Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Word - Kérdések és válaszok


Bencce

Recommended Posts

bogee

Sziasztok! Wordben szeretnék tükörképet nyomtatni. Tudnátok segíteni? Elégg sürgös lenne a karácsony miatt! Elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Laali

Egyes nyomtatatók beállításánál van ilyen funkció.

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ezt a PostScript nyomtatók tudják!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mcfresh

;) Kérdés?

Letöröltem a hddt-és elfelejtettem lementeni e world doc.-t majd a get data programmal sikrült vissza nyernem a fájlokat, de a szöveg helyett kockák vannak.

Helyre lehet e még hozzni a fájlokat valamivel?

 

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Az mit jelent hogy letörölted a hdd-t? Formáztad? Mert ebben az esetben az történt, hogy történt egy formázás majd egy Windows telepítés, ami azon az adatterületen volt, annak annyi. Feltételezem, hogy a doc fájl is belesett ebbe a területbe, ás megsérült benne valami. Azt legfeljebb már csak a Kürt hozza vissza, de horribilis áron.

Link to comment
Share on other sites

mcfresh

:dühös: ez nem jó hir.

Egyébb lehetöség?

A HDD formázva majd újra telepitve.

Link to comment
Share on other sites

Laali

A visszaállítóprogram beállításait is lehet finomítani. A teljes visszaállítás elõtt pedig lehetõség lehet egyenként belenézni a fájlokba. Ha ez hibás, akkor egy lépéssel visszább, módosítani a beállítást és megnézni újra.

Link to comment
Share on other sites

maryno1

Sziasztok!

 

Most a Word-ben akadtam el. Azt szeretném kérdezni, hogy tudom elérni azt, ha szövegbõl táblázatot szeretnék készíteni, hogy a cellahatároró jelhez ne csak egy karaktert tudjak beírni, hanem pl. szóköz és vonal vagy bármi hosszabbat?

Illetve Excel-ben is hasonló a kérdésem. Felteszem itt is, hátha multifunkcionális tudású emberek olvassák ezt! :D

Szóval van egy olyan táblázatom, ahol egy mezõben van 100 cégnév -l al elválasztva. Van-e olyan függvény vagy akármi, amivel el tudom érni, hogy ez a 100 cégnév külön cellákban legyen. Lehetõség szerint egymás alá rendezve. :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nyikszi

Az ilyeneket én Access-ben szoktam megcsinálni, ott pontosan meg lehet határozni, hol legyen vagy mi az elválasztó, próbáld azzal.

 

Nekem is lenne egy problémám. A cég telefonszáma megváltozott és van párszáz doksim, amiben szintén meg kellene változtatni. Van-e mód arra, hogy több doksiban megváltoztasam egyszerre, akár egy teljes könyvtárnyiban. Makrót elvetettem, mert félek elfelejtem elindítani. Automatikus javítás nem csinálja meg, csak ha a telszám mögött nyomok egy space-t, ez sem jó :( Köszi, elõre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Puby

Sziasztok!

 

Problémám a következõ: Képet illesztek be Word-be és szöveget szeretnék ráírni, úgy hogy a kép legyen a háttér és csak a betû látszódjon felül, tehát a képbõl lehetõ legkevesebb részt kelljen eltakarni. Csak a szövegdobozt találtam megoldásnak, és a szövegdoboz elég sokat kivág a beillesztett képbõl.

Word-el, megoldható ez a probláma? Ha igen, hogyan?

Link to comment
Share on other sites

dakku

Beilleszted a képet utánna jobb gomb majd kép formázása utánna elrendezés majd a szöveg mögét választod. Ekkor rá lehet írni a képre és a kép lesz a háttér.

Link to comment
Share on other sites

Puby

Sikerült! Köszönöm szépen a segítséged Dakku!

Link to comment
Share on other sites

blackstone

Hello!

 

s.o.s. segítség kellene!

a problem a következõ: office xp-s word alatt a lábjegyzeteknél az 59. után egybõl a 70. következik. megpróbáltam 58-tól újrabeírni, de változatlan?

mi lehet a hiba?mit lehet tenni?

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Tpeter9

Csáó mindenki!

A következõt szeretném mgecsinálni, de hiába kísérletezek, nem jön össze: egy olyan szöveget kellene létrehoznom, amely egy sablon lenne. A szövegeben bizonyos szakaszokat megadott formátumal kellene "kitölteni" (talán ûrlap, de nem biztos, hogy ez a kifejezés a jó). Az lenne jó, a kitöltendõ szakasz helye látszana és esetleg utalás is beleférne, pl.: "név:", de ennek a kitöltés után nem szabadna látszania. Próbáltam

"mezõ" beszúrásával, de nem mûködött.

Lenne még egy kérdés: Meg lehet-e oldani azt, hogy hiperhivatkozással a CD-jogtár egy konkrét jogszabályát megadni célnak?

Link to comment
Share on other sites

rozo

Segítség!!!!!! Körlevelet készítek háromoszlopos címke kitöltésére. Kész az adatállományom, kész a törzsdokumentumom, feltöltöttem az adatmezõkkel, de egyesítésnél nem a következõ címkére, hanem a következõ oldalra ugrik. Mit rontottam el? Háromoszlopos 7 soros címkét készítenék úgy hogy minden címke más adatot tartalmazzon. Köszönöm elõre is a segítséget!

Üdv mindenkinek Roza

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Van egy pár száz rekordból álló Access táblám, amit egy Word körlevél adatforrásaként használok. A táblában minden rekordban van egy kép (OLE objektumként) meg még egy hivatkozás is a képre mint külön fájlra. Hogy lehet a körlevélben a képet megjeleníteni?

Link to comment
Share on other sites

Ematic

Sziasztok!

 

Nem tudom, lehetséges-e egyáltalán amit szeretnék:

 

Táblázatot szeretnék készíteni amiben egy oszlopot egyenként növekvõ számozással szeretnék kitölteni.

Hogyan lehet ezt úgy megoldani, hogy ne kelljen egyenként beírni?

 

kösz

Ematic

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

@Ematic

 

Remélem jól értettem.

az első cellába beírod az első számot, az alatta lévőbe pedig az egyel nagyobbat.

Ezután a bal gombot lenyomva kijelölöd a két cellát a jobb alsó sarok felé húzva az egeret.

Ezután felengeded, és a kijelölés jobb alsó sarok felé viszed az egeret, és amikor a vastag kereszt átvált egy vékony felete keresztté, akkor lenyomod a bal gombot és elkezded lefelé húzni az egeret és az alatta lévő cellákba egyenként növekvő sorszámú számokat tesz az Excel, addig húzod, amíg a kívánt sorszámhoz nem érsz, ekkor felengeded az egeret és kész.

 

Biztos van ennél elegánsabb megoldás is, de ez is működik.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Vagy a cellákban egy egyszerű képlettel számolod a sorszámot: Pl. az A2-be =A1+1

Majd ezt vonszolod tovább, ahogy Netkaloz is írta.

Csak arra kell figyelni, hogy az első cella üres legyen, illetve szöveget ne tartalmazon.

Így sor beszúrásnál elég lesz csak a "környéken" javítani a változást

Link to comment
Share on other sites

payskin

A téma címe: MS Word - Kérdések és válaszok. Hármotok közül valaki eltévedt... :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
:hmm: Ajjaj tényleg. Én csak az előző egy-két hozzászólásra figyeltem. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

@Spányik Balázs

 

Való igaz, ez nem az excel-topic.

De ahogy SkyBird is írta, nem figyeltük a topic címét, csak az önzetlen segítség vezérelte mind a kettõnk billentyûzetet ragadó kezeit, ami egy fórumnak a célja, lényege, feladata.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus
Van egy pár száz rekordból álló Access táblám, amit egy Word körlevél adatforrásaként használok. A táblában minden rekordban van egy kép (OLE objektumként) meg még egy hivatkozás is a képre mint külön fájlra. Hogy lehet a körlevélben a képet megjeleníteni?

 

Na jó, ez nem jött be. Megcsinálom Accessben jelentésként. Ott az a gondom, hogy azokat a mezõket, amik üresek, nem tudom elrejteni (mint a körlevélben), pedig kellene. Erre van tippje valakinek?

Link to comment
Share on other sites

ipifeci

Sziasztok!

 

A következõ lenne a problémám: Készítettem egy Word dokumentumot amelybe beszúrtam 2 db képet (a dokumentum egyebet nem is tartalmazott). Ezután kinyomtattam, majd bezártam a Word-ot.

Aztán a következõ megnyitáskor az alapdokumentumban automatikusan megjelent a fent említett két kép és valahányszor új lapot kérek a két képet automatikusan beszúrja. Ha valaki tud kérem segítsen, hogy hogyan kaphatnám vissza az üres alapdokumentumot, mert elég bosszantó, hogy miniden egyes alkalommal ki kell törölnöm a két képet és csak utána tudok tovább dolgozni.

 

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Nem sablonnak (*.dot kiterjesztés) mentetted el véletlenül?

 

Ui: Gondolkoztam, attól nem nagyon lehet, hacsak nem mindig azt a sablont nyitod meg újra.

Vagy, ha a normal.dot-ot valahogy felülírtad...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...