Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Media Player Classic


er42

Recommended Posts

Omega32

"utolsó wmv codec feltelepítése" - azt hogy tedd fel a legfrissebbet.

 

Ez codec-pakk hiba. Megint tettél fel codecpakkot? Nem egyszerű azt leírtani a gépről, az esetek többségében rengeteg hiba marad. A Windows újratelepítése jelent 100%-os tisztaságot. Tanulság: nézdd meg milyen codec kell az adott videóhoz és csak azt tedd fel! Vagy de fel a fontosabbakat (amiket gyakran használsz), a nagyon ismeretlen kodekeket pedig ne tedd fel (ugyanúgy kutyulhatnak). Ezeket az ismeretleneket játszdd le egy olyan lejátszóval, ami beépítve tartalmazza a kodekeket, így azokat nem kell telepíteni. Ilyen pl. a VLC media player.

Link to comment
Share on other sites

OroszLala

Köszönöm a segítséget mindenkinek, a legfrissebb wmv-codec megoldotta a problémát. Ha esetleg valaki másnak is ez lenne a gondja, akkor ez egy tuti tipp! Annyi csak a szépséghiba: A wmv videók indításakor megjelenik egy : "dxva_sig.txt", a tartalma pedig: egy "B" betű. :ötlet: Valaki tudja esetleg, hogy ez miért történik???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Stib

Hi!

Lenne egy problémám, ami ugyan nem kritikus jelelgû, de eléggé idegesítõ; sajnos nem most fordul elõ velem elõször, és nem tudom mit lehetne tenni ellene.

 

Arról lenne szó, hogy bármilyen filmet nézek, ha beletekerek a filmbe, nem mûködik a hangerõszabájozás. Ez alatt azt értem, hogy leveszem a hangerõt mondjuk 50%-ra, vagy 32%-ra, mindegy mennyire, vagy akár el is némíthatom!, amint beletekerek a filmbe, azonnal 100%-os hangerõvel folytatja a lejátszást, attól függetlenül, hogy a hangerõszabályozó azt mutatja, amit mutatnia kell.

 

A gépemen Win XP SP2 van, mindenféle frissítéssel ami csak elérhetõ, továbbá K-lite codec pack 1.69-es, Play only-n telepítve.

 

Remélem tud valaki segíteni, mert ez az "undocumented feaure" engem rettentõen zavar.

 

Lehetõleg egy olyan megoldást várok, ami nem tartalmazza a codec-pack, vagy a lejátszó cseréjét, mert amúgy meg vagyok velük elégedve, továbbá láttam már jól mûködni õket ebben a kombinációban.

 

Elõre is Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Stib

Ennyi okos ember közt senki sincs, ki tudná a megoldást? :?::Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Quadröfi

Hali!!!

 

Media Player Classic-ot használok FFD Show codeckel. Arra lettem figyelmes,hogy ha wmv formátumú filmet játszok le, akkor mikor a filmet újraindítja (repeat) akkor csak kifagy a progi, megakad a kép, remeg stb...

Mivel nem vagyok járatos az FFD Show beállításaiban ezért most úgy van beállítva, mit telepítéskor beállít.

 

Valaki légy szíves aki ért hozzá segítsen ebben.

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
hobgoblin

Sziasztok!

 

A következő kérdésem van, mivel egyáltalán nem boldogulok. HD filmekhez az MPC-t használom és decodernek a Coreavc-t szeretném hozzá, ami fenn is van a gépen, de nem tudom hol kell beállítani, mert az MPC play-filters-ben látom, hogy a Cyberlink H264-et használja. Szóval hol tudnám ezt kicserélni a Coreavc-re? Előre is köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
aradibalazs

sziasztok! blasio vagyok debrecenből.

régebben működött egy dolog, újabban már nem:

az mpc. (és csak az) meg tudta jeleníteni a nero recode álltal beégetett dvd to mp4 feliratokat.

tehát simán dvd-böl mp4-es tömörített filmet csinált, kiválasztottam a feliratot, és beégette, tehát nem külön srt, vagy sub fájlt csinált.

nem tudom ezeket a feliratokat megjeleníteni, pedig az ffdshowban is kapcsolgattam, de úgy emlékszem, hogy ez tőle független volt, csak a mpc-ben kellett a kép helyi menüjéből a felirat gombra kattintani.

ez a gomb most sötét. windows reinstall sem oldotta meg.

előre is köszönöm a segítségét annak, aki tudja a megoldást.

 

Szia drusza! Elromlott a SHIFT a billentyűzeteden?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...