Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokonvertálás


h-laszlo

Recommended Posts

Turtle

hi

 

kösz a tanácsot CaptHowdy, de nem jött be. Ha van más ötleted annak örülnék. Amúgy néztem a lapotokat, és szerintem hülye állatok vagytok. (ha nagy leszek én is az szeretnék majd lenni :D )

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rizsa83

Sziasztok!!! lenne nekem egy olyan problémám hogy nem e tudnátok mondani nekem olyan progit ami konvertál avi-bol dvd-be és még a feliratot is tudom hozá társitani vagy hozá szerkeszteni elöre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

fityusz
Sziasztok!!! lenne nekem egy olyan problémám hogy nem e tudnátok mondani nekem olyan progit ami konvertál avi-bol dvd-be és még a feliratot is tudom hozá társitani vagy hozá szerkeszteni elöre is köszi.

 

A legegyszerûbb a ConvertXtoDVD .

 

Link to comment
Share on other sites

nascar

A legjobb meg a Canopus ProCoder 2! ;)

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Köszi turtle!

Rizsa83: Neked is : http://www.origo.hu/szoftverbazis/multimed...odivxtodvd.html

Ha ilyen srt, meg sub fájlokból szeretnél DVD-s feliratot, azzal lehet szenvedni rendesen, vagy lehet hogy csak én próbáltam túl komplikáltan csinálni... Kb. 3 progi kellett anno hozzá, és még video tutorial-al se értettem! :)

Link to comment
Share on other sites

ilzo

Sziasztok!

Segítsetek!

Van egy filmem avi-ban szinkronosan,de hallom alatta az eredeti hangot is.

Milyen programmal lehetne eltávolítani az angol szöveget,hogy

csak a magyar hangot halljam?

 

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Egy profibb vágóval pl. Premiere Pro, vagy egy hangszerkesztõvel pl. Audition. Teljesen nem fog sikerülni, az biztos, és igencsak érteni kell az equalizer-hez...

Link to comment
Share on other sites

ilzo
Egy profibb vágóval pl. Premiere Pro, vagy egy hangszerkesztõvel pl. Audition. Teljesen nem fog sikerülni, az biztos, és igencsak érteni kell az equalizer-hez...

 

Sajnos nem vagyok túl profi de azért köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
rigor

Sziasztok az miért lehet hogya ConvertXtoDvd nevû sokak által szeretett és használt progi a családi avikat(pl kameráról letöltött) összefûzi, míg más avi formátumú videókat nem?Hibára hivatkozik és leáll.(hiba konvertálás közben, stb)

Van ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

FFdshowt használsz vagy rendes kodekeket? ;)

Link to comment
Share on other sites

rigor

Nincs ötlet?

 

 

Sziasztok az miért lehet hogya ConvertXtoDvd nevû sokak által szeretett és használt progi a családi avikat(pl kameráról letöltött) összefûzi, míg más avi formátumú videókat nem?Hibára hivatkozik és leáll.(hiba konvertálás közben, stb)

Van ötlet?

Link to comment
Share on other sites

varga n

Sziasztok!

 

Egy-két kérdésem lenne.

Van egy miniDV videókamerám amirõl a felvételeket sikerült átmásolnom a merevlemezre. Innen kezdõnek a problémáim. 5 perc felvétel több mint 1 GB helyet foglal avi állományban. Milyen progival tudnám ezt barátibb méretûre csökkenteni (minõségromlás nélkül :))? :(

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Semmilyennel. Ennek ez a normális mérete, így szerkeszthetõ. Vágás után, akár Nero-val is készíthetsz belõle DVD-t, az majd tömöríteni fogja írás elõtt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KMT

A problémám a következõ:

 

Van egy digitális fényképezõm (canon), amivel videókat szoktam csinálni. Ezeket premiere-rel vágnám, de az nem engedi importálni. Ezért virtualdubbal "át szoktam menni" rajta xviddel, és ezt már megeszi a premiere.

A kérdésem annyi, hogy milyen beállításokkal tömörítsem, hogy a legjobb minõségû legyen a végeredmény, de vágható is legyen a vidi?!

 

A bitrátát magasan szoktam hagyni (~8 Mbps)

 

Szûrõk, deinterlace, stb?

Érdemes a méretét nagyobbra állítani? (Eredetileg 640*480-ban vesz fel, premiere-ben 720*540-ben szoktam vágni, mert észrevettem, hogy ilyenkor szebben lassít, nem lesz csíkos...)

Link to comment
Share on other sites

KMT

BUMP

 

 

:?:

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

A Canon gépek általában avi-ban vesznek fel. Milyen a pontos típusa? Elvileg a Premiere (és itt felmerül, hogy milyen verziót használsz) minden avi-t beimportál!

A felbontást felesleges átállítani. Az maradjon 640x480. Deinterlace nem kell, mivel már a fényképezõgép közvetlenül tömörít a memóriakártyára, progresszív lesz az anyag.

Szûrõt egy digitális fényképezõvel felvett anyagnál én nem ajánlok. Gamma korrekciót tegyél rá, és slussz!

Link to comment
Share on other sites

KMT

Powershot S1 IS

 

Régi 7.0-ást használok, lehet ezért nem megy.

Gamma korrekció mire jó? :upsz:

 

Csak tudnám, hogy miért lassít szebben a premiere, ha nagyobb a project felbontása ?! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

A felvett anyag .avi? A 7.0-nak is be kell tudni importálnia. Pl. a Sony digitális gépekkel készített videókat (mpeg) a Premiere nem importálja.

A gamma korrekció egy alap szûrõ. A sötét színek még sötétebbek, a világosak még világosabbak lesznek tõle!

 

Gamma korrekcióval

 

Gamma Korrekció nékül

Link to comment
Share on other sites

KMT

Igen avi, és "unsupported compression in file" üzenettel tiltakozik ellene a premiere.

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Ajánlom a Pro 2.0 használatát! (Feltéve, hogy ha a processzorod támogatja az SSE2-õt!)

Garantáltan beimportál minden .avi-t!

Link to comment
Share on other sites

KMT

Igen, az lesz...

Csak ahogy írtam már, ehhez le kell cserélnem a fél gépet. :S

 

VirtualDub-ban hol találom meg a gamma szűrőt?

Link to comment
Share on other sites

xy_

Mostani számban benne van egy program!

 

Sajnos nem tudtam használni mivel ezt írja ki! mkv file betöltésénél.

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Amúgy meg a másik,hogy avinál meg valami zerot irogat nekem.

 

Miér?

 

Link to comment
Share on other sites

somnan

Sziasztok!

 

A Cucusoft Avi to DVD progit használom, és van egy olyan beikszelhetõ négyzetecske, hogy "Add Subtitles"

Gondolom itt a kódolás közben feliratot is rögzít a filmhez. Aki ezt esetleg tudja, hogy milyen feliratfájlokat fogad el az mondja meg nekem pls. srt-t nem szereti.

 

thx

Link to comment
Share on other sites

hgf

Üdv!

 

Egy HD-felbontású MKV-fájlt szeretnék normál felbontású AVI-ba vagy MPEG-be átírni, mert azt a négy gigabájtot, amit most elfoglal, kissé sokallom. Tud valaki programot ajánlani?

 

Köszönetem elõre is.

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Keresõbe beírod amibõl to amibe!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...