Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vissza a kazettára!


gabesz.68

Recommended Posts

gabesz.68

Sziasztok!

 

Olyan problémám van, hogy egy ismerõsöm DV kamerájáról beszedett 3x1 órás DV-AVI formátumú videót szerettem volna visszamásolni az én kamerámmal (Panasonic NV-GS11) mini DV kazettára Windows Movie makerrel; de olyan hibaüzenetet kaptam, miszerint erre az eszközre nem hajtható végre a másolás.

Van valakinek ötlete a problémára? Talán a PAL-NTSC szabványok közötti különbség? Eléggé tanácstalan vagyok... :nem: (Bocsánat ha nem voltam elég érthetõ...)

Link to comment
Share on other sites

sosó

Én néha használok NV-GS11-et. De ez nem alkalmas arra, hogy számítógéprõl szallagra felvételt csinálj. Erre a kézikönyv szerint pl: az NV-GS15 való.

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Köszönöm!

Akkor másképp próbálkozom archiválni a 3x13GB videót... Hát nem lesz egyszerû! :(

Link to comment
Share on other sites

Lex

Csinálj belõle DVD-t!

Link to comment
Share on other sites

Egerb

A DVD készítéshez ajánlom a Sony DVD Architect 3.0 programot. Teljesen professzionális program, viszont egyszerû kezelni, könnyen megtanulható. Teljesértékû DVD készítése. Igazából a menükészítésre van benne a hangsúly fektetve.

Link to comment
Share on other sites

Lex

De ha jól tudom nem kifejezetten Pana kamerákhoz adják. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Hmm... :hmm:

Õszintén megmondom: fogalmam sincs, hogy mihez adják és mihez nem.

A program akkor is jó (szerintem), és ez a fontos.

Itt a cím: www.sonymediasoftware.com - Trial verziót is le lehet tölteni.

Link to comment
Share on other sites

Lex

The demo version of DVD Architect Studio

does not allow MP3 or MPEG files to be imported

does not allow file preparing

does not allow burning of externally prepared demo projects larger that 500MB

 

Röviden: normális használatra alkalmatlan. Amire jó: kipróbálni. Végül is ezért demó.

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Sziasztok!

 

Az az igazság, hogy a nyersanyagokból (szumma 5 óra; ebbõl 2 óra az én Panámmal, a másik 3 óra pedig az ismerõs régebbi Sony kamerájával készült) már szerkesztettem (Cyberlink Powerdirector :punk: ) 2x1,5 óra filmet DVD-re. Nyilván az én 2 órás anyagom nem veszett el, mert bármikor beszedhetem újra; viszont azt a 3 óra nyersanyagot ami kazettán nem áll rendelkezésemre, és most ott terpeszkedik a gépen archiválni szerettem volna minõségromlás nélkül, késõbbi felhasználhatóság miatt.

 

Szerintetek az jó megoldás, ha némi tömörítéssel DL DVD-re kiírom? A késõbbiekben abból még lehet jó minõségû film?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ha sima (4,7 GB) DVD-re nyomod össze, akkor nem elég jó a minõsége? DVD-n 1 óra anyag a maximális bitrátával (9,8 Mbit/s+hang) sem tölti ki a teljes helyet.

DL-re meg nem érdemes írni, mert sokkal drágább, és lassabb, és bizonytalanabb, mint 2 egyrétegû DVD.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...