Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Daemon Tools


TBC_SaS

Recommended Posts

TBC_SaS

Problémám:

 

Daemon Tools 3.47

1. induláskor hibaüzenet: Virtual SCSI Driver not detected. Újrainstallálás után elõbb-utóbb újra elõjön a probléma.

2. újrainstalláláskor a bus driver name ill. miniport driver name rubrikába mindig más neveket kell beírni, különben azt a hibaüzenetet küldi, hogy kb 'some driver has invalid name or conflicts with other file or service in the system, please choose other driver names'--> de melyik más program használná? Lehet, hogy 1x nem rebootoltam uninstallálás után azért jött elõ a probléma? De azóta ez az egész 3-4x megismétlõdött.

 

Alcohol 120% v1.9.5.2802 trial

1. egyszerûen nem indul

2. újrainstalláláskor uez a bus/miniport driver name probléma (itt tök mások a nevek, mint D-Toolsnál, de ugyanaz a hiba).

3. pár napon belül újra meghal

 

Ezekkel kapcsolatos a virtuális meghajtók szaporodása. Total Commander már 4-et jelez, pedig eddig 2 volt beállítva (a 2 programnál együtt) ill. most le is van törölve mindkét program.

 

Közben az Easy CD-DA Extractor nem talált valami ASPI eszközöket, de egy reinstalltól meggyógyult. Gondolom ez amiatt volt, hogy a Win 2000 SP4-et újra kellett tennem. De a fenti 2 probléma azelõtt és azóta is fennáll!

Nero 6.6, DVD Shrink van még a gépen.

 

 

A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pjotr

Nincs még 64 bites Alcohol? (nem megy a sima 64 bites windows alatt)

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

@ TBC_SaS

 

Szerintem azért vannak ezek a problémák a Daemon Tools-sal, és az Alcohol 120%-kal, mert ezek nem Windows 2000-re vannak tervezve, hanem inkább XP-re.

 

A virtuális meghajtókat a következõképpen tudod kikapcsolni:

tulajdonságok :nyíl: hardver :nyíl: tulajdonságok :nyíl: Illesztõprogram :nyíl: eltávolítás

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@
:ötlet: Ha a Daemoon Tools és az Alcohol 120% nem mûködik ke lehet próbálni a Nero Image Drive-t. :ötlet:
Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Simán megy mind a kettõ W2K-val.

(legalábbis nálam)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
TBC_SaS

Na, megvan a megoldás!

 

Egyszerûen rákerestem a nevezett fájlokra, és kitöröltem az összeset.

Ezután feltelepítettem a legújabb Daemon Toolst (4.0) és egy újabb verziójú Alcoholt (ami nem áll le állandóan, mint a régi) és megy minden!!

 

A sok felesleges virtuális meghajtó a fájlok kitörésével eltûnt. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
marcos99

Olyan kérdésem lenne, hogy egy játék .iso fájlban van és nem tudom telepíteni.

Daemon Tools ba berakom és nem indítja a telepítést...

 

Valaki tudna segíteni, hogy mit csináljak vele?

 

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nyitottam neki egy új topikot, de nagyon bízom abban, hogy nem warezrõl van szó, mert akkor nem sokáig fog élni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sebi
:pislog: Ezt nem igazán értem, de keresd meg a lemezen a setup.exe fájlt és próbáld meg azzal elidítani a telepítést. :ötlet:
Link to comment
Share on other sites

Garono
Kicsomagolni igen, de attól még nem lesz benne a virtuális meghajtóban.
Link to comment
Share on other sites

kori

Jobb kattintás a tálca ikonra. Itt a vituális CD/DVD meghajtónál kiválasztod, hogy mennyi meghajtód legyen. Ezután itt megkeresed a kép betétele opciót (kiválasztod, hogy hol található az iso file, majd ok-t nyomsz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono
Nem ez volt a hiba. :hááát: Vagy csak gondoltad leírod? :)
Link to comment
Share on other sites

kori

Nemtalált. :démonikacaj: Az én értelmezésemben marcos99 nem ismeri a DT-t. :)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Szerintem nem a Daemon Tools mountolással van gondja, hanem a telepítéssel. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Garono
De azt írta, hogy BERAKJA és nem indul el a telepítés. :hááát: De ez sokmindentõl lehet. Szerintem meg kéne néznie, hogy be van e kapcsolva az autorun. :upsz: Vagy indítsa el kézzel a telepítést. Mondjuk ezt már Sebi leírta, de azért mégis leírom, hogy teljes legyen a hsz-em. :)
Link to comment
Share on other sites

marcos99

A DT-hoz értek nagyából (3 meghajtót hoztam létre, mert most annyi kell és az egyikbe be is raktam), nem ezzel van gond (mert benne van jól), csak nem indul semmi telepítés sõt az IsoBuster csak anyit észlel hogy cd van benne (de ez a képfájl 1.35GB, nem létezik, hogy ne lenne benne valami. :Sír:

 

Eddig minden képfájlos cumó mûködött csak ez nem... :mérges:

 

Valakinek van még ötlete? (az elõzõ HSZ-eket is köszönöm...)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Ha az IsoBuster nem talál semmit, akkor a képfájlod hibás. Próbáld meg újra készíteni egyet a lemezrõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
novakzs

Van egy kis problémám a daemon tools-sal. A need for speed most wanted-ot bemountoltam és mûködik is. Aztán egyik nap bekapcsolom a gépet és nem töltõdik be a winXP. Aztán kipróbáltam csökkentett módban és a képernyõ alján ezt írja ki:"Loading vax347b.sys. Press ESC to cancel" vagy valami ilyesmit. Ha ESC-et nyomok akkor betöltõdik csökkentett módban ha nem nyomok ESC-et akkor nem töltõdik be az XP.

Ha letörlöm ezt a fájlt akkor mûködik normálisan a windows, de akkor a daemon tools nem müködik. Próbáltam már a legújabb verzióval is de akkor sem müködik. Alcohollal is probáltam azzal is ugyanez a baj. Mit csináljak hogy mûködjön?

Link to comment
Share on other sites

novakzs

Van egy kis problémám a daemon tools-sal. A need for speed most wanted-ot bemountoltam és mûködik is. Aztán egyik nap bekapcsolom a gépet és nem töltõdik be a winXP. Aztán kipróbáltam csökkentett módban és a képernyõ alján ezt írja ki:"Loading vax347b.sys. Press ESC to cancel" vagy valami ilyesmit. Ha ESC-et nyomok akkor betöltõdik csökkentett módban ha nem nyomok ESC-et akkor nem töltõdik be az XP.

Ha letörlöm ezt a fájlt akkor mûködik normálisan a windows, de akkor a daemon tools nem müködik. Próbáltam már a legújabb verzióval is de akkor sem müködik. Alcohollal is probáltam azzal is ugyanez a baj. Mit csináljak hogy mûködjön?

Link to comment
Share on other sites

zico

Most melyik Daemon van a gépeden?

Link to comment
Share on other sites

novakzs

4-es verzió. De probáltam már a 3.47-essel is.

Link to comment
Share on other sites

zico

A system32 mappából ha kitörlöd a d347bus.sys és a d347prt.sys filet?

Gond csak akkor van, ha ezt a játékot indítod?

Edited by zico
Link to comment
Share on other sites

novakzs

Gond akkor van amikor fent van a gépen a vax347b.sys fájl.

Link to comment
Share on other sites

novakzs

Felraktam a daemon legújabb verzióját a 4.03-at. Ez a verzió már nem tartalmazza a vax347b.sys fájlt. Ezzel a verzióval is gondok vannak. Még be sem mountoltam az image fájlt és a telepítés után újraindítottam a gépet és nem töltõdött be az XP. Most az SPTD.sys fájl okozza a bajokat. Ha letörlöm ezt a fájlt akkor indul az XP a daemon viszont nem müködik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...