Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD másolás


subidubi

Recommended Posts

arpsoft

Nem szabad összekeverni a gyári és az írott CD-k minõségét.

A másolatod már rég tönkre menne, amikor az eredeti még nyugodtan mûködik, ha mindkettõt ugyanannyit használnád.

Link to comment
Share on other sites

csibe283

Én akkor fogadnám el a másolásvédelmet, ha teszemazt megsérül a CD-m és beviszem a céghez, akkor õk azonnal adnak egy teljesen új mûködõ példányt, amivel hazaballaghatok és játszhatok tovább. Mivel ez nem megoldható, így szemét dolog a másolásvédelem. :) Egyébként nekem is vannak régi eredeti játékaim, a legrégebbi talán az 1994-es Star Wars: Dark Forces és még beolvasható állapotú, remélem, örökre az is marad. 8)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Jó, akkor tegyük félre a játék CD kérdést, bár én azon vagyok, hogy lemásolom, mert az ördög sose alszik. És egyszer kell, hogy tönkremenjen.

És mi a helyzet az Audió CD-kel? Megveszem CD-n a Linkin Park legújabb lemezét, én azt legálisan hogyan tudom hallgatni az MP3 lejátszómon? Erre is kiváncsi lennék azért...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Na azt már megteheted.

Mivel az audio CD-k nem tartalmaznak külön licenc szerzõdést, ezért az általános szerzõi jogi törvények vonatkoznak rájuk. Ezért saját felhasználás céljára készíthetsz róla biztonsági másolatot.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Jó a gyári CD-k olvashatósága biztosna jobb, de én akkor is lemásolnám, biztos, ami biztos. Mert ha teszem azt, valaki véletlenül rálép a gyári CD-re és ettõl kettétörik máris nem megyek vele semmire.

Link to comment
Share on other sites

kori

Nagyon sok játékra írtak már mini image file-t. Így a CD berakása szükségtelenné vált. Az más kérdés,hogy ez nem mindíg legális. A Sims játékoknak is van. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Igazából viccesek a kifogások :) A cd lezabálja az aksit, meg félek, hogy tönkremegy a cd. :)

Egyébként a DT szerintem nem 100%-an legális, ha jól tudom. Nem csak a SIMS ezek szerint de a Battle for Middle Earth sem örül ha fent van...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pedig hidd el, hogy az. Freeware program, tehát teljesen legális, és még ingyenes program is. Van olyan progi, ami hasonló a DT-hoz, de fizetõs. Viszont ha te azt megveszed, akkor azt is legálisan használhatod.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

HA én játékgyáros lennék és jó fej akkor csomagolnék az EREDETI játék mellé egy lemezt, amin van egy íróprogram ami engedi lemásolni egyszer csak ezt a játékot de többször nem. A netre felküdné a játék kódját és lemásolja. Ha már fenn van egyszer a kód akkor... Tök sima ügy lenne így mindenki aki ,,biztonsági másolatot" akar készíteni az megteheti. De lennének más jófejek akik kitalálnák, hogyan lehet feltörni...

Link to comment
Share on other sites

Lex
Pedig hidd el, hogy az. Freeware program, tehát teljesen legális, és még ingyenes program is. Van olyan progi, ami hasonló a DT-hoz, de fizetõs. Viszont ha te azt megveszed, akkor azt is legálisan használhatod.

jelen értelmezésben: freeware=ingyenes!

Azért, mert egy program freeware, attól még nem feltétlenül legális a használata. Magát a programot ingyen használhatod, de amire használod, az lehet illegális. Pl. a cracker/hacker progik is freeware-ek, mégis illegálisak. Hétköznapi formában: az út szélén talált dorong freeware, de ha fejbe vágod a haverod, az illegális. :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, de lehet legális célokra is használni. Ha te illegális dolgokra használod az nem a szoftver hibája, hanem a tied, és ezért nem is a szoftvert kéne büntetni azért mert lehet illegálisra is használni. pl: a DT-t használhatod a saját gyári lemezeid cd-képének a becsatolására is, vagy arra, hogy ha elmész valahová a laptopodon magaddal tudd vinni a CD-idet, és mivel cd-képként a winyódon vannak nem foglalnak sok helyet, és csak egy dolgot kell cipelni.

A hackerprogikat is lehet legális célokra használni, már amelyiket. Pl. a jelszófeltörõket a saját elfelejtett jelszavad visszafejtéséhez legálisan használhatod, csak akkor illegális ha másvalaki védett fájljait töröd fel velük.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Nem a szoftvert büntetik, hanem téged. :D

A lényeg, hogy a szoftvercégeknek joguk van ezen védelmek alkalmazására, míg neked jogod van nem megvenni ezeket. Ha megveszed, akkor viszont el kell fogadnod a korlátozásokat.

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Na azt már megteheted.

Mivel az audio CD-k nem tartalmaznak külön licenc szerzõdést, ezért az általános szerzõi jogi törvények vonatkoznak rájuk. Ezért saját felhasználás céljára készíthetsz róla biztonsági másolatot.

Bocs, hogy kötözködöm, de a másolásvédelem feltörése nem ütközik törvénybe? Ha jól tudom, audio CD-ken is van védelem.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Ha meg nem veszed meg hanem méshogy szerzed meg akkor meg az a baj. :fal::P

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

OFF

Lol, pont ugyanabban a másodpercben küldtük el a hozzászólást fapuma.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Audio cd-n én még nem láttam másolásvédelmet, csak jogi védettség jelölést.

Ez pedig pont arra utal, hogy a hatályos jogszabályok szerint jogvédett tartalom van a kezedben.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nehogymár azért büntessenek meg, mert volt pofád lenyomni a Shift gombot. :D

Ugyanis van, hogy ez is elég a másolásvédelem kilövéséhez.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

http://sds.tar.hu/product2.html

Nem tudom, mennyire hiteles ez az oldal, de annak tûnik. A Sony lemezein biztos van védelem, bár eléggé rendhagyó...

 

@Adani

Hát, pedig homályos emlékeim szerint büntetendõ. :(

Link to comment
Share on other sites

Machado

Én találkoztam már Audio CD-én másolásvédelemmel. Számítógépen csak 128 bites minõségben engedte lejátszani (persze utána Ave CloneCD :D ), hifin meg rendes minõségben szólt :S

Link to comment
Share on other sites

urughai

Ha kicsit(?) olcsóbban adnának egy szoftvert,dvd-t vagy audio cd-t,szerintetek megérné ezt a sok felesleges kört megjárni? :pislog: Már rendes iparág épül az extraprofithoz ragaszkodó kiadók makacsságának az elkerülésére... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én eddig kétszer találkoztam ilyennel, de mind a kétszer sikerült lemásolni. Egyik cd-n speciális lejátszó volt. Shift gomb elintézte. A másik CD-re rá is volt írva, hogy PC-n nem lejátszható, Alcohol 120% megoldotta ezt is.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Ezek szerint bizonyos zenei cd-ken van védelem, másokon nincs?

Szóval, ha egy audio cd-t veszek és lemásolom az mp3-lejátszómra, azzal törvényt sértek, míg egy másiknál elvileg büntetlenül megtehetem?

 

Istenem, itt tartunk??? :zokog:

Eddig természetesnek vettem, hogy még a törvények sem mindig logikusak, de ezt a céltalanságot már nem tudom felfogni. :pfúj::béke:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Hát igen, ez van, ezt kell szeretni. Azt senki sem mondta, hogy van a törvényeknek értelme. Rengeteg törvény, aminek semmi értelme nincs, csak bosszankodni lehet rajta, meg persze bírságolni ez alapján. Itt van pl. az új szerencsejáték törvény. Értelme semmi, de ezután kiskorúak már egy tombolát vagy egy kaparós sorsjegyet sem vehetnek majd.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
Számítógépen csak 128 bites minõségben engedte lejátszani

Ez mit jelent? Mert szerintem ebben az esetben mp3 cd-t vettél és nem audio cd-t.

Az audio cd 16-20 bites 44100 Hz-en mintavételezett stereo hangot tárol.

Ezt a számítógép nem tudja 128 bittel lejátszani.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A 128kbit még a jobbik eset, sok cd-n csak 64kbit/s vagy még rosszabb, mert a helyszûke miatt nem fért fel csak így.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...