnak beszedni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Babó22

Én nem tudom igaz-e hogy nekem pédául meg lenne a Call of Duty 1 játék. Az legális, ha készítek egy biztonsági másolatot. Például most jönnek a házat felkutatni. Megleik a másolatot. De ha én azt mondanám, hogy ez egy biztonsági másolat, és van is bizonyíték rá, ami az olvashatatlanná karcólódott kopott eredeti lemez. Az az illagális, ha én egy csomó másolatot készítek, és azokat árusítanám

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Biztonsági másolatot készíthetsz saját lemezrõl. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hidd el, hogy senkihez nem fognak menni lakást felkutatni másolt COD-ért :)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Ebbe ne legyél olyan biztos! Nem egy ilyen "rémtörténetet" hallottam, hogy egy DC huban az IP listáját leellenõrizték...

Link to comment
Share on other sites

Baludada

De kipróbálhatod, hogy kiállsz a Hõsök terére egy csák másolt CoDdal meg egy két filmmel aztán mindenkivel akarsz vetetni egyet. ;) Biztos lesz a siker :D

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Talán ASVA pincsik is fognak érdeklõdni... vásárlásra. :démonikacaj::lol:

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Hamar elkapkodják, de elõször téged. 8)

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Én nem azt mondtam, hogy kipróbáljam a kalózkodást. Ja, és egy két dolog, amiért nem megy az egész árusdi :D

:nyíl: Én nem szeretnék másolt dolgokat árulni, majd börtönbe kerülni.

:nyíl: Én vidéki vagyok :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Sanzi

 

Filmekért és zenékért nem csukhatnak le, azt le lehet tölteni, csak másolni nem szabad. Esetleg a visszaosztás már belefér a terjesztésbe, de a törvény nem nyilatkozik errõl egyértelmûen.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Szerintem ez kacsa. Persze valaki megoszt Terrabájtokoat ISO-kal zenékkel meg filmekkel az ne csodálkozzon. De, hogy te vagy én 30-40 gigával bohóckodunk a DC-n azért senki nem fogja venni a fáradságot, hogy kimenjen egy 17 (21) éves gyerekhez elvenni az autós játékait.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Én most tettem meg az elsõ lépéseket a legalitás felé: megrendeltem a Painkiller-t a Battle out of Hell-el egyetemben, mert egész jó kis kis játék, és szeretném kipróbálni online is, multiplayerben. És tervezek többet is, mert az 1-2 éveseknek is eléggé elfogadható már az ára. Az érzésrõl nem is beszélve, ami eltölt, mikor felnézhetek a polcra az eredeti game-re, nem pedig egy szürke, a fiókban tartott írható lemezre.

Amúgy az "elõbb megszerzem vhonnan, kipróbálom, aztán ha olcsóbb lesz, megveszem" dologgal egyetértek, mert így nem égsz be, és nem adsz ki több ezret egy árát megnem érõ cuccért (pl.:Street Racing : majdnem megvettem anno, mert így-úgy reklámozták, milyen szuper, majd megtapasztaltam, hogy egy rakás sz*r; amúgy a friss FEAR is csak a multiplayer miatt érné meg az árát, egyébként tök unalom az egész-szerintem).

 

A legalitás és a magyar fizetések viszonyáról meg nem is érdemes beszélni...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...