Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mac mini


Egerb

Recommended Posts

Egerb

Helló mindenkinek!

 

Arra gondoltam, hogy a jövõben beszerzek egy Mac mini-t. A kérdésem az lenne, hogy az 1.25-1.42GHz PowerPC G4 proci mire elég? Videószerkesztésre használnám?

A másik kérdésem az lenne, hogy a Mac OS X 10.4 Tiger-t már elõre telepítve megkapom rajta, de adnak-e hozzá külön telepítõt?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Elég hozzá az a proci.

Elõre rá lesz telepítve, de mellékelik is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Szanya

Én is vennék egyet, de ami az én nagy problémám, hogy karácsonyra LightScribe írót kaptam, és azt el sem tudom képzelni, hogy hogyan csatlakoztathatnám egy minihez, hiszen ez egy belsõ meghajtó. :-( Továbbá a 120 gigás vinyómat is szeretném még megtartani. És tegnap jutott a tudomásomra, hogy febr. 28- ig akció van az Apple- nél. Addig be kell gyûlytenem az infókat mert különben felvágom az ereimet.

Meg tudnék õrülni egy ilyen gépért és most anyu rábeszélhetõ. De jól járnék vele egyáltalán?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
De jól járnék vele egyáltalán?

Mire akarod használni ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Én még nem vettem, most már meg kéne várni az Inteles változatát, mert az állítólag 4x gyorsabb. 8)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
el sem tudom képzelni, hogy hogyan csatlakoztathatnám egy minihez, hiszen ez egy belsõ meghajtó.

Külsõ házat veszel hozzá és firewire, vagy USB kapun keressztül rákötöd.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Szóval van megoldás!? Szuper! Titkon ebben reménykedtem én is, de még soha nem láttam ilyen dobozt. Ez persze nem zárja ki a létezését. :-)

 

Viszont a vásárlással nem várok, mert most adnak hozzá billentyûzetet meg egeret is. Ami nem árt, ha figyelembevesszük, hogy a.) milyen drága, b.) mennyire nem USB- s az enyém. 28- án vége az akciónak.

 

Chabi, a "jól járás" alatt azt értem, hogy különbözik- e a régi gépemtõl. Például az én gépem nem egy játék- gép, de a PCW mellékletek játék demóit ki szoktam próbálni. A minire ezek fel sem mennek? Tulajdonképpen azért veszem, hogy anyunak ne kelljen felhívnia engem telefonon, mert valami "végzetes hiba" rörtént.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Ezen nem fog futni Windows-os program! Esetleg ha felteszed rá a VirtualPC-t és abban feltelepíted az XP-t. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Timer

De ha kicsit mérlegelsz, rájössz, hogy nem is nagyon lesz szükséged Windows-os programokra, legalábbis irodai-, és multimédiás feladatokra a mac-ek elvileg jobbak. De örülnék, ha én is kapnék egyet. Közeleg a névnapom :D

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Például az én gépem nem egy játék- gép, de a PCW mellékletek játék demóit ki szoktam próbálni. A minire ezek fel sem mennek? Tulajdonképpen azért veszem, hogy anyunak ne kelljen felhívnia engem telefonon, mert valami "végzetes hiba" rörtént.

A játék demok nem fognak felmenni a MAC mini-re. Anyukád meg többet fog telefonálni neked mint eddig mert angol nyelû op.rendszer van rá. ;)

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Le lehet szedni hozzá a magyar felületet, de akkor leállítja a redszerfrissítést, mert a magyar felület csak egy bizonyos verziószámra készült el, és frissítésnél összeomlaszthatja a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

De akkor fog telefonálni az anyukája :)

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Hûha! Ezek komoly érvek. Anyu mondjuk a magyar XP- t sem értette. Úgyhogy ez remélhetõleg nem fog problémát jelenteni. De nekem annál inkább. Az emuláció viszont nem hangzik rosszul. Csak, akkor csorba esik a végre teljesen legális rendszeremen.

Ma egyébként voltam az andrássy úti bemutató teremben és kimondottan rossz szájízzel jöttem el. Bízom benne, hogy ez csak kivételes eset lehetett. De onnan akkor sem fogok semmit vásárolni egy ideig, ha kapható az a termék, amire a fogam fáj.

Remélhetõleg azért keddig meg tudok még szerezni egy ilyen akciós masinát és akkor szükségem lesz egy pörgõs Apple vagy Mac mini fórumra sok- sok tulajjal. Tudtok ilyet? (Kiekészítésként emellé a topik mellé.) :)

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

A mini teljesítõképességének határa

Hát ma végre sikerült elérnem :)

(hozzá kell tegyem, mióta mac-es vagyok, a munkahelyi PC-imet rendszeresen merevre fagyasztom miközben több dolgot tennék egyszerre, mert itthon ezt lehet.)

Épp több DVD-nyi koncertet gyúrok össze, ehhez a videókat importálom imovie-ba, serényen, 200perc van még, venti süvít, stb

oké, de nincs kedvem várni, már kineteztem magam, emailek megválaszolva, stb

hát, mondjuk a klipeket elõre megnézem közben, és írogatom mit hol vágjak meg kb.

próba: import közben QT lejátsza a klipeket forrásból, fasza.

dolgozzunk tovább, import megy, QT-ben film megy, safari, mail, hasonlók.

közben eszembe jut, hogy tartozok egy CD-val mp3-ban.

hááát, mi lenne ha… hát lássuk, mp3 kódoló indít, közben imovie importál (még 40perc), és QT film nézés megy.

közben Erám kitalálja, hogy nyomtassak ki pár pdf-et neki, ok.

nos, mire végetért az mp3 kódolás, addigra már az imovie már zombi lett :)

nem válaszolt semmire(más se nagyon kb 30mp-ig, mire feléledt mindenki), de az importot végignyomta, majd kilépett, és reopen után persze ott volt a trashben a cucc, ahonnan használhattam :)

hát, sok mindenre gondoltam anno, de erre azért nem, hogy egyszerre mp3 kódolás, imovie és filmnézés is elmegy (kisebb hibákkal)

de utána még további importok alatt az imovie import + QT elõnézés megmaradt, de mp3 kódolás nélkül, és megcsinálta rendesen :)

 

Ez már igen! :oké:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ezt a Windows is tudná egy hasonló kaliberû PC-n, csak ugye a PC az állandóan változik. Itt bõvítjük, ott bõvítjük, és máris teljesen más a konfiguráció. Egy MAC-hez nem vehetsz akármit.

Na most ha lenne egy 95%-ban fix hardverem, akkor ahhoz én is olyan gyors és kicsi kernelt csinálnék, hogy letennéd a kalapod.

A Windows XP az még a régi pentiumok architektúrájára van kihegyezve, és betölt egy rahedli fölösleges modult, azért, hogy a kedves user amikor rádug egy akármit a gépre, egybõl mûködjön neki.

Ez a beidézett örömködés szerintem nem mérvadó. Az is egy irány amit a MAC mutat a fix hardverével, és az is amit a Microsoft, a rugalmasságával.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
hát, sok mindenre gondoltam anno, de erre azért nem, hogy egyszerre mp3 kódolás, imovie és filmnézés is elmegy

XP alatt is elindíthatsz egyszerre mp3 kódolást és video összefûzést/vágást, a film lejátszását pedig nem a processzor végzi 100%-ban, hanem a videokártyába integrált hardveres mpeg2/4 gyorsítás ;) Tehát ez nem fogja meg a procit. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Én pedig tegnap rendeltem meg a régit. Ajándék bill. és egér. Továbbá 5% diák kedvezmény. Csak azt nem tudom, hogy leszállítják- e Agárdra ingyen. Mert ellentmondóak az információim.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Mennyi volt összesen az ára?

Link to comment
Share on other sites

Szanya

25(?)% áfával 167900 Ft, és ebbõl jön le az 5% a diákigazolvány elfaxolt másolatáért. De a rendelésnél megjelet még 2000 Ft szállítási költség, viszont a kezdõlapon ott figyel egy ingyenes szállítás 100000 Ft feletti rendelésre.

Ja, annyit még hozzátennék, hogy a középsõ variációt rendeltem 1,42 GHz proci, de SuperDrive nélkül, mert van egy LS DVD íróm már.

 

Arra még kíváncsi lennék, hogy az a 80 MHz különbség a G4 és a Core Solo között mennyire jelentõs és, hogy miben tér még el egymástól a két proci. Szerintem nekem fölösleges lenne most nagyobb teljesítmény. Fõleg ennyi plusz pénzért. Még, ha ingyen volna...

Ráadásul azt sem értem, hogy miért nem AMD- re tért át a Mac. (Persze értem ám, csak úgy mondtam.) ;)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hmmm kíváncsian várom mi lesz a benyomásod róla, illetve, hogy mi van a dobozban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Ezzel nem vagy egyedül jelen pillanatban. Mert elbizonytalanodtam, hogy végigvittem- e a rendelési procedurát. Semmi visszajelzés. Mégegyszer meg nem akarom megrendelni. Fõleg, hogy 28- áig volt az akció (elméletileg).

 

Amúgy is rohadtul izgulok, mert anyu is sokat fogja használni, ezért magyarosítanom kell. Arról meg az a hír járja, hogy korán sem tökéletes. Ráadásul ez lesz az elsõ Mac- em. És tudom, hogy csak egy legenda a tökéletessége. Annak ellenére, hogy van alapja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...