Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Plazma/TFT TV vásárlási tanácsok


Sanzi

Recommended Posts

ProFiler

Jobb is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mazda6diesel

Kapható már olyan 100 cm körüli LCD TV ami teljes HD felbontású :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Természetesen!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Athos

Összehasonlítás Panasonic módra (PDF)

Kicsit olyan érzésem van, mintha a Panasonic csak a Tn+Film paneles LCD tévéket ismerné. Pedig ha jól tudom, már a tévékben is hasznosítják a legújabb paneleket, amelyek kontrasztosak, nincs probléma a fekete színnel és a látószöggel. Elég érdekes ez az összehasonlítás és szerintem alaptalanul lehúzza az LCD tévéket. Igaz, elvileg független tesztlabor végezte a tesztet. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez csak marketingfogás, a Panasonic szeretné eladni a plazmaTV-ket. Sok csúsztatás és pontatlanság van benne.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
-dj-

Például (konkrétan) ?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Az újabb LCD paneleknél már nem igaz, hogy a fekete szürkébe megy át, mivel ezeknél a fekete képzés úgy történik, hogy elzárják a fény útját (remélem nem tévedek). A látószöggel sincs már probléma, ahogy a színhûséggel sem. A mai LCD panelek 3*8 biten ábrázolják a színeket. Szintén javult a helyzet a válaszidõvel. Ez is olyan szintre csökkent, ahol nem tapasztalható utánhúzás. Az tény, hogy plazma tévéknél nagyobb a kontrasztarány, de ez is javul az LCD-knél. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Greene

Elég sokat foglalkoztam a Plazma vs. LCD problémával az utóbbi időben, és arra a megállapításra jutottam, hogy a Plazmának szebb a képe általánosságban. Ha mondjuk sokat nézed a TV-t, akkor a Plazma szebb képet fog adni, míg az LCD zajos lesz. A Plazma kontrasztaránya nagyságrendekkel jobb már csak a technológia miatt is. A régi beégéses problémák ma már nem jelentkeznek, ha valaki nem hagyja rajta 1 hétig ugyanazt a képet, de a "white wash" és hasonló okosságok kiküszöbölik mindezeket.

Sajnos az LCD a háttérvilágítása miatt egyelőre nem veszi fel a versenyt a Plazmaképernyőkkel. Majd a LED-es LCD-kre leszek kíváncsi.

A Plazmának viszont van egy olyan hátránya, hogy vibrál (van akit zavar, van aki nem is veszi észre), és pont a Panasonicoknál egy ún. Purple Snake effektus is jelentkezett.

Nagyon nyomják az LCD-ket a gyártók, de nézzétek meg 106 centis és afeletti LCD-k árait a plazmával összevetve. Ráadásul sokan hozzák fel a Plazmák ellen a fogyasztást. Az új, sokadik generációs plazmák minimálisan esznek többet mint LCD-s társaik, sőt mivel a plazma a fehér szín előállításához használja el a legtöbb energiát, ezért egy "sötétebb" film esetén kevesebbet is fogyaszt, mint egy LCD, aminek ugye fixnek tekinthető az áramfelvétele.

 

Tehát én úgy gondolom, aki TV-t nem nagyon nézne, csak DVD és HD filmeket, és esetleg a számítógépét kötné a TV-re annak ideális választás az LCD.

Aki viszont sokat TV-zik, nagy kijelzőt szeretne, és/vagy világos a szobája, annak a Plazma lehet jó.

 

LCD-ből én a Sony Bravia-ra szavazok, Plazma tekintetében pedig a Panasonic és az LG tekinthető a legjobbnak ár/érték tekintetében

Link to comment
Share on other sites

Adani

Megaztán, aki plazmát vesz, annak már nem tétel az, hogy többet eszik, azt minimális villanyszámla töbletet csak nem okoz neki gondot kifizetni, ha már egy méregdrága plazmát megvehet.

 

A békéscsabai Media Marktban van egy 17 misiért árult plazma, az már valami, mondták is, hogy ez az egy van mutatóba, az egész országban nem sokat adtak el belõle.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
SkyNet

Én most töröm a fejem tv vásárláson, de nem tudom milyet vegyek, ill. tudom milyet szeretnék csak az nagyon sokba kerül. Régóta vágyok 100Hz-es tv-re. Elõször Samsung és LG tv-ket néztem, de jöttek a mûszaki adatok mint pl. HD Ready, Full HD stb. Így a Sony tv-k felé orientálódtam. Találtam is kettõt ami közül nem tudom melyik lenne jó nekem.

  1. Sony KDL 32W 4000 - ez full hd, 50Hz 200ezer Ft ill. a neten 184ezerért is találtam, van benne MPEG4
  2. Sony KDL 32(?) 4000 - ez HD Ready, 100Hz és 180ezer Ft a Sony Boltban (neten lehet hogy olcsóbb lenne), csak MPEG2 van benne
  3. viszont bezavart a képbe az LG 6100 - mert Full HD, 100Hz 270ezer Ft, csak MPEG2 van benne
Ugye ahhoz, hogy a földi sugárzású digitális adást tudjam fogni kell az mpeg4. Szóval mindhárom esetben kompromisszumot kell kötni, egyik sem tökéletes. De mégis melyiket? Ugye a pénz sem utolsó. Megéri majdnem +100ezerrel többé az LG és csak mpeg4-rõl mondok le? Vagy a 100Hz-rõl mondjak le és legyen a Sony KDL 32W 4000? Vagy esetleg a full HD is felesleges még napjainkban és inkább mondjak le arról is? De szinte egy árban van a két Sony tv...

 

Még most vásároljak? Vagy januárban csökkenni fognak az árak és inkább akkor?

 

Köszi a válaszokat elõre is.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyNet

nagyon jó lenne ha 100Hz-es lenne és csak 150ezer Ft-ba kerülne

 

egyik barátom mondta néhány perce msn, hogy õ a helyemben várna még, mert kb. 150ezernél nem érnek többet és még nincs kiforva az mpeg4 (digitális földi mûsorszórás) és kb. fél év múlva már jobbat olcsobban kapok

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

LCD-nél mire kell az a 100 Hz? Marhára nem értem. A notebookom is 60 Hz-en megy. LCD nem katódsugárcsöves, nem kell az elektronnak 50-60-100-szor végigpásztáznia a képernyõt. :huh::pislog:

Link to comment
Share on other sites

kori

Ezt a Sony-t a T. gazdaságos áruházban most 129900Ft-ért láttam. Nem értem a árkülönbözetet a két cég ajánlata között? :hááát::pislog:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha tök ugyanez volt, akkor én sem értem. Árukeresõ oldalakon minimum 180 ezerért volt.

Link to comment
Share on other sites

SkyNet
LCD-nél mire kell az a 100 Hz? Marhára nem értem. A notebookom is 60 Hz-en megy. LCD nem katódsugárcsöves, nem kell az elektronnak 50-60-100-szor végigpásztáznia a képernyõt. :huh::pislog:

 

Szívesen veszem ha elmagyarázod. Ugyanis én nem értek hozzá, de tegnap láttam egy Sony Tv-t ami 200Hz-es és azért én nekem legalábbis szemmel láthatóan jobb volt nézni azt mint egy 50Hz-et. De lehet hogy csak az én szemem túl érzékeny, de nekem fontos hogy ne 50Hz legyen.

 

De gyõzzetek meg. Szívesen tanulok ... :)

Link to comment
Share on other sites

kori

@Pjotr

Úgy rémlik, hogy annak a kontrasztaránya 15000:1-hez lett volna. Lehet, hogy ennek köszönhetõ a különbség. 8)

 

@SkyNet

Ha megnézed pl a Pjotr által belinkelt Sony LCD TV-t annak a specifikációjában sem szerepel képfrissítési frekvencia, mivel ez LCD-knél lényegtelen adat. Képfelbontás , látószög, kontraszt sokkal fontosabbak egy TV megitélésében.

Gyorsan kerestem egy rövid leírást Itt olvasható.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Akkor egy kis segítség a képfrissítési frekvenciához LCD TV-knél: LINK

 

Itt most a képfrissítés nem a villódzáson fog segíteni, hanem a kép élességén, nagyon egyszerûen fogalmazva.

Link to comment
Share on other sites

kori

Köszi. Mindíg okosodik itt a fórumon az ember. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Ezt a Sony-t a T. gazdaságos áruházban most 129900Ft-ért láttam. Nem értem a árkülönbözetet a két cég ajánlata között? :hááát::pislog:

Szvsz. érdemes érte kijönni Ausztriába, itt már 500 Euro alatt kapsz ilyet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Oké, javít az egyélességen, de szerencsére egy földi halandó nem 5 centirõl néz TV-t.

Link to comment
Share on other sites

SkyNet

Egyelõre kivárok, kb. fél év múlva sokkal olcsóbbak lesznek és jobbak is. Majd veszek akkor. Nekem fontos, hogy ne 50Hz legyen, hanem legalább 100 és a full hd is kell. egy barátom tanácsolta és megfogadom spórolt nekem megint 100ezret :)

még várnod kellene, hogy kiforrja magát az mpeg4-es sugárzás

most elég drágák még az ilyen tunerrel szerelt tv-k

kb fél év kell, hogy leessenek az árak

én addig nem foglalkoznék vásárlással, mert akkor utólag kell még kb 40ezer ft-ot elköltened a beltéri egységre

akkor meg jobban jársz ha vársz, mondjuk egy olcsóbb full hd 1080-as sony-ra

abból ki fogod tudni hozni a maximumot

nekem már vannak filmjeim 1920x1080-as felbontással, csak nincs min lejátszani

én kivárnám az olcsóbb, full hd cuccokat (kb 150ezer ft a reális ár egy ilyen mpeg4-es tuneres full hd tv-ért)

ha megnézed ennyiért most hd ready (kisebb felbontású) tv-t kapsz csak mpeg2-es (semmire sem jó) tunerrel

Link to comment
Share on other sites

madmanus

Lenne egy kérdésem.A Pjotr által belinkel Sony full HD-s tv "csak" 88cm-es.Ilyen méretbe mi értelme a fullHD-nek?Ha 106 vagy nagyobb lenne akkor megértem.Valaki?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Egy 17-18 colos notebookon mi értelme a full HD-nek? Meg nehogy már az a 18 centi határozza meg, hogy van-e értelme a full HD-nek, vagy sem. Teljes felbontásában pompázhat a drágán megvásárolt TV-den a fullHD műsor, az az értelme. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Miért ne lenne értelme? :pislog: Nemrég vettem egy 18,4"-os Sonyt. A BluRay író csak dísznek legyen benne, ha alacsonyabb felbontást használna? ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...