Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mentsük le egy TV adó streamelt archívumát


Reyorkin

Recommended Posts

Reyorkin

Egyész pontosan az RTL-en éppen futó Világfalu adásait szeretném valahogy lementeni, csak azt nem tudom, hogy hogyan, mert amikor az RTL oldalán eljutok erre az oldalra, akkor a "Világfalu - videók" linknél egy Media Playerrel "fogható" stream-et tudok megnézni...

Létezik-e olyan program, amivel stream-et lehet lementeni egy (mondjuk mpg) fájlba??

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Mivel WMV, ezért az oldal forráskódjának elõhívása után keress rá a WMV-re és meglesz a link. ;)

Ha pedig sima letöltéssel nem megy, akkor SDP vagy Net Transport!

Link to comment
Share on other sites

Adani

A TV2 oldaláról sikerült valakinek letölteni videót?

 

Egyszer akartam egy Napló adást elmenteni, de egyik progi sem tudott segíteni. A WM Recorder sem, pedig eddig õ mindig bevállt, de most az aktuális adást rögzítette mindig ( Amit a TV-ben is láttam).

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Én mentettem már onnan, és mindig lejött. Bár nem tudom, átalakítás után mit csináltak, azóta nem próbáltam. Viszont az SDP-vel, Net Transporttal és a HiDownloaddal mindent le tudtam szedni, amit wmv-nek hívnak. :) Talán csak egy esetben nem sikerült a dolog. Szóval próba szerencse, és ilyen WMRecorderben nem nagyon bíznék, amióta fizetõs lett... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VINIKOR

Próbálgattam a Free Download Managert, a Net Transportot és a HiDownloadot de nem jövök rá, hogy hogyan kell felvételt készíteni netes tv-adásokról. A forráskód megszerzését így kell csinálni? Pl. a TV2/Mokka ablakán jobb klikk --> tulajdonságok.

Kép errõl:

IPB kép

A Cím (URL) lenne az "forráskód"?

Hova kell bemásolni? Az egyik programnál bemutatnátok a letöltés menetét? Kösz szépen.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

???

A forráskód a weboldal kódszintû megjelenítése. Elérhetõ a jobbegeres menüben vagy a Nézet menüben, mint Forrás vagy Forrás megtekintése.

És ott keress rá a WMV vagy az ASF kiterjesztésre.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Hogyhogy hova? :pislog:

A hivatkozást ide is be tudtad másolni, ami jó, mert ha rákattintasz, bejön a Windows Media Playerrel.

Tehát ezt a hivatkozást bemásolod a letöltésvezérlõbe, mint letöltendõ fájlt.

Ha csak pár bájtot tölt le, akkor nyisd meg a jegyzettömbbel, és abban ezt a linket láthatod:

mms://stream.publishing.hu:1755/tv2/video/naplo/naplo_1113.wmv

 

Ezután ellátogatsz a HiDownload oldalára, és letöltöd, majd feltelepíted:

http://www.streamingstar.com/hidownload.htm

 

Sajnos a NetTransport és az SDP is elhasalt a fenti linken, de a HiDownload már régóta tud ilyen fájlokat leszedni, tehát használd azt. ;) Most próbáltam ki, azzal megy.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Kösz szépen, sikerült!

Élõ internetes adásoknál is használható ez a módszer?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ott még nem próbáltam. Szerintem azokban az esetekben egy képernyõrögzítõ programot érdemesebb használni.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Eddig a Fraps-al készítettem felvételeket AVI-ban, amit neroval szerkesztgettem össze és mpeg-2-be konvertáltam. De ezt csak úgy mûködött ha teljes képernyõn ment a tv adás mert a Fraps csak így tud felvételt készíteni. Jó lenne valami olyan megoldás ami a háttérben futva is képes felvételt készíteni az élõ netes tv-adásról. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Fizetõs pl. a Camtasia...

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Kösz!

Próbálta már valaki az ingyenes Online TV Recorder-t ? Letöltéshez regisztrálni kell ezen az oldalon. Nem értem a dolgot, hogy egy ingyenes progihoz miért kell ez a macera, nem nagyon szeretem megadni mindenhova e-mail címem, ezért kérdeznék rá elõször. Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ez valahogy úgy mûködhet, hogy az õ EPG-jükön beállítod mit szeretnél felvenni, és azt felveszik neked, és azt letöltheted. Ezért kell a bejelentkezés. Én megcsináltam, és nekem ez jött le az oldalból. Ráadásul csak néhány adóból választhatsz, melyeknek 99%-a német! :lol:

És 120 GB-nyi helyed van a rögzítésre.

Link to comment
Share on other sites

google

Én úgy szoktam az RTL Klub Online-ról letölteni (mivel az SDP nem mûködik), hogy egyszerûen IE-vel megnézem a videót, majd kiszedem a wmv-t a temporary internet files-ból. 8)

Más kérdés, hogy a TV2-nél ez a módszer sem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Mert a TV2-nél streamben adják a filmeket, az RTL Klubnál meg fájlonként. ;)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Az ATV élõ adását simán fel tudja venni errõl a címrõl a HiDownload v6.8: mms://live0.tisztanet.hu/ATV_live

Nem valami nagy minõség a 470 Kb/s de több a semminél.

Az RTL Klub és a TV2 forráskódját hasonlóan szedem le. A "vissza" szó magasságában jobb klikk. Az MTV1-nél meg jobb klikk/tulajdonságoknál van az WMV cím.

Most már csak arra kell várni, hogy több és jobb minõségû adások legyenek fenn a neten.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Hát miért tennének fel jobb minõségûeket? A lényeg az, hogy meg tudd nézni folyamatosan. És ahhoz ez a minõség jó. Másrészt szerintem jobb, mintha semmi nem lenne kint. ;)

A jobb minõséget meg szerintem azért sem teszik ki, nehogy terjeszd, vagy visszaélj vele.

Különben anno a Dalnokok Ligáját is így sikerült megszereznem. :)

 

Amikor egy WMV-t szeretnék megszerezni, ebben a sorrendben kísérletezem én is: SDP, Net Transport, és ha már egyikkel sem megy, akkor HiDownload.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

HiDowloaddal nagyon szépen mûködik az élõ internetes közvetítés felvétele! Egyszerre vettem fel egy ~ 930 kbps és egy ~ 450 kbps sebességû közvetítést (tulajdonságok a linknél). Teljesen elfogadható minõség a 930 kbps, bár a tv-tuneremnek lenne ilyen a képminõsége. 930-asnál az elsõ néhány másodpercben csúszott a hang és a kép, de helyreállt és hibátlanul elkészítette felvételt! Mellette tuneren tv-t néztem, neteztem és közben szépen ment a felvétel. Kösz a segítséget Miklós!

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Van egy gondom a Hidowloaddal. Eddig szépen vett fel, de újabban ilyen ismeretlen fájltípusú felvételt produkál:

IPB kép

Ugyanonnan vennék fel ahonnan korábban már sikerült.

Ugyanarról a forráskódról a WM Recorder 10-el simán fel tudok venni, de a Hidownload v6.8 most ilyen furcsaságot produkál. Ez a 770MB-os ismeretlen fájl, a Nero Vision Expressbe bemásolva 4.45 GB-os fájl lesz (link). Lehet konvertálni Mpeg-2-be, le is tudja játszani mindegyik média player, szóval nem értem, hogy mi miatt nem olyan normális wmv-t vesz fel mint korábban. Ezt az ismeretlen fájltípust média playerrel csak folyamatosan lehet lejátszani, az ídõskálán nem lehet elõre léptetni. Mi lehet ez?

Kösz a választ.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A kukac jelek azt jelentik, hogy még nem fejezõdött be a fájl letöltése.

A léptetés meg azért nem lehet, mert nem seekable/keresketõ a film.

Ilyenkor jön a jó kis ASF tools és Windows Media Encoder kettõs segítsége.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VINIKOR

Ha belenézek a WM Recorder10 mappájába felvétel közben, az is ilyen "kukacos wmv" állapotú fájlba veszi a streamet, de amikor leállítom a felvételt, akár néhány másodperc után is, átalakul "normál" wmv fájlá, kap egy Win. Media Player ikont és az player idõskáláján oda nézek be ahova akarok. A Hidownload letöltött "kukacos wmv" megmarad ebben az állapotban. Lehet, hogy a progiban kell valamit átállítani?

Kösz a választ!

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
Innen letölthetõ a Windows Media Encoder 9. A Prim Online-ról egy kis magyarázó szöveg:
Könnyen kezelhetõ, kiváló eszköz amellyel internetes élõ vagy elõre felvett rádió- ill. videó-adásokat készíthetünk, mindezt az MP3-nál is hatékonyabb WMA - Windows Media formátumban.
Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Hát nem errõl beszélek már másfél éve? :hááát::D

Én ezt használom, nem véletlenül van rajta a Segélyvonal CD-n... 8)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Ok. én vagyok h...e . Az ASFTools használatáról és pont az idõskálán nézhetõvé tételrõl az Októberi újság 127-128 oldalán van leírás. DVD / Segélyvonal mappában meg a progi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...