Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Artisjus


Orbit

Recommended Posts

Bencce

799 a DVD??? :mérges::mérges::mérges:

Nincs semmi gond lemegyek a józsefvárosira, aztán az Artisjus a matricájával együtt elmehet a :cenzúra: -ba.

Felháborító

Link to comment
Share on other sites

Sebi
799 a DVD??? :mérges:  :mérges:  :mérges:

Nem DVD, ember , DVD-RAM. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Bencce:

Pont azt mondom, hogy olcsó! RAM-ról van szó! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@Bencce

A DVD-RAM nem közönséges DVD, ahol én vettem pl., ott 1500-ba került a 4,7-es DVD-RAM, a sima DVD-R meg 250.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Ja, már szívinfarktust kaptam! De akkor huhhh. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Figyelj oda Bencce! Nem ez az elsõ eset, hogy valamit teljesen rosszul értelmezel. :ötlet:

 

@PF: A DVD-RAM azért nem fogy úgy mint pl. egy sima DVD, és lehet, hogy az osztrákoknál ahol nézted még készleten maradt egy pár darab a drágábbik szállításból...esetleg valami noname lemezt árul a Media Markt :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

csibe283

Igen én is 1500-ért láttam a RAM-ot. Nekem még az elsõ LG-mhez adtak egyet, de túlságosan nagy hasznát nem vettem, most meg már nem is tudnám, mert az íróm nem támogatja a RAM-ot. :)

 

Most nézem, egy nagyon jó webes helyen, ahol a DVD-k 90 forint körül mozognak egy ilyen DVD-RAM van:

 

MEMOREX DVD-RAM

Írási sebesség: 3 X

Kapacitás: 4.7 GB

Kiszerelés: darab, dvd tokban

Ár: 800 Ft/db

 

Úgyhogy ez tényleg érdekes, boltban mindig százasokkal drágább szokott lenni. :) Bárcsak minden bolti lemez ára így leesne. 8)

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Nekem is valahonnan jönnek az olcsó dvd-k, de ha nem lenne ez a lehetõség, nem tudom mennyit tudnék venni a zsebpénzembõl, szerintem, már bocs a kifejezésért,pofátlanság, hogy a fogyasztókon verik le a jogi díjakat...

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Az Artisjus weboldalán ez olvasható:

 

"Az a magánszemély, aki nem kereskedik a hordozókkal, nem felelõs a jogdíj megfizetéséért. Azzal sem követ el szerzõi jogsértést, ha matrica nélküli hordozókra - azaz olyan hordozókra, amelyekre nem fizették meg a jogdíjat - készít megengedett magáncélú másolatot. Kétségkívül megkárosítja azonban az alkotókat."

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
esetleg valami noname lemezt árul a Media Markt :bizonytalan:

Nem. Mindegyik friss áru. Kinnt a Media Marktban is ugyanazt a Panasonic 5x 4,7GB DVD-RAM-ot néztem, mint amit a szombathelyi Media Marktban is akartam venni. Csakhogy nálunk jóval olcsóbb még matricával is. Nem is értem, hogy csinálják.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ocsi
"Kétségkívül megkárosítja azonban az alkotókat."

Újra ott járunk, hogy MIRE KÖLTIK A BEJÖVÕ PÉNZT?!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pontosabban mire nem költik? Jó lenne már végre elszámoltatni õket, hogy mégis mire mennyi pénzt költöttek.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
...Mindegyik friss áru. Kinnt a Media Marktban is ugyanazt a Panasonic 5x 4,7GB DVD-RAM-ot néztem, mint amit a szombathelyi Media Marktban is akartam venni. Csakhogy nálunk jóval olcsóbb még matricával is. Nem is értem, hogy csinálják.

Ahogy írtad. Most nyitottak. Majd késõbb emelnek. DVD-RAM-ból úgysem fogy annyi.

 

Vagy valaki elütötte egy ezressel az árcimkét. :démonikacaj:

 

"... Kétségkívül megkárosítja azonban az alkotókat."

 

Kétségtelen, hogy ez demagógia.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Vagy valaki elütötte egy ezressel az árcimkét. :démonikacaj:

Ezt kétlem, mert a táblán is annyi volt kiírva és a lemezeken is. Lehet, hogy késõbb emelnek, de ahhoz képest ez benne sem volt az akciós újságukban.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Akkor viszont tuti megéri.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sebi
BÖRTÖNNAPLÓ

1. hét

Hétfõ

Bevittek az elõzetesbe. Van itt néhány nagydarab, tetovált rab. Fõleg gyilkosok és rablógyilkosok. Elmondtam, hogy nálam találtak egy másolt

Corel Draw-t. Elsápadtak, majd tisztelettel arrébb húzódtak. Az egyik felajánlotta, hogy szívesen kitisztítja majd a cipõmet, ha igényt tartok

rá. Talán nem is lesz itt annyira rossz.

 

Kedd

Beszélgettem a cellatársaimmal. Az egyik gyilkos elmondta, hogy 5 évet is kaphat, de lehet hogy 3 év múlva szabadon engedik mert hirtelen felindulásból ölt. A másik ittasan elütött egy asszonyt, 3 évet kaphat,

de lehet hogy 2 év múlva elengedik, mert a nõ szabálytalanul közlekedett. Mondtam, hogy a másolt Corel Draw miatt 8 évet is kaphatok,

de lehet hogy leviszik 7 évre, mert a saját gyári példányomról készített biztonsági másolat volt.

 

Szerda

Ma kihallgattak a rendõrök. Azt mondták, bizonyítsam be az eredeti CD-vel hogy a Corel az enyém volt. Mondtam hogy a Corel 2, amit nálam találtak, csak diskeken jelent meg, ezért is másoltam CD-re. Azt mondták

ne próbáljak trükközni, õk okos rendõrök, ''Mink to-vább-kép- zé-sen is vó-tunk'' (így mondták) és tudják, hogy minden program CD-n jelenik meg.

Végem van.

 

Csütörtök

Kínozni kezdtek!

Behoztak egy számítógépet, a hóhér a szemem láttára leszedte róla a Linuxot, és felrakta rá a Windowst! Péntek Tovább kínoznak! Arra kényszerítettek, hogy Windows 95-öt telepítsek! 3,5''-es diskekrõl!

 

2. hét

Hétfõ

Miután látták, hogy nem török meg, magánzárkába tettek. Nem én vagyok a zárka elsõ lakója. Van itt egy falhoz láncolt csontváz, a kezében néhány

Polimer kazettával. Manic Miner, Jetpac, The Hobbit, ilyesmik vannak ceruzával ráírva. A falra valaki körömmel néhány Photoshop serial numbert kapart. Az utolsót már nem tudta befejezni... Ma éjszaka

megjelent a csontváz szelleme. Dömötör Flatline a neve. ZX Spectrumos kazettákat másolt dupla kazettás magnón, ezért zárták el, aztán itt felejtették és éhen halt. Azóta itt kísért.

 

Kedd

Bejött az ügyvédem. Azt mondta, a szerzõi és a szomszédos jogok

megsértésével vádolnak. Megkért, áruljam el neki, mit szereztem a szomszédomtól és mivel sértettem meg a jogait. Nem tudom, hogy az ügyvéd

mennyire felkészült a témában, de rossz elõérzetem van.

 

Szerda

Elkészült a szakértõi jelentés. Egymillió forintos anyagi kárt okoztam a másolt programok szekrényben való tárolásával, további kétmillió forintos erkölcsi kárt pedig azzal, hogy ezeket a gondos munkával

készített programokat csúnya, összefirkált CD-ken tartottam. A szakértõ szerint a lopott könyvelõprogrammal akár a maffiának is könyvelhettem.

Ha nem tudom bebizonyítani hogy ezt nem tettem,leültetnek. Hogy lehet bebizonyítani, hogy valamit az ember nem tett meg?

 

Csütörtök

Olvasgatom tovább a szakértõi jelentést. Az Adobe Acrobat-ot 15.000 forintos kárként sorolta be. Ez egy ingyenes program, de a szakértõ odaírta mellé, hogy ha nem az lenne, szerinte én akkor is elloptam volna, ezért tüntette fel kárként. A szakértõ talált néhány bitet a

winchesteremen, ami õt távolról a Windows Notepad utolsó néhány bájtjára emlékeztette. Azt írta, ez alapján biztos hogy loptam a Notepad-ot is, a

Windows-t is, és ha magamnak loptam, akkor biztos másoknak is, ezért a kár mintegy 50millió forint. Egy freeware játékot álcázott

szövegszerkesztõnek minõsített, mert hosszas munka után rájött, hogy a toplistába be tudja gépelni a nevét.

 

Péntek

Kopogást hallottam a zárka falán. Rájöttem, hogy valaki a Linux kernel binaris kódját kopogja. Válaszoltam neki, és most hexaban kopogva

beszélgetünk. Õ is CD-k miatt ül. Smiley-kat hogyan lehet

hexadecimalisan kódolni? Egyre többen szállnak be a kopogós levelezésbe. Most már levelezési listaként kopogunk. Dömötör lett a mailer daemon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pötyi23
...Egy kedves magyar szervezet...

Mondjuk ki: ASVA. :mérges:

 

Egyébként - ha sikerül a fõemberükkel interjút készítenem - akkor ezt meg fogom tõlük kérdezni. :!:

Kicsit késve ugyan, de az alábbi friss infót szereztem be:

 

Beszéltem ma az ASVA-nál egy fejessel, mert kíváncsi voltam arra, ha feltöröm a saját, megvásárolt, jogtiszta hordozómon a Macrovision és más egyéb védelmet, hogy tartalékmásolatom lehessen a következõket mondta:

 

"A jogszabály értelmében a másolásvédelmet kiiktató szoftverek terjesztése és készítése törvénybe ütközik, a használata NEM! [...] Nézze, én ilyen szoftvert nem adhatok, de ha önnek van otthon ilyen szoftvere, és ellenõrzéskor be tudja mutatni az eredeti példányt, akkor azért nem büntethetik meg..."

 

Hála a jó istennek, a beszélgetést rögzítettem (Köszi a telefonom meggyártójának!!!!), mindenképpen megõrzöm, hátha egyszer megtalálnak.... Sõt, ha az úriember engedélyét adja, akkor a nyilatkozatával együtt a hangfelvételt is belinkelem.

 

Most az artisjus visszahívására várok.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Megtalálnak? Ne röhögtess :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Vagyis ha DT-t használok, akkor az legális, már amennyiben a saját legálisan megvásárolt CD-mrõl készítettem képfájlt és azt használom a DT-ben. Ugye a DT ingyenes, vagyis én legálisan hozzájuthatok, ha valahonnan letöltöm.

Link to comment
Share on other sites

kori

@Sebi

Most olvastam csak a börtönnaplós idézetet, de nagyon OTT van. :D

 

@Adani

A DT tipikusan azon programok közé tartozik, amely a határon van a legalitás és az illegalitás mezején. Különösen a 4.-es verzióra vonatkoztatva.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akkor pedig ott az AnyDVD vagy a DVD Shrink. Ha jól tudom mind a kettõ ingyenes, és szintén másolásvédelem legyûrésére is használhatóak ( Az AnyDVD csak erre)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ezek nem normálisak. Nem túl szerencsés dolog pont a fogyasztókat maguk ellen hergelniük, hiszen ezek után kottákat már sehonnan sem lehet beszerezni, hiszen nem általános, hogy ezeket legálisan is árulják a kiadók. Nehogymár azért büntessenek meg valakit, mert mondjuk egy fórumba beírja a kedvenc száma szövegét ( Itt is van ilyen topik), vagy akár az aláírásában idét belõle pár sort. Ez legalább akkora marhaság mint, amikor József Attila örökösei jogdíjat kértek a MEK-tõl a versei publikálásáért ( ez tavaly volt, és idén már letelt a a költõ halálától számított 70 év, vagyis már nem él a szerzõi jog).

Link to comment
Share on other sites

Sebi
„A dalszövegek és a tabulatúrák illegális használata megfosztja a dalszövegírót bevételi forrásaitól, és ez semmiben sem különbözik a lopástól!”

Az a baj, hogy pont az ilyen emberek és a szervezetek fosztják meg õket, nem a rajongók. :mérges: Ezek a szervezetek simán ránkvernének annyi börtönt, hogy a mûanyaglakat ránk rohadna. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

hope

"A dalszövegek és a tabulatúrák illegális használata megfosztja a dalszövegírót bevételi forrásaitól.."

 

Ezt nem értem: miért fosztaná meg? A szövegíró az együttestõl/elõadótól kapja a pénzét, nem a hallgatóktól, nem?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...