Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internethasználat


Anita

Recommended Posts

TheSaurida

Van egy NeoBook nevű program, azzal lehet olyat csinálni, hogy egy formra kiteszek egy browser modult, amihez nincs se fül, se címsor, se semmi, bedrótozom a kívánt URL-t és kész, azt mutatja. Sajnos elég régi, olyan IE formájú, nem tudom, a mai modern honlapokkal mit kezd, de ha esetleg segít, ránézek.

Tényleg jó lenne tudni, melyik/milyen oldalt kéne láttatni (ha nem titok).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Öhm, Chrome-ot lehet futtatni úgynevezett kiosk módban, úgy, hogy a parancsikonját kiegészítjük ezzel:

 

 --kiosk http://forum.pcworld.hu/

 

Gyakorlatilag csak a weboldal látszódik teljes képernyőn, a Chrome-ból nem látszódik semmi. A raktári gépeinken így fut a Chrome, így gyakorlatilag nem lehet kilépni a raktári admin felületből.

 

Biztos ki lehet játszani valahogy, de nem kézenfekvő.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A Windows gombra/Ctrl+Alt+Del-re/Win+R-re/Alt+F4-re mit lép? Nem ismertem ezt a módot, de mindenhol vannak furmányos emberek...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Windows gombra felhozza a Start menüt.

 

Ctrl+Alt+Del-re felhozza a Task Managert.

 

Alt+F4-re kilép.

 

:)

 

Ó, a legegyszerűbb: Win+R --> beírni egy URL-t + Enter --> már nyitja is. Jó, hát én megpróbáltam. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Pedig valami könyvtárban én is szembesültem egyszer egy ilyen megoldással, hogy ott volt a böngésző, rajta a könyvtár keresőoldala, és kész. Igaz, nem nagyon próbálkoztam a megkerüléssel, csak kicsit, de nem sikerült. Létezhet valami segédprogram, ami elnyeli az ilyen "veszélyes" scan kódokat?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ha csak a LAN-on elérhető cuccokhoz kell hozzáférni vágd el az internettől ezeket a gépeket. Vagy csinálj egy proxy szervert ha van rá mód és csak ahhoz engedj hozzáférést amihez kell.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Öhm, Chrome-ot lehet futtatni úgynevezett kiosk módban, úgy, hogy a parancsikonját kiegészítjük ezzel:

 

 --kiosk http://forum.pcworld.hu/

 

Gyakorlatilag csak a weboldal látszódik teljes képernyőn, a Chrome-ból nem látszódik semmi. A raktári gépeinken így fut a Chrome, így gyakorlatilag nem lehet kilépni a raktári admin felületből.

 

Biztos ki lehet játszani valahogy, de nem kézenfekvő.

Köszi, ez lett a megoldásom! Most már csak a firefoxban és explorerben kell a kiosk módot beállítani vhogy, ezt még keresem. Chromeban ugyan Ctrl+T-re új lapot nyit, de beállítom kezdőlapnak az engedélyezett oldalt és a kör bezárt.

 

vágd el az internettől ezeket a gépeket.

 

a net kapcsolat kell ahhoz az 1 oldalhoz is

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Esetleg ha törlöd a Firefoxot? Elméletileg az IE-t is lehet...

Egyébként valamiért azt hittem, hogy olyan megoldás kell, amikor ki sem lehet lépni a böngészőből, hanem csak azt lehet használni.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

IE és Firefox parancsikonját töröltem, igaz így csak látszatra oldódott meg a probléma, de egyelőre elég.

Szövegszerkesztés, táblázatkezelés mehet a gépen, csak a mindenféle oldalak látogatása nem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...