Jump to content
GSForum - Segélyvonal

eBay


Aneurysm

Recommended Posts

mismis10

Üdv!

 

Sokan ajánlják nekem és sokan nem az ebay-t. Így nem tudom hogy érdemes e onnan rendelni.

Szerintetek ha már egy eladónak van 1000 Recent Feedback Ratings-ja és kb 20-30 negatív akkor attól az eladótól érdemes már venni? Nagy valószínûséggel azt kapom amit akarok az ilyen eladóktól?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én még mindig azt kaptam, amit akartam. Ráadásul az E-Bay a 25 Eur-nál nagyobb tranzakciókat biztosítja, így károd sem lehet. A PayPal meg szinte értéktõl függetlenül teszi ugyanezt.

Link to comment
Share on other sites

mismis10

Az jó! :D

Amúgy hogy tudják úgy megcsinálni hogy egy pl 10 000ft os termék ott 2-3000ft ba kerül?

Ez azért van mert nem megy át 5-10 forgalmazó kezén míg Magyarországra ér?

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az azért elég erõs különbség.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

arpsoft: mit vettél már eBayen keresztül? Kíváncsi lettem. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Bowie

Egy másik témában http://forum.pcworld.hu/index.php?showtopic=28&st=3000#entry478037 említette Fujitsu, hogy "kurvára minden azon múlik az eBayen, hogy mire hogy keresel".

 

Én még életemben nem licitáltam semmire, de pont ennek a beszélgetésnek a hatására elkezdtem nézegelődni, de a keresés tényleg elég érdekes. Van, hogy bemegyek egy termékkategóriába, ott kiválasztom, hogy csak európai eladó érdekel, továbbá aukció lezárásának sorrendjébe rendezem őket, esetleg kijelölöm, hogy csak licites termékek érdekelnek. Kiad mondjuk 10 találatot. Egyiket megnyitom, majd ezen az oldalon ajánlj egy másik terméket, ami szintén ebben a termékkategóriában van, szintén európai eladótól, szintén licites, DE NEM VOLT BENNE AZ ELŐZŐ 10-BEN. MIÉRT? Csak azt tudom elképzelni, hogy valamiért az európai szűrő nem mindig működik jól. Ha csak bemegyek a termékkategóriába és rákeresek ott a termék nevére, akkor kiadja, de ha beállítom az európai szűrőt is, akkor már nem. Pedig németországi az eladó.

 

Más: mi van akkor, ha egy termék ára az aukció végére sem megy fel, mert nem érdekel senkit? Ilyenkor is el kell adnia az eladónak nekem a "starting bid"-ért? Vannak termékek, ahol van reserve, amit el kell érni, de a legtöbbnél nincs ilyen.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az eBay keresője sajnos szar. Tavaly még a lokációra szűrés sem működött normálisan; kijelöltem, hogy item location: Europe, erre kizárólag USA-beli találatokat dobott. De legalább ha azt pattintottam be, hogy US only, akkor csak európaiakat. :D Ez idén már működik, de még mindig nem tökéletes. Volt olyan német aukció, amit egyszer kidobott, aztán soha többet, akárhogy kerestem rá. Csak úgy tudtam megnyitni, hogy a böngészőelőzményekből előszedtem a direktlinket. Igaz, fel volt tüntetve, hogy "may not ship to Hungary, contact seller", de akkor sem korrekt ez így. Közben meg volt vagy 20 licitáló.

 

Szóval érdemes nyitott szemmel járni, és figyelni a javasolt / kapcsolódó termékeket is, mert lehet, hogy van köztük olyan, amit a kereső nem dobott fel. Az meg, hogy az eladók mit hogy tesznek fel, megint jó kérdés. Alapszabály pl. a mobilén és a hahun is, hogy nem szabad nagyon felparaméterezni a keresőt, mert az eladók sokszor szarul hirdetnek, és nem egészen korrektek a hirdetés információi. eBayen már az sem mindegy, egyáltalán mit keresel; lehet, úgy teszik fel a terméket, hogy csak nagyon speckó módon találod meg. Pl. magyar billentyűzetet keresel, és csak a clavier hongrois kulcsszavakra lesz meg a találat. Nem vicc, ilyenekre kell felkészülni.

 

Az aukció végén az nyer, akié a legmagasabb licit a lejárat pillanatában. Ha a legmagasabb ajánlott ár a starting bid, akkor annyi. Én pl. a notebookom kikiáltási áron vettem; lejáratkor persze nagyon figyeltem, nehogy egy trükkös köcsög öt másodperccel a vége előtt két euróval rám ígérjen, és elvigye előlem, de ez nem történt meg. Nem is érdemes többet ajánlani a kikiáltási árnál, mert ha valakinek kell még a cucc, úgyis rád fog ígérni, csak akkor jobban megszívod, mert többet kell fizetned. Szóval jobb, ha a kiindulási ár az alap.

 

Továbbá érdemes tudni, hogy mennyit ér neked maximum a cucc, meddig mész el. Általában nem expertek alkudnak veled együtt, hanem átlagemberek; fogalmuk nincs, mi mennyit ér, és a pénzhez sem értenek. Ha eleget olvastál André Kosztolányit, tudod, hogy működik a vásárlás pszichológiája. Mindig lesz egy barom, akinek megér még plusz egy dollárt, hisz az nem nagy pénz; csak a sok plusz egy dollárból egy perc alatt akár meg is duplázódhat az ár. A rafkós eladó maga is licitál a cuccára, hogy felvigye az árat. Ha rám hallgatsz, nem kezdesz spekulálni, mert megszívod: legyen egy definit ár, amit maximum hajlandó vagy megadni érte; és ha azt eléri a licit, szállj ki. Ha valaki annál többet kínál, vigye.

 

Néztem nemrég egy használt német P50-et csúcshardverrel, 950 eurónál járt a licit. Gondoltam, esetleg megveszem, aztán eladom. Egy nappal később valami 1700 eurónál járt; hát, annyiért az USA-ból is megkapnám már újonnan, vámmal. Volt vagy egy tucat licitáló, elkapta őket a gépszíj, és szépen telerakták az eladó zsebét.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

>Az aukció végén az nyer, akié a legmagasabb licit a lejárat pillanatában.

 

Igen, ez világos, de mi van, ha az eladó is csak később szembesül vele, hogy nem arra számított, hogy mondjuk 2 dollár lesz a legnagyobb ajánlat? Ilyenkor muszáj eladnia, vagy mondhatja azt is, hogy akkor inkább megtartja és mégsem adja el? Vagy ezért kapna büntetőpontokat?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Korábban én nem nagyon foglalkoztam az eBayen az aukciókkal. Amikor néha próbát tettem, akkor meg túllicitáltak, meg nem követtem amúgy sem.

De nem is így kell csinálni. Van az automatikus licit módszer. Ilyenkor nem csak picit többet ígérsz az aktuális licitnél, hanem egyből rádobod azt, amit neked megér. Kérdés persze, hogy tényleg mennyire van rá szükséged, és természetesen rá kell keresni ugyanerre a termékre, hogy mennyiért adják normál módon legolcsóbban.

Ha ezt a maximumot írod be, az eBay nem emeli meg azonnal erre a licited, hanem csak kevesebbet, amivel elég rálicitálnod. Mostanában nyertem így pár licitet, a maximum licitem alatt. Igaz ezek filléres cuccok voltak dollár alatti és pár dolláros összeggel.

Olyan is volt, hogy a 0,8 USD összegemet 0,81 űberelte, vagy vagy a pár cent induló licit környékén nem max licitet akartam írni, csak 0,06 dollárt, de lemaradt véletlenül a nulla és mégis max lett, mert 0,6 dollárral 155 Ft-ért én vittem el. :lol:

A fene se érti, ha én küldenék egy sima nem szabvány levelet 20 g-ig Kínába, az 445 Ft. Ajánlottan már 1385 Ft. A kis kínai meg becsomagolja, ideküldi a cuccot, aminek valami költsége csak volt és dolgozik vele, és még valamiféle tracking number is van néha akkor is, ha nem ajánlottan küldi a kis érték miatt. Ja és haszna is van.

 

Na jó, az se mindegy, hogy mit veszel, meg mit aukcióban. Drágább és ritkább termékeknél nyilván kicsit másképp csapódik le.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Ha jól tudom, a kínaiaknak teljesen ingyen van a posta, mivel az állam állja. Teljesen egyértelmű, hogy az ebay-es kínai tömegcikkek ára nagyon sok esetben alacsonyabb, mint a postázásának a valódi költsége, de hosszabb távon ez nagyon megéri nekik, hiszen ezzel a saját iparukat pörgetik. Konkurencia meg gyakorlatilag nincs, hiszen senki nem tud ennél alacsonyabb árakkal dolgozni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, a kínai postát az állam szubvencionálja. Többek között ez is egy módszerük. Drágább terméknél nagyon észnél kell lenni, mert nem létezik olyasmi a világon, amit ne tudnának lopni. Mindent hamisítanak; másolják a hardvert, kidumpolják a processzorokból a szoftvert (nem véletlen kezdik a cégek autentikációs eljárással lezárni a kontrollereket); ha nem vigyázol, bármit gyártasz, rövidesen megjelenik az Alibabán fillérekért, általában 1-2 revízióval korábbi firmware-rel. A hamisítványok persze fosminőségűek.

 

Ilyenkor muszáj eladnia, vagy mondhatja azt is, hogy akkor inkább megtartja és mégsem adja el?

 

Ugyanúgy nem mondhatja, ahogy te sem, hogy nem veszed meg, ha megnyerted az aukciót. Nyertél, fizetsz; ha nem küldi, nyitod a dispute-ot. Nézd meg, kitől veszel, aztán annyi. Nem hiszem, hogy ez egy nagyon gyakori probléma lenne.

 

Az automatikus licit nem hülyeség, bár én még nem használtam. Én pár dolláros licitekkel nem foglalkozom, hanem megveszem, aztán kész. Nagyobb értékekre van inkább értelme licitálni szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Kösz az automatikus licit tippet, magamtól nem jöttem volna rá. :) Azt hittem csak manuálisan lehet nyomkodni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Na ezt nem tudtam, hogy ingyen van náluk a posta. Így már érthető.

 

Nálam már volt, hogy megnyertem a licitet, de mégsem kellett megvennem. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, és visszamondtam. Elfogadta, törölte a megrendelést.

Ez nem is automata licit volt, de senki nem emelt rá, és tartott még egy jó ideig. Én meg közben találtam jobbat talán még olcsóbban is direktben, és megrendeltem. Az se lett volna tragédia, ha ki kell fizetni.

Olyan is volt már, hogy rányomtam a buy gombra, de utána gondoltam meg, hogy mégsem. Ilyenkor izélget majd az eBay, hogy unpaid, meg fizess. Írtam pár szót az eladónak, hogy sorry, és törölte a megrendelésem. Meg lehet ezeket a dolgokat beszélni.

 

Filléres dolgok kellettek, és megpróbáltam az aukciót, nem is az összeg miatt, csak próbaképp, szórakozásból. Bár az automatikus kevesebb izgalommal jár. Egyébként sokszor éppen kizártam az aukciósakat a találatok közül, hogy ne zavarjon, amikor ár szerint rendeztetem.

Tényleg van, hogy lehetett még ezek után is találni még ennél is olcsóbbat néha. Lehet, hogy egy kicsit másképp nevezték, és ezért nem dobta fel a többivel, vagy a jó ég tudja.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

>rányomtam a buy gombra, de utána gondoltam meg, hogy mégsem. Ilyenkor izélget majd az eBay, hogy unpaid, meg fizess

 

Igen, ezt egyszer én is benéztem. Nem aukcióban, sima vásárlásnál. Ha jól emlékszem, rányomtam a terméknél a buy gombra, de a következő oldalon meg már más volt az ára, annyiért meg mégsem akartam megvenni, úgyhogy bezártam az ablakot és kész. Pár hét múlva jött a "felszólítás", hogy illene fizetni... Nekem arról fogalmam nem volt, hogy a buy gombra kattintva már meg is vettem a cuccot, úgy, hogy sem címet nem adtam meg, sem ki nem fizettem. Azóta persze már figyelek erre.

 

Más: baromira idegesítő egy idő után, hogy az árakat hol ilyen, hol olyan pénznemben tüntetik fel. Ha keresek, akkor minden HUF-ban van. Ha rámegyek egy termékre, akkor abban írja ki, amiben az eladó megadta (általában EUR, US $, GBP, C $, AU $ - hogy ez utóbbi kettőt miért szeretik annyira, nem tudom). Jó, ez annyira nem gond, mert alatta kiírja HUF-ban is. De ha rámegyek a saját watch vagy wish listemre, akkor minden kizárólag US $-ban van. :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ausztrália Kínához kicsit közelebb van, mint hozzánk. ;) Lehet, hogy sok vevőjük is van onnan.

Volt már olyan, hogy ugyanannak az eladónak ugyanaz a terméke egy picit olcsóbb volt AUD vagy GBP valutában, mint USA dollárban. Vagy viszont, de ezek csak nüanszok, ha két helyen más más valutában is meghirdette.

Úgysem tudod pontosan mennyi lesz az ár, mert ha PayPallal fizetsz, az rátesz még valamennyit a konverzió miatt.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az Ebay-en a Buy gombot is tartalmazó képernyőn mindig ki van írva, hogy ezzel kötelezően megvásárolod a terméket. El kéne csak olvasni, mielőtt kattintasz. :P

 

Imádom, mikor elfelejti a sütiket a böngésző (vagy a szerver) és egy másik felhasználóval sikerül belépni. Ha esetleg erre jár egy modi, akkor az előzőt összerakhatná ezzel és törölhetné is.

 

Bocs, háromszor kellett erre járjak, hogy leesen, mit kell összerakni, mivel. Le vagyok épülve szellemileg. - SB

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, amikor megveszel valamit, vagy licitet teszel, kötelezettséget vállalsz rá, hogy adott esetben ki is fizeted a megjelölt összeget; erre az eBay egyértelműen felhívja a figyelmet. Előfordulhat, hogy meg lehet beszélni a dolgot; de azt azért, azt hiszem, leszögezhetjük, hogy nem egy korrekt üzleti magatartás úgy megvenni / leütni valamit, hogy aztán nem fizeted. Pár dolláros liciteknél lehet, hogy megengedőbbek az eladók, de képzeld el, hogy pl. a laptopodat akarod eladni, valaki leüti, aztán szól, hogy bocsi, mégsem.

 

Én nem nyomkodok felelőtlenül. Sokat és sokáig tervezem, hogy miért adjak pénzt (sokszor inkább nem veszek semmit), de ha már valamit megveszek / leütök, azt fizetem is egyből. (Licitálni is csak a lejárathoz közel szoktam; bár még csak olyat nyertem, ahol egyedül licitáltam – árversenyekbe vagy nem megyek bele, vagy aránylag hamar kiszállok.)

 

A PayPalnál meg be kell állítani, hogy ne konvertáljon semmit, hanem az adott valutában terhelje meg a számládat, mert ha a bank végzi a konverziót, azzal biztosan jobban jársz a PayPal konverziójához képest. Nem vicc, a szállítással együtt 985 eurós notebookomnál már majdnem 14 ezer forinttal vont volna többet a PayPal forintban, mint a bank. Persze gyorsan átállítottam fizetés előtt. És úgy, hogy ezt egyszer már megtettem (!), csak a köcsög PayPal időközben visszapattintotta, hátha nem veszem észre, hogy 303 ezer forint helyett 317-et akarnak vonni. Le sem tagadhatnák, hogy a világ első számú szélhámosa alapította őket.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Az Ebay-en a Buy gombot is tatalmazó képernyőn mindig ki van írva, hogy ezzel kötelezően megvásárolod a terméket. El kéne csak olvasni, mielőtt kattintasz. :P

 

Pontosan hol?

qMeLNHp.jpg

 

Nekem annyira azért nem egyértelmű, hogy bármiféle kötelezettségem lenne a Buy It Now gombra kattintva. Ez olyan, mintha bemennék egy fizikailag létező boltba, és amihez hozzáérek, azt kötelességem megvenni.

 

Ami a konvertálást illeti, én feltöltőkártyás üzemmódban használom a PayPalem, mindig annyit utalok rá, amennyit épp el akarok költeni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hát igen. Akár figyelmetlenségből is meg lehet nyomni a Buy-t, mondjuk az Add to cart helyett. Utóbbinál persze el lehet távolítani a cikket a kosárból, de a Buy gombbal bekerültet már nem. Csak az egyezség van az eladóval, hogy törölje a rendelést, ha erre lenne szükség.

Azt nem tudom, hogy mi van, ha soha az életben nem fizetem ki a cuccot. Kapok egy dádát, rosszpontot? :hmm: Korrektebb a törlés kérése. Nyilván lehet mondani, hogy legyünk figyelmesebbek és megfontoltabbak, ne nyomkodjunk a hirtelen ötlet, indulat hevében.

 

Én ezt a PayPal kontra saját bank konvertálás átváltást nem találtam a fiók beállítások között. Ha van ilyen, nem tűnt fel.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az unpaid item policyban le van írva: https://pages.ebay.c...npaid-item.html

 

De a fix áras tételeknél a kicsekkelés lényege pont az, hogy akkor válik eladottá egy tétel, ha ki is fizetted. (Úgy kell elképzelni a kicsekkelést, mintha a boltban leemelnéd a polcról a terméket, majd a pénztárhoz fáradnál vele.) Szóval a Buy It Now esetében, ha van checkout, ezt a policyt elviekben már nem is tudod megsérteni, hiszen a fizetésig eladhatják másnak is a terméket.

 

Ami meg a többit illeti, a felnőtt ember elviekben pont attól felnőtt (cselekvőképes), hogy felelősséget vállal a tetteiért. Ha hülyeséget csinál, akkor azért is. Nem véletlenül nem regisztrálhat ilyen helyre 18 év alatt senki. Szóval ezt nem árt figyelembe venni, mielőtt az ember online piactéren gombokat nyomogat, szavazni megy, autóba ül, szexuális interakciót kezdeményez, vagy egyéb, elviekben csak felnőttek által végezhető, felelősséggel járó cselekedetekbe fog.

 

Persze, hogy nem találtad, mert olyan helyre tették, ahol garantáltan nem keresnéd: http://blog.iopsl.co...y-exchange-fee/ Én nem tudom, mi az előnye a balance használatának; mindenesetre hogy jobban nem járok az oda történő utalgatással (főleg drágább termékek esetén), és hogy kényelmetlenebb is, az tuti.

 

Egyébként már ha nem muszáj, nem használok PayPalt, a díjszabásuk a SEPA korában már barátinak semmiképpen sem nevezhető. Az eBay miatt van még leginkább jelentőségük; Alibabán pl. sosem fizettem PayPallal semmit.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Agyfasz ez az eBay. Van nekik valami automatikus shipping cost kalkulátoruk (Global Shipping Program részeként), ami azt írta, hogy Magyarországra $23.15. Nekem ez gyanús volt, mondom ennyiért az UK-ból nem hozzák el, nemhogy az US-ből. Megnyomom a "see details" gombot, ahol is a "change country" mellett az United States van kiválasztva. :o Átnyomom Hungary-re és láss csodát, shipping cost máris $49.94 és import charges $20.39. Közben az egész termék ára $75. :hááát:

 

De azért is gyanús volt a $23.15, mert korábban feltettem a hivatalos eBay appot a telefonomra (na, az aztán a kész káosz minden szempontból), és ott úgy emlékeztem, hogy helyesen írt ki $49.94 shippinget.

 

Van egy gyanúm, hogy ez a kalkulátor az operációs rendszer locale-ját tekinti referenciának, ami a számítógépemen US. :facepalm: De minden mást meg IP alapján határol be.

 

Még 14 óra van hátra a licitből, és eddig én állok nyerésre, de így azt hiszem, írnom kell az eladónak, hogy ez így egész biztosan nem lesz kifizetve.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nyilván terméktől függ, meg egyúttal annak árától, de általában ingyenes szállításos cuccokat rendelek.

A licitnél is figyelni kell, mert van hogy pár cent az ár, de van rajta jelentős szállítási díj is, akár ezer vagy több ezer Ft. Na olyat tuti nem rendelek, illetve licitálok.

Ha kábé azonos az ár a free shipping és a kisebb összeg + szállítás, akkor az ingyenes szállítással rendelem. Ha netán vissza kell az árat kérnem, a szállítási díj nemigen lenne benne, bár nem néztem utána, de így lenne logikus.

Valahonnan úgy tudom, hogy 50 dollár fölött szokták regisztrált légipostával küldeni, de van, hogy jóval kevesebbnél is. És ez még mindig free shipping, nyilván az ár tartalmazza a szállítást is. Bár legutóbb azt mondtátok, hogy Kínában van amit átvállal ebből az állam.

A legdrágább cucc eddig 170 dollár volt, amit vettem, bár az pont nem eBay volt, de az is free jött, persze ajánlottan feladva. Még ráadásul nem fizettem se vámot, se áfát, mert nem nyomták be vámkezelésre. A kis kínaiak tudnak ezért tenni, hogy valószínűleg így legyen. ;)

Ha DHL-lel jön, az tuti vámkezelés.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igen, a DHL a vámkezeléssel szedi meg magát. Akkor is vámkezelik, ha nem kell, és ennek a költségét ki kell fizetni. A FedEx ezzel szemben nem vámkezel, ha a mellékelt számla szerint nem vámtarifás a tétel. Ez meg ugye könnyen megoldható, főleg ha Kínából jön a cucc.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Szerencsére valaki rám licitelt, úgyhogy a probléma elhárult.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Viszont az eBay app az valami röhejes. Egy ideig nem értettem, miért van az, hogy az elmentett kereséseimet ha webes felületen nézem, akkor kiad (most éppen) 81 találatot, de ha az appban nyitom meg, akkor 137-et. Sosem fogjátok kitalálni. Úgy mentettem el a keresést, hogy 40,000 Ft (az ott nem egy tizedesvessző, hanem ezres csoportosító vessző) alattiakat adjon csak ki. Webes felületen működik is. Ha az appban nyitom meg a keresést, akkor viszont már $40,000 alattiakat keres. Bámulatos. :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...