Jump to content
Bencce

MS Word - Kérdések és válaszok

Recommended Posts

eremit

Milyen Office-od van? 2003? xp? vagy valami más? Egyáltalán MS Office?

Anita

MS Office, XP van telepítve, de a múlt héten töröltem le az Open Office 2.0-t.

zico

Ha marhaság bocs. Elmentetted, oké. A fájlon jobb klikk tulajdonságok-fájltípus-módosítás- társítás Word.

Vagy mappa beállításai fájltípusok,ott megkeresni és a Word-höz rendelni? Ott mi van most?

Anita

Kösz a segítséget. Az első javaslatod alapján sikerült!

Mégegyszer köszi.

r-chee

Hali. Nekem oilyan problémám lenne, hogy eltûnt a függõleges vonalzóm (vmit félrekattintottam...), és sehogy sem tudom visszahozni. Se az Eszközök=>Beállítások=>Megjelenítés, se a Nézet=>Vonalzó úton nem tudom elõcsalogatni.... Lenne Valami tippetek, hogyan jeleníthetném meg újra :?::?: Köszi.

Giraffe1

Nem lehet, hogy átváltottál Normál vagy Webes nézetre? Ezeknél nincs függõleges vonalzó csak Nyomtatási elrendezés nézetnél.

r-chee

Az a poén, hogy egyik nézetnél sem jön be a függõleges vonalzó... Ilyet még nem pipáltam... És sehogy sem tudom visszaállítani, már szétforgattam minden menüt....

Pedig csak véletlenül belekattintottam valahová az eszköztárak közé...De ott semmi ilyen ikont stb-t nem látni...

mike22

Word-ben hol lehet beállítania helyesírás-ellenõrzést? Mert tegnap hívott barátnõm, és azt mondta, hogy egyszerûen nem jelzi már a hibát. Bár azt monta, hogy a Word kéri az Office CD-t, lehet hogy csak egyszerûen a beállítás lett megváltoztatva, nem? Hogy tud csak úgy eltûnni?

Athos

Eszközök -> Beállítások -> Helyesírás fülön legyen kipipálva a Helyesírás-ellenõrzés beíráskor pont

Giraffe1
Az a poén, hogy egyik nézetnél sem jön be a függõleges vonalzó... [...] És sehogy sem tudom visszaállítani, már szétforgattam minden menüt....

A 2003-ban találtam valamit. Eszközök :nyíl: Beállítások :nyíl: Megjelenítés -- "A Nyomtatási és a Webes elrendezés beállításai kereben" van egy "Függõleges vonalzó (csak Nyomtatási nézetben)" kapcsoló. Nekem ez ki/bekapcsolja a függõleges vonalzót :upsz:

mike22

Köszönöm Athos!

mizsi

Sziasztok! Egy óriási problémám lenne: használnám a Word 2003-ba beépített MorphoLogic fordítót, viszont azt a hibaüzenetet kapom hogy "Hiba történt a kiszolgálóhoz való csatlakozás során" Nem elérhető a szótár? A Word át van engedve a tűzfalon, más fordítás működik, sőt még a MorphoLogic mondatfordító demója is üzemel (sajnos csak demó, mindössze 5 fordításra). Miért nem tudom használni a másik fordítót (eddig működött, újra is telepítettem). Fontos lenne.

mizsi

Senki? :Sír:

KeLa

Ma találkoztam hasonló esettel, de a srácnak nem legális office 2003 volt fent.

eremit

@mizsi

Azt írod, hogy "a Word 2003-ba beépített MorphoLogic fordító". Ez egy Word alá telepített program? Nekem az Akadémiai MobiMouse Plus program van meg, legnagyobb megelégedésemre. Pár éve volt egy kis gond vele, mikor megjelent az Acrobat Readernek egy újabb változata, ha jól emlékszem, a 6-os. Küldtek egy javító programot és telepítési tanácsokat, amivel minden helyrejött. Azt hiszem, ez a fájl az msxml.msi volt.

Javaslom, hogy írj nekik egy e-mailt a problémáról!

SkyNet

Borítékot szeretnék nyomtatni, de nem tudom hogy kell. A wordben valahol az eszközökben van ilyen boríték féle, de azzal nem sikerül. Csak a feladót teszi azt is középre a borítékra, a címzett meg lemarad. Hogyan kell helyesen beállítani, hogy sikerüljön? Vagy van e másik program, amellyel egyszerûbben megoldható lenne?

pardiimre2

Van-e olyan lehetõség Wordben(2003), ahol meg tudom nézni, hogy a leírt szövegben hol javítottam? És ha van, hol? Elõre is kösz. (Egyik tanárom ezt állítja, hogy meg tudja nézni mikor javítottam.)

Giraffe1

Csak akkor, ha a változások követése be van kapcsolva és/vagy megvan neki valahol az eredeti dokumentum. (l. PC World Mesterfogások rovat két hónappal ezelõtt.)

Omega32

Sziasztok! A következõ a problémám: Office xp-t (sp3) használok, és mostanában ha egy szimbólumot szeretnék beszúrni a wordbe (a többi office összetevõnél mûködik :pislog: ), akkor a program elszáll. A dokumentumot helyre tudja állítani, de miután újra behozom újra leáll... (minden szimbólummal ezt csinálja)

Újratelepítés nem segített... Tudna valaki segíteni?

arpsoft

Lehet, hogy megsérült egy betûkészleted.

Omega32

Sajnos nem hiszem. Az újratelepítés itt komplett rendszer újratelepítést jelent (ezt nem írtam le...). A régi gépen nem foglalkoztam vele gondoltam a "régi" rendszer hibája. Az új winchester miatt újratelepítettem a teljes rendszert. A régi rendszeren találkoztam vele először, de abban az időben nem telepítettem semmi újat... Most teljesen új a rendszer, és a probléma fenn áll (ugyanazok a programok vannak fent, lehet hogy valamelyik bekavar, vagy valamelyik telepít egy betűkészletet, amit a word nem bír?)

h.arpad

Én teli vagyok mindenféle betûtípussal, de csak lassít a Word-ön, nem fagyasztja le, nem is állítja le. Ha a telepített Office legális, nem tudom a kiutat. Hány fontod van? Nem tudom elképzelni, hogy bármilyen más program fontjai okozhatnák, de azért érdemes lenne megpróbálni azt, hogy, ha rendszer-újratelepítés után csak az Office XP van fenn, elõfordul-e a hiba. :pislog:

Omega32

Az gond, hogy azt nem tudom megcsinálni (nincs kedvem előállítani azt a helyzetet, most ezen kivül minden oké). Dühített engem is, hogy mért nem próbáltam ki akkor, bár szerintem akkor nem állna fenn a probléma (hiszen legelőször működött), valami program zavarhat be... :mérges:

master

A Word 2003-ból teljesen eltûnt a Gyorsszöveg opció? (Az hogy kijelölök egy szöveget, katt a Gyorsszöveg gombra, és utána F3-mal be tudom illeszteni....)

Válaszaitokat elõre is köszönöm: master

Netkaloz

Üdv!

Van egy cirill billentyûzet.

hogyan tudnám elérni, hogy magyar windows alatt a word-ben cirill betûkkel lehessen írni?

Van ilyen fontkészlet?

Orosz nyelvû win és word gondolom megoldaná a problémát, de más megoldás érdekelne.

Elõre is kösz a segítséget.

Leenux