Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hogy ejtjük ki?


eremit

Recommended Posts

Greene

Az egyébként "Dzsítíéj", mert különben így írnák: "GTI", és egy Volkswagen Golfra gondolnánk. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ilyen a nyelv (nem csak ez) kissé érdekes, de fõleg logikátlan, mert mindenki a szomszédtól tanul. Jól-rosszul. És mivel nem mindenki nyomja inglis, marad az, ahogy tudjuk.

Pl. ügyfeleknek telefonon segítek. Diktálom a billentyûket most már kétféle képpen: pédzs daun - page dovn. :D Némelyik megpróbálja kiejteni, da akkor én se értem, õ se érti, úgyhogy megkérem rá, hogy mondja, ahogy oda van írva. Ezt fõleg hosszabb angol hibaüzeneteknél teszem, mert szinte érzem az izzadtságszagot a telefonban. Amikor hosszabb szünetet hallok, akkor tudom, hogy a hiba: Corruption detected. :D

Persze a bekkszpész-szel nem is kísérletezek: Enter fölött visszanyíl. :D

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ilyen nálam is szokott lenni. Azt bírom, amikor utána elkezdi diktálni az offszet címét. 0x00AF56B...Mintha belelátnék a gépi kódba. :)

Az egyik kollégámmal viszont kidolgoztunk egy módszert, hogy õ is meg tudja jegyezni a dolgokat. Így lett a File menübõl Fülesbagoly... :)

Egy másik kollégám a Vice City-t egyszerûen csak "Váj"-nak mondja, és még ragozza is: tegnap nyomtam a Vájjal. :D

Link to comment
Share on other sites

eremit

A Fülesbagoly nagyon jó!! IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Én azt nem tudom kimondani, hogy Christina AGUILERA! Addig megy, hogy agu, aztán jön helyette minden :)

Link to comment
Share on other sites

eremit
Christina AGUILERA

Õ milyen hardware eszköz (vagy hardvereszköz)? :P

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Tutajos? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

zoltánszól

Lupus in fabula! Most megy a Danubius rádióban az egyik száma ennek a dögös (tehát hard)ver eszköznek.:D Agilera, nem a gerilla.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Genius nevet is hallottam már, hogy valaki Dzsíniusznak mondja, én inkább maradok a Géniusznál. Az Abit is nekem Abit marad, nem "éjbit", A Teac meg "tiek" és nem "tics" meg "tik", ahogyan sokan mondják.

 

Javítva.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Lex

Teach néven a TEAC HW gyártóra gondolsz, aki pl. Optikai meghajtókat gyárt? Vagy van valami tanító, amirõl én nem tudok? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Bocs, elírtam, de valóban a Teac-re gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

google
Én azt nem tudom kimondani, hogy Christina AGUILERA!

Agiléra? Valami ilyesmi, gondolom. :hááát: (Spanyolul nem tudok.)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

A4Tech (ez azt hiszem volt a régi topicban) szóval 'ÁNégyTehö' vagy 'ÁNégyTecöhö' :lol:

 

'Váj' ... Ez olyan mint a Counter Strike :nyíl: C S :nyíl: 'CSÉ' :!:

Na és az 'ENEFESÓ' ....

 

Kiejtésrõl jut eszembe: Ha az információim nem csalnak, akkor az olaszok önkényesen úgy ejtik az angol neveket, ahogy oda le van írva... :P

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, a Csét mindenki használja a CS-ra.

Az A4Tech pedig számomra mindig "ánégytek" marad, valahogy nem tetszik az "éjfortek" meg az "éjnégytek" sem.

 

Haverom két hete a következõt alkotta:

"Milyen fényképezõd van? Olimpia???"

Mire a válasz:

-Nem Olympus!

 

Szóval az Olympust is lehet olimpiának ejteni, ha valakinek kicsit magas az alkoholszintje. :D

Link to comment
Share on other sites

Bencce

De nekem csomószor van, hogy nem tudom visszafogni a röhögésemet, amikor valami nagyon angolosan akarnak mondani.

PL: a windowst egyesek nagyon jól kiejtve "Ouindóuz". nak mondják vagy minek. Meg "Wórkreeft". Nekem csak várkráft. :) Meg én is használom a "ánégyteket". Dzsávát még nem hallottam, de biztos arra is kis mosoly jönne az arcomra. De ami nagy vita tárgya, bár nem számítógépes az a nike. "Nájk" vagy "nájki"?

És mi az SCSI? Magyarul én mindig úgy hallom meg használom, hogy "szcsészi"...

Link to comment
Share on other sites

Machado

A Warcraft-et viszont sokan "varkraft"-nak mondják, pedig az intróban érthetõen kiejtik, hogy "vórkreft" :hááát:

 

És szerintem "nájk" :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Bencce

 

A SCSI a Small Computer System Interface rövidítése, de az angolok is "szkázi"-nak mondják, mert a rövidítést angolul is nehéz kimondani ( Eszszíeszáj).

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Pedig az eggyel (kettõvel) korábbi nemzedéknek még a "scsí" is jelentene valamit.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Jelent is, de akor is szkázi volt. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eremit

DirectX.

 

"direktiksz" vagy "dájrektiksz"? Esetleg egyik sem?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Utóbbi.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lex
Pedig az eggyel (kettõvel) korábbi nemzedéknek még a "scsí" is jelentene valamit.

Szerintem TheSaurus az orosz káposztalevesre gondolt. :hááát: Nem mind számtech, ami annak látszik. :)

OFF: Mi az a murugya? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Én jávának és gógle. Bár hallottam ezt is: gúglí. Ez nem tudom, hogy jutott eszébe. Bár ahogy én mondom úgy sem helyes, de az ilyenek, mint gugl vagy gúgl kicsit hülyén hangzanak, persze csak magyarul. Dzsávát még sose hallottam.

Viszont itt van a Fire szó. Mindenki, akit ismerek fájör-nek mondja, viszont én fájr-nek, mert így helyes. Mert: az i az áj. A re-bõl ör lenne ha az r elõtt álna, de mivel nem, ezért nem ejtjük mássalhangzóval, jelen esetben az r-el. Tehát fájr. Szerintem. De ha tévedek javítsatok ki! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Machado
DirectX.

 

"direktiksz" vagy "dájrektiksz"? Esetleg egyik sem?

Utóbbi nálunk, amúgy "dájrekt eksz".

 

A fire nem is "fájer", mint, ahogy sokan gondolják :S

Link to comment
Share on other sites

google

Hú, attól én is rohamot kapok. De nem is lehet fonetikusan leírni; valahol a "fájör" és a "fájr" között van, de egyik sem igazán.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...