Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibás töredezettségmentesítés


kovacs.robert

Recommended Posts

kovacs.robert

Halihó!

A problémám a következõ: töredezettségmentesítéskor a végén azt írja ki, hogy egyes fájlokat nem lehet töredezettségmentesíteni.

 

Van valami megoldás? Azt hallottam, hogy ez a vinyó hibája. WD 120 GB-ról van szó, amit kb. 5 hónapja vettem. A rendszer XP SP2-vel fut.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez nem a vinyó hibája.

Vannak olyan fájlok a merevlemezen, amik folyamatosan használatban vannak, illetve nem lehet õket lemozdítani. Ezeket értelemszerûen töredezettség mentesíteni sem lehet. Tipikusan ilyen például a pagefile.

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Eddig semmyilyen probléma nem volt a töredezettségmentesítéssel, csak most írta ki a hibát.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Eddig nem láttam olyan operációs rendszert, amelyik minden file-t tudott volna töredezettségmentesíteni. Akkor a te géped egy hálózatról bootol? Vagy a memóriából tölt be? :lol:

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Közben rájöttem, mi a hiba. Videokameráról másoltam fel anyagot a gépre, amivel nem tudott mit kezdeni. Az anyagot áttettem a másik vinyóra, utána már rendben ment a töredezettségmentesítés.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Azért még biztos van néhány olyan file, amit nem tud töredezettségmentesíteni.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Az O&O Defragot kipróbáltam és meg kell mondjam, szépen megcsinálja a munkát! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Olyent még nem pipáltam. Defrag közben lefagy a gépem.

Mért?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Olvasó

Sziasztok,

 

Az a gondom, hogy a pag file a C drivon 486 darabra szét van törve ezért nem lehet töredezettségmentesíteni. Kérdésem a page filet idõlegesen eltávolítható? Ha igen , hogy? A memoriák mérete 2X512 Mb.

 

Köszi elõre is.

 

Olva

Link to comment
Share on other sites

kori

A lapozófájl méretét menetközben is megváltoztathatod. Rendszertulajdonságok speciális fülön a virtuális memória beállítása. ;) A zico által ajánlott progit pedig arra találták ki. :)

Link to comment
Share on other sites

Olvasó

Zico, Kori

 

Köszönet

 

Olvasó

Link to comment
Share on other sites

Olvasó

Hahó,

 

Azért a siker korántsem teljes mivel a pagedefrag 1 másodperc alatt fut le, és ugyanakkor (hiába kapcsolom ki) a lapozó fájl széttõredezve ott hever és nem lehet jobban fregmentálni a diskeeper 10-el sem. Azt irja , hogy a Program Files/ Creca/Cashe/különbözõ fájlok több száz fele tõrve (gondolom ezek a Page File darabok). Probáltam csökkentett módban is.

Most mi a teendõ?

 

Várom válaszotok.

Üdv

Olvasó

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

A megadott útvonalon /"A lapozófájl méretét menetközben is megváltoztathatod. Rendszertulajdonságok speciális fülön a virtuális memória beállítása."/ letiltod a lapozófájlt /ujraindít/, majd végrehajtod a töredezésmentesítést. Utána meghatározod a dinamikus lapozófájl méretét úgy, hogy a minimális érték a memóriád kapacitásánál nagyobb legyen, a max. legalább a másfélszerese. Lehet erre a célra külön particiót is létrehozni, amin csak a lapozó f. van.

Link to comment
Share on other sites

Olvasó

Szóval ezeket megcsináltam, de amikor a page file-t O-ra állitottam a töredezett darabokba nem képes bemenni és ugy hagyja .Ezeket a file darabkákat lenne jó törölni, -amik a Program Files/Creca/Cashe/-ben vannak-,de nem lehet.A Diskeepernek is van "pagedefragja" ill. bottsector defragja. Semmi. A sok kis tördelt file-ocska nem mozditható. Probáltam az O&O-val is . Ua.

 

Azért ha eszetekbe jut valami.........

 

Üdv

Olvasó

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Elölrõl:

kikapcsolod az adott meghajtón a lapozófájlt, újraindítasz, és még mindig ott van a meghajtón?

Link to comment
Share on other sites

Olvasó

Nem , tévedtem,- két hibát kevertem. Az egyik a lapozó file megoldodott, hála nektek. A másik (amirõl azt hittem még mindig a Page file darabjai) az nem a Page file hanem valami XP-s file töredék-hegyek. Különbözõ , de ua. directoryban Program Files/ Creca/Cashe/-ban lévõ file darabkák amiket nem tud töredezettségmentesíteni, mert nem tudja kinyitni. Erre a "nagy" eszemmel most jöttem rá, mert kiirta, hogy híbás windows alkalmazás...... ebben a directoryban, és hogy nézzem meg a telepítõlemezen. A töredezettségmentesítés mutatója 1.11-en áll és azért hittem , hogy a kettõ ua. híba mert elõszõr a Page File-ra hívatkozott.

Ennyi röviden. Hogy mi csinálta ezt a sok kis filet (esetleg csinálja?) Nem tudom, de nem vírus (NOD32) inkább valami progi beirás (pl spy sweeper). Jó lenne tudni és legyomlázni.

 

Olvasó

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...