Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google programok


Garono

Recommended Posts

Lalolib

Károkozó nincs - legalábbis két kereső szerint. Ezért érzékeny búcsút vettem a Chrome-tól, bár csak áttételesen, mert Vivaldira váltottam. Ugyanazokkal a bővítményekkel, hiba nélkül. Ügyes "helyettes" program.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Fujitsu

Irtózatosan meggyűlöltem a Google-t tegnap. Adott ugyebár a Calendar, amit sokan használnak hagyományos, papíralapú naptár helyett, több mint négy éve immár magam is. Valószínűleg ez a Google egyik legjobban leszart fejlesztése, ugyanis Gmailtől a Hangoutsig mindent kiglancoltak már, de ez még mindig úgy néz ki és úgy is működik, mint tíz éve. (Ennél már csak a Google Tasks van középkoribb állapotban, ahhoz még gyári androidos app sincs, csak 3rd party; bár ugye lehet mondani, hogy ott a Google Keep helyette.) De persze ez kit zavar, ha jól működik, nem igaz?

 

Így lennék vele magam is, a probléma csak az, hogy nem működik jól. Egyrészt szar a keresője, 200 találat felett nem jelenít meg semmit, ha engem 3-4 évvel ezelőtti dolgok érdekelnének, azt nem mutatja meg egyből, mókolni kell hozzá, hogy a régebbi találatokat is előhozza. (Mondjuk érdekelne, hányszor jártam X helyen, hát ezt nem tudhatom meg, mert 200 találat a maximum.) Másrészt nem lehet kategorizálni az eseményeket: sokáig az eseményszíneket használtam erre, de arra nem tudsz keresni, plusz sokszor nem is jeleníti meg a keresési találatok között a helyes színt. Meg ugye az egész színezést a naptárak megkülönböztetésére használná alapból, de akkor minek van ez a fícsör, hogy adott naptáron belül is tudsz eseményt színezni?

 

Aztán van egy naptáram, amit egy külső forrásból olvasok be. Be van állítva, hogy kérek emlékeztetőt. Ezt desktopon meg is kapom, de a gyári, hivatalos Android-apptól nem. Az csak a saját naptáraimról hajlandó emlékeztetni, a külső naptár eseményeit leszarja. Semmit sem lehet állítani ezzel kapcsolatban, ez valószínűleg bug, csak szarnak rá.

 

De minden faszsága ellenére használtam-használom, nyilván profizmusban egy vállalati outlookos naptárat nem érhet utol, de magáncélokra tök jó. A címkézésre is kitaláltam a tagelést, az eseménykategóriáimnak megfelelő taget egyszerűen beírom az eseménynév elé. Eddig tehát nagy vész nincs. De amit tegnap művelt, azután aztán azt mondtam, az Isten rogyassza rá az eget erre az egész megbuzult, genderőrült, szivárványos, befüvezett, safe space-es kompániára, és akkor még finom voltam és nőies.

 

Szóval történt, hogy szépen importálni akartam az ominózus, külső forrásból olvasott naptáramat az elsődleges naptáromba, hogy kapjak végre rendesen értesítéseket a telefonomon. Sajnos globálisan nem lehet módosítani az eseményeket, mert erre sem képes a Google Calendar, de én kurva okos vagyok, és tudok egy olyat, hogy letöltöm a naptárfájlt .ics-ben, aztán Notepad++-ban szépen átnevezem akár az összes eseményt, módosítok dolgokat stb., aztán visszatöltöm a Google rendszerébe. Ez eddig fasza, mindig jól működött. (Gondoltam is rá, hogy kéne írni egy programot, amivel csoportosan, mindenféle keresési feltételek alapján módosíthatsz mindenhogyan mindenféle eseményeket egy .ics-ben, mert ilyen program szerintem még nincs a világon, és tök könnyű lenne írni egy ilyet, mert az .ics felépítése elég straightforward.)

 

Szóval letöltöttem a külső forrásból exportált naptáramat, felcímkéztem a tagjaimmel az .ics-ben az eseményeket Notepad++-szal, és szépen importáltam volna ezt a naptárat az elsődleges naptáramba. Ez szépen meg is történt, mint már annyiszor, épp csak egy apróság történt most, aminek nem kellett volna: a művelet után a Google Calendar úgy döntött, teljesen random kitöröl eseményeket az elmúlt kettő és fél évből. Pont abból a periódusból, ami beleesik abba az időbe, amibe eseményeket importáltam. Azáltal tehát, hogy hozzáadtam eseményeket a "múlthoz", el is tűnt a picsába örökre egy csomó eseményem a múltból. De úgy, hogy még az idén augusztusi nyaralásom is, minden! :D Egész augusztusban nem voltam sehol a naptáram szerint. A munkahelyemet leszámítva, az arra vonatkozó bejegyzéseket valamiért nem törölte ki, csak 2015 májusa előtt, minden másba viszont random beletörölt, két és fél év magánéleti eseményeinek úgy 95%-a törlődött a faszba kompletten.

 

A kurva anyját, ez a kibaszott balos Google életre keltette az internacionálét: a múltat végképp eltörölni! 2017-ben egy ekkora vállalat simán nyomulhat egy ilyen bugos geci szarral, mint amilyen a Calendar. Talán a Pride helyett erre kéne inkább koncentrálni, basszák meg. Mivel szerencsére mentésem sem volt (nem gondoltam volna, hogy rendszeresen backupolnom kéne a naptáram arra készülve, hogy a Google esetleg szétbassza), így a múltamnak lényegében annyi. A Jóisten sem mondja már meg, mi a faszomat csináltam mondjuk 2015 augusztusában.

 

Most már mindegy. Nyilván nem életbevágó, hogy mi volt korábban, de azért érdekes lehetett volna látni. Szerintem most már kitörlök mindent 2017 szeptembere előtt, aztán tiszta lappal indulunk; a továbbiakban figyelni fogok rá, hogy szét ne baszódjon a naptáram. Tanulság: backupolni kell ezt a szart. Vagy nem szabad importálni. Az is lehet, hogy offline kéne importálni Notepad++-szal, lehet, ezt fogom csinálni. Vagy írok rá egy programot, ha már a Google csak ilyen bugos szart tud.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Akkor már miért nem írsz egy teljesen saját naptárat, ami tökéletesen működik, és még el is adhatnád? :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

ÓB+ kategória ez is. Részvétem.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az igazat megvallva volt egy régebbi mentésem, de pár hete kitöröltem. Próbáltam Recuvával megkeresni a nyomait az SSD-men, de esélyem sem volt, a deep scan sem talál egyetlen fájlt sem a könyvtárban. Így jártam. Mindegy, talán a sors akarta így, végül is vannak olyan dolgok is a múltamban, amikre jobb nem emlékezni már.

 

A jövőben mindenesetre bizonyos időközönként backupolni fogom, mert ha a "felhőben" bármi történik vele, a Google nem fogja tudni visszaállítani, ilyen opció nincs is egyébként. Egyébként végignéztem a trash-t, de ott csak az a pár esemény van, amit én töröltem mostanában; az a több ezer, ami eltűnt, valami bug áldozata lehetett. Az elmúlt négy évben számtalanszor importáltam, és sosem volt eddig ezzel gond, hogy egy pár megabájtnál nem nagyobb naptárfájlhoz hozzácsapja még egy 100-200 kB-os naptárfájl eseményeit. Úgy látszik, most ez már kifogott rajta. Illetve az eseményeket szépen hozzáadta, csak a már meglévők nagy részét eltüntette.

 

@kléni: Mert nem akarok GUI-t fejleszteni. Az .ics hegesztgetése nem nagy ügy, szöveget kell beolvasni, feldolgozni, az eventek adatait objektumba / struktúrába tolni a memóriába, aztán pikk-pakk lehet keresni, módosítgatni, rendezgetni bennük bármit pár ciklussal vagy regexes varázslatokkal, a végeredményt meg kipakolni egy másik .ics-be. Erre nem nehéz írni valami szkriptet. Ha már nemcsak az .ics hegesztéséről szólna, hanem komplett naptárprogram lenne, akkor már kéne hozzá valami puccos GUI, amit nincs kedvem lefejleszteni. Plusz ha eladnám, nyilván 2017-ben androidos app és felhőalapú szinkronizáció (és az ehhez szükséges infrastruktúra) nélkül szart sem érne, ez meg nem az én kávéházam. Időm sem lenne, és egyébként sem hiszem, hogy magánszemélyeknek szoftvert akarnék eladni önmagában valaha is. :P

 

A Google-lel egyébként is nehéz lenne felvenni a versenyt, hiszen a Calendar össze van kötve a Gmaillel, a Tasksszal, lehet megosztogatni egymással naptárakat, eventeket, miegymás. Pont ezért lenne jó, és pont ezért vérlázító, hogy ennyire szarul működnek bizonyos részei.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most így utólag könnyű okosnak lenni, de tényleg célszerűbb lett volna offline importálni, összefűzni.

Őszintén szólva kicsit el is csodálkoztam, hogy ennyire fontos a saját múltadban visszakeresni, hogy több száz találatnak kell lennie. Persze nyilván magamból kiindulva. ;) Nekem csak néhány emlékeztető jellegű bejegyzésem van az S Tervezőben / Google Naptárban. Ami meg letelik, vagy kitörlöm, vagy ha évenként ismétlődik, vagy szerkesztve új dátummal élesedik.

Értem én, hogy neked fontos volt ez, meg olyan, hogy kvázi kitöröltek egy darabot a múltadból.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, ugye, én szeretem a statisztikákat, aztán érdekel, hogy pl. hányszor fordultam meg egy helyen az évek során. Aztán az évek alatt ebből simán összejöhet 200 feletti találat egy eseményre. :)

 

Hogy ki hogy használja a Calendart, ez egyéni attitűd kérdése. Én 12 éves korom óta vezetek naptárt, 2013-ban álltam át a papíralapúról a Calendarra. Nekem nagyjából minden eseményem, elintézendőm stb. a naptáramban van, mert különben nem tudnék üzemelni. :) Nem lennék ott soha sehol, nem lenne elintézve semmi, és még egy eseményt sem tudnék beütemezni magamnak, ha nem látnám, hogy mikor érek rá. Heti 40-45 tétel simán szerepel a naptáramban, olykor talán több is. (És úgy, hogy ez csak a "privát" naptáram, a munkahelyi naptáram eseményeit nem is írhatnám bele, de nem is akarom.)

 

Igazából afféle kvázi-naplóként is használtam, volt, hogy feljegyezgettem dolgokat az eseményekhez a leírásba, meg a történelmi hűség kedvéért utólag hozzáírtam az eseményekhez ezt-azt, módosítgattam rajtuk. Szóval egyfajta lenyomata volt annak, hogy mikor mit csináltam. Ilyen szempontból sajnálom, mert érdekes volt visszanézegetni, hogy pl. egy-egy esemény mikor is volt, meg miket kommentálgattam hozzá. Aztán persze nyilván voltak események, amikről inkább azt mondanám ma már, hogy nem történtek meg, és ilyen értelemben talán nem is baj, ha a naptáram sem állít most már mást. :D

 

Így utólag én is azt mondom, hogy offline kellett volna importálni, de minimum backupolni kötelező importálás előtt. Csak hát, tudod, az elmúlt 4 évben számtalanszor importáltam már, és soha semmi baj nem volt ebből, mostanában is importáltam eseményeket hiba nélkül; fel sem merült bennem, hogy ez is lehet a következménye egy sikeres importálásnak. Most már tudom, hogy lehet.

Link to comment
Share on other sites

payskin

BESZARSZ! :D

 

Gyorsan végiggondolom, mit kellene egy kicsit anyáznod, ha ilyen hatással vagy a készítőkre...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kléni

Azért ebben az új naptárban még annyi hiba van, ahány dollárt keres évente a Google. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hozzám még nem jött meg. :)

Link to comment
Share on other sites

kléni

Én is valahol a beállítások menüjében kapcsoltam át, amúgy a régit használtam. Az tökre tetszik, hogy végre teljes képernyős a naptár. Viszont a régi reggeli/éjjeli időszak összecsukását nem hozták át az új naptárhoz. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Fujitsu

Az a Labsben volt bekapcsolható, ennél az újnál még nincs Labs. De ha a képernyő közepére húzod a számodra érdekes időszakot, akkor az lapozás után is úgy marad, szóval annyira nem gáz ez sem. Akinek még nincs, a képernyő jobb felső részén van egy rohadt nagy "Use new Calendar" nevű gomb, arra kell kattintani, és akkor lesz új naptár.

 

Tényleg bugos még, sokszor pl. nem működik egyből az események időtartamának utólagos módosítása. De már legalább kinéz valahogy, reszponzív, és sokkal használhatóbbnak tűnik. Az importálás továbbra is nyögvenyelős, azzal csak óvatosan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...