Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Word - Kérdések és válaszok


Bencce

Recommended Posts

Gordin

Köszönöm. De sajnos egyik megoldás sem jött be. Az OpenOffice ugyanúgy nyitja meg, mint a word, google docsba meg nem tudom feltölteni, hibát ír ki.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tudniakaro

Office 2007, Word: mondjátok meg nekem légyszíves, mert már ott tartok, hogy szétverem a gépet, pedig a Microsoftot kéne: hogy a fenébe lehet elkerülni, amikor ki akarok jelölni egy szót, hogy az utána következõ ENTERT ne jelölje ki.

 

Megszoktam profi programoknál, kiadványszerkesztõknél, hogy többszörös kattintásra szó, mondtad, vagy bekezdés jelölõdik ki. Ez elvileg itt is mûködik, de az ENTERT is mindig beleveszi.

Próbáltam már CTRL lenyomása mellett, mert a help-ben az van, de ha szót akarok kijelölni, akár húzással, mindig az utolsó karakter után beleugrik az Enterbe is, márpedig a sort nem akarom megszüntetni, mert akkor átveszi a következõ sor formázását.

 

Miért akarom kijelölni, Mert át akarom írni a szöveget és mindezt gyorsan, nem szöszmötölve Delete gombbal.

 

Még az se segít, ha az Enter elé egy szóközt ütök.

 

Rohadjon meg a Word, de komolyan. Én vagyok a hülye, hogy még mindig ezt használom! De hát megvettem, már tényleg csak ezért használom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kipróbáltam, nálam dupla kattintásra nem jelöli hozzá az Entert. :hááát: Triplára egész bekezdést jelöl, akkor hozzájelöli az Entert is.

 

IPB képIPB kép

 

Link to comment
Share on other sites

tudniakaro

Kösz a próbát. Nekem az Office 2007-es van meg. Azzal próbáltad?

 

Nálam mindig melléveszi az ENTER-t is. Ha meg húzom a kijelölést, milliméterrõl milliméterre, a végén ugrik egyet és belefoglalja az Entert is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Rohadjon meg a Word, de komolyan. Én vagyok a hülye, hogy még mindig ezt használom! De hát megvettem, már tényleg csak ezért használom.

Nem értelek. Ez a fenti problémád azért nem olyan nagy tragédia; ráadásul a duplakattos kijelöléssel semmi gond nincs (kipróbáltam, nálam sincs, 2007-essel). És ezt nem azért mondom, hogy védjem a programot, mert ha valaki, akkor én biztosan tudom, mikkel szívatja a Word a felhasználóit. Néha már ott tartok, hogy rituálé keretében szilánkosra akarom zúzni a telepítőlemezét, a szilánkokat pedig fegyver gyanánt fel akarom használni a készítők ellen. Ha gondoljátok, majd elmesélem, miket szokott velem művelni. Ha csak szöveget akarsz vele szerkeszteni, arra tökéletes.

Link to comment
Share on other sites

payskin

2007-essel próbáltam én is.

 

Heh, örvendj! Megtaláltam: a Speciális beállításoknál kapcsold ki az intelligens bekezdéskijelölést! Akkor a húzásnál nem jelöli hozzá. Sőt, a dupla kattintásost is megoldja! :oké:

 

Link to comment
Share on other sites

tudniakaro

Esküszöm neked, hogy többször végignéztem ezeket a beállításokat is, nem voltam rest, de az lehetett a baj, hogy olyan valamit kerestem, hogy pl. "kijelölés", stb. Mármint ilyen kezdetûeket. De azért szégyenlem, nem szeretem, amikor nem vagyok tökéletes :-)

 

Megoldotta, kösz! :-)

 

Az elõtted szólónak: de, probléma. Mert ha az ember nem egy lassan bepötyögõs alig júzer, hanem egy gyorsan dolgozó, mindent a legoptimálisabban, legjobb hatékénysággal mûvelõ valaki, akkor nagyon nem mindegy, hogy TIK-TIK és ki van jelölve, vagy baszkurálódni kell minden sornál. Add össze. A TIK-TIK, az 1 mp, a szarakodás az mondjuk 3 mp, és ha ezt egy oldalon 100× megcsinálod, akkor 1,5 perc helyett 5 percig csinálsz valamit, ami ha napi tevékenységben nézed, akkor 8 óra munka, 8 óra munka, 8 óra munka.

 

Egyébként az intelligens bekezdéskijelölésrõl jut eszembe: észrevettétek, hogy mindig azt nevezik inteeligens dolognak a számítástechnikában, ami valami trágya? :-)

 

Ez a kijelölés ugyanis azért hülyeség, mert ha egy szóra kattintok, akkor azt nem véletlenül teszem, ha a bekezdést is el akarnám felejteni, akkor bal oldalról kijelölném a sort, minden egyéb esetben egyértelmû, hogy csak az adott sort akarom szerkeszteni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Mert ha az ember nem egy lassan bepötyögõs alig júzer, hanem egy gyorsan dolgozó, mindent a legoptimálisabban, legjobb hatékénysággal mûvelõ valaki, akkor nagyon nem mindegy, hogy TIK-TIK és ki van jelölve, vagy baszkurálódni kell minden sornál. Add össze. A TIK-TIK, az 1 mp, a szarakodás az mondjuk 3 mp, és ha ezt egy oldalon 100× megcsinálod, akkor 1,5 perc helyett 5 percig csinálsz valamit, ami ha napi tevékenységben nézed, akkor 8 óra munka, 8 óra munka, 8 óra munka.

Ha az egész napi munkád kijelölésbõl és másolásból áll, akkor igen, meg tudom érteni. Egyébként meg nem kell annyit szórakozni vele, maximum kitörlöd a vele együtt átmásolódott entert, oszt' csókolom. Nem ilyen 1-2 másodperceken kell fennakadni. Úgyhogy – amellett, hogy megértem a problémádat – azt mondom, hogy egy ilyesmi miatt kár leszólni a Wordöt, ez lószar, nem komoly hiba (ráadásul már meg is oldódott, ugye). Hol van ez ahhoz képest, amit 20-30 velõsebb oldal után szokott rendezni... :fffuuu: (És amitõl a hajam ki szoktam tépni...)

Egyébként az intelligens bekezdéskijelölésrõl jut eszembe: észrevettétek, hogy mindig azt nevezik inteeligens dolognak a számítástechnikában, ami valami trágya?

Ezzel nagyjából egyet tudok érteni. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
solties

Sziasztok!

Mint látom rég volt itt mozgás, de azért leírom a gondomat.

Windows 7 alatt Office 2007-et használok, és azon belül is meggyûlt a bajom egy word dokumentummal. Nem tudom megnyitni, ezt az üzenetet kapom:

IPB kép

Valószínû a gond abból ered, hogy ez a dokumentum még a Windows 7 egy korábbi telepítésekor lett létrehozva, ahol az UAC teljesen ki volt kapcsolva. Azóta már újratelepítettem a windowst, és az UAC most alapértelmezett. Már próbáltam saját tulajdonba venni, nem segít!

Csak akkor tudom megnyitni, ha kikapcsolom az UAC-t és újraindítom a gépet. Utána meg lehet nyitni.

De ez nem megoldás, mert ezt a dokumentumot sokszor kéne szerkeszteni, ráadásul email-ben is küldöm idõnként. Lehet, hogy így nem tudják megnyitni?

Vannak ötletek?

Link to comment
Share on other sites

tudniakaro

Mi az az UAC?

 

Miért nem konvertálod át egy korábbi verzióra, amikor épp hozzáférsz és pl. teszed át egy olyan mappába, ahol van jogosultságod, vagy egy FAT partícióra, ahol nem számít a jogosultság, azaz elvész minden és utána vissza egy általad birtokolt mappába.

Link to comment
Share on other sites

solties

:facepalm:

Köszi ez eszembe se jutott!

Így már oké minden!

Link to comment
Share on other sites

tudniakaro

Na, mivel nem mondtad, utánanéztem mi az az UAC.

 

Azért nem tudtam, mert még XP-s vagyok :-)

 

De úgy látszik így is sikerült megoldást találni :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
benjoe80

Sziasztok!

 

Egy fektetett A4-es lapra szeretnék ráilleszteni két álló A5-ös lap tartalmát egymás mellé. Mindkét oldalon lenn 2 hasáb. A két A5-ös oldal közé pedig egy függõleges vonalat szeretnék, hogy tudjam, hol kell vágni.

 

Tudna valaki ebben segíteni, hogy ezt hogy lehet?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

2007-nél a Lap elrendezés>Hasábok>További hasábok...

Itt be tudsz állítani választó vonalat is.

Régebbi verziókban a menüsoron keresztül jutsz a hasábos elrendezés részletes beállításaihoz, de létezik olyan nyomtató is ami tudja a "Több oldal egyre" funkciót.

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Köszi, sikerült rávezetned, megoldottam.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Word 2007-ben hogyan lehet beállítani azt, hogy az élőlábban lévő oldalszámozás teszem azt az 5. oldaltól kezdődjön 2-es sorszámmal? Egyszerűen sehol se találom ezt a beállítást (utálom az Office 2007-et).

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az utolsó számozatlan oldal végére:

 

Lap elrendezés>Töréspontok>Szakasztörések>Következő oldal

Így a kurzor elméletileg az első számozandó oldalon lesz.

 

Beszúrás>Élőfej>Üres

 

"Csatolás az előzőhöz"-t kikapcsolni (most színessel ki van emelve az eszköztáron)

 

Oldalszám>Fent

 

Beszúrás>Oldalszám>Formázás,Oldalszám>Számozás módja>Kezdő sorszám:2

Link to comment
Share on other sites

Adani

Megkérdezem holnap, 1-re mi a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Temporary jól mondja, töréspontot kell létrehozni.

Elnavigálsz a dokumentumod 5. oldalára, majd a Lap elrendezése menü fülön ráklikkelsz az Oldalbeállítás jobb alsó apró nyilára.

Ezután az Elrendezés fülön a Hatókört átváltod a teljes dokumentumról az aktuális pontra.

Ezután a Beszúrás fülön az élőfej és élőlábnál oldalszámozást választod.

Ahogy lenyitottad az oldalszámozást, van olyan hogy formázás, oldalszámozás. Itt be tudod állítani a kezdő sorszámot tetszőlegesen a számozás módjánál.

Ezután már csak valamelyik oldalszám elrendezést kell választani, és esetleg tovább pofásítani, alakítani.

 

Ez Word 2010-nél így van, de szerintem nem változhatott a 2007-hez képest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
majomringato

Csupa nagybetûs szöveget szeretnék MS Office 2007 Wordben kisbetûssé tenni. Hogyan lehetséges?

 

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kimásolod a szöveget egy Excel táblázatnak mondjuk A1 cellájába.

Utána valamelyik cellába beírod ezt a képletet: =KISBETŰ(A1)

Ettől kezdve tudsz vele kezdeni bármit érték beillesztéssel. Ez elég fapados.

 

De megvan a Wordben is az egyszerűbb módszer. Szöveg kis- vagy nagybetűs írásmódjának megváltoztatása

A kijelölt szöveget átválthatod kisbetűsre.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
KGigi

Sziasztok!

 

Van valami mód arra, hogy egy bizonyos betûtípust lecseréljek egy másikra, a többit pedig érintetlenül hagyjam? Egészen pontosan van egy képletekkel teli dokumentumom Liberation Serifben, amit le szeretnék cserélni Times New Romanra anélkül, hogy a képletek tönkre mennének.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A keresés ablak bal alsó sarkában az "Egyebek" gombra kattintva több opció is feltűnik, köztük a "Formátum>Betűtípus"

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt megtaláltam, de innen hiányzik a Liberation Serif, amit cserélni akarok.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Azt hittem, amit meg tud jeleníteni az benne van a listában :pislog:

 

Póbáld meg makróval:

http://support.microsoft.com/kb/209251

Sub ReplaceFont()
      With Selection.Find
         ' Clear all previously set formatting for Find dialog box.
         .ClearFormatting
         ' Set font to Find for replacement.
         .Font.Name = "Times New Roman"
         ' Clear all previously set formatting for Replace dialog box.
         .Replacement.ClearFormatting
         ' Set font to Replace found font.
         .Replacement.Font.Name = "Arial"
         ' Don't find or replace any text.
         .Text = ""
         .Replacement.Text = ""
         ' The following parameters must be set as follows
         ' to find only text formatted for the specified font.
         .Forward = True
         .Wrap = wdFindContinue
         .Format = True
         .MatchCase = False
         .MatchWholeWord = False
         .MatchWildcards = False
         .MatchSoundsLike = False
         .MatchAllWordForms = False
      End With
      ' Perform the find and replace.
      Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll
   End Sub

-------------------szerk

 

Jogos, nálam se volt, de elég volt innen letöltenem és telepíteni. Vezérlőpult>Betűtípusuk>Fájl>Új...

 

Legalábbis XP és 2007 alatt most megcsináltam és működik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...