Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokonvertálás


h-laszlo

Recommended Posts

azaki1528464469

Poirot az Ulead és a Windvd például trial de teljes verzió esetleg. A Néró feltud venni a tv tuneredrõl,és ha igen az milyen? Avi nem jöhet szóba semmiképp?

Link to comment
Share on other sites

ügyifogyi

Két kérdésem lenne :

 

1. Divx convertert most kezdtem el használni. Megvagyok vele elégedve, de nem sokat értek hozzá. Nekem úgy van beállítva, hogy HOME THEATER van rá írva.

Ez mit jelent és mit lehet ott állítani?

 

2. Ezzel a progival divxbe konvertált fájlokat hogyan lehet összefûzni egyetlen divx fájlba?

 

Elõre is köszi a türelmes szájbarágós válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

1. Sajnos elég buta felülete van, :gonosz: nemigen lehet testre szabni a beállításokat. HOME THEATER: Video: 800 kbit/s és 2 csat. audio 64 kbit/s CBR. Ottnoni fimnézésre épp elég.

2. Nem lehet vele join-olni. Itt egy program hozzá. Könnyû kezelni, és gyors! :démonikacaj: : >>klikk<<

Link to comment
Share on other sites

ügyifogyi

Köszi az infot.

Lenne még kérdésem:

A HOME THEATER

HIGH DEF

HANDHELD

PORTABLE

beállítások közül az elsõt használtam és a kép az nekem jó lett, de a hang az nagyon halk. Max hangerõn éppen hallgatható.

 

Másik beállításnál jobb lenne a hang?

 

Esetleg vmilyen módon fel lehet hangosítani a már átkonvertált videót?

 

Másik progit nem szivesen használnék, mert ez pont az én gyenge számítógépes ismereteimnek és angoltudásomnak megfelelõ.

 

Elõre is köszi a válaszokat

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Az eredeti fájl hangja milyen volt? Halk az is? A GSpot-tal megnézheted, milyen formátumban volt az eredeti hang.

 

Esetleg vmilyen módon fel lehet hangosítani a már átkonvertált videót?

A lejátszóval [Pl. Winamp --> Preamp (a hangszínszabályozó mellett)] és a hangkártya szoftverével meg az aktív hangfallal. Jobbat nem tudok. :) Egyébként a Dr. DivX-ben volt olyan, hogy egy MP3-ból választhattál hangot kódoláskor, de azzal sem lenne egyszerû, mert az eredeti hangot le kellene menteni MP3-ba, utána meg egy hangszerkesztõvel növelni a hang amplitudót... :S

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

A VirtualDub a legjobb divx,xvid és egyébb kimenetekhez.Képekkel hangokkal szinte korlátlanok a lehetõségek.Van súgója használd,több gyakorlás kevesebb fórum+önbizalom és menni fog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
tzoli

Keresek egy programot, ami hasonló képességekkel rendelkezik (legalább megközelítõleg), mint az AVS Video Converter. Nincs valakinek javaslata?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Szimpla konvertálónak ott a múlt havi számba bemutatott SUPER. Nekem bejött, szépen konvertált. Bár állítóleg MPEG bajai lehetnek, még nem találkoztam ezekkel.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Kaptam egy wmv fájlt és szertném úgy átkonvertálni, hogy asztali dvd lejátszón is tudjuk nézni. Tudtok nekem erre ingyenes progit ajánlani?

@Bazs1981: Az Avi2dvd tudja. ;)

Link to comment
Share on other sites

cheatech

Én 1 olyan progit szeretnék ami a wmv-t avi-ba rakja át és a hanghoz nem nyúl!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

És az miért jó neked, hogy Windows Media Audio hang marad alatta? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Szimpla konvertálónak ott a múlt havi számba bemutatott SUPER. Nekem bejött, szépen konvertált. Bár állítóleg MPEG bajai lehetnek, még nem találkoztam ezekkel.

Nekem az elsõ próbálkozásnál hibával elszállt.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Kodekpakk ugye nincs a gépeden?

Különben a felülete becsapós, egybõl ki kell kapcsolni a mindig felül opciót a jobb egeres menüben. :)

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Kodekpakk? Viccelsz? :P Természetesen nincs. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Akkor nem tudom melyik verziót nézted, nekem a legutolsó simán ment. Ugye ffdshow sincs fent? :)

Link to comment
Share on other sites

tzoli

De az van. De az miért és mióta baj? :huh::pislog:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Hát elég régóta. Ha videót akarsz konvertálni vagy szerkeszteni, ne használ ffdshowt!!! Lejátszáshoz jó, de sajnos mivel az elõbb említett mûveletek esetén kikódolásra is azt használja a rendszer és nem kompatibilis sok kodekkel, ezért jön az akadás, a fagyás.

Tapasztalat. ;)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Miklósnak igaza van. Én le is szedtem, mert megjártam vele párszor. Egyértelmûen az volt a baj. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Wolfgang

Sziasztok !

 

Tudtok nekem olyan freeware v. shareware progit ajánlani, ami MOV kiterjesztésû videó-fájlokat tud átkódólni pl. mpeg-be, vagy valami más, a Windows alatt futó ingyenes progik által lejátszható, általánosan használt formátumba (pl. wmv.) ???

 

Át szeretnék egy rokonomnak küldeni egy ilyen transzformált fájlt, mert annyira sem ért a PC-hez, hogy megkeresse, majd telepítse a Quick Time-ot, vagy a Real Player-t.

 

Köszi minden segítséget ! ;)

 

Ja ! Még egy kérdés: a GXTranscoder jó erre a célra ?

(E topic-ban írta valaki, hogy mindent konvertál bármivé... Hááát, kételkedek az efféle csodákban.)

 

Adios Amigos: Wolfgang

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Turtle

Hi

 

Szeretném az Avi formátumú sztárvárszomat átkonvertálni DVD formátumúba ( asztali lejátszóhoz kéne). Ehez a kedves WinaviVideoConvetert használom de amikor elkezdené a konvertálást kiírja ezt a hibaüzenetet: Devision by zero ; és meghal.

Elõre is kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Turtle

hi

 

köszi jónak tûnik csak ezt a "hibát" írja ki: Available disc free 143 Gb. - Required disc free 2449473 Gb. - increase free space on destination

mit csináljak?

 

ezer thx

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Az output mappát jelöld ki egy másik lemezen, és úgy próbáld!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...