Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Warcraft III


Calyd

Recommended Posts

Calyd

Aloha!

 

Még nem láttam ilyen témát, úgyhogy gondoltam nosza! :)

Én személy szerint nagyon csípem ezt a játékot, szobatársammal szinte minden nap szánunk némi idõt a tudásunk fejlesztésére :)

 

Szeretném, ha itt megosztanánk élményeinket, tapasztalatainkat, esetleges bugokat ["And they say Blizzard games don't have bugs!" - Crypt Lord :D], taktikákat. Sõt, akár replayeket is be lehetne linkelni.

 

Jó gámézést!

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

A minap volt Windows reinstall, újra kellett pakolnom a Warcraft3-t, de még elõtte kimentettem a pályákat. Az a gáz hogy visszapakolom õket a downloads mappába, de nem látja õket a game. Hogyan is kell ezt csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Jaja, jójáték ez a WarCraft III. Fõleg magyarítással az egységek beszólásai. Azok valami írtó nagyok lettek.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Na, majd egyszer kipróbálom. Bár én szeretem a magyarítást játékokhoz. Haver magyarít mindent, és amikor a Diablo2-hez leszedett magyarosítást, akkor annyit röhögtünk a fordításokon. Nem azzal van a baj, hogy rosszak a fordítások, de olyan hülyén hangzik magyarul. Pl amin meghaltam: Meat wagon = húsos vagon :D:D:D

 

@Aneurysm:

egyszerûen bemasolod a maps könyvtárba. Ha nem akarod összekeverni az eredetiekkel, akkor a mapsen belül hozz létre egy saját könyvtárat és oda tedd bele. Én így csináltam meg vagy 100x, és mindig ment.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Calyd

Páros taktika, amit haverral kipróbáltunk: orc és night elf.

 

orc: elég sok grunt, némi headhunter - csak a biztonság kedvéért, jó pár sámán és witchdoki.

Hõsök: Tauren Chieftain (kezdésbõl) + gyógyítos (nem tudom mi a neve:) )

[megj: TC hõst azért is hasznos elsõként hívni, és a command aurára adni, mert be lehet állítani a bánya mellé, és kicsit megdobja az arany beáramlását :D]

 

elf: kimmérákból 3-4 (ennél több nem a legjobb, mert a splash damage miatt veszélyesek az orcokra), és sok hippogryph-rider. Esetleg befigyelhet egy pár Dryad, esetleg Druid of the Talon. (másik kedvenceim a Druid of the claw, de õk nagyon allergiásak a kimmérákra :()

Hõsök: Demonhunter (elsõnek, immolationnel) - a hõssel magára is simán el lehet menni creepeket gyalulni, akár 2-3 zöld pöttyel is elbánik, ha ügyesek vagyunk :).

Másodikként érdemes a Keeper of the Groove hõst csinálni és a Thorn aurára adni (orcok miatt). Kifizetõdõbb, mint a Priestess of the moon...

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Számomra hatalmas csalódás ez a játék. Nem is tudom, hogy miért nevezik stratégiai jétáknak. Mert mi is a feladat? A programozók által megálmodott útvonalon végig menni. Semmi improvizálás, semmi stratégia. Fátvágni, aranyat gyûjteni. Nincs más útvonal, csak a megtervezett. A grafika gyenge.

 

Én egy stratégiai játékot úgy tudok elképzelni, ahol meg tudom tervezni a támadást, és nem csak egy útvonal létezik. Mert, hogy is mûködik a Warcraft III? Ameddig nem megyek közel az ellenséghez, észre sem vesz. Nem tudom bekeríteni, tehát erõbõl kell lenyomnom. Nekem olyan dolgok hiányoznak, mint annak idején történelembõl tanultuk, a magyarok hatalmas cselét. Egy portyázó csapat neki megy az ellenségnek, és visszavonulót fúj. Ekkor az ellenség üldözni kezdi. A menekülõ csapat egy bizonyos pontra csalja az ellenfelet, ahol a nagy sereg várja õket. Na ilyen stratégia a Warcraftban elképzelhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

manguszta
Na ilyen stratégia a Warcraftban elképzelhetetlen.

Pedig én hányszor alkalmazom ezt a taktikát!

 

Gondolom, nem eredeti a játékod, emiatt nem tudsz patchelni, márpedig mindig javítják a mesterséges intelligenciát.

 

A grafika valóban gyenge, na de két és fél éves a játék! Ilyen távlatból ez megbocsájtható.

 

Az, hogy mennyire is jó ez a játék, nem is bizonyítja jobban, mint ez:

 

IPB kép

 

* Best Expansion Pack - Gamespot

* Best Multiplayer Game - Gamespot

* Best PC Strategy Game (Readers' Choice) - GameSpot

* Game of the Month - IGN PC

* Editor's Choice (90 out of 100 rating) - Games Xtreme

* Editor's Choice (9 out of 10 rating) - Strategy Gaming Online

* PC Strategy Gamers' Choice - GameSpy

* 94 out of 100 rating - Next Level Gaming

* 94 out of 100 rating - Gamer Play Networks

* 94 out of 100 rating - Game Marshal

* 94 out of 100 rating - GameAxis

* 92 out of 100 rating - The Gamer's Temple

* 91 out of 100 rating - Action Trip

* 90 out of 100 rating - Gameguru Mania

* 88 out of 100 rating - GameSpy

* 10 out of 10 rating - Game Chronicles Magazine

* 9.4 out of 10 rating - GameZone

* 9.2 out of 10 rating - GameSpot

* 9 out of 10 rating - IGN PC

* 8.9 out of 10 rating - Worthplaying

* 8.8 out of 10 rating - Gamer's Hell

* 5 out of 5 rating - GamePro

* A- rating - UGO

 

IPB kép

 

* Computer Strategy Game of the Year - Academy of Interactive Arts and Sciences

* Game of the Year - Gamespot

* Game of the Year - Macworld

* Game of the Year - XSages

* Game of the Year - Fragland

* Game of the Year - Cinescape

* Game of the Year - Gaming Illustrated

* Best PC Game of the Year - GameNOW

* Best Real-Time Strategy Game of the Year - PC Gamer

* Best Multiplayer Strategy Game of the Year - Gamespot

* Best PC Strategy Game of the Year - GameNOW

* Best PC Strategy Game of the Year - Game Revolution

* Best PC Strategy Game of the Year - Telefragged

* Best PC Strategy Game of the Year - OCAddiction

* Best PC Strategy Game of the Year (Reader's Choice) - GameSpot

* Readers� Choice 2002: Best PC Game of the Year - GamePro

* Strategy Game of the Year - Gamer's Pulse

* Gamer's Choice: Overall PC Game of the Year - Gamespy

* Gamer's Choice: PC Strategy Game of the Year - Gamespy

* Best Non-Interactive 3D Game Cinematics - International 3D Awards

* Best Cinematic - IGN

* Best CG Cinematics (tie) - Gamespy's Best of E3 2002 Awards

* Best Opening Movie - Game Chronicles

* Editor's Choice (10 out of 10 rating) - Game Chronicles

* Editor's Choice (9.6 out of 10 rating) - Gaming Illustrated

* Editor's Choice (9.5 out of 10 rating) - SLCCentral

* Editor's Choice (9.5 out of 10 rating) - The Entertainment Depot

* Editor's Choice (95 out of 100 rating) - Action Trip

* Editor's Choice (94 out of 100 rating) - PC Gamer

* Editor's Choice (93 out of 100 rating) - Gaming Excellence

* Editor's Choice (93 out of 100 rating) - Invisible Dream

* Editor's Choice (9.3 out of 10 rating) - IGN

* Editor's Choice (92 out of 100 rating) - Gamitopia

* Editor's Choice (9.1 out of 10 rating) - Firing Squad

* Editor's Choice (8.7 out of 10 rating) - Strategy Gaming Online

* 5 out of 5 rating - Games First

* 5 out of 5 rating (Award for Excellence) - Wargamer.com

* 5 out of 5 rating (Seal of Excellence) - The Adrenaline Vault

* 6 out of 6 rating (Drool Award) - Gamers Depot.com

* 9.7 out of 10 rating (Outstanding Game Award) - GameZone.com

* 97 out of 100 rating - Wired Play

* 96 out of 100 rating (Award of Excellence) - The Gamers Temple

* 95 out of 100 rating (GG Platinum Award) - Gone Gold

* 93 out of 100 rating - Game Rankings

* 9.3 out of 10 rating - Geek Haven

* 9.3 out of 10 rating (Game of the Month July 2002) - GameSpot

* 92 out of 100 rating (AOG Approved) - All Out Games

* 9 out of 10 rating (Mindless Choice Award) - Mindless Games

* 90 out of 100 rating (Gamers' Choice Award) - Game Over

* 8.9 out of 10 rating (Silver Hell Award) - Gamer's Hell

* 4 out of 5 rating (Top Game) - Games Domain

* Best Animation 2003 - Digital Media World

* Best Cut Scenes 2002 - XSages

* Best Cinematic/Cut-Scene Audio - Music4Games.net

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Oly annyira eredeti, hogy mind a kettõt megvettem a fiamnak. Én csak kipróbáltam, mert számomra nagyon gyenge játék, fõleg ahhoz képest, amekkora a híre.

 

És én az eredeti játékról beszélek, nem az agyon patch-elt játékról. És külömben is a hócipõm tele van a rengeteg félkész hibás játéktól. Az ember kiad egy-egy játékért 10-12 ezer forintot, és még fizessen elõ az internetre, mert a fejlesztõ nem volt képes normálisan megírni a játékot. Én ezt személy szerint felháborítónak tartom. Még akkor is az, ha történetesen egy német, vagy angol embernek nem kerül sokba ez a játék. De itthon bizony nem olcsók.

 

Dehát ízlések és ..........

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Én meg személy szerint nagyon örülök annak, hogy a készítõk továbbra is fejlesztik a játékot. Ugyanis ezt is kaptam a pénzemért (tény, hogy sok pénzért).

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Na ácsi egy pillantyúra!

 

A játék egy program, és mint ilyen folyamatos fejlesztésre szorul. Nincs tökéletes program, sohasem volt, nem is lesz az emberi tényezõ miatt. Zazu, ezek a kijelentések kb. olyanok, hogy miért nem írta meg a srác jól a Total Commandert, miért jön ki mindig újabb verzió? De más programot is hozhatnék. Az összes igényes programot fejlesztik. Pl EA: le se sz**ja a kiadott játékait. A legtöbben annyi bug van, hogy na. Emlékszem mennyit kellett várni a Vietnam 1.20 patchre. Ezzel ellentétben a Blizzard mindig igényes munkáiról volt híres. És valóban nagyon korrekt programokat írnak.

 

Más: a játékban nagyon is jól lehet stratégiázni. Ha gondolod keress neten pár címet, ahol kimentett meccsek vannak. Csak ámulsz és bámulsz majd, hogy milyen taktikák vannak. [Amugy a gép mindig tudja, hogy hol vagy, és jön is támadni, még ha te nem is mész :)]

De ha neked nem elég a w3, akkor ajánlom figyelmedbe ezt: Earth2160. Na ezen meg fogsz izzadni az biztos! :)

 

grafika: mi vele a baj? Eleve ilyenre volt tervezve? Szerintem sok mai stratégiát simán odavág. Pl Armies of Exigo [elvileg w3 klón-féle] szerintem bûn ronda. Mondjuk az elõbb említett Earth az csodaszép. Minden kis vacak kavicson bump-mapping, meg stb. De a W3-nak direkt ez a túlszínezett grafika adja a jó hangulatát. Ingame videók meg játékgrafikával mennek, hát istenem. Van belõlük egy kacat, nem várható el, hogy mindegyiket tutti-frankóra megcsinálják. Egyébként Blizzard ebben is nagy: meg lehet nézni a kezdõ videót, meg a küldik záróvideoit, vagy Starcraft videókat, vagy Diablo videókat...

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Na errõl van szó!

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy ki merem jelenteni, hogy nekem nagy csalódás?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Miért is ne? Csak a többség nem a te véleményedet osztja...

 

(Bár a történelem sokszor igazolta, hogy nem mindig a többségnek van igaza :))

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@Zazu: nem akartalak megfosztani a véleménynyilvánítás jogától, távol álljon tõlem. Bocs, ha így érezted. Csupán olyan pontokra próbáltam rávilágítani, amik - szerintem - nem állják meg a helyüket. Azt, hogy neked csalódás volt a játék elfogadom, nem is próbállak meggyõzni, de az érvelésedben találtam kivetnivalód...

No offense

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Calyd

Kijött az 1.20c patch, valami multiplayer javítás van benne. >>KLIKK!<<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
WishCow

Dotázni szoktatok a Warcraft III-ban? Igaz így szinte Diablo lessz a gamebõl, de szerintem nagyon jó kis map a DotA! Nézzétek meg ezt a pár oldalt és innen le is tölthetitek és kipróbálhatjátok:

 

Saját Dotás klánom oldala: idiots.dox.hu

 

Eredeti DotA weblap: DotA-Allstars.com

 

Magyar DotA fan oldala: Dotafan.uw.hu

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Hm. Errõl még nem hallottam. Ez mi? Csak röviden a lényeget. Néztem a Te oldaladat is, de nem hiszem, hogy ilyen nagyszabású stratégiákkal akarnék kezdeni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
DJGABI

RTS Challange 2006

 

hmm... Jó mókának ígérkezik! És még lehet hogy DotA is lesz!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
DJGABI

Íme egy Bnetes oldal, ami a tört játékkal játszóknak segíthet: Kani.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aneurysm

Ma elég furcsa dolog történt. Nyomtam bneten Footmen Frenzy-t, épp nyerésre álltunk, amikor az ellenfél elkezdett ilyeneket írogatni (németül):

- Sárga, te t-online vagy? (a sárga én voltam)

- Igen, miért?

- Látom a csapattársad meg lengyel. Oké, most mindketten kickelve lesztek!

És elõször kilépett a csapattársam, majd én is disconnectelve lettem. Hogy a fenébe csinálta ezt?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Zsumpli™

Nekem is volt már ilyen tapasztalatom. Ez úgy történik, hogy vannak egyeseknek hack programjai. Ez például dropp hack volt, amivel téged kidobtak valószinűleg. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kaptam WarCraft III-at, el is kezdtem vele játszani, klassz meg minden, de elakadtam. Van az a küldetés, ahol hamarabb kell kinyírni 100 zombit, mint hogy a főmumus 100-at szélnek eresszen. Na, ott mi a fenét kell csinálni? A főmumus megbazirgálja a házat, erre kijönnek belőle a zöld élőholtak, kutykuruttyol, és már nő is a számlálója. Én fel-alá rohangálok a város másik végében a házak között, de hozzá sem nyúlnak a katonák az épületekhez. Majd még gondolkodom rajta.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Rá kell kattintani az Attack (kard) gombra jobb oldalt, aztán rá a házra :nyíl: kijönnek belõle az emberkék :nyíl: átváltoznak zombivá :nyíl: lehet gyilkolászni õket ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja, én jobb klattyintottam, arra nem csináltak semmit. ;) Le lettek gyilkolászva nagy alapossággal.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Calyd

Már máshol kérdeztem ezt tudom, de konkrétan a problémám erre a játékra vonatkozik, és hátha van valakinek megoldási ötlete rá. A gondom az, hogy nem szeretném a CD-met nyûztetni, ha játszom. De akármivel grabbeltem is le eddig, mindig kérte az eredeti CD-t. Nem szeretnék eredeti játékhoz NoCD cracket használni! Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...