Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Artisjus


Orbit

Recommended Posts

Sebi

Ügyesen. Ezek kicsikarnának minden fillért a zsebünkbõl. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Gyalo92

Sajnos ez van. :(

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Ott ilyen olcsó? Én meg veszem a TDK-s dvd-ket 240-ért!

:lol: És még te kérdezet tõlem hány éves vagyok. :fal:

Elég öreg ahhoz, hogy ilyen hibákat ne kövessek el. :fetreng:

Link to comment
Share on other sites

Gyalo92

Miért, akkor milyen CD-t vegyek? Eszembe jutott, hogy nem is 240, hanem 220 volt egy dvd cd...

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Olcsót külföldrõl. :ötlet:

Én még DVD-t 100ft-nál CD-t 80 ft-nál többért nem vettem. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

szabzso

gyalo92 - már annyian kinálják a neten keresztül is a szürkeimport lemezeket fantasztikus árakon, hogy majdnem ugyanolyan könnyû megvenni, mintha elsétálnál egy boltba és ott vennéd.

 

Elég beütni az apronet cimét, aztán rákeresni hogy cd dvd lemez és láss csodát, nem 240 Ft egy lemez. :ötlet:

 

Én már semmin sem lepõdök meg az artisjus-sal kapcsolatban, lassan a monitorok is 30000-rel drágábbak lesznek, mert azon nézed az internetrõl letöltött filmeket. :nemnem:

 

A zeneáruház meg egy akkora gagyi, hogy csak na! Egyrészt, ha összeválogatsz egy albumravalót, akkor az ugyanott van, min. 3000, és ezért mit kapsz? Egy közepes minõségû zenét. (mp3, wma) Szerintem drága ahhoz képest, hogy nem kell hozzá cd, nem kell legyártatni, nyomtatni, szállítani stb. És ha neadj' Isten vennék is onnan, akkor elvárnám, hogy cd-minõségben tudjam letölteni (wav)!

 

Nekem sincs lelkiismeretfurdalásom semmiért sem ...

 

 

[azon is el lehet gondolkozni, hogy amikor kezdtem a dvd-írást, akkor itthon egy márkás lemez (tdk, verbatim, sony) darabja egy ezres volt a nagyáruházakban (ugye mindig is ott volt a legolcsóbb), de szerencsémre egy ismerõsöm gyakran járt németbe és vele hozattam ugyanezen márkás lemezeket 2 EUR/db (500 Ft/db) áron ---> szóval nem mindig csak az artisjus a hibás, a kereskedõk ugyanúgy lehúzzák az embereket]

Edited by szabzso
Link to comment
Share on other sites

Zazu

A probléma nem is ilyen egyszerû! Ugyanis. Õk azzal érvelnek, hogy a beszedett jogdíjakat megkapják az elõadók. De kik? Erre azt mondják, hogy a slágerlistán szereplõ elõadók kapják. Na itt már alapvetõen óriási hibát követnek el. Miért?

Mert történetesen nem mindenki ezt a nyáltengert szereti, amik most mennek a rádiókban. Én történetesen a Pink Floyd, Mike Oldfied zenéit nagyon szeretem. Ha most letöltöm és kiírom a boltban vett CD-re, akkor elvileg õket illetné meg a jogdíj. Igen ám, de mutasson valaki egy olyan top 20-at, ahol ez a két elõadó megtalálható. Hogy nincs? Akkor ki is kapja a jogdíjjat? Talán a saját zsebükbe vándorol? Ugyan, ki ellenõrizné, hogy a Pink Floyd számláján megjelent az én 100 Ft-om? És mi van akkor ha én teszem azt népzenét szeretek? Ki kapja a díjjat? Vagy olyan elõadót, aki nem is él már?

De nem értem a régi nagyokat sem, mint pl. Presser. Hogy lehet az, hogy nem tiltakoznak? Hiszen az LGT sincs a napi listákon, pedig tuti, hogy sokan szeretik a zenéjüket.

 

A másik dolog. Nem vagyok jogász, de kikérem mindenki nevében, hogy helybõl tolvajok élnek magyarországon! Milyen jogon feltételezi, hogy nem a saját adataimat archiválom, vagy a saját fényképeimet írom CD-re? És itt már a saját fényképeimért ugye dupla jogdíjjat fizettem, mert egyszer az SD kártya után, másrészt az üres CD vagy DVD után. Hol a jogdíjjam? Mert nekem még senki nem utalt egy fillért sem. Hiszen én vagyok a szerzõ, engem illet. Mi van akkor, ha én azért írok meg egy CD-t mert szeretném, ha az összes free programom egy lemezen legyen. Ha a programok írja ingyen megengedte, hogy használjam a szellemi termékét, mi jogon kér érte jogdíjat olyan szervezet, aki lehet, hogy még azt sem tudja, hogy mire való az a program? Nem alkotmány ellenes ez az egész ügy?

 

Ez egy másik fórumon hozzászóló ember véleménye. Nagyon találó:

 

"Mintha elõre kifizettetnének velem egy büntetést olyanért amit el sem követtem.

A következõ kérdés pedig hogy ha már, elõre kifizettem a büntetést akkor után miért is birságolnak meg ha netalántán illegálisan MP3-at írok fel valamire? "

 

Én meg kitalálom a kanál jogdíjjat. Minden evés után köteles mindenki 10 Ft-ot átutalni a számlámra. Hogy nincs benne semmi tevékeny részem? Mit számít? Hiszen ez a csuda cég sem szerzett egyetlen dalt sem, nem készített helyettem egyetlen fényképet sem. Majd én a befolyt összeget átutalom a kanál készítõjének.

Link to comment
Share on other sites

szabzso

... inkább kézzel eszek ezután .... :lol:

Link to comment
Share on other sites

google
...ha netalántán illegálisan MP3-at írok fel valamire?

Hogyhogy? Illegálissá akkor válik, ha eladod. A jogdíjat meg nem arra találták ki. Ha jól tudom, mp3-mat mindenki tömöríthet, függetlenül attól, hogy hol lakik. Különben ki volna hivatalosan a merevlemezes (meg flash-memóriás) lejátszók célközönsége? A p2p-krõl "warezolók"? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Na igen, de ennyi erõvel, ha már kifizettem a jogdíjat, akkor ugye az lenne a lényeg, hogy mivel kifizettem már, megváltottam a CD-re írt anyagot. Vagyis akár a WinXP-t is kiírhatnám rá. Ha nem így van minek fizessek jogdíjat?

 

Ott,ilyen olcsó? Én meg veszem a TDK-s dvd-ket 240-ért!

 

Nem is kell feltétlenül kimenni az említett országokba. Foglaloznak már vele egy páran. ( pl: DVD papa). Nálunk is televan a hírdetõtábla a suliban és a koleszban is, az olcsó CD-t és DVD-t áruló emberek hírdetéseivel.

Abból a 2410 ft-ból pedig 150 ft a jogdíj és még ÁFA is van rajta. Ezek nélkül kv. 40-50 ft lenne a lemez. Ráadásul elõször a jogdíjat csapják hozzá, és csak utána teszik rá az ÁFA-t. Vagyis tulajdonképpen az adóra is adót vetnek ki, ami már tényleg elég tisztességtelen húzás.

Link to comment
Share on other sites

google

Á, ebben az országban az a szemlélet, hogy mindenkibõl annyit facsarjunk ki, amennyit csak lehet! Nagyon rossz irányba mentek el a dolgok, már több, mint tíz éve! :S:dühös::Sír:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Tudom, de ez össznépi játék. Mi is megtehetjük, hogy kibújunk pár dolog alól ( pl: jogdíj).

Egyébként pár napja tudtam meg, hogy a jövedéki termékeknél is így megy ez. Van a termék ára, ráteszik a jövedéki adót, majd az egészre az ÁFA-t. Tehát tényleg megadóztatják az adót is, ami alkotmány és törvényellenes, de hát úgylátszik ez senkit sem zavar.

Link to comment
Share on other sites

google

De zavar, csak nem azt, akinek beleszólási joga van az egész történetbe. :P Az csak hõzöngjön. :P

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Ugyan, hisz csak értelmezés kérdése! Honnan vesszük mi azt, hogy a jogdíj adó? :démonikacaj::démonikacaj::démonikacaj:

 

A jövedéki adó viszont valóban igaz, de hát csak jogértelmezés és mellébeszélés kérdése ez is...

 

Más:

Az mp3-ak letöltögetésével kapcsolatban mást gondolok...

Az, hogy valami másolatát ingyen letöltöm, nem bûn. Ezzel szemben, a jogvédõ szervezetek azt sulykolják belénk, hogy ez bizony hamisítás, és halálos vétek! Miért? A hamisítás és a másolás közt csupán annyi a különbség, hogy hamisítás esetén a másolatot eredetinek állítom be. Ez viszont elég jelentõs különbség....szerintem.

Ha én megveszek mondjuk egy Linkin Park-lemezt, akkor én azt két okból teszem:

1.) Ezzel fejezem ki, hogy a zenéjük és a mondanivalójuk nyomot hagy bennem, és támogatom õket.

Ez jelenleg szinte nevetséges indok, tekintve, hogy az általam kicsengetett 5000 Ft 80%-a NEM az együttes zsebébe megy, hanem a jogvédõknek és annak a kiadónak, aki hónapokig szivatta ezt az együttest, és csak nagy nehezen tudtak megszabadulni tõle. Figyeljünk: a Linkin Park már kiadót váltott, ennek ellenére ha én egy régebbi albumukat megveszem a bótba', egy tõlük független, sõt, rajongói körökben "közellenségnek" tekintett társaság kapja a lóvét.(Kérlek, javítsatok ki, ha tévedek...)

Ennek ellenére megveszem az albumot, a következõ miatt:

2.) Bár internetrõl letölthetõ mp3-ban, de az NEM UGYANAZ, mint az eredeti lemez.

Miért?

Mert a torrentrõl, sõt a NETES ÁRUHÁZBÓL SEM kapom meg hozzá a feeling-es borítót, mellékelt füzetecskét, a címkézett lemezt, ráadásul huszadik hallás után már észrevehetõk az mp3 tömörítési hibái, urambocsá' még rippelés közben is keletkezhetett recsegés vagy egyéb hiba, egyszóval NEM UGYANAZ!

 

Jut is eszembe:

Egy kedves magyar szervezet, annak ellenére, hogy hatályos törvénykezések alapján magáncélú másolat készítése nem bûn, mégis vadászik azokra az emberekre, akiknek otthon vannak másolt lemezeik(otthon!!!), és "példát statuál" rajtuk, mintha fõbenjáró bûnt követnének el, pedig még csak szabályt sem sértenek!

Link to comment
Share on other sites

Guest

Nagyon undorító, hogy nálunk arra mennek, hogy az útolsó vasat is kiszedjék belõlünk. A pénzünket akarják, "minden egyéb szempont másodlagos"- by: A Cég - Alien filmek. :)

Link to comment
Share on other sites

google
...Egy kedves magyar szervezet...

Mondjuk ki: ASVA. :mérges:

 

Egyébként - ha sikerül a fõemberükkel interjút készítenem - akkor ezt meg fogom tõlük kérdezni. :!:

Link to comment
Share on other sites

Orbit

Szerintem a PCWorld részletesen, jogászokat megkérdezve, kicsit körbe járhatná ezt a témát. Kíváncsi lennék ez ügyben fordult-e már valaki az Alkotmánybírósághoz, EU-hoz stb. Van azért néhány példa a demokrácia elmúlt 15 évében amikor a bíróság egy törvényt hatályon kívül helyezett. Szerintem azért az mindennek a teteje hogy egy IPod 97e Ft-ba kerüljön mikor 70-be is kerülhetne. A pofátlanságnak is van határa.

Egyetértek az elõttem szólókkal hogy a lé nagy része nem is az elõadókhoz kerül hanem a kiadó nyúlja le.

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Tudom, hogy nem ide tartozik. De árulja már el valaki, hogy mi a búbánatért olyan sikeres az iPod? Millió egy lájátszót csinálnak egyébb neves és névtelen gyártók. Mi az, amit csak az iPod tud?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Talán az, hogy APPLE. Ez egyrészt minõségi garancia, másrészt presztízs. ;)

 

@Google

Remélem, sikerülni fog, érdekelne, milyen mellébeszélést találnak ki rá. :)

Link to comment
Share on other sites

Zazu
Talán az, hogy APPLE. Ez egyrészt minõségi garancia, másrészt presztízs. ;)

 

Aha! Azért lesz pár hónapon belül használhatatlan a kijelzõje.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Vagy pl: azért mert szép. A Mac minit is fõleg ezzel lehet eladni. Van egy Mac mini itt a koleszban, és hát tényleg van benne valami megfoghatatlan. Nagyon tetszik pl: hogy csak egy bekapcsoló gombja van, semmi más.

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Talán az, hogy APPLE. Ez egyrészt minõségi garancia, másrészt presztízs. ;)

 

Aha! Azért lesz pár hónapon belül használhatatlan a kijelzõje.

Mint ahogy ma már találkoztam ezzel a megszólalással minden gyártónak vannak hibás termékei. A kijelzõ probléma nagy port kavart a világban és az amerikaiak a végén azért fordultak bíróságra, mert nem akarták kifizetni azt a 5-10$-t amibe a postaköltség került volna. Egy magyar ember örült volna, ha kicserélik ellentétben az amerikaiakkal akik reklamálnak, hogy ki kell nekik fizetni a postaköltséget a cserért cserébe.:( (mit tesz a jólét?:() Az Apple termékekben valóban van valami különleges és ez lehet a sikerük titka.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az audio CD az tökéletes minõségû.

 

Az átlag mp3 már rosszabb minõségû.

 

Az átlag wma még rosszabb minõségû.

 

Miért is kell ugyan annyit fieztni érte ? Fõleg amerikában nem értem az embereket akiket jó pár ezer dolláros pénzbüntivel sújtottak amiért egy az eredetinél sokkal rosszabb minõségû anyagért. Miért nem perelnek ezzel vissza ? Amerikában mindent meg lehet csinálni :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

google
Az audio CD az tökéletes minõségû.

Amíg nem hasonlítod össze a bakelitlemezzel vagy a DVD-Audioval. ;)

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Igen, ez így van!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...