Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB kérdések


Orbit

Recommended Posts

Wolfgang

Heló !

 

Meg tudnátok mondani, milyen USB PCI-kártyáy vegyek egy öreg 486-os gépbe amin WIN 95 fut.

 

Mindenképp olyan kellene, amihez még találni drivert a Win95-höz !!!

USB 2.0-ást ez a régi gép a kõkorszaki windows-zal tudni fogja-e ?

 

A munkahelyi gépre kelene egy fontos programot feltelepítsek még ma (azaz Hétfõn !) !

Légyszi, adjatok tippet, hogy milyen USB-kártyát vegyek, és hol ?

Kb. menyibe fog kerülni, mennyi rá garanciam, honnan szedjek le meghajtó-programot hozzá ?

 

Elõre is köszi a gyors segítséget !

 

Adios Amigos: Wolfgang

 

Link to comment
Share on other sites

eremit

Úgy tudom, hogy a Windows 95 nem ismeri az USB-t. :?:

Link to comment
Share on other sites

Wolfgang

Eremit !

 

Ez egészen biztos ??

 

Nekem úgy rémlik, hogy a régi USB-portos PCI-kártyámhoz Windows 3.xx -es driver is volt, igaz azt a kártyát már kb. 4 éve vettem, és talán ma már csak Win 98-as drivert adnak ki (minthogy az XP-ben az SP1 vagy SP2 óta benne van).

 

Szóval: BIZTOS ???

 

Adios: Wolfgang

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lenkó Patrick

Az elmult napokban kisért egy nagyon, gázos téma.

Csapjunk is a lovak közé:

A telefonom: Samsung SGH x660

Kaptam hozzá USB adatkábelt, s a gépemen 6db USB rekesz van.

Mind a 6-ba 1x-1x beraktam ,s végül az elõl lévõ ismerte fel, az telefon USB-t.

Felkinalta a telepítést, (cdt is kaptam hozzá), felraktam mindent rendesen, ahogyan a installállási könyv/papír irta.

A gond csak az, hogy mikor már fent van minden driver a telómnak, egyszerûen a tálcán bejön, hogy uj hardver, de ott nem a telefont látja (a teló ilyenkor BEVAN kapcsolva), hanem a netem usb-s modemét. :S azt meg nem állíthatom le.

Újraindítottam a Windows-t, sajátgép klikk, nem ismeri fel a telót.

USB bekötve, driver fent, teló bekapcsolva, semmit nem reagál.

TCMD (Total Commander) azzal sem ismeri fel.

Pedig az utolsó USB rekesz az ismerte fel a drivert + a teló USB-jét.

 

Ui:: Viszont az nagyon érdekes, hogy a Digitalis fényképezõmet felismeri, s a sajátgépben kijön, hogy

cserélhetõ lemez (f:)

 

Hát már széttépem az USB-t! :)

Link to comment
Share on other sites

atikovi

A telefonodat nem fogja látni a sajátgépben... :)

 

Nincsen valamilyen program a CD-n, amit adtak a kábel vásárlásakor? Mert ha van, akkor azt fel kéne tenni, utána reset, és akkor csatlakoztatod a kábelt elõször a telefonhoz, aztán a géphez. És akkor elvileg felugrik egy buborék, hogy xp telefon csatlakoztatva.

 

Nekem Nokiám van, én is rengeteget szenvedtem vele, hogy végre mûködjön.

 

Hát figyelj, egyenlõre csak sok sikert tudok kívánni és türelmet! :)

 

Írd meg légy szíves, hogy sikerült e!

Link to comment
Share on other sites

Lenkó Patrick

Uff, adtak hozzá CD-t (PCStudio) a neve.

A CD-rõl mindent a telepítési utmutatóval azonosan felraktam, reset is volt. A csatlakoztatás is volt.

S a buborék kiirta, hogy WMCDTA/FAX aktív, s oda kell kattintani??? mert én mindig sajátgépet mondk magamnak:D

 

Ja ilyen progit is felrakott: PIM & File Manager 2.0

És XP-m van, pro.

kösz, de utálom, ha nem sikerül valami!

A kép amiket felrakott a gép

kösz, hogy helpelsz!

 

És bekapcsolva van, Samsung SGH X660!

 

A kéepk : 1

2

3

 

És buborékként nem mûködik:S resettel sem:S

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Ez mondjuk tényleg érdekes, hogy modemet ismer fel a telefonod helyett. Most akkor tudsz már képeket meg ilyen hasonló cuccokat pakolni a telefonodra, és onnan a gépedre, vagy sem?

Link to comment
Share on other sites

Lenkó Patrick

De hogy pakolhatok át?

Azzal a PIm & akármivel?

Mert sajátgép nem.

a képeket megnézted?

A hardver hozzáadásánal azt irja ki, hogy megfelelõen mûködik MINDEN!

Msned van?:S

 

Ne idézz! <PF>

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Elvileg azzal a programmal át kéne tudnod pakolni dolgokat... Sajátgépben szerintem nem fogsz tudni átpakolni dolgokat telefonra, az én nokiámmal sem lehet, csak a programon keresztül, és az a baj, hogy ez csak Nokiához készült, Samsungot nem tudsz vele kezelni (PcSuite). Szerintem próbálgasd azt a programot, amit írtál, nézegesd a weboldalát, hátha írnak valami magyarázatot, tutorialt, hogyan lehetne kezelni.

 

Igen, megnéztem a képeket, nem tudom, hogy miért csinálja?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zalfoldy

Volna egy kérdésem:

Az USB csatlakozású multifunkcis nyomtatómat idõnként kikapcsolom. Ekkor kijön egy figyelmeztetés, hogy "ejnye, ilyent többet ne, elõbb kapcsoljam ki az USB-t". (Windows 2000-es oprendszerem van.)

Szót szeretnék fogadni, de nem találok erre lehetõséget. A tálcán van ugyan erre egy ikonom, de ott csak a banki kártyaolvasóm USB-csatlakozását tudom kikapcsolni, mert más a felsorolásban nem szerepel.

A kérdésem: hogyan tudom ide "beírni" a nyomtató USB-jét is?

 

Ha valaki tudná a választ, megköszönném: zalfoldy

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Szia! Ha kihúzod a nyomtatót az USB-bõl, majd visszadugod, akkor sem jelenik meg? Esetleg ha átdugod másik USB portra?

Link to comment
Share on other sites

kfx

Nekem is van egy HP PSC 2175ös nyomtatóm. Nekem is ki szokta írni, hogy nem biztonságosan távolítom el, de csak azért, hogy megóvja a kártyolvasóban lévõ kártyá(ka)t attól függetlenül, hogy van-e egyáltalán benne. Azért tudod csak azt eltávolítani. Amúgy meg nem kell a figyelmeztetõ üzenettel foglalkozni.

Link to comment
Share on other sites

dave00

Üdv mindenkinek! Lenne egy pár USB-vel kapcsolatos kérdésem. Nemrég vásároltunk egy ASUS laptopot. Feltelepítettük rá a Windows XP-t (eredeti), majd egy mini CD-rõl az USB portokhoz tartozó meghajtó programot (addig ugyanis nem mûködtek). A pendrive-okat már bátran kezelgeti, de az USB-n csatlakoztatott és (szerintünk) helyesen feltelepített nyomtató nem mûködik, a Hiba üzeneten kívûl viszont nem árul el semmit. A nyomtató egyébként eddig helyesen mûködött asztali számítógéppel. Mi ilyenkor a teendõ? Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Milyen nyomtatód van? Lehet, hogy a nyomtatóval lesz a gondd, mert az USB-vel nem, ha már a pendrive-t kezeli. Próbáltad már másik USB porton is, nem csak egyen? Ha van rá lehetõséged akkor próbáldd ki a nyomtatót egy másik gépnél, én erre tudok most hirtelen gondolni, és akkor talán megtudsz valamit.

 

Sok sikert!

 

Csáo!

Link to comment
Share on other sites

dave00

Sajnos csak asztali gépekkel tudtam kipróbálni de ott semmi gond sem volt. Több porton is próbáltam... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

szaLAMAndra

Csõ all!

Egy olyan problémám van, az alaplapi USB-vel (Asrock P4i48), hogy eddig gond nélkül mûködött, és egyik napról a másikra a Windows XP Sp2 kiírta, hogy az USB-s eszköz nem ismerhetõ fel. Egyedül a pendrive-omat ismeri fel, és a billentyûzetet tudom használni, amin csak USB1-es kapuk vannak. Se az USB-s vinyómat, se MP3 lejátszót nem ismeri fel a 2.0-s kapukon.

Nem ritka probléma, mivel interneten máshol is láttam viszont sehol nem tudtak rá mit válaszolni. Találgatások voltak a chipset driver újratelepítésével, BIOS frissítésével, de az illetõnél nem segített. A chipset driverét újraraktam siker nélkül, a BIOS-t (AMI) pedig nem engedi az amiflash.exe-vel frissíteni, írásvédettségre vagy nem megfelelõ eszközre hivatkozva.

 

légy szíves valaki segítsen, segítségét elõre is köszönöm:

szaL4M4ndra

Link to comment
Share on other sites

tukko

Hello mindenkinek!

 

Meg lehet azt oldani hogy egy vinyóhûtõ usb-rõl kapja az áramot?

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Szerintem nem... :)

Link to comment
Share on other sites

kfx

Nem nagyon lehet megoldani, mivel az USB 5V-ot tud szolgáltatni, ami nyilván kevés. Valszleg a hûtõd 12V-ról üzemel.

Link to comment
Share on other sites

diablo

@szaLAMAndra:

 

Próbáld meg teljesen eltávolítani az összes USB ezközt hidat mindent ami USB-vel kapcsolatos. majd SHOT DOWN! BIOS reset után lépj a BIOS-ba és kapcsolj ki minden USB ezközt és így indísd a gépet.(persze nem lesz usb bill de ez csak idõszakos) Ezután ha a rendszer rendesen bejött nézz szét a feladatkezelõben (ha van ismét USB ezköz ismét távolísd el) és a regisrty-ben. Keress olyan bejegyzéseket amelyek az USB-vel kapcsolatosak. Ezeket is kapd ki!! Újabb újraindítás és ismét ezközkezelõ és Registry. Ezt addig ismételd amíg sehol sem találsz USB ezközt. Természetesen az alaplapi drivert az összest el kell távolítani!! Ha minden meg van akkor BIOS kapcsold vissza az USB csatolókat és telepísd fel a Chipset Drivert. És ha minden igaz jó lesz. Nekem így sikerült visszahozni a 2.1-es 2.0-ás USB initeket. (ABIT nf8-sII lapon)

 

 

@tukko:

 

Jobb ha az USB-n nincs ventill már csak azért is mert ha véletlenül lesül a tekercs és "lezár" kiüti az alaplapod. Amúgy rá lehet tenni! Vagy szerzel egy fesz duplikátort, vagy pedig kissebb 5-8 V körüli ventilt teszel rá(az utóbbi egyszerûbb és olcsóbb).

 

 

Link to comment
Share on other sites

booy66

Sziasztok!

 

Nemrég vettem egy Hama USB 2.0-ás 4 portos hubot. (00034686)

 

Rádugtam a gépem egyik 2.0-ás portjára és látszólag működött.

 

Viszont ha rádugom a bluetooth dongle-t vagy a pendrájvot és filokat akarok másolni vagy használni a headsettemet akkor a gépem procija 1000%-ra pörög és gyakorlatilag lefagy, vagy I/O hibaüzenetet kapok.

 

A gyári csomagban nem volt hozzá driver és a csomagoláson is azt írták, hogy az XP automatikusan felismeri.

 

Sajnos a neten eddig semmi használható infót nem találtam hozzá.

 

Szerintetek rossz vagy csak be kellene állítani valamit a gépemben? :?::pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem nincs probléma, csak valószínűleg az alaplapod chipkészletdriverét nem telepítetted fel. Ezt kellene bepótolni a friss feltelepítésével.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Netkaloz

Üdv Mindenklinek!

 

3 hete vettem egy1 GB-os noname pendrive-t.

Minden rendben is volt, tegnap hajnali kettõig dolgoztam egy bemutatót, amit ma kellett volna bemutatni a Sote-n (tudom SE), de nem volt hajlandó megnyikkannni, semmi sem mûködik, a fájl nevek helyett csak kriksz-krakszok látszanak, meg mindenféle lehetetlen karakter (még jó, hogy alapos ember lévén CD-re is kiírtam a munkát).

Most visszaviszem a boltba, ahol vettem, de ha nem foglakoznának a problémával akkor tudtuk valami megoldást a problémámra?

Vissza tudom még nyerni az adatokat, vagy már elbúcsúzhatom tõlük?

Formázni valószínûeg le lehet, gondolom ntfs-re érdemes.

Köszönöm elõre is.

Leenux

Link to comment
Share on other sites

Athos

Formázni elég FAT 32-re. Ez inkább hardverhiba, szóval vissza kellene vinni és cseréltetni. Miért szeretnéd visszanyerni az adatokat, ha CD-n is megvan? :hááát: Igaz, azt sem értem, ha nem volt haljandó "megnyikkanni", akkor hogyan látod rajta a kriksz-krakszokat?

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

@Athos

 

A helyzet a következõ.

A Pendrive-on természetesen nem csupán a fentebb említett adatok voltk, hanem sok egyéb.

Azóta megtaláltam a gépen a nagy részét, néhány könnyen rekonstruálható doc kivételével, azokat megírom újra.

Viszavittem, és ott már nem is látta a szakember, majd közölte, hogy menjek el a Dohány utcába, ott van a szervíz.

Minden bizonnyal kicserélik.

Így a nagy kérdés megoldódott, pár napig nem lesz pendrive-om, amíg eljutok a szervízbe.

Esetleg azon érdemes lesz elgondolkodnom, hogy szánjak-e rá kicsit többet és vegyek jobb minõségût.

Persze ez is rizikó, mert az elsõ CF kártyám Kingstone és bizonyos számú exponálás után megadja magát, majd lementem a képeket, leformázom és mehet újra.

A noname meg nem produkál ilyen tüneteket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...