Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Artisjus


Orbit

Recommended Posts

Adani

De az mp3 is lehet tökéletes minõségû, bár igaz, hogy mivel veszteséges tömörítés nem lehet olyan mint az eredeti. De lehet a CD-t audiophile módon is tömöríteni, ami veszteségmentes tömörítés, és ugyanolyan minõségû mint az eredeti. De az átlagember egy jó minõségû mp3 és az audio cd között sem vesz észre különbséget.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Észreveszi, csak szedjünk szét neki többcsatornásra (3+) a hangot.

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Egy bizonyos minõségû szint után már nem mindegy mivel hallgatod meg.

Volt szerencsém egy audiofil CD-t meghallgatni egy kommersz Philips CD játszón, és egy FULL-os Marantz CD játszón. Mondanom sem kell, hogy amikor levettük mind kettõnek a borítását, a Marantz tápegységében több alkatrész volt, mint a komplett Philips-ben. Volt különbség a két hangzás között. De ez a mindennapokban nem olyan fontos, amikor csak háttérzenét hallgat az ember. Ja! És csöves erõsítõ volt a vége!

 

Egy kicsit elkalandoztunk.

Link to comment
Share on other sites

google

@ Greene: oké, de mp3-mat az ember többnyire mp3-lejátszóval (mármint a hardverre gondolok :D ) hallgat, ott azért felettébb ritka a több csatorna. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Persze nem is mindegy mivel hallgatod meg. Más egy szimpla számítógépes hangfal mint egy csöves erõsítõ, komolyabb hangcuccal.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Viszont, ha többtucatszor hallgattad már ugyanazt a zenét, akkor a leheletnyi különbséget is észereveszed pl. az eredeti és az mp3 basszusa/magas hangjai között. ;)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Kiforgatjátok a szavaimat :S

 

Most nem az LP és a DVD-audioval akartam összehasonlítani az CD-audiot, hanem arra gondolok hogy a gyári audio termék után kell jogdíjat fizetni és nem az mp3 vagy wma után.

 

Mert ha ezek után is kell jogdíjat fizetni akkor miért csinálják az audiot ?

És miért fizessek annyi jogdíjat mint az eredeti minõségért ?

Link to comment
Share on other sites

Zazu

"És miért fizessek annyi jogdíjat mint az eredeti minõségért ?"

 

Egyáltalán, miért fizessünk jogdíjat? És ha a saját CD-imet írom át MP3-ba, hogy a kocsiban, munkahelyemen is tudjam hallgatni a kedvenc zenéimet?

Ha viszont kifizettetik velem a jogdíjat, akkor kutya kötelességük szemethúnyni a zeneletöltések felett, hiszen pont ezért fizetek jogdíjat. Vagy miért is fizetjük?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Bizony, én is ezt mondtam. Mert ha a saját dolgaimat írom a CD-re, vagy bármit ami legális, akkor kinek fizetem a jogdíjat? De ha meg kifizetem, akkor én ha jól gondolom rendeztem a számlát, hiszen az a jogdíj ahhoz kerül, akit megillet.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

De mégis valaki magyarázza el nekem, mi ez a szervezet??? És hogy tudott beépülni a CD-k, SD kártyák árába??? És mire költi a pénzt??? ÉS honnan tudjuk, hogy tényleg??

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Én azt nem értem, hogy a kazinak az elõállítaási költsége 2-3X annyi mint a cd-nek, és mégis 3ad annyiba kerül. A maradék a jogdív vagy mi a franc? Vagy azért kell fizetnem, hogy amit megvettem annak a minõsége 10 hallgatás után nem romlik el? Vagy a maradék a jogdíj vagy mi???

Link to comment
Share on other sites

szabzso

Azért azt tényleg érdekes lenne megtudni, hogy mire is költik a jogdíjas lóvét.

 

Mert azért nem kevés üres cd és dvd talál gazdára "fehéren" is, ami éves szinten milliárdos bevételt jelent csak a lemezekbõl :ötlet:

 

Ezen a kazis dolgon már én is törtem párszor a fejem, de szerintem ne 2-vel szorozd, hanem kb 4-5-tel, mert a kazimásolás maga sokkal körülményesebb és hosszabb ideig tart, nembeszélve a nyersanyagárakról!

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Én nekem inkább az a fúrcsa, hogy tudott ez a cég olyan jogosítványt szerezni, amibe az állam belement. Mert ha egy kicsit is el kezdik elemezni a dolog visszáságát, ami már itt is felmerült, akkor tuti, hogy nem kaptak vólna engedélyt.

Persze én vagyok megint csak a hülye. Ezek megegyeztek. Azt mondták. Ok, 50% befizetsz nekünk a befolyt összegbõl, 10% oda adsz az alkotóknak, 10%-ból fentartod magad, és a maradék 30% a tied lehet.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Persze a kiadónak az államnak a jogvédõknek és még nagyon-nagyon sok embernek jól kell járni. Egy mezei vásárló nem fogja megérteni miért is fizet, de ha körülnéz az ember akkor még nagyon sok olyan fizetési behajtást talál ami nem jogos követelés. Viszont a milliárdos apuka nem mondhatja azt a kislányának vagy kisfiának na bocs gyerekek, de most már csak 20000Ft zsebpénzt kaptok a 40000Ft helyett (heti).

Link to comment
Share on other sites

Rettenet

Szerintem az ARTISJUS zseniálisan csinálja ! Más kérdés, hogy ez az átlag embernek nagyon rossz, de gondoljátok át üzleti szempontból is :

 

Megkentek egy rakás politikust, megvették a jogrendszert ! A zenészeket is meghülyítették ezek a remek üzletemberek ! Az egész kifizetési rendszert a lehetõ legátláthatatlanabb módon rendezték be, így lehetetlen utánnanézni, hogy melyik mûvész mennyi pénzt kap a jogdíjakból ! A kiváló üzlettemberek a zûrzavart kihasználva gátlástalan módon kilopják a vevõk és a mûvészek szemét is ! Õk szépen gazdagodnak és nagyjából tökéletesen mûködik a dolog.

 

A jogdíjakból az kap nagyobb részt, aki több lemezt ad el. Õ utánnuk tehát több jogdíj jön be. Ebbõl adódóan pont nem õket kéne támogatni, hiszen õk így is szépen keresnek... Pont ettõl lesz önfenntartó a rendszer és az egész ettõl lesz egy hatalmas haszongyár.

 

Egy pillanatra leszek én az artisjus egyik fõbb valakije.

 

Na most én szeretnék egy magánrpülõt ! Hogy is lehetne nekem ilyenem ? Tegyünk jogdíjat a memóriakártyákra is és minden sz*rra. Így akkor már jut erre is !

 

Ez egy darabig elég is, de hová repüljek a repülõvel ? Csak kéne egy sziget is, ami csak az enyém ! Na de mire tegyünk még jogdíjat ? Monitorra ? Hangfalra ? Egérre ? Végülis azzal kattintanak a warez linkekre ezek a szemét bûnözõk, és így lopják meg az általam képviselt tisztességes elõadókat !

 

Tehát lássuk be, hogy ki itt a tolvaj !

 

Más:

 

Azt úgy nem lehetne, hogy egy adatbázisban benne lenne az összes elõadó, akinek a termékét árulja az üzlet, így a cd-dvd megvásárlásával rögtön menne egy strigula a mûvésznek és õ kapná a jogdíjat ?

 

Az adatbázisban ha üres cd-t veszek, legalább én választhatnám ki, hogy kit szeretnék támogatni ?

 

Ezt így nem lehet ?

 

-Nem !

 

Így sose lesz szigetem ! :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Ha tetszik, ha nem, elõbb-utóbb meg fog halni ez a fajta terjesztés. Hol vannak már olyan zenekarok, akiknek az egész CD-jük fogyasztható zene volt? Sehol. Erre az emberek válasza? Nem veszik meg a komplett CD-t csak a kedvenc dalukat szerzik be, ahogy tudják. Ez van, és ez ellen nem igazán tudnak semmit sem tenni. Ez a szakma ki fog halni. Mint ahogy kihalt már nagyon sok szakma. Bakter sincs már, igazából már cipész sincs, csak elvétve, és sorolhatnánk az ipar által kihalt szakmákat.

Aki nem lép idõben, az azon fogja észre venni magát, hogy nincs forgalma. Ha egy zenekarnak egy csöpp esze is van, akkor nem fogja a bevétel hatalmas részét olyanoknak adni, akik nem is vettek részt tevékenyen a munkályukban. Majd árulják az interneten, a saját homelapjukon, és akkor a az összes pénz nekik megy.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

@Zazu:

Ez a terjesztés nem valószinû, hogy ki fog halni, mert akkor nem érné meg a mai közéleti embereknek állandóan kiadni egy CD-t. Csak jól keresnek, különben nem hinném, hogy hobbiból dalolásznak (mellesleg azok is akik nem értenek hozzá). A magyar embernek mindig lesz igénye a nyálra. :nyíl: Ágnes nemtudomki meg Krisz Rudi is megél. :hááát: max. ha nem lesz divat a nyál akkor jön más.

 

Bakterek még vannak (az én falumba is). :D

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Úgy gondolod, hogy örökké megmarad ez a tendencia, hogy egy CD-t el lehet adni egy dallal 3-5 ezer forintért? Én nem hiszem. Nézd meg a nagyokat. Õk már kezdenek váltani, mert rájöttek, hogy felesleges ekkora háttéripart fentartani, ha a jó nép már nem veszi meg a CD-t, hanem hivatalos Online helyeken csak a kedvenceket veszi meg. Csak gondolj bele! Mekkora költsége lehet, mondjuk egy Sony Music-nak, azzal, hogy kinyomtatja CD-n, tokot ad hozzá, borítót tervez, szállít, raktároz, a kereskedelmi boltok rezsije stb. Ha belegondolsz, a lé így is az övék marad, hiszen a stúdiót õk üzemeltetik, csak a közbensõ kiadások megszûnnek.

Az meg hogy magyarországon még mindig lehet Megasztárokat csinálni akárkibõl, az semmit nem jelent. Nézd meg a töménytelen leárazott CD-ket. A kutya sem veszi meg. Annak a pár 100 embernek, meg akik szeretik azt a fajta zenét, nem lesz értelme egy ekkora iparágat üzemeltetni. Meggyõzõdésem, hogy a legtöbb kiadott CD-t végül megsemmisítik. A Tesco ömlesztve próbálja eladni nevetséges áron azt a sok gagyit. És így se veszik. Szerinted sokáig tud ez így mûködni. Melyik az a hülye cég, aki látva a piacot belevág egy ekkora kiadásba. Sokkal ólcsóbb lesz üzemeltetni egy internetes oldalt.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Zazunak igaza van, ha nem lépnek valamit elõbb-utóbb öszeomlik itt a CD eladás. Ha egyre többne rájönnek, hogy jobban járnak ha a kiadóktól függetlenül önmaguk árulják a CD-t, sokkal többet el tudnak adni, mivel olcsóbb lesz a CD nekik meg kb. ugyanannyi hasznuk lesz belõle, a kiadóknak csak a saját mesterségesen összerakott gagyi fiú/lánycsapatok maradnak. Ugye ismerõs a dolog? Ezek a zenekarok nem tudnak se énekelni, se zenélni ( tisztelet a kivételnek, de nem sok olyan van), a színpadon csak tátognak, és a kiadó, aki létrehozta õket és mindes egyes fingásába beleszólnak.

 

Az igazi zenészek meg duplán jól járnának kiadó nélkül. Egyrészt olcsóbb lesz a CD, többet tud eladni, a haszon/eladás pedig nagyjából ugyanakkora, és nem lesz majd, aki beleszól a dolgaiba, hogy mit hogyan csináljon, hogy ezt kell csinálni, mert erre van igény. Vannak már páran, akik erre rájöttek, a kiadók válaszként úgy akarják ellehetetleníteni õket, hogy lefizetik vagy megfélemlítik a rádiókat és a zenei TV-ket, így õk csak az általuk tolt elõadók számait játszák. De ez sme mehet a végtelenségig.

Link to comment
Share on other sites

kori

@Rettenet

Ahogy mondani szokták, nagyon OTT van az eszmefuttatásod. :):igen::oké:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

A meglévõ céget viszont fenn akarják tartani, bármi áron. Ismerõs helyzet: foci, parlament, stbstb.

Link to comment
Share on other sites

intruder

Én csak azt nem értem ebben az egész rendszerben, hogy ezt mégis hogyan gondolják?! Van egy barátom, akinek kocsmája van és ö mesélte, hogy az a zene ami a kocsmában szól, nagyon sok pénzbe kerül. Biztos én vagyok alultájékozott, de hogy van az, hogy lemegy egy felmérö ember a kocsmába, feljegyzi a méretét a helyiségnek, hogy hány hangfal van, mettôl-meddig van nyitva a hely és aszerint kikalkulál egy jogdíjat? Azért nem értem ezt mert elvileg a megvásárolt müsoros CD-ért már fizet jogdíjat, a nyers CD-ért is fizet jogdíjat, amire felmásolhatja az internetes zeneboltban vásárolt mp3-akat, amiért az interneten szintén fizetett jogdíjat, és beteszi abba hi-fibe amiért már a vásárláskor úgyszintétn fizetett jogdíjat. Ezek után ha a kocsmában leszeretne játszani néhány CD-t a vendégeknek, megint fizessen jogdíjat a helyi adottságoktól függôen? Ha mindent jól értek, így gyors egymásutánban 4-5 alkalommal fizettetik meg vele ugyanazt...mégis, milyen dolog ez? :S unió ide vagy oda, le sem tagadhatjuk, hogy balkán vagyunk :(

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Végül is oly felesleges ezen rágódnunk. Õk hoztak egy döntést, amit végre is hajtatnak. Mi felhasználók is hoztunk egy döntést. Mi meg nem fizetünk jogdíjat. És még csak nem is kell lopni, csalni. Itt az interneten lehet DVD-t CD-t rendelni emberi áron. Ha nekik ez így jó, akkor nekünk is. De ugye nem néznek minket ennyire hülyének, hogy önként dugjuk a fejünket a hurokba? Mert ha igen, akkor nagyon nagy baj van. Akkor nem is tekintenek minket embernek, csak egy statisztikai adat vagyunk számukra, amibõl a lehetõ legtöbb hasznot akarják kipréselni. Csak attól félek, hogy ha rájönnek, hogy már nem jelentünk nekik olyan bevételt, amit beterveztek, akkor kiselejteznek minket?

Link to comment
Share on other sites

Gyalo92
@Rettenet

Ahogy mondani szokták, nagyon OTT van az eszmefuttatásod. :):igen::oké:

Egyetértek ;)

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Végül is oly felesleges ezen rágódnunk. Õk hoztak egy döntést, amit végre is hajtatnak. Mi felhasználók is hoztunk egy döntést. Mi meg nem fizetünk jogdíjat. És még csak nem is kell lopni, csalni. Itt az interneten lehet DVD-t CD-t rendelni emberi áron. Ha nekik ez így jó, akkor nekünk is. De ugye nem néznek minket ennyire hülyének, hogy önként dugjuk a fejünket a hurokba? Mert ha igen, akkor nagyon nagy baj van. Akkor nem is tekintenek minket embernek, csak egy statisztikai adat vagyunk számukra, amibõl a lehetõ legtöbb hasznot akarják kipréselni. Csak attól félek, hogy ha rájönnek, hogy már nem jelentünk nekik olyan bevételt, amit beterveztek, akkor kiselejteznek minket?

Kitalálnak mást amiért megint baromi sokat kell fizetnünk. Nem lesz nekik nehéz mivel eddig is nagyon leleményesek voltak. Az ingyenélõ réteg nem fog megszünni :nyíl: mert akkor dolgozni kellene és az fárasztó, ezért bevezetnek valami másta aminek nem jogdíj lesz a neve, de ugyan úgy fizetni kell érte csak max. más rendszerrel.

 

Egyébként a CD/DVD vásárlásnál én sem vagyok szívbajos. 8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...