Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2005. novemberi számról


payskin

Recommended Posts

szabzso

Egész jó lett a novemberi szám, sajna még alig volt idõm belenézni, de majd holnap alaposabban átböngészem. Ami viszont már feltûnt, hogy az elõfizetési akció egy csöppet elmarad a tavalyitól. Érdekes ez az utazás közte, mert én nem is nagyon emlékszem, hogy utazási iroda hirdetett volna már a PCWorld-ben (de lehet rosszak az emlékeim), akkor meg én személyszerint jobb dolgot is el tudtam volna képzelni nyereményként, ha ez nem afféle támogatós nyeremény.

 

Meg talán szerencsésebb lett volna, ha nem 2 db nyeremény van, hanem inkább 10-20 kisebb.

 

Ha meg most hosszabbítanák 1 évet, akkor nem a Gamestar-ra, ugyanis annak a csekkje van az újságban :D ! (legalábbis az enyémben)

 

Lehet hogy most inkább a 3 vagy 6 havi-ra fizetek elõ ....

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Hát igen. Csatlakozom az elõttem szólóhoz. Az elõfizetõi akciótól egy kicsit többet vártam.

Link to comment
Share on other sites

szabzso

idézet Spányik Balázs-tól:

 

"...az elõfizetõk holnap kézhez kapják a novemberi számot, benne az évvégi gigantikus elõfizetõi akcióval..."

 

gigantikus :?:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Valóban, aki szereti a szerencsejátékszerû sorsolásokat, azoknak lehet, hogy hiányozni fog a sorsolás izgalma, én viszont örülök, hogy a pénzemért kapok egynéhány jó kis programot, biztosan!

Nekem pl. tavaly elég rossz volt a szám íze, amikor is az a rengeteg cég és vállalat nyert.

No most ezt nem irigységbõl írom, de amíg mi elõfizetõk az egyéves díjat nehezen gazdálkodjuk ki, addig a gazdasági társaságok mindent leírnak költségként! Vagyis, ha úgy nézzük ingyen nyertek. :hááát:

Ismétlem, ez nem irigység. :P

Link to comment
Share on other sites

Neo

Szerintem, nem elhanyagolandó tény az, hogy sokkal olcsóbban kapod meg a magazint, ha elõfizetõ vagy! Ha egyéb nyeremények is társulnak hozzá, az már extra, és akár "gigantikus" is lehet. Mi a baj ezzel? ;)

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Szevasztok!

Nos én egy kicsit más dologban bírálnám a lapot... régóta az a problémám az ujsággal, hogy kenõdik a festék a papiron. Ha olvasáskor hosszabb ideig egy helyen fogom, elkenõdik a festék. Mielõtt bárki reagálna: nem izzadós a kezem!

Ez nyomdatechnikai hiba, ami elég bosszantó /pl. ma teljesen tönkrement egy bekezdés a merevlemez-témájú, fekete alpú cikkben/. Régebbi ujságnál is tapasztaltam már ezt a jelenséget, amikor valmiért visszaolvastam, tehát nem a frissesség az oka.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Az én DVDm is rossz legalábbis a PcStudio rész a MTH 2005 közben fagy le és kész a program nem válaszol. Asztalin is!!!

Link to comment
Share on other sites

payskin
(BáGyu @ 2005. november 05., 18:20 - szombat)

Valóban, aki szereti a szerencsejátékszerû sorsolásokat, azoknak lehet, hogy hiányozni fog a sorsolás izgalma, én viszont örülök, hogy a pénzemért kapok egynéhány jó kis programot, biztosan.

 

Pontosan errõl van szó. Idén mindenki kap egy 12 darabból álló, 80 ezer forint értékû szoftvercsomagot. A mindenki alatt pedig ne három tucat embert tessék érteni, akik a tavalyi akcióban kisebb-nagyobb ajándékokkal lettek gazdagabbak, hanem több ezer embert! Ugyanis azért ilyenkorra van idõzítve minden évben az elõfizetési akció, mert ilyenkor jár le a legtöbb elõfizetés.

 

Szóval idén a néhány nagyon szerencsés helyett mindenki kap valamit, egy valaki pedig elutazhat, egy másvalaki pedig összerakhatja azt a gépet, amirõl eddig csak álmodott, és mi kifizetjük neki. Nem érzem úgy, hogy ez annyira rossz ajánlat volna.

 

Esetleg tavaly nyert bármelyikõtök is? ;)

 

(CD/DVD problémáknak külön témacsoportot tartunk fent, bizony!)

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Ha jól értem az egész akciót akkor, ha például diák kedvezménnyel rendelem meg az újságot 1 évre akkor is megkapom a 12 programot meg az archív CD-t (mert ezek eddig is voltak) csak nem veszek rész abban a sorsolásban ahol utazni lehet meg gépet összerakni.

 

Jól értem? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

:pápá:

 

Lehet, hogy rossz topicba írok de jobbat hirtelen nem találtam.

 

Most olvastam a hírt Szeri Istvánról.

 

Ezúton szeretném õszinte részvétemet kívánni Szeri István kollégátok családjának és nektek is!

 

Én tudom milyen érzés hirtelen elveszíteni valakit, és ilyenkor sajna nem lehet okosat mondani. :(

Link to comment
Share on other sites

szabzso

titusz - a programokat akkor is megkapnád, ha a boltban vennéd meg minden hónapban,az ugyanis a teljes verziós szoftver a lemezmellékleten :D , az archív cd-t is megkapod, azt hiszem én akkor is kaptam, amikor még 3 hónapokra fizetgettem elõ (persze folyamatosan)

 

sajna nem nyertem tavaly, de idén meg még kisebb az esély rá, mert kb 50 (vagy lehet több is volt) helyett 2-en nyernek majd ---> akkor váltottam a 3 hónaposokról évesre ha jól emlékszem vissza, tehát engem az gyõzött meg anno hogy 1 évre fizessek elõ (csábító volt nagyon)

 

ami pedig a szerencsejátékszerû sorsolásokat illeti: természetes, hogy minden ember szeretne nyerni, pláne ha ezért nem kell külön pénzt befektetnie (ellentétben azzal amikor sms-t kell küldeni és úgy sorsolnak)

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Én is így gondoltam a dolgot mert én is kaptam archív cd-t meg mindent, de azért kösz a megerõsítést. :D (egy kicsit beforgatott a marketing :pislog: ) Én egyébként fél évre fizettem elõ eddig.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
(Humberto @ 2005. november 05., 13:51 - szombat)

Fanatikusok... :D :D

 

"Az ilyen vendégekre lehet világfürdõhelyet bazírozni, amíg a nagybácsi közbe nem lép." :D

 

 

(Humberto @ 2005. november 05., 13:51 - szombat)

 

Kár, hogy az Extreme Digital kimaradt ( bár az nem is olyan kicsi..)

 

 

Az Extreme elsõsorban nem számítógépes bolt - van az is, de nem az a fõ profil -, másrészt jobb bizonyos dolgokat ott nem bolygatni :hááát: (pl. magyar nyelvû leírások, magyar garancia stb.)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Most kerültam haza. Ezért még csak most fogok nekiállni a megazinnak. Szerintem fent leszek egy darabig. Van egy-két érdekes cikk, ami nagyon érdekel. Holnap már tudok véleményeket is írni. A borító nagyon szép lett. Feleslegesen aggodtam, hogy hogyan fog kinézni a nyomtatásban. Hát jobb mint képen!! Gratula.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én már októberben elõfizettem fél évre, mint mindig, úgyhogy le vagyok sz... , na jó, csak maradva. Nekem ekkor jár le az elõfizetésem, most vettem volna meg két számot az újságárusnál, csak az akció miatt? Plusz 1200 Ft. De ezen már tavaly is kimérgeskedtem magamat! Süssék meg az ingyen programjaikat!

Hajrá Butyka FC!

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Hát én meg nagy önzöen éppen az egyik ingyen program miatt írok. Feltettem a gépemre a pár nappal ezelõtt kipróbálásra a Panda 2006-t, a másikra a 2005-t.

Hát megmondom öszintén egyenlõre a 2006 nagyon megnyerte a tetszésemet, simán gördülékenyen telepíthetõ volt és a NOD32+CounterSpy után még mindig talált javítgatni valót. (a 2005 nálam nem mûködött, le kellett szednem)

Így úgy gondoltam, ha a hónapot ilyen zökkenõmentesen kibírja megvásárolom.

Viszont az újságban pedig, azt olvastam, hogy megkapjuk. A kérdésem az, hogy havi bontásban, vagy egy évre egyszeri regisztrálással? Valamit, lehet hogy nem jól értelmeztem esetleg, mert éjfél felé már az enyém volt az újság. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

kdavid

Sziasztok! Megjött az újság, minden jó, szép... Csak ahol csillaggal osztályozták az üzleteket, nekem kicsit érthetetlen volt, hogy odaírtátok, hogy a weboldala áttekinthetõ + minden jó rajta, s mégis pl. 4 csillagot kapott. Az miért van?

Jah, és az a korrektnyomdás hirdetés nagyon pofás.. biztos sokat gondolkodtak rajta.

:D:P

egyébként jó az újság . :)

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

kdavid

chipmix : a program rajta lesz a gépeden csak ha lejár az egy hónap , nem tudja magát frissíteni / szerintem ;) / de aztán kapsz hozzá új kódot (ha megveszed az újságot) és megint tudja magát frissíteni.

Szerintem ... :D

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

chipmix

@ kdavid

 

Ez a próba hónapom, és utána döntök, hogy mi legyen, ha havi kódos, akkor a Panda nagyon nyûgös jószág.

 

Az újság, amúgy nagyon jó és tetszik, a hardver újdonságok is a kedvenceim közé tartoznak, meg nagyon teszettek a szoftverek, amilyen részletesen kidolgozottak a szemléltetõ képekkel, Mesterfogások rovat. Hát gratulálok jól sikerült. :)

Link to comment
Share on other sites

madigabor

Az utóbbi négy hónap legszebb borítója!!!

Gratulál az egri PC WORLD olvasótábor :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Vikitorony

Hali!

 

Nem akarok senkit sem megbántani, de mintha találtam volna egy elírást az újságban.

A 70. oldalon az iPod nano-s cikkben. Ezzel kezditek:

"Szinte hihetetlen méretben jelent meg a napokban az iPod sorozat legújabb készüléke, az iPod nano."

Ezzel annyi lenne a bajom, hogy ha megnézzük az Apple hivatalos közleményét, akkor láthatjuk, hogy szeptember 7-én mutatták be a kis készüléket. Bár az igaz, hogy a hír a san francisco-i (valószínûleg helytelenül írtam, szóval légyszíves javítsátok ki!) bemutatásról szól, de utána pár hétre rá már láttam magyar netes boltokban.

Amennyiben én vagyok az alultájékozott és Magyaroszágon valóban csak pár hete kapható a boltokban, akkor elnézést kérek ezért a pár sorért!

 

 

Üdv.

Vikitorony

Link to comment
Share on other sites

payskin
(titusz @ 2005. november 05., 21:17 - szombat)

 

Ha jól értem az egész akciót akkor, ha például diák kedvezménnyel rendelem meg az újságot 1 évre akkor is megkapom a 12 programot...

 

Nemm, szerintem nem. Akciókat nem vonunk össze, tehát a diákkedvezmény az egy különálló dolog. A mostani elõfizetési akció kizárólag az egy éves, DVD-s lap elõfizetésérõl szól azokkal a feltételekkel, amik a leírásában szerepelnek (és ebben nincs diákkedvezmény).

 

 

(szabzso @ 2005. november 05., 22:55 - szombat)

 

a programokat akkor is megkapnád, ha a boltban vennéd meg minden hónapban,az ugyanis a teljes verziós szoftver a lemezmellékleten. :D

 

Na, ezt kár volt mondani, mert a két dolognak semmi köze egymáshoz! :nem: Tehát akkor hogy világos legyen!

 

Az elõfizetési akcióban szereplõ 12 programot CSAK AZ ELÕFIZETÕK KAPJÁK MEG! És ezek teljesen függetlenek attól, amik majd az újság lemezmellékletén esetleg megjelennek!

 

Ne tessenek keverni a szezont! (Esetleg a Pandát kivéve, bár az is lehet, hogy más Panda lesz az újságban és másikat kapnak az elõfizetõk, most így fejbõl nem tudom.)

 

 

(eremit @ 2005. november 06., 5:28 - vasárnap)

 

Én már októberben elõfizettem fél évre, mint mindig, úgyhogy le vagyok sz... , na jó, csak maradva.

 

Kár hogy így döntöttél, mert ugye meg is lehet hosszabbítani az elõfizetést egy évvel az akció keretében, de hát most már mindegy... Megsütjük.:huh:

 

 

(chipmix @ 2005. november 06., 9:34 - vasárnap)

 

Viszont az újságban pedig, azt olvastam, hogy megkapjuk. A kérdésem az, hogy havi bontásban, vagy egy évre egyszeri regisztrálással?

 

Chipmix, ezt az akció szervezõi tudnák megmondani. Elvileg az elõfizetõk kapnak egy DVD-t, és onnan lesznek telepíthetõk a programok, tehát ez esetben a havi bontás nem értelmezhetõ.

 

@Vikitorony: A cikkben szereplõ idõpontok nem a cikk megjelenésére, hanem az írásának idejére utalnak! Ki tudja, mikor írta Gyuri azt a cikket? ;)

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Jó, akkor megrendelem 1 évre az akció keretén belül. :D

Balázs kösz az eligazítást. :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Köszönöm a választ, és közben eszembe jutott, hogy egyszer nyertünk már ilyet és az egész évre szólt. Egyébként meg a 2006-os van az újságban, valahogy áthidalom, az 1 hónapot.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
(Spányik Balázs @ 2005. november 04., 19:51 - péntek)

... csak hát "nesze semmi, fogd meg jól" kategória. Erre volna ez a havonta megújuló téma, hogy ha valami nem tetszik, akkor itt tudassátok velünk.

 

Nos, megérkezett a Novemberi szám, és így már én is azt mondom, régóta az egyik legjobb szám.

Viszont indoklom is: A kulcszó: HASZNOS!

 

Mire is gondolok: Hihetetlen hasznos, és rengeteg, MINDENKI SZÁMÁRA könnyen kezelhetõ, és érthetõ információkat tartalmazott a merevlemezes Címlapsztoriba írt cikk. A betörés a nappaliba szintén nagyon átfogó lett! (Végre! Mennyit beszéltünk errõl igaz Balázs? Hogy kellenek az ilyen részletekbe is menõ írások!) Ezek mind olyan cikkek, amik NEM célcsoportot céloznak meg. Merevlemeze mindenkinek van, és mindenki tudja, mi történik, ha nem úgy mûködik, ahogy kell, és ezekre nem figyel idõben. A TV-vel kapcsolatos cikk is sokakat érdekel, szintén mindenki számára elérhetõ.

A Mesterfogások szintén nagyon bejött - és valahogy áttekinthetõbb is lett :hmm: Vagy eddig is ilyen volt az elrendezés?

 

És ami "nem tetszik": Még mindig túl soknak találom a fényképezõgépekekl, és a digitális médiával foglalkozó tartalmat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...