Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Milyen volt az elsõ géped?


Tomhud

Recommended Posts

Tomhud

Hello!

 

A kérdés adott. Az enyém:

 

- 486DX2 33Mhz

- 8 MB RAM

- 550MB-os winchester

- 0.5MB-os videókártya (VGA)

- SB Vibra16 hangkártya

- Kisfloppy, nagyfloppy

- SONY 2X-es CD-ROM

- Windows 3.1, DOS, Volcov Commander

- 14 colos monitor

 

Ezt a gépet még apám vette 1994 körül és én 1997-ben örököltem meg. Persze akkor még csak 8 éves voltam, úgyhogy nagyon szerettem. És egészen 2000-ig ezt használtam, igaz késõbb Windows 95-tel. :D

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Commodore 64! Még ma is játszom vele. RETRO! :oké:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Az elsõ gépem 2002-ben vettem 40000-Ft.-ért :hááát:

P1. konfigom:

166MH. Processzor

3,4GB HDD.

64MB. EDO. RAM.

Most fejbõl nem tudom ATI kártya, ezt cseréltem egy 8MB.-os kártyára.

Hangkártya

HP15"-os monitor

Sony 2xCD író

Flopy

Link to comment
Share on other sites

kori

1997-ben

100Mhz AMD proci

32MB EDO RAM

4MB-os videokártya

1,7GB-os HDD

SB hangkártya

CD olvasó 6x-os

A Quake és a Doom egy kicsit szaggatott, de szuper gép volt. :D

Link to comment
Share on other sites

tomykav

1990-ben:

C16+4, magnó, floppy, nyomtató, Videoton TV

Link to comment
Share on other sites

Neo

1. HT1080Z/64 (Nem saját tulajdon; az elsõ szg., amivel megismerkedtem) '85

2. Commodore 16 ('88)

3. Commodore 64 (új) ('90)

4. 386 DX40 ('94)

5. P2 Celeron 366 ('98)

6. P4 Intel 3.2Ghz ('2004)

 

Commodore 20, ill. Amiga -m nem volt, bár az elsõ PC helyett majdnem ezt vettem (Amiga 500 -t, mert az 1200 túl drága lett volna) . Az akkori PC -k nem éppen az otthoni felhasználók gépe volt, fõleg nem játék szempontból.

Link to comment
Share on other sites

google

Az elsõ saját gépem, vagy az a gép, amin dolgoztam elõször?

 

A sajátom, 2002-ben vettük, P4 1.6 GHz-es proci, 128 MB RAM (:lol:) 40 GB Maxtor HDD, integrált videókártya egy ECS alaplapon, Codegen táppal, CD-olvasóval.

És ez akkor még nem is volt olyan rossz gép.

 

Még ma is ez alkotja a gerincet, pontosabban már csak a háza, szinte mindent kicseréltem benne, még a monitort is. Hírmondónak talán csak a CD-olvasó (azt benne hagytam) és a Floppy drive maradt.

Link to comment
Share on other sites

eremit

1997. március 21. Nagy nap ez. Az elsõ számítógépem. 148000 Ft.

100 MHz-es pentium

16 MB RAM

1,2 GB (fekete patkós) Seagate hdd

S3 Trio 64V+ videokártya 1MB memóval

Floppy drive

 

NO hangkártya

NO optikai meghajtó

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akkor idõrendben:

1989 - Commodore 64-es. Késõbb unokatesóméknál kötött ki, talán még mindig megvan nekik.

1993 - Elsõ PC. 386-os, 270 MB winchesterrel ( akkoriban még tudtam vele májerkedni :D, emlékszem, hogy 40 megás volt az általános, de még egy 80 vagy egy 120 megásra is rácsodálkoztak. Sound Blaster hangkártya ( szintén lehetett vele a felvágni, akkoriban szinte mindenkinek csak a PC Speaker jelentette a hangélményt, vagy jobb esetben Adlib), 4 MB RAM és emlékszem rá, hogy az elsõ újratelepítésig IBM PC-DOS volt rajta, ez sem volt általános ( mondjuk nem is tudott annyit mint egy 5.0-ás MS-DOS, de pl: volt benne menüvezérelt Undelete).

 

1997 Új gép. Pentium 166-os proci Gigabyte alaplap, 1.7 Gb-os Winchester, és 32 mega ram, SB16 hangkártya, S3 Virge 4 MB VGA.

 

2001 Az elõzõ gépet eladtuk, lett helyette másik. AMD Duron 800 MHz-es proci, Abit alaplap, 128 MB RAM ( még abban az évben vettem hozzá még 128-at), SB Live! hangkártya, Leadtek GF2 MX 32 MB VGA, Ethernet kártya, TEAC CD-író, 30 GB Quantum winchester ( Az lct széria, ami hírhedt arról, hogy iszonyúan lassú). Ez a gép még ma is megvan, amolyan családi mindenes, ha otthonvagyok hétvégénte ma is használom.

 

2004 Megvettem a mostani gépemet. Pentium4 3 GHz proci, 1 GB RAM (DDR két 512-es Dualban), SB Audigy2 hangkártya, ASUS P4P800 Deluxe alaplap, ASUS Ati Radeon 9600 XT VGA, 160 GB Winchester, egy másik 40GB-os winyó rackben, LG DVD-író ( hamarosan Pioneerre cserélõdött, mert az LG nem vált be), Codegen táp (amit 2 napja cseréltem le Coolinkre).

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Az elsõ gép ami ténylegesen az enyém, az még nincs egy éves, 2,6 os celeron 512MB RAM alaplapi video, hang és LAN, DVD olvasó, DVD író (floppy) 90GB HDD

extrák: nyomtató, (17" os monitor), videoton erõsítõ+orion hangfalak, külsõ merevlemez... meg még néhány apróbb dolog(pl.: kártyaolvasó)

Amit szeretek benne hogy 8 USB kapuja van.. ebbõl5 állandóan használva van.. :D

 

Az elsõ gép az még 'családi' gép volt úgy 1999-2000 körül vettük.. már nem emlékszem pontosan, hogy mikor. Az még talán egy P1 es volt 100 alatti MHz -el. 1-2 GB winchesterrel... sokat nem tudok már róla, mert azt egy kedves emberke kölcsönvette a lakásunkból (utólagos engedelmünk nélkül...), és még nem hozta vissza... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

google

Lelje benne óriási örömét! Meg is érdemli, ha még mindig azon nyomja. :D:P

 

Akkor én is kiegészítem a magamét: apámnak már egészen régóta van gépe, a munkája miatt (biokémikus, és a kísérletei grafikonjait ábrázolta rajta anno). Talán már 1991-ben volt gépünk, õszintén megmondom, fogalmam sincs, milyen. Én leginkább játszottam rajta (DOS alatti, nagyfloppyról betölthetõ játékokkal :D ), de már írkáltam és nyomtattam is a gépen. Aztán '94-ben lecseréltük ezt egy Pentiumra (nagy szó volt ez akkoriban! :P ), 100 egész MHz-es processzorral, 1-2 GB-os merevlemezzel, 4MB-os videókártyával, volt már benne kisfloppy is (:lol:), no meg Win 3.1 (háromegész-egytized :D :D ).

 

Ez a gép még ma is megvan, és mûködik! 1999-ben apám Win98-at telepített rá (mind a mai napig az van rajta, úgy-ahogy megy is), egészen 2003 végéig aktív használatban volt, amíg apám nem vett új gépet magának.

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Az elsõ 1991-ben C64 (the one&only)

 

Az elsõ PC-m (egyben a mostani) 2002-ben "látta meg a napvilágot":

ABIT KX7 333-R alaplap; AMD 1800+ CPU; 512 MB RAM; Geforce 2 MX400 VGA; SB Live hangkártya; LG DVD-ROM; LG 48/16 CD-RW

 

azóta persze néhány ráncfelvarráson átesett; a CD író helyett egy LG 4120B DVD író ügyködik benne; a grafikus kártyát elõször egy Radeon 9200 Pro-ra, majd egy Gigabyte Radeon 9600 PRO-ra cseréltem

ezen kívül hálókártyát és firewire kártyát tettem bele, valamint egy ideig lakott benne egy analóg modem, és egy Pinnacle PCTV TV kártya is.

 

Szóval egy kicsit zaklatott az "élete" meg már nem is egy atomerõmû, de nekem még jól muzsikál... :atom:

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Ahogy ProFiler is belinkelte az elõzõ fórumba a témát,

 

 

az elsõ hozzászólásban ott található a válaszom (mivel én csináltam a témát).

Link to comment
Share on other sites

nakos

Elsõ: C64

Második: AMD K6 350 MHz

Harmadik: P4 2 GHz

Jó nagy ugrások, de nincs pénzem minden 2. évben gépet venni.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Az enyém is az elõzõben van már. Látott valaki PTA-4000-es zsebszámítógépet? Na az volt az elsõ, az is céges.

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Az elsõ:

CPU: 486 (100Mhz)

RAM: 8Mb

Monitor: 14"

Merevlemez 540MB

hangkártya, videókártya, cd-olvasó nincs.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Az elsõ 1997-bõl:

Pentium 1 233 MHz

32 MB EDO Ram

1 MB videókari

1.51 GB Vinyó

CD olvasó

15"-os CRT monitor

 

Ma már a hírmondója sincs meg. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hú hát a Commodore után megvolt minden szint. de az elsõ amit csak én kaptam és a szülõk nem nyúltak hozzá:

PII 350 MMX

256Mb SD Ram

Abit BH6 os alaplat

8Gb vinyó

8X os CD olvasó

? videókártya

Soundblaster 64

Ha jól emlékszem 7 vagy 8 éve kaptam és akkor igazi erõgép volt, fõleg miután vettem bele egy Diamond Viper 770-est és egy SB Live Value!-t (ma is ez a hangkártya van a gépemben :) ) meg 256 Mb ramot. Aztán jött egy cd író is hozzá. Nagy gizda volt ez 7-ben vagy 8-ban, hogy minden játék futott rajta :)

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Kb. : 1998-1999 körül:

166 MHz mmx proci

alaplap :D (nem tudom milyen)

SB hangkártya

1,5Gb Seagate vinyó

48x Cd olvasó Lite-On

Floppy drive

64Mb Ram

S3 Trio vidikártya 2MB

 

2. a jelenlegi gépem. Az altrix billentyûzetem a mai napig használkatban van és nem akarom lecserélni :D (RETRO) AT-PS/2 átalakítóval megy ;) kicsit sárga, de az enyém.

Link to comment
Share on other sites

George

Nekem egy Commodore 64 volt, régi szép idõk :)

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Az elsõ gép P 286- os volt és a többi adatra nem is emlékszem. Mintha Norton Commandert használtam volna rajta. Semmit nem értettem hozzá, hogy mi van benne.

Utána 486-os 100 MHz. 16 Mb Ram ez a gép még mûködik egyik családtagnál.

Aztán PIII.-as 700 MHz proci

438 SD Ram

20 Gb merevlemez

SB-128 hangkari

S3 Savage 4 videokari 32MB. memóriával/ ezt már magam lecseréltem Geforce2 400-ra 64MB-ra.

 

A mai napig jól mûködik.

Link to comment
Share on other sites

adam1991

Nekem egy 100mhz 550mb-os gép volt

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Commodore 64

 

Az elsõ PC pedig:

400MHz-es P2 Celeron

64MB SD RAM 100MHz

Abit BH6 II

S3 Savage3 8MB

SoundBlaster AWE32 ISA hangkártya

15" Proview monitor (olyan volt mint egy orosz lokátor képernyõje :D)

3.2GB-os Seagate vinyó

Sony 2x sebességû CD olvasó (vezérlõkártyával :D )

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Nekem az elsõ gépem P 486 DX 2-es csúcsgép 1,2Gb HDD.

Nem értettem mit lehet kezdeni ennyi tárhellyel ... ma már értem a 360 Gb is mindig tele van. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...