Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Olcsón nyomtatni?


looser84

Recommended Posts

Chabi1

Nekem egy régebbi esetem van amikor az 512MB-os SD-kártyát vettem a fényképezõmbe.

 

Komáromban 31ezer Ft volt az A-DATA, Budapesten ugyanazt az A-DATA 512MB-os kártyát 13ezer Ft-ért vettem meg. :pislog:

Mindkét üzlet kiskereskedés volt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ha így áll a dolog ott dögöljön meg az Artisjus ahol van. Eddig se szerettem õket, ez csak mégegy ok, amiért utálhatom. Egyébként az utángyártottal semmi gond nincsen, jelenleg egy Lexmark Z45-ös nyomtatóm van, amit használtan vettem, kaptam hozzá két patront a színes kb. 3/4-ig volt, a fekete meg töküresen, mind a kettõ utángyártott. A feketét utántöltettem, hamarosan megint kifogy ( már pánikol, hogy 10% alatt van a töltöttsége), akkor ismét feltöltöm. Egy feltöltés csak 1500 ft, egy utángyártott fekete patron meg kb. 2500, és az utángyártottat is fel lehet tölteni párszor. Elsõ feltöltésnél még semmi gond nem volt, majd kiderül a másodikat hogy bírja, egy idõ után már elhasználódnak a fúvókák a patronban, és akkor vége, de tapasztalom szerint átlagosan kétszer lehet utántölteni a patront.

Link to comment
Share on other sites

focus puller
Arról nem is beszélve, hogy a nyomtatás minõsége messze elmarad az eredetiétõl. Egy kicsit hasonló ahhoz, mintha valaki "takarékossági okokból" a 3-as BMW-jébe 86-os benzint tankolna. Megy azzal is, de valahogy mégsem az igazi.

Ez jó!!!!! OSZTOM!!! ÉS EGYETÉRTEK VELE!!!

Vagy egy másik hasonlattal: Olyan mintha egy Trabantra föltenne valaki egy Mercedes jelet, meg egy Mercedes feliratot... És máris elmondhatná: van egy Mercim!! :)

Egy szó, mint száz! Én inkább minõséget veszek (legyen az patron, vagy bármi más), inkább egyszer adok érte több pénzt!!! De engem akkor sem tudna senki rábeszélni az utángyártottra! Persze mindenkinek szíve-joga, hogy mit használ... Ez csak az én szerény véleményem!

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

csibe283

Nekem a Canon nyomtatómba a 4 patron darabja kb. 400 forint. :D Az eredeti meg olyan 2-3ezer körül van. :) A HP tényleg olyan drága, a régi nyomtatómba 12ezer egy patron. :mérges: Hát nem is használom már, mióta új van. :D A jogdíjat meg hülyeségnek találom. De ma már mindenre ráteszik azt a rohadt jogdíjat, hogy zárnák már be azt az Artisjust a fenébe. :mérges:

Az a 31ezer forintos 512 MB-os SD kártya hihetetlenül durva. :pislog: még az 1 gigás pen drive is olcsóbb.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Tavaly nyáron volt 31ezer forint Komáromban.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Na igen, errõl beszélek. Megaztán én nem minõségi cuccokat nyomtatok, hanem csak olyan dolgokat, amiknél nem szempont a minõség annyira ( pl: CD/DVD-k hez borítót, hogy tudjam mi van rajta, puskát, jegyzeteket, amiket elolvasok párszor aztán megy a szemétbe. ). Ezekhez tökéletesen jó az utángyártott is. Persze minden feltöltésnél, ahogyan használódik el a fej romlik a minõség is, de ezekhez a dolgokhoz még ez a rontott minõség is elé. Nekem is volt HP Deskjetem, abba tényleg 12e volt a gyári patron, a nyomtató meg egy kalap ..... volt. Ha jól emlékszem már leírtam, hogy hogyann ment tönkre egyik napról a másikra.

Link to comment
Share on other sites

Neo

Vitán felüli, amit írtok. A minõség elmarad az eredetitõl, de (szerintem) az átlagos körüli közepes szintet eléri! Tk. azt kell mérlegelni, hogy elsõsorban mit nyomtatsz ki, milyen értéket képvisel számodra, mennyire fontos, hogy idõtálló legyenl! Stb. Ezek függvényében kell választanod. Feleslegesen, ha nem muszáj nem szívesen dobálom ki az ezreseket az ablakon. (Többnyire vázlatos dokumentumokat, jegyzeteket stb. kell kinyomtatnom) Fotónyomtatás esetén én is a minõséget helyezem elõtérbe, de eddig ilyet nagyon ritkán csináltam.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Na ácsi egy kicsit.

 

A nyomtató árában is van jogdíj.

Amit adnak hozzá, "demo" patron kb. 1/3 tintát tartalmaz.

Az eredeti tintával akkor jön ki a különbség, amikor pl. fényképet nyomtatsz.

Próbáld csak ki, hogy után gyártott patronnal, más márkával ellátott papírra fényképet nyomtatsz. Valami siralmas az eredmény. Ezeket viszont egyes cégek közösen fejlesztik. PL a HP-is.

Viszont ha az arányokat nézzük nem is biztos, hogy a HP a legdrágább. Érdemes belenézni, hogy adott parton mennyi nyomtatásra elég. És máris nem olyan drága a HáPé.

;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Persze fényképnyomtatásban kijön a különbség az eredeti és az utángyártott között, de fényképet én nem nyomtatok. Abban egyébként is a Canon PIXMA az etalon, és abba lényegesen olcsóbbak a patronok.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én elköteleztem magamat a Canon felé. Szépen nyomtat, és eredeti fekete patront 2400-ért vettem hozzá. Az epson-ba nagyon drága a festék, és sokszor csíkol, a HP-nak rosszak a driverei...

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Nekem Hp 3520-as van.

 

És semmi baja.. szépen nyomtat.

 

Sokszor már a végsökig nyúztam. Volt hogy napopnta kb 500 oldalt nyomtattam vele.

 

Kicsit kopott, kicsit kopog... de a miénk. :)

 

(3000ft ért veszem a partont. Színest és Feketét is.)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

NA fiúk köszi a sok hozzászólást, sokat segítettetetk a döntésben! Én szinte kizárólag szöveket nyomtatok, maximum néhány ábrával esetleg. A nyomtató beállításoknál mindig beállítom a szörkeállományos nyomtatást, mert különben a HP alapértelmezetten a 3 színbõl rakja össze a sima, fekete szöveget is. Ez is szemétség... Ráadásúl a 1,5 évvel idõsebb epson nyomtatóm, ami akkor a legolcsóbb volt, gyorsabban nyomtat mint a HP...

Hova érdemes menni utántöltetni?? leginkább pesten kéne... vagy hol tudok utánygyártott patront venni?

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Én nem tehetem meg, hogy utángyártottat veszek mert egy 65000Ft-os HP2610-est nem szeretnék kilökni az ablakon, ha valami gikszer van a patronnal. Pl.:volt osztálytársam nyomtatója kiköpte a festéket (utángyártott patron volt benne).

 

(3000ft ért veszem a partont. Színest és Feketét is.)

Honnan? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Hp 3820-as nyomtatom van, és általános jellegû nyomtatásra használom, tehát nem fényképek nyomtatására.

Amióta meg van azóta csak egyszer vettem hozzá eredeti patront, azt is csak akkor, amikor a legálisan kapható

REFILL 24 utántöltõkészlettel már kb. négyszer feltöltöttem az eredeti patront, és a nyomtatáson lehetett látni, hogy kezd romlani a minõsége.

A mostani patront kb 3 vagy 4-szer töltöttem ugyan abból az utántöltõ szett tintájából amit hajdanán 5000 ft körüli áron vettem, és tökéletesem elégedett vagyok vele és a nyomtatómnak sincs semmi baja (kipp-kopp :) )!

 

Ezekután egyételmû, hogy maradok a fenti megoldás mellett! ;)

 

Ja, és ez szinte minden nyontatóhoz jó.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Amilyen roppant drágák a Canonba az eredeti patronok, így maradok mellettük, persze megválasztva, hogy melyik boltban veszem, a HP meg porosodik a szekrényben, mert arra sem érdemes, hogy idõnkét leporoljam. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én a HP 3320-as nyomtatómba (a napokban adta megmagát :mérges: ) két évig töltötegettem a patront. Vettem egy eredetit, és olyan 2-3x újra tudtam tölteni itthon házilag. Nem nyomtattam fotót sehol, csak CD/DVD borítókat, meg jegyzeteket. Arra mindig tökéletes volt.

Ha valaki minõségi olcsó utántöltõ készlet után nénze, ajánlom neki ezt: www.ink-mate.hu . Nekem nagyon bejött. Gyors, olcsó, és jó minõségû cuccokat árul aránylag sokféle patronhoz. Én mindig innen rendelek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

@titusz:

 

Van 1 boltos ismerös, aki odaadja Nekem beker áron áfa nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én meg egy magáncéghez viszem a patronokat Békéscsabán, eddig soha semmi probléma nem volt vele, se a HP-val se a mostani használt Lexmark-al. A HP egyszercsak úgy magától romlott el, azóta sem lehetett megjavítani, pedig próbálkoztam rendesen. Nem az utántöltött patronok miatt, hanem valami belsõ baja lehetett mert olyan hangok jöttek ki belõle, mint egy Trabantból mikor elakad a sárban. Nem tudom említettem e már, hogy mit csinált ez a HP, mikor kb. 5-6 percig felnyitva hagytam a fedelét, mert patront akartam cserélni, de nem találtam sehol az újat.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nagyon átment nyomtatósba a topik, ezért áthoztam ide.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...