Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Word - Kérdések és válaszok


Bencce

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Ha tényleg sérült, akkor nem. Maximum, hogyha van belőle egy másik mentés is valahol, akkor azt tudod tovább használni. Azért meg kéne próbálni egy másik gépen is megnyitni, hogy ott mit csinál, bár én sok reményt nem fűznék hozzá.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
koko0116

Üdv Mindenkinek!

 

Egy elég régi témával fordulok hozzátok.(remélem nem baj) Adott öt darab régi word dokumentumom,amihez abszolút elfelejtettem a jelszót.Természetesen megnyitás ellen lett levédve.A netet már végignéztem, minden lehetséges segítség után kutattam,de nem lettem okosabb.Több helyen írtak a jelszótörő programokról,de azt is olvastam,hogy kicsi az esélye,hogy azzal nyerjem vissza.Ha valaki tudna nekem segíteni egyéb alternatív módszerrel azt megköszönném,mert nagyon fontos lenne.

 

Köszönöm

Edited by koko0116
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Találtam egy érdekes megoldást:

Nevezd át a doc-ot rtf-re, és azt nyisd meg. A doc-ról előtte készíts biztonsági mentést!

Az rtf nem tartalmazhat jelszóvédelmet, ezért meg tudod nyitni, viszont a dokumentum formázását is szétszedi, azt újra meg kell formázni, de legalább a tartalom megmarad. :)

Link to comment
Share on other sites

koko0116

Na most hogyan tudnám átnevezni?Mert ezt már olvastam valahol,de ehhez egy kicsit analfabéta vagyok. :) És igazából pont a tartalom lenne fontos,mint a jelszóval vacakolni. :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Vagy TotalCommanderrel, vagy sajátgéppel tudod átnevezni.

Utóbbinál egy kis beállításra szükség lesz:

Nézet -> Beállítások -> Nézet fül -> Keresd ki: Ismert fájltípusok kiterjesztésének elrejtése -> Kapcsold ki -> OK.

Most már megjelenik a kiterjesztés is, és át tudod nevezni (jobb klikk a fájlon, átnevezés).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Ez komoly?

Komolyan gondolták, hogy ennyi a jelszavas védelem, hogy átnevezve hozzá lehet férni a tartalomhoz? :hááát:

 

Nem nagyon szoktam Word doksikat jelszavazni, bár volt már rá példa, de ez új info volt nekem is.

Remélem a 2007/2010 fájlverzióban már tényleg védelem, amit annak neveznek.

Link to comment
Share on other sites

koko0116

Hát megcsináltam,de pont ugyanúgy kéri a jelszót.Valóban ez így túl egyszerű lett volna.Pedig nekem tényleg fontos lenne,de úgy látszik reménytelen... :(

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A Password Recovery Bundle kipróbálható (max 3 karakteres hosszú jelszó) változata működik Office 2007 alatt. Gondolom, akkor elboldogul hosszabb jelszavakkal is regisztráció után.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Na igen, de 6 karakteres jelszó felett egy élet is kevés kivárni, mire megfejti a jelszót. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

koko0116

Nos,pont ez a bajom,hogy ezek a programok nagyon hosszú ideig dolgoznak és szinte az összes fizetős.(És nem garantált a siker.)Ezért is gondoltam,hátha van egyéb módszer ezeken kívül,de azért köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
warynski

A Word 2007-ben, ha beírok, vagy bemásolok egy URL címet, sima szövegként jelenik meg, nem linkként. Így azután nem is működik.

Már végigböngésztem a netet, vannak tippek, (stílus módosítása stb.) de ezek nem váltak be.

 

Ha a már beírt, bemásolt linkre klikkelve a helyi menüből a Hiperhivatkozást beszúrom, akkor OK.

De ez eddig nem így volt, és egy kicsit szaporátlan.

 

Ha van valami tipp, ötlet, előre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Így kapásból üss egy Entert is utána. Máshol bejön, igaz a Wordben nem egészen ugyanaz a szerepe.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Igen, régebben ez így működött, de most hiába az Enter...

Link to comment
Share on other sites

warynski

Közben csak rájöttem, leírom, hogy más ne töltsön vele időt, ha elállítódik:

 

 

Office gomb > Word beállításai > Nyelvi ellenőrzés > Automatikus javítási beállítások > Automatikus formázás beíráskor > Csere beíráskor > Internetes és hálózati útneveket hiperhivatozásra elé pipa

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Dilettans

Sziasztok,

150 dokumentumot készítek Word körlevéllel:

- azt már sikerült megoldani, hogy makró segítségével külön-külön dokumentumba mentődjenek el.

- azt szeretném, hogy a dokumentumoknak azon része, ahová a körlevélmezők kerültek, ne lehessen szerkeszteni.

Ha a kiinduló (levél)dokumentumban a Védelem/Korlátozás szerkesztésre opcióval jelszóval korlátozom a szerkeszthetőséget majd a körlevélvarázslóval egyesítem, akkor nem jegyzi meg ezt a védelmet.

Hogyan tudnám úgy elkészíteni a 150 levelet, hogy ne kelljen egyesével megnyitni és egyesével beállítani a szerkesztési korlátozást majd újra elmenteni? Próbáltam sablonként is elmenteni, de ez sem hozott megoldást.

 

A Word-ben ez a Védelem opció nem működik tökéletesen szerintem, mert pl. zavaró, hogy a szerkeszthető területet más színnel jelöli és nem lehet ezt eltüntetni, illetve a védett dokumentumot más kiterjesztéssel elmentve már simán szerkeszthetővé teszi.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem a makródba bele tudod építeni ezt is.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Sajnos nem én írtam a makrót, találtam a neten.

A 150 oldalas egyesített dokumentumban megvan a védelem, de a makró futtatása után elveszik.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

És minek ez neked? Ha azt akarod, hogy ne lehessen szerkeszteni, mentsd PDF-ként. Ha ez valami űrlap, amit személyre szólóan akarsz megcsinálni, de nem akarod, hogy az űrlapmezőkön túl szerkeszthető legyen, akkor csinálj belőle PDF-űrlapot. Nem tudom, mi az a szcenárió, ahol erre lenne szükség, amit vázolsz.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A PDF is szerkeszthető éppen, én elég sűrűn belepiszkálok ilyenekbe.

Ha meg zárolt a PDF fájl szerkesztésre, éppenséggel eltávolítható a védelem is jó esetben.

Persze ez kisebb-nagyobb macera, és messze nem egy Word féle szerkeszthetőség. Inkább csak arra írtam, hogy nincs semmire garancia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A PDF nem egy szerkeszthető formátum; hogy vannak programok, amikkel valamennyire bele lehet nyúlni, az más kérdés (bár ezek közül csak az Acrobat ér valamit, az ingyenesekkel inkább csak bele tudsz tenni utólag ezt-azt). Ennyi erővel végül is minden fájl szerkeszthető, ha mással nem, hát Photoshoppal. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha rendes szövegként van elmentve a PDF, akkor az MS Word is simán megnyitja neked szerkesztésre. Az esetek többségében még a formázás se csesződik el.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem nyitja meg szerkesztésre. A Word a 2013-as verziótól képes arra, hogy átkonvertálja a PDF-et egy olyan Word-fájllá, ami nagyjából hasonlít az eredeti PDF-hez: https://support.offi...1d-b76bcd83d9c8

 

Magának a PDF-nek a szerkesztésére természetesen nem alkalmas.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor meg ott van az Adobe Acrobat (nem a Reader). Azzal viszont eredeti állapotában szerkeszthető.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az Acrobatot említettem mint manipulátort. Ahogy már mondtam, a PDF nem szerkeszthető formátum, csak bizonyos mértékig bele lehet nyúlni – valódi szerkesztésre a forrásfájlok hiányában nincs mód. A PDF kb. annyira szerkeszthető, mint a JPEG.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem nem. A PDF is objektum szinten tárolja a dokumentumok elemeit, ezek pedig szerkeszthetők. Ha értelmes módon ( értsd szövegdobozok, képek és egyéb grafikai elemek külön) van generálva a PDF és nem képként, akkor az egyes elemek egyenként szerkeszthetők, át lehet írni a szöveget, ki lehet törölni az elemeket, hozzá lehet rakni, sznt lehet változtatni, betűtípust is akár.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...