Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdések a házak kialakításával kapcsolatban


Aneurysm

Recommended Posts

mazda6diesel

Az nem lesz gond, hogy az elõl lévõ 12-es venti ami fújja befelé a ház belsejébe a levegõt az több levegõt szállít,mint amit a hátul lévõ 9-es venti ki tud szívni?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem. Mondom, hogy a táp is segít kivinni!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

ProFiler-el értek én is egyet, mert a mai merevlemezek igénylik a friss hideg levegőt, ha az ottani venti a házból szív ami a proci és a memóriák illetve az összes működő hardware melegét a HDD-n keresztül viszi ki hát ez így enyhén szólva butaság!

Ráadásul ezek a merevlemezek és a hűtő ventillátoraik a talaj szintjéről szívják a levegőt, és mint tudjuk a meleglevegő könnyebb mint a hideg, így pont a szoba legmegfelelőbb légrétegéből szív el be a gépbe.

Viszont a por is itt a leg több, ezért valami szűrőt használj!

A másik, a táp biztos hogy kifelé fúj, és az nem túl egészséges ha azzal ellentétes irányú áramlást építesz a gépbe, tehát SZERINTEM a HDD-knél elől befúj, hátul elszív kifújó állásba építsd be a ventilátorokat!

Még valami, amikor átalakítottam a gépem akkor a gépház tetejébe beraktam egy 8cm-es ventilátort, és hát játék közben igencsak érezhető az a meleg amit kifúj!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Teljesen mindegy, ki kivel ért egyet, úgyis a ház adottságainak megfelelően kell (lehet) megtervezni a legjobb hang/hűtés megoldást. :)

 

Természetesen van ideális állapot, melyet terveim szerint két héten belül egy kis moddinggal meg is csinálok. :D (Ha addig meg nem veszik persze a házat. ;) )

Link to comment
Share on other sites

r-chee

(...) úgyis a ház adottságainak megfelelõen kell (lehet) megtervezni a legjobb hang/hûtés megoldást (...)

 

Ez így van. Nekem például nincs a gépházamon elöl hûtõventinek hely kialakítva, és a winyóknál sincs hely venti felszerelésére, ezért úgy oldottam meg a hûtést, hogy a gépben lévõ kábelekre kifeszítve rögzítettem egy ventit, ami a 3 winyót tudja hûteni, kis fordulatszámon.

 

A tápegységek pedig igenis fújnak befelé meleg levegõt, aki nem hiszi, nézze meg csak, hogy vannak szellõzõrések a tápon belül, az optikai meghajtók felé nézve, és ott bizony jön meleg ;) Amúgy a burkolatuk is ad le meleget belül...Nekem 410 W-os Chieftech van, 2 8 cm-es ventivel, az is ad le meleget befelé.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Speciell az én házamban sincs elöl ventinek hely, megoldották egyszerûen a ház anyagával a hûtést (alumínium). Mindenre ki lehet találni valamit.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

No persze nam azért írtam, hogy amit gondolok az biztos tótumfaktum, de szerintem logikus :hááát:8)

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Valóban, az alu sokmindenre jó...Én filóztam rajta, hogy kiszerkesszem-e vhogyan a jelenlegi winyótartó-lemezeket (függõleges), mert van itthon két db. 15 cm széles, és elég hosszú, 4 mm-es alulemezem... De ha már nekiállnék fabrikálni a házat, mást is át kellene variálni szerintem... :hmm: De nem vagyok benne biztos, hogy azután még használható lenne a gépház :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A tápegységek pedig igenis fújnak befelé meleg levegõt, aki nem hiszi, nézze meg csak, hogy vannak szellõzõrések a tápon belül, az optikai meghajtók felé nézve, és ott bizony jön meleg ;)

Azok a rések azért vannak, hogy azon keresztül szívja be a levegõt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Sokminden lehet, de a gyakorlat nem ez. Több oka is van, hogy egyszerûen nem szívhatja ki a táp a belsõ meleget. Példának okáért azért, mert a levegõ akadályba ütközik. :)De itt egy kép egy jó minõségû 300W-os tápegységrõl. Látható, hogy ha azon a tápon nem tud a gépház hõje távozni. A 12cm-es ventillátorokkal rendelkezõknél már elképzelhetõbb, de azok kialakítása is más. Pl. nagyobb a tápegység háza, és így elkerülhetõ, hogy a tápegység alkatrészein a ház hõje is átmenjen.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez nem így van. A tápegységen mindig átmegy a levegõ, még a legrégebbi vacak ATX-es tápoknál is. Egyébként a mérete nem lehet nagyobb, mert azt az ATX szabvány meghatározza.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu
MiniDisc! Szerintem elég csak megnézni, hogy egy-egy portalanításnál, tisztításnál mennyi port fújatsz ki a tápból, pedig a gépház belsejébõl nyeri a rajta áthaladó levegõt!
Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Sokminden lehet, de a gyakorlat nem ez. Több oka is van, hogy egyszerűen nem szívhatja ki a táp a belső meleget. Példának okáért azért, mert a levegő akadályba ütközik. :)De itt egy kép egy jó minőségű 300W-os tápegységről. Látható, hogy ha azon a tápon nem tud a gépház hője távozni. A 12cm-es ventillátorokkal rendelkezőknél már elképzelhetőbb, de azok kialakítása is más. Pl. nagyobb a tápegység háza, és így elkerülhető, hogy a tápegység alkatrészein a ház hője is átmenjen.
Ha jól megnézed, az egész kialakítás azt szolgálja, hogy végigmenjen rajta a levegő, és minél nagyobb felületen adja át neki a hőt. ;)
Link to comment
Share on other sites

r-chee

A gépházban keringõ por átmegy a tápegységen, és be is fedi az alkatrészeket rendesen. Egy, pl. a gépház hátulján lévõ hûtõventi, amelyik kifelé fújja a levegõt, éppúgy szív is be port a házba...Hogy miért? Mert a forgórész ugyebár nem teljes felületét foglalják le a lapátok. Marad egy kb 3 centi (egy 8cm-es esetében) átmérõjû kör rész, ami elõtt a légörvények bizony visszafelé kavarognak (mint pl. egy kamion mögött is). Ráadásul a ventik lapátjai nem töltik ki a teljes keretnagyságot, marad 1-2 mm rés, oldalirányból ugyanúgy kerülhet be por.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Átmegy nálatok. De nem nálam. :D Nálam az a legtisztább a gépben! Pedig nincs "átalakítva"! Évente elég kitakarítani. (Vagy még akkor sem.) Por nekem a ház oldalára tapad, és a processzorhűtő bordái közé, illetve a VGA ventillátor lapátjára. A legtisztább a tápegység egésze.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Nekem még pókháló is forog a ventiken :) . Tápban meg 2 hete akkora szöszdarabokat találtam, hogy csak néztem... Talán éjjel titokban porszívózik a gépem :pislog::pislog::pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ MD:

Ilyen tápegységet akkor nem is szabadna forgalmazni. Az ATX szabvány magában foglalja a szellőztetés megoldását is és ez a tápegységre is vonatkozna/-ik.

 

Megy egyátalán a tápod ventije? :upsz:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A tápegységem egy igen kíváló AOpen!

A ventillátora meg egy hõérzékelõs Coolink. :D Csendes, jól, és kellõen hût, kevésbé porosodik az egész. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:hááát: Ha esetleg jár Nálad egy normális típusú táp, azért megpróbálhatnád. Ne érts félre, ezzel nem úgy értettem, hogy az AOpen rossz, csak azért mondom, hogy normális, mert ne Mercuryval, vagy Codegennel hasonlítsd össze.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

:) Nem értem félre, de 1: Mercury tápokkal nem foglalkozom. 2: A Codegenekkel semmi bajom, szerencsére kinõttek a full-gagyi kategóriából 3: láttam már komolyabb (értsd. pl. Cheiftec, Enermax, FSP) tápokat is, és ezek sem nagyon másabbak, mint ez az AOpen, amit lefényképeztem. (Ez egy 6 éves tápegység, majd bekerül egy kisebb gépbe.)

Ahogy észrevettem, nagy külömbség igazából 400W-tól van tápegység és tápegység között.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem abban egyet értünk, hogy a táp ventije kifelé nyomja a levegõt.

Szerintem abban is egyet értünk, hogy a venti több levegõt fúj kifelé, mint amennyi az örvény hatás miatt bemegy.

Szerintem abban is egyet értünk, hogy a venti folyamatosan szállítja kifelé a levegõt a szabadba, mégsem lesz vákuum a tápban.

Szerintem ezek után abban is egyet értünk, hogy a ház belsejébõl IS szállítja kifelé a levegõt a táp ventije.

 

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ez így van. A kérdés csupán az, elég e? Mert szerintem semmire sem elég. :)

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Szerintem ez a sok szerintem már eddig is ismert volt.

 

Szerintem. :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ez így van. A kérdés csupán az, elég e? Mert szerintem semmire sem elég. :)

Ma már csak arra elég, hogy ne fulladjon meg a táp.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Attól függ. Ha a háznak is megfelelő a szellőzése, akkor elegendő. Ha nem megfelelő, akkor pedig a tápegység kialakításán múlik.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...