Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibás letöltések az nForce4 AMD chip drivereivel


Chabi1

Recommended Posts

Chabi1
Hibás FTP-letöltések Active Armor tûzfallal

 

Driverhiba miatt károsíthatja az nForce4 chipset beépített tûzfala a letöltött állományokat.

 

FTP-szerverekrõl letöltött fájlok esetleg sérüléseket szenvedve kerülhetnek a PC merevlemezére, ha a kapcsolat során aktív az NVIDIA nForce4 chipsetjében található Active Armor tûzfal szolgáltatás – tudósít a c't. A német lap munkatársai különbözõ gyártóktól származó alaplapokat teszteltek az NVIDIA lapkakészletének inteles és AMD-s változatával, és olyan problémára bukkantak, melybõl a meghajtóprogram hibájára lehetett következtetni.

 

A File Transfer Protocol (FTP) a hasznos adatok átviteléhez és a kapcsolatmenedzsmenthez különbözõ portokat vesz igénybe, ami a tûzfal részérõl is különleges bánásmódot igényel. A teszt során 10 kilobájtnál nagyobb fájlok egy része sérült, fõleg azok, amelyeket aktív üzemmódban továbbítottak. Windows XP és az aktuális nForce4-driver használatával, az tûzfal bekapcsolt állapotában olyan fájlok kerültek a winchesterre, melyek mérete ugyan megegyezett az eredetivel, ám ellenõrzõösszeg (cheksum) segítségével kimutatható volt a hiba. Más eljárásokat, például a HTTP-t vagy a Windows-megosztás protokolljait (CIFS/SMB) nem érintett a zavar.

 

A probléma csak azoknál a chipseteknél áll elõ, amelyek rendelkeznek az Active Armor Secure Networking Engine szolgáltatással, vagyis az nForce4 Ultra és SLI változatainál. A hibát az NVIDIA elismerte, és a meghajtóprogram következõ verziójában, amely egy hónapon belül elérhetõvé válik, igyekszik azt javítani.

 

forrás: PH

 

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagyjani

Közben rájöttem, hogy nálam is ez a gond. Ha be van kapcsolva a tûzfal, valóban szinte minden letöltött állomány sérülten tárolódik a merevlemezen. Viszont, ha nincs letárolás, hanem futtatás, akkor semmi gond. Jelenleg kikapcsoltam az Active Armor-t, várom a friss N-force4 drivert, de még mindig sehol.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ugyanez a problémám volt Abit AN8 Fatal1ty alaplappal, rögtön a telepítés után, minden letöltött fájl telepítés közben CRC hibával leállt, memória hibák jelentkeztek stb.!

Telepítettem egy teljesen friss rendszert, de csak a chipset drivert raktam föl (NForce4-Ultra), és minden hibátlanul mûködik azóta is! :P

Az Active Armor mindennel összeakadt (pl. ZoneAlarm) úgy, hogy kifagyott tõle a gép teljesen.

Köszönöm szépen, de nem kell!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most újra kellett telepítenem a gépemet és feltettem a friss drivert. Mûködik a tûzfal, de valóban az ftp-rõl letöltött fájljaim sérültek. Mindig hiányzik neki valami. :S Na szuper! :gonosz:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ProFiler
Hibás FTP-letöltések Active Armor tûzfallal

 

Driverhiba miatt károsíthatja az nForce4 chipset beépített tûzfala a letöltött állományokat.

 

:hááát:

Megjelent a friss driver! Mindjárt tesztelem, hogy már jó-e. Mindenesetre szívás, mert az nVidia oldaláról is hibásan jön le a régi driverrel az új. Nem lehet telepíteni. De másik géppel leszedem. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Negatív. :gonosz::mérges:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A másik géppel is hibásan jön le :?::pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem, nem az negatív! :D Az egy nForce2-es gép, lejött rendesen. Viszont feltettem az nForce4-re. A rendszer egy kicsit gyorsult, de megpróbáltam letölteni valamit a netrõl és megint sérült az összes fájl. Ha leszedem a tûzfalat, akkor sem lehet normálisan fájlokat letölteni, mert mind hibás. :S Tehát a 6.70-es verzióban még mindig benne van ez a bug. :dühös:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Biztos nem hardware bug :?::hááát::S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem. Windows Server 2003 alatt egyátalán nincs ilyen probléma. Már 11 hónapja használom és semmi baja. Csak XP alatt van ez a jelenség. Némely letöltés megy, de a nagy többség nem. (Azaz a letöltés megy, de a driver hibája miatt sérült fájlok jönnek le a gépemre.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Próbáltam utána nézni a dolognak, de külföldi fórumokon is csak a tûzfal hibájának írják, holott, ha ki van kapcsolva, akkor is fennáll a probléma. Attól függetlenül az nvidiánál semmi jelét nemtalálom, hogy foglalkoznának a dologgal.

Jó lenne valamit kitalálni, nemhiszem, hogy ez jó reklám az amúgy csúcs nforce4-nek és az nvidiának. Már már egy külön topicot is megérdemelne a téma.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szét is szedtem a topikot.

 

Engem is nagyon idegesít, hogy a 64 bites gépemmel még csak letölteni sem lehet. :mérges: Akármit szedek le, minden rossz lesz. Még a képeket is hibásan tölti le. Akár eltávolítom a tûzfalat, akár kikakpcsolom, semmi nem változik. Nagyon nem ártana már valamit kitalálniuk.

 

Ebbe az új topikba írjunk majd egymásnak, ha valami új hír van, mert szerintem ez rengeteg embernek nagy méreg lehet!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

OK. Egyszerre jövök én is, ha változik valami. :S

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Engem is nagyon idegesít, hogy a 64 bites gépemmel még csak letölteni sem lehet.

64bit-es XP alatt is ugyanez a helyzet vagy csak 32bit-es XP-nél ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindegyiknél ott a hiba.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Telepítettem egy teljesen friss rendszert, de csak a chipset drivert raktam föl (NForce4-Ultra), és minden hibátlanul mûködik azóta is!  :P

:hááát:

 

Na akkor ez hogy is van :?::hááát:

 

nForce4 Ultra-val megy, SLI-vel meg nem :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem vagyok benne biztos. Én az egész chipset meghajtócsomagot feltettem. A 6.66-ossal kezdtem, majd a 6.70-esre frissítettem. Lehet, hogy nascar a régebbi drivert használja.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nem szabad feltenni az Active Armor-t! Telepítésnél elõször felpakolja a chipset drivert, majd megkérdezi, hogy telepítse-e a hálózati drivert, meg az Active Armor-t, na itt kell rögtön nemet mondani! Ne kerüljön föl a gépre! Mert utána már nem elég kikapcsolni a tûzfalat, hiszen a hozzátartozó fájlok már fent vannak a gépen, és ezek okozzák a hibákat! Kb. 4x telepítettem újra az XP-t emiatt, és minden verziót kipróbáltam! Csak a chipset driver, és minden OK. lesz! ;)

 

@ ProFiler

 

Nekem a 6.60 van fent.

Hoppá, most láttam, hogy frissültek a driverek: Nagyszabású nForce meghajtó frissítések :!:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Igen :)

 

A 32bit-es driver az a 6.70-es verzio számra frissült, a 64bit-es pedig a 6.69-es verziora.

 

>> katt ide <<

Link to comment
Share on other sites

nascar

De az általam belinkelt oldalon meg már 7.13-as a verziószám a 32 bit-es Windowshoz! :pislog:

Akkor most, hogy van ez?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
:pislog: Tényleg :pislog:
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De amit meg nascar linkelt be, ott a 6.82 a legfrissebb! :pislog: (Ja, persze - ezt elírták, mert csak az Intelre megy fel!)

 

Már töltöm is a másik géppel és tesztelem.

 

Szerk.: az egész lefújva! A HwOC oldalon az egész kamu. Még mindig a 6.70-es a legfrissebb driver 32 bites XP-hez AMD rendszernél!

 

@ nascar:

Utólag is el lehet az Active Armort távolítani?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ok! Ezért nem értettem az egészet! :pislog:

MÁS! A chipset drivert lehet uninstallálni, vagy az újat telepítsem rá egyszerûen?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én rátelepítettem.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Egyenlõre arra jutottam, hogy ugye az Active Armor és az NV Firewall nem ugyanaz. A tûzfel az jól végzi a dolgát. Itt az elsõvel van a gond, amit külön kikapcsolva egyenlõre mûködik a letöltés. Viszont, ha a tûzfalat kapcsolom ki akkor az kikapcsolja az A A-t is, Így viszont nem jó a dolog. Az A A a procit kikerülve tárolja az adatot és ott van egyenlõre a probléma. Próbáljátok meg kikapcsolni csak az Active Armort, hogy tényleg jó e. Addig nagyobb letöltésnek nem igen állok neki, de most így lejött a saját drivere is, ami eddig még nem volt jó soha.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...