Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Projektor csatlakoztatása


gerisanyi

Recommended Posts

gerisanyi

Sziasztok. Volna egy kérdésem hogy kell csatlakoztani projektort a számítógéphez :hááát: ? Az egyiken Suse linux van a másikon Win XP. Bár szerintem ez nem befolyásolja.

 

Van két kábel egy a videókártyára kell bedugni ha jól sejtem(DVI) kimenetbe és egy usb. Amikor az USB-be bedugom a Win hibát ír ki nem tudta felismerni az eszközt.

mi lehet a gond? ha van leírásotok ilyenrõl szívesen veszem. világít meg minden de nem vetíti ki a számítógép képernyõét. Help A projektor (liesegang).

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Esetleg ha leírnád azt is, hogy milyen TÍPUSÚ projektorról van szó, akkor talán segíteni is tudnánk.

Amúgy meg kell egy CD-nek lenie, amin a projektor telepítõja van, ha azt beteszed a meghajtóba, akkor az XP feltelepíti magától. (elvileg) A másik dugót meg dugd be a videókártya kimenetére, és ha két kimenetes a kártyád akkor a monitoron is látni fogod a képet, meg a projetoron is. De csak miután a másodlagos kijelzõt engedélyezted a Megjelenítési tulajdonságok alatt.

Ha nem megy akkor írd már ideazt is, hogy milyen típusú a videókártyád. ATI vagy NVIDIA?

Link to comment
Share on other sites

gerisanyi

Szia. Liesegang ddv2000 modellrõl van szó. nincs telepítõ cd. Videókártya ATI.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Azt kell tenned, hogy rádugod a projektort a videókártya második kimenetére és utána az megjelenítési tulajdonságokban (Asztalon jobb klikk--> tulajdonságok) a beállítások fül alatt a speciális gombot megnyomva eljutsz arra a lapra, ahol lesz egy olyan, hogy Megjelenítõ eszközök. Erre kattintva látsz 4 eszközt a bal felsõ a monitorodé, a többi a hozzáadott kijelzõk. Lesz egy olyan, amejyiknek a gombja pirosan fog világítani. Arra a gombra kattints rá és nyomd meg az ok gombot.

Ezek után elvileg lesz kép a projektorodon. Ha ezek megvannak, akkor majd segítek a további beállításokban.

 

Persze az egész mûvelet alatt a projektornak bekapcsolva kell lennie.

Link to comment
Share on other sites

gerisanyi

Köszi. Majd megpróbálom. Majd szólok hogy mi újság. És linux alatt?

Link to comment
Share on other sites

gerisanyi

HI. Na sikerült kiválasztani Windows alatt mûködik is. kiválasztom a videókártyán a másodlagost és adja a képet a projektor. de amikor kivetítem lehet olyan hogy a monitoron nem látszik semmi csak ahova kivetítem. vagy amikor a monitoron látom a kivetítésen csak a háttérkép látszódik. lehet olyan hogy mindkettõn ugyanazt látom és csinálom? köszi elõre is

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Valahol ott a vezérlõpanelon be kell állítani azt, hogy ne kiterjesztett asztal legyen, hanem Klón módban adja a képet. Akkor pontosan azt fogod látni, mint a monitoron.

A linuxhoz sajna nem értek ilyen szinten. azt szerintem kérdezd meg a linuxos topicban!

Link to comment
Share on other sites

atzs

Ezekkel a duál megjelenítõkkel csak gond szokott lenni, több éves oktatási tapasztalat.

 

Mi az alábbi módokon oldjuk meg a dolgot:

 

1. Szerencsés esetben a projektor kábele rámegy a VGA kimenetre, és ketté ágazik. Egyik fele megy a projektorba, másik pedig egy VGA kimenet a monitor számára. Így egész biztosan ugyanaz a kép lesz mindkét helyen.

 

2. Lehet kapni talán VGA elosztó kábelt is, de mi egy elektronikus ketyerét használunk erre a célra. Van egy VGA bemenete, és két kimenete. Egyiken a projektor, másikon a monitor. Ráadásul lehet kontrasztot és fényerõt szabályozni, ami elég hasznosnak bizonyul idõnként. Az ára sem egetverõ.

 

Az USB arra lehet jó, hogy a projektor távirányítóját használhasd egér helyett, a mienk legalábbis ezt tudta (csak soros porton).

Link to comment
Share on other sites

gerisanyi

Szia nagygabor. Köszönöm az eddigi segítséget. Megtaláltam a vezérlõpanelen a klón beállítást. Szuperül mûködik. Ezer hála :éljen: Még egy kis probléma: eléggé melegszik. Természetes ez???

Edited by Greene
Link to comment
Share on other sites

Greene

Persze, hogy melegszik, az összes projektor ilyen.

 

A nagybetûs írásra pedig légyszíves legközelebb figyelj oda! Sok munka átjavítani az egész hozzászólást!

Link to comment
Share on other sites

gerisanyi

ok. bocs. nem tudtam még nem vagyok nagy hozzászóló. köszi

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Szivesen.

A Melegedésrõl csak annyit, hogy az, ahogy Greene írta természetes. A benne lévõ most pontosan nem tudom hány Wattos halógén izzó fût be. Erre igazábol a kikapcsolásnál kell figyelni, mert nem szabad csak úgy kihúzni. Megnyomod a kikapcs gombot, akkor elmegy a kép, kialszik az izzó. Utána még meg kell várni, hogy a ventolátor lehûtse a fényforrást. Mikor már a ventilátor is leállt, akkor már kihúzhatod a gépet.

Erre azért van szükség, mert ha hirtelen kikapcsolod a masinát, akkor az izzó túlmelegszi, tönkremegy. És nem olcsó mulatság egy ilyen cseréje. Azt hiszem, hogy 100 ezres tétel.

Link to comment
Share on other sites

atzs

Típusfüggõ, van amit ki lehet rögtön kapcsolni.

Link to comment
Share on other sites

gerisanyi

OK. Majd vigyázok. Én mindig a kikapcsológommbal kapcsolom ki. Látom már többen írtak a témához.

Esetleg linux alatt tudja valaki hogy kell beállítani? Suse Linux 9.3 De azért köszi az eddigieket is sokat segítettek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Linux-ot eléggé ugatom, de elviekben ugyanúgy, mint a windows alatt, ki kell rakni a képet arra a kimenetre, ahova a projektor van dugva, (ez általában a VGA driverben beállítható,) és a projektort computer állásba kell rakni, hogy tudja, hogy honnan jön a jel.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Azt hiszem, hogy ati kártyáknál elég egyszer bekapcsolni a kimenetet, mert az hardwaresen képzi le. Azért van a bios-nál már kép. Az Nvidia pedig csak a windows betöltése után kapcsolja be a képet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...