Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokonvertálás


h-laszlo

Recommended Posts

janowolf

Sziasztok!

 

Én egy 2 CD-s felitatos filmet szeretnék DVD formátumba átkonvertálni. Egy barátom kért meg rá, mert az Õ asztali lejátszója nem birkózik meg a DIV3 formátummal.

 

Eddig (4 nap) alatt 3 programmal próbáltam konvertálni (Avi2DVD;TMPGEnc; Windows Media Encoder) és ugyan abba a jelenségbe ütköztem:

 

kb 50%-tól a frame-eket nem számolja, a hátralévõ idõt nem számolja. A proci terhelés is visszaesik 100%-ról 50%-ra. A feladatütemezõ tanulsága szerint a CPU ütemezése a programoknak az addigi 90-99-rõl visszaesik 50 körüli értékre.

 

Én ezt annak vettem, hogy elszállt a program és megszakítottam. Szerintetek hagynom kellett volna? Ez így normális?

 

A gépemben egy P4 Prescot 530 3,2 van + 1GB RAM. Melegedett, de 70 fok fölé sosem ment, jellemzõen 68 fokos volt.

 

Próbáljam esetleg más programmal?

 

Válaszotokat elõre is köszönöm. Boldog Karácsonyt

 

JanowolF

Link to comment
Share on other sites

zico

Nem írtad milyen formátumban van a film a CD-n? Én DivXtoDVD-t használom, sok ilyen progi van, Pld. WinAVI.

Link to comment
Share on other sites

janowolf

Szia!

 

Fájl: 1.36 Gb (1.12 Mb), idõtartam: 2:49:54, típus: AVI, 1 hangsáv, minõség: 76%

Videó: 3.82 Gb, 3225 Kbps, 25.0 fps, felbontás: 576*240 (2.21:1), DIV3 = DivX v3 ;-) MPEG-4 (Low-Motion), támogatott

Hang: 176 Mb, 145 Kbps, 48000 Hz, 2 sáv, 0x55 = MPEG Layer-3, támogatott

 

Most épp a DivxToDVD-t használom. Épp fut kb 20 perce. 13,8%-nál tart.

A 2 CD és a feliratokat már összefûztem mielött nekiugrasztottam volna a progit. Nem volt plusz munkám vele, mert az elõzõ próbálkozásaim "mellékterméke" volt.

Link to comment
Share on other sites

janowolf

Sziasztok!

 

Köszönöm a tippet, a divxtodvd szuper, csak az a fránya trial szöveg ne lenne a DVD-n.

 

JanowolF

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Nekem van egy 0.5.2.99-es verzióju VSO DivX-to-DVD ami teljesen free :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

The filmmachine a legjobb progi szvsz, de a soder fizetõs hozzá.

Link to comment
Share on other sites

olli

Kezelhetõség, vagy végeredmény szempontjából a legjobb?

Kíváncsi lennék egy objektív értékelésre, amivel eldönthetõ azonos aviból melyik coder adja a legjobb DVD minõséget?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

MIndkettõ. Ha megnézed, hogy mely soder-eket fogadja el, akkor nem csodálkoznál. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

google

Real Media (.rm) típusú videót szeretnék konvertálni, gyakorlatilag bármilyen (nézhetõ :démonikacaj: ) tömörített formátumba, vagy akár tömörítetlen aviba.

Itt van egy leírás, végig is csináltam, végeredményként egy 4 gigabájtos anyagot kaptam (értelemszerûen), azonban kizárólag egy ugráló csíkot, illetve blank fekete képet tartalmaz az avi.

A Ulead azt írja ki, hogy streamelt fájl, és ezért nem helyezhetõ az idõsávra. Le kellett a kodek miatt töltenem a Real Playert (de szeretnék tõle megszabadulni), abban megnézve kifogástalan a videó.

 

Mit ajánlotok?

Link to comment
Share on other sites

google

Na, az EO megcsinálta, tömörítés után dõl majd el, hogy végül milyen minõségben.

De elsõ blikkre jó. 8)

Kár hogy fizetõs a progi. :(

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Ezek között nézz körül.
Link to comment
Share on other sites

google

Igen, így találtam meg én is azt, amit. :D Ráadásul egy külföldi fórumban valaki azt írta, ez az egyetlen normális megoldás erre az esetre. Végül is tényleg jó lett.

Link to comment
Share on other sites

olli

Megnéztem a Filmmachine-t, egy apró beállítási kérdésem lenne: a sonic encoder telepítése esetén hogyan lehet, ha lehet 5.1-es kimenõ hangformátumot beállítani?

A 2 cd-és avit 11 óra alatt konvertálta át 3 GHz-es procival. Minõségrõl késõbb. Tetszik a progi.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nálam csak a CCEt, és a Canopus Procodert kezeli. :hmm:

Nem tudok róla, hogy képes lenne átkódolni, de nincs is értelme.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mazda6diesel

:szia:

 

Kaptam egy wmv fájlt és szertném úgy átkonvertálni, hogy asztali dvd lejátszón is tudjuk nézni. Tudtok nekem erre ingyenes progit ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

smile=)

Hi!

Próbáld meg ezzel :nyíl: <<LINK>>Bár csak shareware ,de ezzel tudsz aviba konvertálni és onnan már bármelyik DVD-konverterrel tudsz belõle vob-ot gyártani!!

Link to comment
Share on other sites

smile=)

Az a tuti megoldás amit zico írt! :upsz: De vak vagyok! :D:S

Link to comment
Share on other sites

Poirot

Tud valaki egy jo DVD-long ->DVD konvertert? A TV kartyam (Pinnacle Mediacenter 100i) DVD-longba vesz fel (320x576 csak ezt birja a gepem de ez is nagyon jo minosegu szebb mint az SVCD-s felvetel). A baj az, hogy, ha Pinacle Studio 9-el vagy Nero-val kodolom at DVD-ve, akkor az atlos élek nem olyan szep simak, mint az eredeti DVD-long felvetelen. Ha AVI-ba atkonvertalom, ott nincs semmi baj, de DVD-long->AVI->DVD konvertalashoz semmi kedvem. Tehat valami ertelmes kodolo program kellene, ami nem csak azt csinalja, hogy megismetel nehany oszlopot ujra.

 

Kosz

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Kicsit lassú, de TMPGEnc?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Poirot

A TMPGEnc csak avi-bol tud mindefele jot konvertalni nekem egy DVD long ->DVD konverter kellene. a DVD long az (nalam) mpg 352x576 PAL 25fps (vagy valami hasonlot ir ki a pinnacle studio 9 ami at tudna konvertalni csak nem lesz elvezheto a vegeredmeny a Cyberlink Power Director 4 tudna, de a trial verziot talaltam csak meg ami csak 30 percet tud atkonvertalni. Tehat tovabbra is varom a javaslatokat jo minosegu DVD long -> DVD konvertalashoz.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Mit értesz konvertáláson? 352x576-ból 720x576-ba? Vagy akármibõl MPEG2-be?

Ha az elõbbi, akkor nem érdemes, mert a 352x576 is DVD szabvány és konvertálás nélkül lehet belõle DVD-t csinálni. Ha utóbbi, akkor sem szabad a méreten változtatni, mert a 352-t csak 704-be lehetne nagyobb elmosás nélkül konvertálni, de felesleges, mert csak a méret nõne meg, a minõség nem.

Link to comment
Share on other sites

Poirot

Nekem az kene, hogy a Pinnacle TV kartyammal felvett filmrol levaghassam a reklamokat, es kiirjam DVD-re (amit egy asztali DVD le tud jatszani). Ezt elvileg megteszi a Pinnacle Studio 9 is, csak a DVD, amit keszit rosszabb minosegu, mint az eredeti felvetel. Az atlos vonalak, elek szagatotta valnak. Tehet egy jo vago es (konvertalo) kellene, ami DVD lemezt keszit (mindegy hogyan, csak ne legyen roszabb mint az eredeti). Ezt egyebkent a Cyberlink Powerdirector 4 megtenne, de trial valtozatom van csak, ami 30 percet konvertal.

Link to comment
Share on other sites

KisPityesz

Sziasztok!

 

Egy probléma megoldásához kérném a segítségeteket.

A nejem kölcsön kapott Sony DVD-re rögzítõ videokamerával készített MPEG-2 formátumú felvételét szeretném Adobe Premiere 6.0-val szerkeszteni.

Tudtok-e olyan konvertáló programról, amely az MPEG-2 formátumú filmet át tudja konvertálni olyan .avi file-lá, amit ezzel a Premiere-rel tudnék szerkeszteni.

Esetleg más megoldást, ha van.

 

Köszönettel

KisPityesz

Link to comment
Share on other sites

Lex

A Premiere nem szerkesztené az MPEG2-t? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...