Jump to content
GSForum - Segélyvonal

eBay


Aneurysm

Recommended Posts

sakic

Amerikába mennyibe kerül egy ilyen Money order vagy Cashier's check?(mármint csak az utalás díja?)

Link to comment
Share on other sites

mac76

sziasztok,

 

csatlakozom a kolléga jan 27-i felvetéséhez: hogyan kell regelni az ebayre?

bár már régen (pár hónapja) próbáltam, de emlékezetem szerint az aktiválásnál akadtunk el, nem kaptam sem per e-mail, sem pedig postán semmit...

 

megoldás??

 

köszönöm,

 

üdv

mac

 

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
pitti

 

Most pedig arra gondoltam, hogy egy másik személy fizetné ki helyettem PayPal-lal, én pedig neki készpénzzel. Vajon lehet olyat, hogy a fizetési PayPal résznél a vásárló helyett név szerint valaki más küldi át az összeget? Így volna azt hiszem végülis a legegyszerûbb.

 

 

Én tudok ilyet vállalni...

A paypalos topikban már leírtam...

Tehát az ebayos számládra belépve ki lehet fizetni paypallal...

 

 

Link to comment
Share on other sites

ordatter

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem. Ha ebay-en veszek valamit mondjuk a z USA-ból akkor arra kell vámot és adót fizetni, vagy egyáltalán hogy megy ez?Amit vennék használt cikk lenne azt hiszem.

 

Aki tud légyszi segítsen, elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
magellan4

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy Ups-el vagy DHL-ilyesmi csomagküldő szolgálattal mennyibe kelrül egy csomag postaköltsége ha amerikából rendelném magyarországra?,

Választ előre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
vacsak

Sziasztok,

 

Tapasztalt ebay-es eladókat kérdeznék, hogy ti hogyan külditek külföldre a csomagokat amiket eladtok?

 

Eszerint a magyar posta táblázat szerint ez nagyon drága:

http://www.posta.hu//kepek/upload/2008-06/MPL_tarifatablazat_2008_a3.pdf

 

Így nem sokan vennék meg a cuccot.

Link to comment
Share on other sites

Leona.

Sokkal olcsóbban nem tudod megoldani. Esetleg nézd meg itt.

Link to comment
Share on other sites

vempayer

Sziasztok

 

Azt szeretném megkérdezni hogy a PayPal-on nyitottam egy Disputet és rá pár napra megérkezett az áru.

Az a kérdés hogy hogyan tudom a disputet megszüntetni??

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest

Sziasztok!

 

Regiszráltam az Ebay-re. A meglévõ paypal accomat hozzálinkeltem az ebay accomhoz, ahogy kérte.

 

Namost, én használni akartam a "Want it now" lehetõséget, tehát feladni egy hirdetést az eladóknak, mert korábban láttam egy cuccot amit szeretnék újra látni, hogy megvehessem.

 

De nem engedi az ebay, hogy elküldjem a kérést. Ezt irja: "To post to Want It Now you'll need a valid eBay account with a credit card on file or have a feedback score of 5 or more."

 

Namost én ezt nem értem. Nem értem mit akar még tõlem az ebay, a paypal accom hozzálinkelésén kívül.

Valaki esetleg tuja mit kell csinálni hogy validálhassam az ebay accomat?

Link to comment
Share on other sites

dtommy79

Valószinûleg mert új vagy, és még nem értékelt senki vásárlás vagy eladás után. magyarul jelenleg még nem vagy "megbízható" ebay user. ha az accountod és kártyád rendben van akkor kell szerezned egy 5-ös feedbacket. Ehhez el kell adnod vagy vásárolnod valamit. gondolom a Want it now szolgáltatás ehhez a feltételhez van kötve.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pitti
Sziasztok

 

Azt szeretném megkérdezni hogy a PayPal-on nyitottam egy Disputet és rá pár napra megérkezett az áru.

Az a kérdés hogy hogyan tudom a disputet megszüntetni??

 

Köszönöm

 

 

Resolution centerben cancellezed....de gondolom túl vagy már rajta....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Kuruzslo

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni első ebay-os eladásomhoz. Eladtam egy terméket, a kérdésem az, hogy automatikusan a vevő átküldi-e az összeget a Paypal-os számlámra vagy előtte még kell valamit csinálnom?

Egy hete már lejárt az aukció és a fizetés még nem történt meg. Mi ilyenkor a teendő?

 

Előre is köszi.

Edited by Kuruzslo
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen fizetési módokat adtál meg az aukciódnál?

Link to comment
Share on other sites

Kuruzslo

Csak Paypal-os fizetést adtam meg. Lehet, hogy rá kellett volna klikkelnem a számla küldésre? :upsz:

 

Látom az erő veled van :)

Edited by Kuruzslo
Link to comment
Share on other sites

Kuruzslo

Még egy kérdésem lenne, miért nem tudok Buy it now-ot választani? Valahol azt olvastam csak x számú pozitív értékelés után lehet, ez tényleg igaz?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez akkor gáz, ha a vásárlónak nincs paypal elérése.

Elvileg kaptál egy levelet az ebay-tõl, amiben benne van a vevõ összes adata. Írjál neki levelet.

Link to comment
Share on other sites

Kuruzslo

Gondolom van a vevõnek paypal-ja (395 pozitív értékelése van), mennyi az átfutási ideje az utalásnak?

Mikor szokás újraküldeni a számlát?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Próbáltál már kapcsolatba lépni a vevõddel? Mindig ez legyen az elsõ.

Link to comment
Share on other sites

Kuruzslo

Két napja írtam neki e-mailt de semmi válasz. Azóta licitáltak más cuccomra is kezdek parázni, hogy netán nálam van valami bibi. Két Paypal-os e-mail címemhez is van hozzárendelve 1-1 kártya mindkét kártya aktív is, mindkettõ Paypal-os egyenlege 0 USD. Eddig csak fizettem Paypalon keresztül pénz még nem jött rá.

Hogyan tudnám leellenõrizni a mûködésüket?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Most hirtelen csak az jutott eszembe, hogy regelj be más néven az EBay-re és üssed le a saját aukciódat.

Link to comment
Share on other sites

Kuruzslo

Egy aukcióm fut és már van rajta érvényes licit, nem akarok kiszúrni magammal..

Link to comment
Share on other sites

Kuruzslo

Megjött a pénz a Paypal-ra, már csak egy kérdésem lenne, hogyan tudok "buy it now"-os aukciót indítani?

Elõre is kösz

Link to comment
Share on other sites

Kuruzslo

Ez érdekes, az angol ebay-en be tudtam állítani a "Buy it now"-ot az USA oldalon nem. Az ebay-nek járó listázási jutalékot automatikusan leemelik a Paypal számláról , vagy nekem kell kezdeményezni?

Kösz

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
PrisonMan

Sziasztok,

 

szeretnék aukciókat indítani eBay-en, PayPal, eBay account rendben. A postázásról szeretnék érdeklõdni. Milyen lehetõségek vannak, mennyibe kerülnek, ti mit tudtok tanácsolni?

Ahogy nézegetem az aukciókat, azok a legnépszerûbb aukciók, ahol az eladó fizeti a postázást.

 

Ti melyik céget ajánljátok? Mennyibe kerül ez, és mennyi idõ alatt érkezik meg? (pl. európai országokba, vagy ázsia/amerika/ausztrália?)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...