Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DVD-író probléma


Recommended Posts

Shia-ko

Próbálj benne adat DVD-t is. Ha azzal megy, akkor software-es a hiba.

Link to comment
Share on other sites

Chicken70

Sziasztok! Segítsetek!

Már 2 éve nyüstölöm az LG4081B DVD-írómat, eddig minden típusú kipróbált lemezt szinte hibaszázalék nélkül megírta. Vettem nagyobb mennyiségben TDK-R lemezt hogy adjak a minõségre, de eddig mindet elrontotta "pásztázás hiba" üzenettel. A Philips lemezeket viszont gond nélkül írja továbbra is.

Mit tehetnék, hogy megírhassam a végre elérhetõ áru TDK-t is? :?:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Frissíteném a Firmware-jét az írónak.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Korábban én is a TDK-t favorizáltam. Viszont mostanra rájöttem, hogy a TDK egy felemás márka. Néha jó, néha igen silány minõséget nyomnak. Sokszor szedett-vedett anyaggal dolgoznak. Használnak Philips-et, de Ritek-et is. Mostanában inkább a Verbatim-ot találom jónak.

Link to comment
Share on other sites

PPeter
Kitudom nyitni az ajtaját. Ha beíndítom belépek a biosba akkor látszik és a sajátgépben is látszik, ha nem akkor sehol. A Revoltech körkábel az megfelelne a célra?

ODD eszközöknél nem célszerû a hengerelt és/vagy extra hosszú ATA/IDE kábel használata. Ha rendetlenkedik a meghajtó, akkor elsõ körben egy teljesen fapados, 40 eres, szabványos hosszúságú szalagkábelre kell tenni a rakoncátlankodó drive-ot, egyedül, a kábel végére, masterként. Csak így lehet kizárni a kábelezési problémát. Amúgy a 40 eres kábel (és a rajta elérhetõ UDMA-2 átviteli mód) is bõven elegendõ a 16x-os íráshoz/olvasáshoz is, sõt, még a UDMA-4 üzemmódot támogató meghajtóknál is elõfordul, hogy az UDMA-2 átvitel jobb, stabilabb mint az UDMA-4 - pl. Pioneer DVR-109D és 110D írók egyes ATA vezérlõkkel sokkal stabilabbak, ha UDMA-2 módban mennek, 40 eres kábellel.

Link to comment
Share on other sites

Chicken70
Frissíteném a Firmware-jét az írónak.

Láttam csodát!

Már kétszer frissítettem a Firmware-jét az írónak, azt hittem a legfújabbat használom, aztán véletlenül rábukkantam egy frissebbre! Most írom azóta a 2. TDK és szépen fut akár a mesében! Kösz a tippeket mindenkinek, de egy kicsit azért csalódott vagyok, mert beleéltem magam a PC Webshopnál kinézett új írómba egy NEC-re 10e alatt!

Nem baj,fél év múlva már csak 5e. lesz! :D:upsz:

Link to comment
Share on other sites

Baludada

@PPeter

Miért nem célszerû? Ugyan az, mint a rendes szalagkábel, csak a drótok kör alakban mennek, nem? :hááát: De abban erõsítsetek meg, hogy ez bizti nem az író hibája, se másé, hanem a kábelé.

Link to comment
Share on other sites

PPeter
@PPeter

Miért nem célszerû? ugyan az mint a rendes szalagkábel csak a drótok kör alakban mennek nem? :hááát: De abban erõsítsetek meg, hogy ez bizti nem az író hibája se másé hanem a kábelé.

Nem ugyanaz. Másképp viselkedik vele egy rakás meghajtó, ATA/IDE vezérlõtõl függõen, ugyanis többek között más az árnyékolása, érzékenyebb eszközök erre nagyon háklisak - különösen az CD/DVD-írók/olvasók. Ezeknél gyakran az ilyen kábel használata miatt jóval több adathiba lesz a buszon, ami ismétlést, nagy redundanciát okoz, egyes drive-ok egyszerûen lefagynak, sorozatos adathibát jeleznek és/vagy a CD/DVD-író alkalmazást hülyítik meg. Menj végig a lépeséken amit leírtam, nem véletlenül javasoltam õket: több száz ilyen esettel volt már dolgom (személyesen).

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Ha elõször megpróbálom MASTER ként kötni, (most SLAVE,) akkor az megoldhatja?

Ilyenkor újra fel fogja ismerni, mint új hardver vagy marad minden a régi? Mert most volt a szervízben, és nem akarom vissza vinni ha vmit elrontok, ha el lehet ezzel.

Link to comment
Share on other sites

PPeter
Ha elõször megpróbálom MASTER ként kötni (most SLAVE) akkor az megoldhatja?

Ilyenkor újra fel fogja ismerni mint új hardver vagy marad minden a régi? Mert most volt a szervízben és nem akarom vissza vinni ha vmit elrontok, ha el lehet ezzel.

Ezzel nem tudod elrontani. Tedd a kábel végére masternek jumperelve, és ne legyen mellette más eszköz. Nem fogja új hardvernek felismerni :)

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Utolsó okos kérdésem következik: és mi lesz a cd olvasómmal? Ha más nem lehet mellete? Vagy ha jó, akkor ráköthetem azt is?

Link to comment
Share on other sites

PPeter
Utolsó okos kérdésem következik és mi lesz a cd olvasómmal? ha más nem lehet mellete? vagy ha jó akkor ráköthetem azt is?

Igen, de egyelõre csak az írót próbáld ki, aztán ha így megy, akkor a CD olvasó menjen mellé a közbülsõ csatlakozóra slave-ként.

 

<Írtam pü-t, légy szíves olvasd el! Köszi! (Shia-ko)>

Link to comment
Share on other sites

Lex
@PPeter

Miért nem célszerû? Ugyan az, mint a rendes szalagkábel, csak a drótok kör alakban mennek, nem? :hááát:

A vezetékek nem árnyékoltak és 66-100-133 MHz-es jelek rohangásznak rajta. Frankón sugároz minden szál, és ha egymás mellé vannak rakva, akkor rendes áthallása van. Ezen enyhítene, hogy a 80 eres csavart érpár formájában van hengeresítve, de ennyi vezeték esetén ez nem mindig kielégítõ. Itt már nagyon sok múlik a gyártó módszerén.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Csak most szántam rá magam és megcsináltam amit PPeter mondott Masterként kötöttem a DVD-t. :D DE a BIOSban még mindig Slaveként látszik. :S Most mit csináljak???

Link to comment
Share on other sites

Lex

Átdugtad a kábel másik csatijára? Mert attól még nem lesz master, mert egyrészt a két kábel csati azonos funkciójú, másrészt a DVD író jumperét kell átállítani slave-rõl masterre.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

:hááát: A két IDE kábel közül most akkor kössem rá a másikra és a végére?

És akkor úgy fog kinézni, hogy az egyik végén a DVD, közép vinyó, másik kábel cd.rom?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Elég nehezen értjük egymást. Elõször: kösd az egyik kábelre a DVD írót és állítsd az írót master-re (jumper-ek). A másik kábelre rakd a vinyót. A CD-meghajtót egyenlõre hagyd ki.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Én nagyon megköszönöm a TÜRELMED mert már csak azt szeretném tudni azok a jumperek a DVD-n vannak? És hol?

Link to comment
Share on other sites

nascar

A jumper a DVD-ROM\író-d hátulján van. Gyakorlatilag egy kis pöcök, amivel rövidre zársz egy áramkört. Három állása van:

1., Master >> ezt akkor használod, ha pl. az IDE 2-re van csatlakoztatva

2., Slave >> lehet IDE 1, és IDE 2 is!

3., Cable Select >> mint a neve is mondja, a kábel választja ki, hogy éppen mi lesz.

 

Néhány alapfogalom:

IDE 1 = Primary IDE, lehet Master, és Slave

IDE 2= Secondary IDE, lehet Master, és Slave

 

PL. IDE 1 Master mindig a rendszer vinyó!

Link to comment
Share on other sites

Lex

@ nascar: A "rendszer" vinyót bárhova teheted, ugyanis a rendszer szempontjából nincs kitüntetett hely az IDE csatikon.

 

A két alaplapi IDE csatlakozó is teljesen azonos értékû. A kábelen lévõ két csatlakozó szintúgy. A master/slave pedig az azonos kábelen lévõ eszközök kommunikációját hivatott szabályozni. A master jumperelésû eszköz a nagyobb priorítású, így több sávszélességet kaphat. Mivel a vinyó egy gyors periféria, ezért volt mindig ez a master. A DVD írók megjelenésével és gyorsulásukkal szükségessé vált, hogy ezek is külön kábelen, masterként legyenek bekötve.

A jumperek olyanok, mint a csatlakozó érintkezõi, de ebbõl 3x2 van. és van valamelyik kettõn egy pici összekötõ (ez a jumper). A három pár érintkezõ fölött a doboz szélén oda van írva, hogy melyik-melyik.

MS - Master

SL - Slave

CS - Cable Select

Az MS alatti két érinkezõre kell rátolni a jumpert

Arra kell ügyelni, hogy egy kábelen csak 1 master és/vagy 1 slave-nek beállított eszköz lehet, mert egyébként összeakadnak és egyik se fog mûködni.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Sikerült!!!!!!!! :olé: Most már minden megy, igaz a cd-t új hardverként ismerte fel, de ez mindegy. Még egy problémám is megoldódott de azt egy másik topicban írtam. De az még nem biztos. Köszi mindenkinek a türelmet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
parasyt

Elég gáz,de egy másik topicban most istenítettem a NEC dvd-írómat, de most akadt egy kis probléma vele. Bár ez lehet, hogy csak a windows oka. Azért elmondom, hátha tudtok segítnei.

Lényeg, hogy írás közben a tároló szint mindig lecsökken valamikor 4-re, 8-ra, aztán megint felugriik 70-re, aztán visszaesik, szóval NEM 95-100 %on van, ahogy kellene, és így egy dvd-t 4x-esen 26 percig ír meg :mérges: Ráadásul a processzorhasználat 85-100 %on van, így még az egér is SZAGGAT :mérges: Amúgy egy másfél éves NEC ND 2500A típusú dvd-íróm van.

Valami tippet esetleg??

Link to comment
Share on other sites

Baludada

A legfontosabb, hogy írás elõtt töredezetség mentesítsd azt a partíciót amin az írandó fájlok vanak. A DVDk alapseessége 1350 kilobájt másodpercenként, ami éppen 9-szerese a CD-kének. Ha tehát CD-s szokásiadhoz némiképpen igazodva, mondjuk 8-szoros sebbeséggel próbálsz írni egy DVD-t az 8x9 = 72 szeres írásnak felel meg. Ez azt jelenti hogy a gépnek 10MB kéne másodpercenként az írónak jutatni. A töredezetség mentesítés ezért fontos, hogy a vinyónak ne keljen ,,keresgetni" az adatot. Így gyorsabban jut a DVDhez. amúgy ez nálam is van ugrál a tároló szint. A mai íróknak nem esik nehezére ha vári kell kicsit az adatra.

 

 

Ezt a PCW májusi számában találtam, és onanan is másoltam ki.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Az is fontos, hogy az író és a vinyó ne legyenek azonos kábelen, mert kettõjüknek, már szûk. A proc. terhelést, pedig a Feladatkezelõben kell megnézni, hogy mi eszi a procit.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Én pedig frissítenék a FW-en is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...