Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Word - Kérdések és válaszok


Bencce

Recommended Posts

KGigi

Hû, és ezt hogy futtatom? Soha nem volt még rá szükségem.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Azért leírom, hogyan lehet futtatni :)

 

A legegyszerűbb egy üres makrot rözíteni és a megfelelő rész átírásával, a tartalmát erre cserélni.

A Makro rögzítése>"(itt ad egy nevet a makronak, amit csak le kell okézni)>majd rögtön a "Rögzítés vége" Ez után katt a "Makrok"-ra majd a "Szerkesztés" és a megjelenő szöveg helyére bemásolni a ködot.

 

Futtatásához katt a "Makrok"-ra és "Indítás"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KGigi

Elnézést, hogy eltûntem, nagyon összesûrûsödtek a dolgaim. Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
majomringato

Sziasztok!

 

Kérdésem a következõ: Office 2007-ben íródó szakdolgozatom tartalomjegyzékében csak a Címsor 1-2-3-as kategóriával írt fõcímek jelennek meg, a 4-essel írtak már nem, holott arra is szükségem lenne.

 

Mit tehetnék?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Be lehet állítani a tartalomjegyzéknél, hogy mi jelenjen meg.

Link to comment
Share on other sites

csiszarsari

Sziasztok!

A következõ probléma megoldásában szeretném a segítségeteket kérni.

2003-as officenál a körlevél készítésnél használtam dinamikus adatcserét (DDE), hogy az excelbõl átvett adatok számformátuma megmaradjon. (a következõ beállítással: http://office.microsoft.com/hu-hu/word-hel...495.aspx#BMdde) Idén 2010-es office-al kell készítenem a körlevelet, de ezt a beállítást sehogy sem találom. :-( Elõre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És kipróbáltad, rosszul jelennek meg a számok?

Link to comment
Share on other sites

csiszarsari

Igen. Ha 2003-assal csináltam, akkor is tapasztaltam olyat, hogy pl az egy tizedesjegyû számot több tizedesben hozta át. Az elõbb említett beállítással ez kiküszöbölhetõ. De a 2010-esben nem találok ilyen beállítási lehetõséget.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

2003-assal voltak nálunk is problémák. Valahogy nem jött ez jól össze.

Nem közvetlenül nekem kellett, így kissé háttérbe szorult, de gondoltam egyszer még rákeresek.

:) Köszi a linket, pont ezt az oldalt még nem találtam meg, csak másikat. Ha lesz idõm, majd teszek egy próbát én is, hogy mit látok.

Link to comment
Share on other sites

csiszarsari
És kipróbáltad, rosszul jelennek meg a számok?

2003-assal voltak nálunk is problémák. Valahogy nem jött ez jól össze.

Nem közvetlenül nekem kellett, így kissé háttérbe szorult, de gondoltam egyszer még rákeresek.

:) Köszi a linket, pont ezt az oldalt még nem találtam meg, csak másikat. Ha lesz idõm, majd teszek egy próbát én is, hogy mit látok.

 

szívesen :-) Remélem én is kapok majd tippet, hogy a 2010-esben hogyan oldjam meg.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A Word-ben a Fájl fülön->Beállítások->Speciális->Általános->Fájlformátum-konvertálás jóváhagyása megnyitáskor bekapcsol.

Amikor kiválasztod az Excel fájlt, jön egy új ablak, ott beálíthatod a DDE-t.

Link to comment
Share on other sites

csiszarsari

Köszönöm!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
majomringato
Be lehet állítani a tartalomjegyzéknél, hogy mi jelenjen meg.

 

És hol? Sajnos nem találom ezt a lehetõséget.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha megnyitod a beállításait, akkor alul lesz valami ilyesmi, hogy szintek mutatása. Angolul show levels. Utána természetesen kell egy teljes frissítés a tartalomjegyzéknek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
firewolf

Üdv!

Van pár .txt kiterjesztésű dokumentumom, amiben e-mail címek vannak. A fájlok külön csoportokat jelölnek, de a címekben van átfedés, ami nekem nem jó. Hogyan tudnám kiszűrni az ismétlődő címeket?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szerintem inkább Excelben.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha ismerős vagy Linuxon vagy cygwin-ben, akkor a unique paranccsal másodpercek alatt megvagy.

Link to comment
Share on other sites

payskin

firewolf, elég rég óta vagy fórum tag ahhoz, hogy tudd, nem duplázzuk a hozzászólásokat másik témába, és nem reklámozunk telefon díjcsomagot az aláírásunkban. :nem:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Adani

Word 2007-ben megoldható valahogy, hogy egy dokumentumot többen is szerkesszenek? Az Excelben közössé lehet tenni a dokumentumot ,de a Wordben sehol sem találom ezt a beállítást. Így meg ugye, ha valaki más is megnyitja a hálózatról akkor nem tud írni bele csak olvasni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Még nem próbáltam, de a SharePoint elvileg erre való.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Temporary

Sziasztok!

 

Egy változóba szeretném kinyerni egy táblázat éppen aktív cellájának tartalmát. Többek közt ezzel próbálkoztam:

Dim cellatartalom As String
cellatartalom = Activedocument.Tables(1).Rows(1).Cells(1).Range.Text
MsgBox cellatartalom

Az a gond vele, hogy kis kockák vannak még a kívánatos karaktersor után. Hogyan tudnám csak a betűket tartalmazó stringet kinyerni egy összehasonlítás céljára?

 

Válaszaitok előre is köszönöm

szerk ------------------------------------------

:hmm: találtam két brute force megoldást is a dologra, de nem biztos hogy minden körülmény közt működnek:

 

Az egyik azon alapul megnézzük a szó hosszát (LEN függvény), ami a táblázatból átemelés miatt soremelést és egyéb hasonló elemeket is tartalmaz. így valójában hosszabb mint amilyennek a táblázatban látjuk. MSGBOX-al kiíratva már látszik, hogy ezek zavarnak be, például kis négyzetek vagy szóközök formájában a karakterlánc végén.

A LEFT függvénnyel levághatjuk a felesleget.

 

A másik megoldás kitalálni, pontosan mik ezek és eltávolítani őket.a REPLACE-el. Nálam ezek voltak:

(Chr(13): [Carriage Return] (vbCr)

(Chr(7):

szo = Replace(szo, Chr(13), "")

szo = Replace(szo, Chr(7), "")

A Chr(7)-re azMsgBox Asc(karakter)-el jöttem rá, ami a CHR számát adja a karakternek.

------------------------------

 

Továbbra is érdekelne, van-e valamilyen egyszerű megoldás a dologra, mint az Excelben a TRIM vagy a VALUE

 

Válaszaitok előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Nem rövid, de jó megoldást találtam:

Selection.Cells(1).Range.Select
Dim a$, b$, c$, i As Integer
a$ = Selection.Text
msgbox a$
For i = 1 To Len(a$)
 b$ = Mid(a$, i, 1)
 If b$ Like "[A-Z,a-z,0-9]" Then
	 c$ = c$ & b$
 End If
Next i
MsgBox c$

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
tommy1023

2003-as word-del lenne problémám, amivel nem tudok mit kezdeni. A begépelt betűk helyett négyzetek jelentek meg, de nem mindenhol és nem tudom miért. A pontos hibaüzenetet nem tudom, mert nem nálam történt.

Pontosan ez lenne a gond: http://kepfeltoltes.hu/view/131115/423503109N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Valószínűleg megsérült mentéskor a fájl. Legalábbis én erre tippelek.

Link to comment
Share on other sites

tommy1023

és nem lehet valahogy visszahozni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...