Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD másolás


subidubi

Recommended Posts

fapuma
Rengeteg törvény, aminek semmi értelme nincs, csak bosszankodni lehet rajta, meg persze bírságolni ez alapján.

Oké, de ennek nem csak értelme, de még célja sincs! Vagy ha van, akkor mi az? Hiszen pont abban bizonytalan, hogy most lehet audio cd-t másolni otthon vagy nem? Ez alapján még bírságolni se lehet normálisan... :hááát: (a szerencsejáték-törvénynek legalább van célja, még ha formális is...)

És itt nem is csak magával a törvénnyel van a baj, hanem a jelenséggel. Veszek egy audio CD-t, és azt tartalmától függetlenül vagy bûn lemásolni, vagy nem. Ennek elméletileg valamilyen norma szerint kéne mûködnie. VAGY bármilyen CD lemásolása törvénysértõ, VAGY egyiké sem.

Ezzel szemben a zenei cd lemásolása magáncélra legális, DE néha nem...

 

Persze, ezt meg lehet magyarázni azzal, hogy bizony a másolásvédelmet nem szórakozásból találták ki, és ha már megcsinálták, akkor ne szúrjunk ki velük...de kérem, ezzel nem a mûvészek jogait védjük, hanem a másolásvédelem kifejlesztõiét! Ez lenne a cél? Hm...

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Igazából majdnem minden progit lehet legaláisan használni. De tegyük a szívünkre a kezünket, hogy ez kb 1000- bõl egyszer fordul elõ, hogy tényleg legális célra kéne DT vagy DC++. A cégeknek valamivel védekezni kell. Ha tényleg az lenne, h mindenki legálisan használná ezeket a progikat, nem lenne másolásvédelem. Igazából csak az aki még soha nem használta ezeket a progikat legálisan, szerintem ne kérje ki magának, hogy irgum burgum nem csinálhatok biztonsági másolatot. Nem ettõl lesz vesztesége a "büdzsének". Itt is mindenki arról beszél, hogy mit hogy másolt le. Nekem sem általános, hogy mindent megteszek, de nem szívom a fogamat, hogy a Soldiers (vagy már nem is tudom melyik kommandósnál) nevû játéknál mindig le kellett húzni a CD-t az IDE kábelrõl :D Ez van.

És csak pillantsunk a a monitor vagy a számítógép melletti CD-halmazunkra és CD tárolóinkra (esetleg a vinyónkra az MP3-akkal és filmekkel és ISO-kkal :) )és számoljuk össze, hogy mennyi lenne az értéke eredetiben. Nem hiszem, hogy csak kevesen tudnának 7 számjegyû összeget bemutatni.

 

Egyébként jó lenne meghagyni ezt a topicot, mert az ilyen legális-illegális, másolós és van e jogom biztonsági másolatokat végezni topicoc mindig a kukában landolnak :) valahol ki kell adni az ilyen érzelmeket :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Bizony, de a másolásvédelem akkor is felesleges. Olyat úgysem lehet csinálni, ami feltörhetetlen, és nem a kalózok bosszankodnak miatta, hanem azok, akik legálisan megvették a CD-t, és még egy biztonsági másolatot sem készíthetnek róla. Vagy azok, akik nem kevés pénzért megvették a játékot, és az nem hajlandó futni, ameddig egy másik hasznos program is fent van a gépen ( DT).

Link to comment
Share on other sites

kori
Olyat úgysem lehet csinálni, ami feltörhetetlen,

Én azt hallottam, hogy a Spliter Cell3-ba beletört a "bicskája" a hackereknek. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Biztos Starforce van rajta, de arra is van megoldás, csak el kell tüntetni a CD meghajtódat, vagy lehúzod a kábelrõl, vagy progival tünteted el.

Link to comment
Share on other sites

kori

Ezek a hókusz-pókuszok azonban kudarcnak tekinthetõk. :P

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

...viszont mûködik vele a cucc, innentõl kezdve viszont rentábilis...

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Ezek a hókusz-pókuszok azonban kudarcnak tekinthetõk. :P

Nem csak a hackerek kudrca, hanem a másolásvédelemé is! ;)

Vagyis a StarForce sem spanyolviasz...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Így van. Feltörhetetlen védelem nincs, elõbb-utóbb mindent fel lehet törni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nem mondtam semmit, de nem egy StarForce-os játékot megoldottak sima CRACK-kel. Igaz van amihez 3 oldalas leírás van, hogy menjen, de elöbb vagy utóbb... :titok:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Lassan be lehetne fejezni a téma ezirányú fejtegetését! :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Lex

Remélem elfogadjátok, hogy akik másolásvédelmet fejlesztenek, mégsem hülyék, hiszen elég jó programozási ismerettel rendelkeznek. Van köztük jónéhány korábbi hacker is. Mondják: rablóból lesz a legjobb pandúr. :) Azok, pedig, akik a másolásvédelmet megrendelik, rendelkeznek megfelelõ jogi és marketing ismerettel. Tehár nem azért alkalmaznak másolásvédelmet, mert hülyék és azt se tudják, hogy feltörik a cuccaikat, hanem azért, hogy minél alacsonyabb szinten tartsák az illegális másolatok számát. Mert ha nem lenne másolásvédelem, sokkal többen másolgatnának. Azok is, akik néhány kísérlet után letesznek errõl. Ráadásul elég sok olyan ország van, ahol kishazánk állampolgárainál anyagilag jobban eleresztett emberkék élnek és a másolási sikertelenség után inkább megveszik a cuccot, mert fizetni senki sem szeret, de pl. játék nélkül élni se. :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem meg a másolásvédelem senkit nem tart vissza. Már a játék hivatalos megjelenése napján ki szokott jönni a feketepiacon a feltört release. Szóval senkit nem tart vissza a másolásvédelem. Fõleg mostanában a szélessávú net terjedésénél, hiszen ha nem tudja lemásolni, letölti a netrõl. Egyébként meg ha másolásvédelem helyett idõben adnák ki a játékokat talán többen megvennék. Merthát ugye, elõfordul, hogy Amerikában már megjelent egy játék nálunk még sehol sincsen, ezért sokan letöltik, mert nem akarnak rá többet várni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

ADaninak teljesen igaza van. Még egy ehhez hasonló: A Need for Speed - Most Wanted. Amcsiban megjelent valami olyan, hogy több autó meg egy két plussz dolog volt benne a gameban. Ezt kishazánkban ha akarnád sem tudnád megvenni. És most elmondok egy lehetséges esetet, de aztán abbahagyom, mert már olvastam a fórumszabályzatot. :upsz:

Itthon a nagy Most Wanted fan megveszi a game-t. Kijátsza, de ott furdalja az oldalát, hogy mi is lehet az amcsi változatban? Mi az a plussz? Megvenni nem tudja, de kiváncsi. Mi marad? Download...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ugyan nem játék, de azért én még emlékszem, mekkora felzúdulás volt, mikor kijött a Baljós árnyak ( Star Wars), kb. márciusban, de már akkor megmondta a hazai forgalmazó, hogy nálunk csak szeptemberben lesz a premier. Szándékosan húzták el valami miatt. Mire mentek vele? Semmire. Sok SW fan csak azért ment ki, a környezõ országokba ( mindenhol bemutatták már), hogy megnézze a filmet, és a netre is felkerült az videokamerával felvett mpeg-es verzió (akkor még nem voltak elterjedve a digitális kézikamerák, sima analóggal vették fel). És szélsebesen terjedt annak ellenére is, hogy a szélessávú net sem volt elterjedt, még modemmel is sokan leszenvedték, valamint a feketepiacon is megjelent VHS kazin. Tudom, mert azon a nyáron én is láttam egy részletet belõle. Valami hihetetlneül ocsmány minõsége volt, a hang az szinte használhatatlan, a kép is erõsen pixeles, mégis sokan megszerezték. Ebbõl csak az a tanulság, hogy inkább erre kéne koncentrálniuk a kiadóknak. Hiszen biztos sok SW fan tódult volna a mozikba akkor is, ha nálunk is ugyanakkor van a premier, mint a hivatalos ( na jó, pár hetet rá lehet számolni mire a szinkorn elkészül, de mehetett volna addig is felirattal). Sokan meg is vették volna, ha kijön VHS-en, DVD-n. De mire megjelent nálunk is, már senkit sem érdekelt, hiszen, aki nagyon akarta már megnézte, akit meg nem érdekelt az ezután sem volt kíváncsi rá. A köznépet egyáltalán nem érdekli mi legális és mi nem, õk egyszerûen csak játszani, filmet nézni akarnak. Amint kijön egy játék, nekik azonnal kell, és ha legálisan nem tudják megszerezni, hát megszerzik máshonnan. Fõleg, ha tudják, hogy sokat kell várniuk. Ha nem tolták volna el szándékosan a premiert, akkor elenyészõen kevesen lettek volna, akik pénzt adnak ki a moziból felvett rossz minõségû filmért, szinte senki sem ugrott volna neki letölteni modemmel 1.2 GB-ot, nagy baklövés volt ez, fõleg, hogy Amerikában már ott tartottak, hogy az SW fanok már a premier elõtt hetekkel ott sátoroztak a mozik elõtt, hogy biztosan bejussanak.

Link to comment
Share on other sites

kori
Remélem elfogadjátok, hogy akik másolásvédelmet fejlesztenek, mégsem hülyék, hiszen elég jó programozási ismerettel rendelkeznek. Van köztük jónéhány korábbi hacker is. Mondják: rablóból lesz a legjobb pandúr. :)

Bizony elmúltak már azok az idõk, amikor már egy egyszerû törést bemásolt a delinvens és mehetett a game. Ez bizony a játékkészítõk ügyességére vall. 8)

Link to comment
Share on other sites

payskin

@Adani: döbbenetesek az általánosításaid! Két példa, egyik sem igaz.

 

Szerintem meg a másolásvédelem senkit nem tart vissza.

De mire megjelent nálunk is, már senkit sem érdekelt

Nem tudom, ilyenkor magadból indulsz ki, és azt gondolod, hogy mindenki hozzád hasonlóan cselekszik, vagy azt gondolod, hogy jóval többen vannak azok, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te? Ha senkit nem tartana vissza a másolásvédelem, nem csinálnák, mint ahogy rengetegen nézték meg a Baljós Árnyakat a hazai bemutatón.

 

Az egyszerû, hétköznapi embereknek fogalma nincs, hogy lehet kijátszani egy másolásvédelmet, vagy hogy honnan tölthet le programokat, filmeket. Õk nem ugyanabban a világban élnek, nem ugyanazt tudják és nem ugyanúgy gondolkodnak, mint te vagy én. Máshoz értenek, más a munkájuk, más életet élnek. De zenét hallgatnak és moziba is járnak, és ha van számítógépük, elõfordulhat, hogy játszani is akarnak. Persze sokuknak van ismerõse, akihez fordulhatnak ilyen ügyben "segítségért", de szerintem legalább ennyien, ha nem többen vannak, akiknek nincs.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Igen ebben van valami. A legtöbb játékos, ha már nincs crack könyvtár a cd-n feladja. Nem fogja tudni hol keressen rá, nincs fogalmuk dc++ról meg, hogy mi az a g.b.world. Tehát azért megéri a másolásvédelem. És hatásos. Én amikor meghallottam, hogy le kell húzni a cd-t az IDE kábelrõl nem volt kedvem. Nekem annyit nem ért a játék, hogy leszereljem a panelt, lehuzzam, ujraindit, játék végén vissza. Nekem itt közgazdász gondolkodással a határhasznom kisebb volt ettõl a plussz játéktól mint a ráfordítás :) Másnak már ott elég, hogy rá kéne keresni. Ha meg egy játékba nagyon belehülyülök, pl Battle for Middle Earth, amitõl kb 4 hónapig aludni nem tudtam, azzal álmodtam, azzal keltem és feküdtem, a barátnõm agyára mentem vele, azt megveszem eredetiben. Ha másért nem akkor azért mert a másoltal nem lehet MP-zni.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez is igaz, de azért manapság már sokkal könnyebb hozzájutni egy másolthoz, mint 5 évvel ezelõtt volt. Terjed a szélessávú net, viszonylag elfgadható áron. Az illegális másolók az újságban is hírdetnek, ha valaki nagyon nem ért hozzá hát tõlük rendel, 1-2 ezer FT-ért játékot, õ elmagyarázza mit kell csinálni vele, hogy menjen. De az sem ritka eset, hogy a boltban mikor a játékok dobozait nézegeti valaki leszólítják, hogy ha igényli õk oda tudják adni olcsóbban is. Valahol olvastam, hogy valaki azt nyilatkozta, hogy már csak öregek nem töltenek le zenét a netrõl, mert nem értenek hozzá, pk inkább megveszik a Lagzi Lajcsi CD-t vagy kazit, hogy legyen, amit disznótor közben tudnak hallgatni. Attól eltekintve, hogy nincs igaza, már szerintem erre is van megoldás. Már nagoyn olcsón hozzá lehet jutni egy egyszerû mp3 kompatibilis Hifi-hez vagy cd-s rádiósmagnóhoz, és õk is meg tudnak kérni valakit ( unoka, gyerek, szomszéd), hogy szerezze meg nekik a zenét, vagy akár másolja át kazettára.

 

A Baljós árnyakat biztosan sokan megnézték mikor megjelent, de azok, akik már nagyon várták addigra megszerezték máshonnan. Ha idõben megjelenik sokkal jobban jártak volna szerintem. Hiszen tódultak volna mozikba, megnézték volna elõször csak feliratosan, majd késõbb ha elkészült volna a szinkron, megint mentek volna szinkoronosan is megnézni. Így pedig volt, aki elment megnézte sokadszor a moziban, mert azért az mégiscsak más egy kicsit,monitor elõtt pixelhalmokat bámulni, rossz minõségû sztereo hanggal, mint térhatású hanggal, jó minõségben látni.

 

Persze biztos van olyan, aki ha másolásvédelmet lát feladja, de nekik is csak elenyészõ része fogja a játékot megvenni. Inkább segítséget kér valakitõl, pl. attól, akitõl kapta a játékot.

 

De változatlanul az a véleményem, hogy a másolásvédelmekre költött pénzt lehetne értelmesebb célokra is fordítani, pl: olcsóbban adni a termékeket, akkor biztosan többne megvennék.

Link to comment
Share on other sites

Lex

@Adani: Te valahogy nem veszed az adást, ami Balázstól jött, csak hajtogatod a magadét. Az emberek jelentõs része nem bajlódik ilyesmivel, mert nem akar, nem tud, nem érdekli, ... Szerencsére sokan vannak azok, akik úgy gondolják, hogy ha kapnak valamit, amit más a munkájával elõállított, akkor azért fizetni kell. És számára két lehetõség létezik: megveszem, mert kell és ki tudom fizetni, vagy nem veszem meg, mert nem kell, ill. nem tudom kifizetni. És meg se fordul a fejében, hogy 2-3 órát bénázzon a neten, hogy megszerezze. Mivel nekik általában nem ez a szakmájuk, ezért mondok neked egy nem szakmai példát, hátha így megérted: Bemész a boltba és látsz német rozskenyeret mindenféle jóval egybesütve 500 Ft-ért 25 dekát. Neked ez jó lenne, de drágállod. Akkor fogod és ellopod? Ugye nem (legalábbis remélem :hááát: ). Beéred olcsóbbal, vagy sziszegve kifizeted az 500 pénzt. Pedig aki kenyeret lop, jobban meg tudom érteni, mint aki programot, zenét, filmet. Film esetén én azt csinálom, hogy ha nagyon érdekel, akkor megnézem a moziban szélesben, színesen, szagosan. Ha ennyit nem áldozok rá, akkor vagy megvárom míg olcsó lesz DVD-n, vagy legolcsóbban a TV-ben nézem meg.

Amit mondani akarok: valamit valamiért. És mint korábban írtam, ha nem érné meg a cégeknek másolásvédelmet alkalmazni, akkor nem csinálnák. Elég komoly apparátussal számolják ki, hogy mennyit kell költeni másolásvédelemre és mennyiért kell adni egy terméket, hogy a legnagyobb legyen a nyereség. Te pedig eldöntheted, hogy szenvedni és átkozódni akarsz a csúnya szoftver-zene-film gyártóktól vagy élvezni azt, amit a pénzedért kapsz.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Az írásod elsõ része a példázós hasonlít arra amit a DVDk elején szoktak beadni, hogy nem lopnál táskát, nem lopnál autót, nam lopnál FILMET :D Nem tudjátok hol lehetne lötölteni? Szerintem mindenkinek igaza van egy kicsit, de attól függ honnan nézzük. Mert vannak olyanok akik megtehetik anyagilag hogy egy több tízezer forintos játékot vagy filmet pl. a Mátrix - Triológia kb 20e FT volt. Azok gondolkodás nélkül meg is veszik. Vannak akik viszont nem, azok meg ,,elveszik". Itt a fórumon is vagyunk sokan akik még nem vagyunk kenyérkeresõ emberek és a zsebpénzt meg nem szívesen költjük játékra, mert akkor ha éppen a barátnõt kell elvinni moziba akkor szerintem kevesen választanák a gépet szívesebben mint egy élõ embert. Most pedig közeleg a karácsony amikor általában nagyobb összegért vásárolnak ajándékot az emberek, úgy hogy egy 15e FT-os játék még belefér a kertbe. Sokan lesznek akik pl egy PCs játékot kérnek karácsonyra nem csak a Fórumosok közöl. Egy kisgyerek aki már instalálni tud de még olvasni nem nem hiszem, hogy olyan profi, hogy BCDC++.exe és már ott nyomja az újonann töltött játékával, hanem inkább a szüleit nyaggatja a Harry Potter új része miatt.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

MOndjuk azzal, hogy jogdíjakat tesznek Cd-re, kártyákra stb-re, valamennyire azt mondják, hogy erre már másolhatsz... :) Vagy én azt minek fizetem? Mármint ez alatt értem amikor az üres Cd-re stb-re tesznek ilyeneket... Pl: üres Audio CD-k sokkal drágábbak.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Minden üres adathordózón van jogdíj. (tudtommal)

Én egyetértek ADanival, meg Baludadaval is. Nem mindenki engedhet meg magának ilyen dolgokat. De errõl hosszasan lehetne vitázni. Mindenki más anyagi/társadalmi helyzetben van. Nem lehet egyértelmûen itéletet hozni.

Én meg azt, aki elop egy táskát vagy valami, azt nagyon nem említeném azzal egy szinten, aki lemásol egy Audio CD-t, vagy egy játékot...

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Itt igazából nem is ezen van a hangsúly. Másolunk. Szinte mindenki másol és "lop". Csak ezt ne akarjuk megmagyarázni. Erre nincs indok, hogy azért mert drága, hogy azért mert késõbb jön kim meg mert azért mert még nincs is pénzem, és különben is elég pénzük van a fejlesztõknek meg kiadóknak (Ilyen alapon nyugodtan lophatnánk Ipod-okat is, mert rohadtul nem éri meg az árát, az Apple-nek meg van elég pénze.). Legalább beismernénk, hogy igen, mocsok módon másoljuk a dolgokat amire nincs mentség, és csöndben maradunk, és még nem mi döngetjük az asztalt, hogy márpedig nincs pénzünk és akkor lemásoljuk. Ez nem kifogás, legalább lássuk be!

Link to comment
Share on other sites

fapuma
...Pedig aki kenyeret lop, jobban meg tudom érteni, mint aki programot, zenét,  filmet....

Tehát szellemi termékekre alkalmazható a tulajdonjog? Nem túl hiteles ez a lopós szöveg. (Ezzel nem Téged támadlak, hanem ezt az elterjedt beidegzõdést.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...