Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Word - Kérdések és válaszok


Bencce

Recommended Posts

zsoltchelsea

Hi! Nem rossz ötlet, bár a Microsoft termékek (ha magyar nyelvûek) nem nagyon engedik a nyelv átállítását. Mivel a magyar nem cirill betûkkel ír, nem sok módot látok a billentyûzeted értékes hasznosítására.

Link to comment
Share on other sites

pardiimre2

És ha a funkció be van állítva, hogyan lehet megnézni (ez a funkció a véleményezés?) Vissza lehet-e nézni, ha javítottam és hol volt a kérdésem.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Sziasztok! Egy óriási problémám lenne: használnám a Word 2003-ba beépített MorphoLogic fordítót, viszont azt a hibaüzenetet kapom hogy "Hiba történt a kiszolgálóhoz való csatlakozás során"[...]

Már mûködik, úgy tünik, nem nálam volt a hiba, hanem kiszolgáló oldalon.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tibor5

Hali

 

Olyan furcsaságot mûvel a Wordom, hogy dolgozok a Wordban és egyszerüen lefagy és utána ezt irja ki hogy "A(z) word hibát észlelt, ezért leáll. A kele.. :(

Ez mitõl van és mit lehet vele csinálni? :ötlet:

Sürgõs lenne!

 

-elõre is kösz-

 

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Ez sok programmal elõfordul, lehet megsérült valamilyen fájl, vagy esetleg kevés memória volt a feladat végrehajtásához. Telepítsd újra, hátha segít!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

@Tibor5: Milyen op. rendszered van, melyik Word-del. Nálam utoljára a win98 művelt ilyet és akkor tényleg kevés RAM volt... Próbáld az indításkor automatikusan betöltődő programokat is kicsi megnyírbálni. Az Office újratelepítés meg a minimum ezek után!

Link to comment
Share on other sites

Tibor5

Hali!

 

Kérdésem a következő hogyan lehet a Wordban a Fordításnál forrásnyelvnek vagy célnyelvnek beállítani a magyart, mert nekem nem kinálja fel? :(

Sürgös !!!

 

Előre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

default-design

Elég jól (?) kezelem a Wordöt, de most nem tudom a megoldást:

Sajnos egy könyvet anno Wordben kellett összedoni. A folytatása is abban készült, de a nyomda változott: A5-ös a papírméret, ezt Wordben A4-re kellene tenni úgy, hogy két oldal legyen egy oldalon; eddig OK, de az oldalszámozás ugye nem lesz jó :( Egy oldalon két szám kell, növekedve.

 

Tudtok erre valami megoldást? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha így csinálod, akkor a nyomda le tudja majd kezelni ezt nyomtatáskor? Szerintem a nyomda tud rá megoldást (levilágításkor), hogy az A4-es oldalból A5 legyen.

Link to comment
Share on other sites

default-design

A5-ös oldal van beállítva és gondolom megkönnyítené (=olcsóbbá -is- tenné) ha A4-re nyomtatnánk két oldalt...

Az elõzõ nyomda megoldotta (pausszal, stb.); õk is kénytelenek lesznek, mert nem találtam erre megoldást (külföldi fórumokban mondjuk láttam érdekes ötleteket hasonló problémára;)...

A legvégsõ esetben én az A4-es "fektetést" és 2 hasábos felosztást, majd bizony a bal-jobboldali hasáb alján (lábrész) az oldalszámok manuális beírását látom megoldásnak.(

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez egy kötött könyv lesz? Mert akkor nem sokra jutsz a két-oldalt egyre módszerrel. Gondolj bele, hogy fogják a lapokat sorba rendezni? Hogyan lesz lefûzve vagy lekötve a könyv?

Link to comment
Share on other sites

default-design

Én már rég belegondoltam: a kezdetektõl nem Word-ben csináltam volna és még folytathatnám...!

Ebbe nem szólok bele, kûzdjenek meg õk a maguk részével; az én részermrõl leadom a megadott formában (oldalszámozni manuálisan nem én fogom) és felveszem a szerkesztésért, tördelésért járó pénzt:)

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Hali!

 

Kérdésem a következõ hogyan lehet a Wordban a Fordításnál forrásnyelvnek vagy célnyelvnek beállítani a magyart, mert nekem nem kinálja fel? :(

Sürgös !!!

 

Elõre is kösz!

Azért nem kínálja fel, mert alapból nincs benne. De ha a Fórumon ráböktél volna a Keresés gombra, tudnád a megoldást, mert vagy már kétszázszor be lett linkelve:

MorphoLogic. Feltéve, ha Office 2003-ad van.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hope

Sziasztok!

Nekem a következõ lenne a problémám: adott egy a4-es méretû képfile (psd, de megvan jpg-ben is), amit be kéne állítanom egy word-sablondoksiba háttérként. Viszont a Word hülyén csinálja, hiába a4-es a papírméret mindkettõnél, sosem jelenik meg jól a háttérben a kép. Pontosabban túl nagyban jelenik meg:(

Ha valaki tud valamiféle javaslatot, azt nagyon megköszönném!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
vlacii

Sziasztok!

 

A Word helyesírás-ellenõrzéskor felhasznált szavainak a szótárfájljának elérési címe kellene nekem.

Tudtok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Remélem ez lesz az:

 

D:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\PROOF\

Link to comment
Share on other sites

vlacii

Igen, ez az! Köszi!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Athos
Sziasztok!

Nekem a következő lenne a problémám: adott egy a4-es méretű képfile (psd, de megvan jpg-ben is), amit be kéne állítanom egy word-sablondoksiba háttérként. Viszont a Word hülyén csinálja, hiába a4-es a papírméret mindkettőnél, sosem jelenik meg jól a háttérben a kép. Pontosabban túl nagyban jelenik meg:(

Ha valaki tud valamiféle javaslatot, azt nagyon megköszönném!

Sajnos a Word képkezelése nem az igazi. Tapasztalatok szerint hiába teszem be JPG-ként, van hogy nagyobb méretű lesz a dokumentum, mintha BMP-ként raknám be. Ebből gondolom, hogy lehet ezeket a formátumokat nem szereti. Próbáld meg BMP-ként. Amúgy irányított beillesztést használsz, vagy sima másolás, beillesztést? Nem mindegy ez sem. Illetve beillesztés után próbáltad átméretezni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A Word-be nem szabad vágólapon keresztül képet beilleszteni, mert akkor mindenképpen 24 bites bitmap lesz belõle. Egy kicsi jpg így nõhet meg akár több megára!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tzoli

Az én problémámat két irányból lehet megközelíteni, így két kérdésem is van, de csak az egyikre kell megoldás:

1. Lehetséges WORD-ben (2003) egyéni parancs létrehozása az eszköztárakban? Ha igen hogyan?

2. Lehetséges-e, hogy két "Nyomtatás" ikon (parancs) van kitéve az eszköztárba és mind a kettõ másik nyomtatóra küldi a dokumentumot?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

1./ A Word 2002-ben is simán olyan beépített parancsot, illetve ennek ikonját húzhatod az eszközsávokba, amilyet akarsz. Sőt kivehetsz a meglévőkből.

Gondolom így van a 2003-ban is.

 

2./ A nyomtatási kérdésedre azt javaslom, hogy a másik nyomtató ikont helyezd el az eszközsávban, amelyik a Fájl / Nyomtatás (CTRL+P)-nek felel meg. Így nyomtatás előtt kiválaszthatod, melyikre küldje, hány példányban, stb.

 

Eszközök / Testreszabás... / Parancsok fül / Fájl Nyomtatás... Ennek az ikonját vonszold oda, ahová szeretnéd.

Legjobb az eredeti helyett, mert maguk az ikonok nem különböznek, csak a működés.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tzoli

Azt hiszem kis félreértés van. Nyílván tudom, hogyan kell új ikont kitenni, régit pedig eltávolítani. Az újat most úgy kell érteni - és akkor most össze is vonom a két kérdést -, hogy 1 db új ikon kell nekem a meglévõ nyomtató ikon mellé (nem helyette). Ennek a lényege, hogy az eredeti ikonra kattintva az alapértelmezett nyomtatóra küldené a WORD az anyagot, a másik pedig egy másikra. (Azt hiszem meg is válaszoltam magamnak a kérdést: ennek valószínûleg az az akdálya, hogy nem lehet két alapértelmezett nyomtatató...)

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

Szerintem sem lehet két alapértelmezett nyomtató.

Link to comment
Share on other sites

Cui

Sziasztok!

 

A napokban kaptam egy word dok.-ot, melyben ki kellene tölteni egy megszerkesztett jelentkezési lapot. Viszont annál a résznél, ahol egy jellemzést kellene adni nem tudok csak pár sort beírni, egy ideig lehet enterrel lemenni sorokat, de egy pár után nem engedi. Mivel lehetne ezt feloldani?

Ezt a részt úgy kell elképzelni, hogy egy cím, alatta pedig egy szegéllyel körbevett rublika, amibe kellene írni a jellemzést. Ebben halványszürke háttérel kerül be az írás és tudok enterrel pár sort nyitni, de többet nem. Találkozott már valaki hasonlóval?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...