Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD másolás


subidubi

Recommended Posts

subidubi

A SIMS 2 játékot szereteném lemásolni . Másolás közben "súlyos olvasási hiba " üzenetet kapom.

Tud valaki valami megoldást ? A segitõ tanácsot elõre is köszönöm .

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szia!

 

A SIMS2 játékot nem lehet lemásolni. Nemcsak hogy nem lehet, nem is szabad! Tiltja a törvény!

Link to comment
Share on other sites

Neo

Recycle Bin tudod mit jelent? Már egyszer törölték a topicot! Szerinted véletlenül került a lomtárba? Fogd már fel, ezen a fórumon tiltott az ilyesmi! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nyugalom! Azért ne kapj agyvérzést. Elsõre még nem esett le neki. Most próbálom rávezetni. (És igyekszem rettentõ udvarias maradni, nehogy tudod mi történjen megint). :)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Gyerekek! Akkor, hogy is van ez a jogi kérdés? Mit lehet és mennyi példányszámban lemásolni? (Biztonsági másolat!) Mert már teljesen össze vagyok zavarodva. :upsz:

És most mindent LEGÁLIS határokon belül szeretném!

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én is lemásolnám a Warcraft III - The Frozen Throne címû játékot, hogy ne mindig az eredeti CD-t kelljen koptatnom amikor játszani akarok vele, csakhát ugye az a fránya másolásvédelem...

Link to comment
Share on other sites

nascar

Srácok! Erre való a CloneCD, az lemásolja a másolásvédelmet is :!: ;)

Vagy amit én szoktam, csinálok egy ISO fájlt a lemezrõl, és játék elõtt bemountolom a Deamon Tools-val! Így a lemezt sem használod, és illegális dolgot sem mûvelsz! ;)

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

nascar: már próbáltam az ISO-zást, kéri az eredeti cd-t indításkor.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Saját Cd-idrõl szerintem jogod van egy db. biztonsági másolatot készíteni. Ha másolásvédelem van rajta, akkor pedig ott az Alcohol 120%, vagy a CloneCD. Ezek nem törik fel a védelmet, hanem azt is átmásolják. A DT meg az ISO fájl bemountolása után képes emulálni a legtöbb másolásvédelmet.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor van jogod másolatot készíteni, ha a licencszerzõdésben más nem szerepel.

Tehát, ha az van a szerzõdésben, nem lehet másolni, akkor még biztonságit sem másolhatsz belõle.

Link to comment
Share on other sites

kori

@subidubi

A Sims2-õt csak CloneCD-vel lehet másolni. Tudom :kalóz:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Tehát akkor ha van egy olyan eredeti lemezem, amin van másolásvédelem, és csinálhatok róla másolatot, akkor miért nekem kell törni magam ilyen-olyan programokkal, hogyha le akarom másolni? Hisz én csak a jogilag megengedett jogommal szeretnék élni...

Link to comment
Share on other sites

kori
miért nekem kell törni magam ilyen-olyan programokkal, hogyha le akarom másolni? Hisz én csak a jogilag megengedett jogommal szeretnék élni...

Mert más lehetõség nincs kishazánkban. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem meg nyugodtan le lehet másolni, azért nemfognak remélhetõleg megbüntetni, mert csináltál egy biztonsági másolatot a saját legális példányodról.

Link to comment
Share on other sites

kori

Én nem tenném ezért tûzbe a kezem. 8)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Szerintem meg nyugodtan le lehet másolni, azért nemfognak remélhetõleg megbüntetni, mert csináltál egy biztonsági másolatot a saját legális példányodról.

Az egy dolog, hogy le tudom másolni, de ha LEHET, akkor miért van a másolásvédelem? Nem értem...

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Én úgy tudom, hogy ez a másolás védelem annak idején úgy volt kitalálva, hogy a másolt CD-t nem lehet tovább másolni. Tehát egy biztonsági másolást megengedett, de már errõl több másolat nem készíthetõ. Tehát csak a sokszorosítást volt hivatott megakadályozni.

Link to comment
Share on other sites

Zazu

De ha már a Sims2 szóba került. Ugyan lemásolhatod a CD-t,és a másolattal simán feltelepül, viszont kéri az eredeti CD-t. Na erre jó helyrõl le lehet tölteni a gyógyszert. Igen ám, de ügyesen úgy alkották meg a játékot, hogy ha valaki ilyen nem megengedett eszközökhöz nyúl, akkor amolyan demo módra vált a játék. Gyakorlatilag mindent megenged, de építkezni nem lehet. Hoppá!

 

De erre is van orvosság, csak kérdezze meg az orvosát, gyógyszerészét! ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, meg ha játék érzékeli DT-t akkor el sem indul hiába eredeti a Cd akor sem. Ezt pedig már túlzásnak, és szemétségnek tartom.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Valamivel meg kell akadályozzák a másolást, mert õk nem a másolt vagy ISO-zott CD-k árából élnek. Nekik az az érdekük, hogy vedd meg a játékot, és azzal a lemezzel játsszál ami a csomagban volt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, de ezzel ok nélkül büntetik azt is, aki megvette a CD-t legálisan, de nem szeretné állandóan azt használni, mert pl: laptopja van, és ha az eredeti CD-vel játszana, akkor pillanatok alatt leszívná az akksit a folyamatos CD pörgetéssel. Megaztán milyen dolog az, hogy ha fizetek súlyos pénzeket egy programért akor az meggátol abban, hogy másik nagyon hasznos és szintén legális ( A DT ingyenes) progit használjak. Mert mi van ha én nem a Sims2 miatt használom, hanem más miatt? De miért is ne használhatnám a Sims2-nél is ha már egyszer kifizettem a játék árát? Szerintme ennyi pénzért már jogosan várhatnám el, hogy ha én úgy akarom ne kelljen állandóan a meghajtóban tartanom a CD-t, ha nem akarom a meghajtóm pörgésébõl adódó zajt hallgatni játék közben is, meg ugye mint említettem lehet nekem egy laptopom is, és esetleg a buszon vagy a vonaton is játszhatnék vele, és ugye ha nem pörgeti állandóan a CD-t, akkor talán egy közepes vonatutat ki tudok húzni egy akksival is.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Pont errõl beszéltem. Én pl utálom a CD-ket pakolászni a meghajtóba. Egy pár kattintás, és minden ok. Amúgymeg keresem a CD-t, meg megkarcolódhat, meg sok egyébb. Így biztonságosabb, és egyszerûbb is.

Link to comment
Share on other sites

Zazu

A játék megvásárlásával automatikusan elfogadtad a játék készítõ feltételeit. Ha õ azzal a feltétellel adta el neked a játékot, hogy igen is köteles vagy az eredeti CD-t betenni, ha játszani akarsz, és tilos képfájlokkal manipulálni, akkor sajnos nem tehetsz semmit. Elfogadtad a szerzõdés feltételeit, tessék így játszani. Vagy ha így nem tetszik, akkor el lehet felejteni.

Az más kérdés, hogy mennyire jogos a játék készítõ azon törekvése, hogy ha megtalálja telepítve a Daemon Tools programot, akkor nem hajlandó elindúlni, vagy hibásan mûködik. (Csak halkan jegyzem meg, Sims2-nél pont a Daemon Tools a megoldás, csak nem mindegy, hogy melyik verzió ;) )

 

Micsoda felháborodás lenne a világban, ha én megveszem az MS Office programor, és az sexuál feltelepedni, mert a telepítõ megtalálja az Open Office -t.

Link to comment
Share on other sites

nascar

A másik meg, hogy ha megveszed a játékot, és bármi történik vele, megsérül, ami nem a Te hibád, akkor nem kaphatsz újat, még akkor sem, ha beviszed a sérült rossz CD/DVD-t

Egyébként a CloneCD-t sem szeretik az új játékok, fõleg az EA Games-ek!

Az új Daemon Tools 4.0 meg állítólag sokkal jobb már emulálás terén, érdemes kipróbálni!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Halkan jegyzem meg, itt van a hátam mögött két polcnyi játék, a legöregebb több mint 10 éves, és egyik sem sérült meg az idõk során annyira, hogy olvashatatlanná vált volna a CD. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...