Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RealVNC


dryeti

Recommended Posts

dryeti

A friss PCWORLD-öt megkapva, fel is telepitettem a cimben nevezett programot. Mûködik is, csak egy gondom van.

 

Laptopomról érem el itthoni gépemet a VNC segitségével. Az itthoni gépnek viszont dinamikus az IP cime... (ADSL) Hogyan tudnám azt megoldani, hogy majd ha másik városba utazom a laptoppal, meg tudjam nézni valahogy az otthoni gép IP-cimét, ezáltal el tudjam érni azt a RealVNC-vel?

 

(Az otthoni gépet nem hozzáértõ tesóm kapcsolja be, és nem is kapcsolja ki egészen estig... közben felváltva dolgozgat rajta a család minden tagja, de az is elõfordul, hogy nincs senki elõtte, szóval nem megoldható, hogy az épp aktuális felhasználó küldi el nekem az IP-t...)

 

 

Nagyon nagyon megköszönném...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Pl. regisztrálsz egy domaint a www.no-ip.com oldalon ;)

Link to comment
Share on other sites

dryeti

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

pgyuf

Sziasztok!

 

Nekem egy D-link (624+) routeren futó gépen van telepítve a VNC. Alap esetben a vnc szerver elérhetõ a hálózatban lévõ gépekrõl az ip címe alapján. A routerben engedélyezni kell az 5900-as portot. Nekem viszont még nem mûködik. Mi az ami még szükséges beállítás egy router esetében. Továbbá a vnc szervert futtató gépemen egy kerio tûzfal van. Itt milyen beállítás szükséges?

 

Szakadozik a kapcsolatom.

A kerio beállításait megoldottam, a hálózatomból elérhetõ a vnc szerver. De kívülrõl még nem. Mit is kell pontosan egy routerben ehez beállítani?

 

Köszönettel:

 

pgyuf

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Át kell engedni az 5800-as portot.

 

Innentõl kezdve a böngészõdbõl tudod kezelni az otthoni gépet:

h ttp://otthoniip:5800

Link to comment
Share on other sites

pgyuf

Arpsoft!

 

És hogyan engedem át?

A Firewall beállításoknál adom hozzá ,vagy az applications beállításoknál?

Másrészt regisztráltam magam a No-IP-nél. Ekkor a böngészõben htt://No-ip host:5800 címen tudnék csatlakozni?

 

Köszönettel:

 

pgyuf

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Beállítasz egy virtual servert az 5800-as portra, a géped belsõ ip címével.

Ha meghívod a h ttp://énvagyok.no-ip.org:5800-at, akkor a VNC-nek kell bejelentkeznie.

Link to comment
Share on other sites

pgyuf
Beállítasz egy virtual servert az 5800-as portra, a géped belsõ ip címével.

Ha meghívod a h ttp://énvagyok.no-ip.org:5800-at, akkor a VNC-nek kell bejelentkeznie.

Kedves Arpsoft!

 

"Géped belsõ IP címével"?

Nem értem. A Servert futtató gép IP címe?

 

A Virtual server beállításai:

 

Name: bármi

 

Private IP: ?

 

Protocol Type: TCP

 

Private Port: ?

 

Public Port: ?

 

A routerem IP-je: 192.168.0.1

A DHCP: 100-199-ig oszt ki.

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A VNC-t futtató otthoni gépen az ip címet fix-re kellene átállítani.

Ebben az esetben ez az ip lesz a private ip, ami valahogy íg fog kinézni:192.168.0.xxx

A public és a private port is 5800, a protokol type beállítása pedig BOTH legyen.

Ez arra utasítja a routert, hogy ha valaki kívülrõl az 5800-as portot bizgeti, akkor azt továbbítsa a VNC gép 5800-as portjára, azaz kösse össze a két gépet, mintha ugyan abban a hálóban lennének.

Link to comment
Share on other sites

pgyuf

A No-ip-n regisztrált domain én úgy látom nem követi az ip címemet. A"Managed DNS Free Dynamic DNS" menüben regisztráltam a "NO-ip Free Domans" Manage menüjében látom az Ip címemet és még mindig a regisztráláskor élõ cím van benne. Nem kellene ennek frissülnie. Mintha még mindig ehhez az ip-hez rendeli a hostot. Ugyan a balfelsõ sarokban mutatja helyesen a pillanatnyi ip címemet.

 

Jó helyen regisztráltam?

 

Más... Mi miatt lehet, hogy már napok óta fél óránként vagy akár percenként megszakad az internet kapcsolatom a routerrel. Ilyenkor vagy újraépíti a kapcsolatot, vagy nekem kell manuálisan próbálkozni.

Egyértelmû, hogy a router?

Amúgy közvetlenül az adsl mopdemmel jó folyamatosan.

 

pgyuf

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A routerben be kell állítani a Dynamic DNS-t. Itt adhatod meg a jelszavadat és a felhasználónevedet, valamint, hogy hol regiszráltál.

Milyen router? Nem lehet rajta firmware-t frissíteni?

Link to comment
Share on other sites

pgyuf
A routerben be kell állítani a Dynamic DNS-t. Itt adhatod meg a jelszavadat és a felhasználónevedet, valamint, hogy hol regiszráltál.

Milyen router? Nem lehet rajta firmware-t frissíteni?

D-link 624+. Dynamic DNS van beálítva, a felhasználónevemmel, jelszavammal. De mi az, hogy hol regisztráltam?

 

A Firmware frissítését holnap (ha a haza jutok) megpróbálom. Aztán újra próbálkozom.

 

Köszi a segítséget!

 

pgyuf

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A Dynamic dns-nél azt is ki lehet választani, hogy melyik szolgáltató adja a dns-t, mert több is van.

Ilyen pl a dyndns, a myip és a noip.

A Te routered sajnos nem támogatja a noip-t. Letölthetõ a noip-rõl elvileg egy programocska, ami karban tartja az ip-t, vagy regisztrálj egyet a dyndns.org-nál.

Az megy a routerrel is.

Link to comment
Share on other sites

wildjano

Létezik VNC unix (FreeBSD) szerver? Nem baj ha nem RealVNC... Vagy van valami más mód FreeBSD távoli piszkálásának? :D

Link to comment
Share on other sites

aty

Vnc4server nevû vnc szervert használtam Debian alatt. Keress rá a Freebsd portageben... Ott a realvnc oldalán az UNIX bináris is különben.

De mit akarsz grafikusan állítgatni egy Freebsdn?!

Link to comment
Share on other sites

pgyuf

Arpsoft!

 

Köszönet a segítségért. Minden mûködik.

A DynDNS-en regisztrálva is azt tapasztaltam, mint a no-ip-n, de a DynDNS-en megoldott az IP frissítés is a Dyn DNS Updaterrel. Persze ez a szolgáltatás nem az én routeremnek való, mivel min. 5 perc szükséges ahoz, hogy az Updater frissítse a IP-met. :(

Tanulság: Soha többé D-Link! (Pedig idáig évek óta nem volt velük semmi gondom, most viszont több helyen is problémákat tapasztalok). Habár nem 100%. Meg kellene fejteni mit jelent a kapcsolat szakadásakor bejegyzett "PPPoE: Receive PADT" üzenet.

 

Összefoglalva:

 

1. Engedélyezni kellett a tûzfalamnak a VCN Server kívülrõl jövõ hozzáférését.

2. Regisztrálnom kellett magam egy Dinamikus.DNS szolgáltatónál.

3. Egy IP-cím frissítõ kliens programot telepíteni a gépre

 

Útólag elég egyszerû volt.

 

pgyuf

Link to comment
Share on other sites

wildjano
Vnc4server nevû vnc szervert használtam Debian alatt. Keress rá a Freebsd portageben... Ott a realvnc oldalán az UNIX bináris is különben.

De mit akarsz grafikusan állítgatni egy Freebsdn?!

Most kezdtem FreeBSD-t használni, és azért még kell egy kicsit a grafikus felület, amíg nem állítok be mindent... Már csak MySQL adatbázist kellene telepítenem... Ha tudsz, itt segíthetsz: Hungarian Unix Portal... Megköszönném! :bravó:

 

Szóval ezeket találtam a portsban. Melyik lenne ideális? Van itt RealVNC is... :)

 

Port:   gnome-vnc-0.1_2 
Path:   /usr/ports/net/gnome-vnc 
Info:   A GNOME/gtk viewer for VNC servers 

Port:   libvncserver-0.7.1 
Path:   /usr/ports/net/libvncserver 
Info:   Provide an easy API to write one's own vnc server 
WWW:    http://libvncserver.sourceforge.net/ 

Port:   svnc-0.1 
Path:   /usr/ports/net/svnc 
Info:   VNC viewer for SVGAlib 
WWW:    http://www.uk.research.att.com/vnc/platforms.html#svgalib 

Port:   tightvnc-1.2.9 
Path:   /usr/ports/net/tightvnc 
Info:   Enhanced version of VNC 
WWW:    http://www.tightvnc.com/ 

Port:   tridiavnc-1.4_1 
Path:   /usr/ports/net/tridiavnc 
Info:   Display X and Win32 desktops on remote X/Win32/Java displays 
WWW:    http://www.tridiavnc.com/ 

Port:   vnc-4.1.1 
Path:   /usr/ports/net/vnc 
Info:   Display X and Win32 desktops on remote X/Win32/Java displays 
WWW:    http://www.realvnc.com/ 

Port:   vnc2swf-0.4.1 
Path:   /usr/ports/net/vnc2swf 
Info:   VNC Session Recorder to SWF Flash (Movie) format 
WWW:    http://www.unixuser.org/~euske/vnc2swf/ 

Port:   vncreflector-1.2.4_1 
Path:   /usr/ports/net/vncreflector 
Info:   Multi-client VNC proxy server 
WWW:    http://sourceforge.net/projects/vnc-reflector/ 

Port:   x11vnc-0.7.1 
Path:   /usr/ports/net/x11vnc 
Info:   VNC server for use with real X displays 
WWW:    http://www.karlrunge.com/x11vnc/ 

Port:   x2vnc-1.61 
Path:   /usr/ports/x11-servers/x2vnc 
Info:   A program to link multiple X and VNC servers together 
WWW:    http://fredrik.hubbe.net/x2vnc.html 

Link to comment
Share on other sites

aty

Freebsdhez abszolút nem értek, csak egyszerû felhasználóként találkoztam még vele:(

Port: vnc-4.1.1 - én ezt használtam.

De akkor úgy látszik ez volt a realvnc, csak nem reklámozta magát...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
wildjano

Mûködik, de ugyanúgy konzol van mint a PuTTY-val... Úgyhogy marad az... :) kösz a választ! :oké:

Link to comment
Share on other sites

aty

Hogyhogy konzol?! Kell indítani egy ablakkezelõt abból a konzolból és van minden...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
TheSaurus

VNC Viewer kérdés: hol tárolja a VNC Viewer a szervernek beállított (vagyis látható) gépek listáját? Általában a legördülõ listájában benne van az összes, amit az utóbbi idõben megnéztem, de néha ez valami miatt kiürül. Mivel három teremben kb. 50 gépet felügyelgetek, jó lenne, ha ez a lista stabil lenne.

Még jobban érezném magam, ha lehetne valahogy automatizálni, hogy egy kattintásra betöltse az összeset. A Win 3.1-ben volt egy primitív makrofelvevõ, azzal meg lehetne csinálni, de az XP-ben vagy nincs, vagy nem találom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Sanzi

Hol tudom rávenni a progit, hogy ne induljon el mindig? msconfig-ban nem találom, és a programban se találok ilyen lehetõséget.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Start menü?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Startmenüben megkeresed a mappáját, és ott rákattintassz az "Unregister VNC Service"-re. (Én is ezzel voltam gondba.. :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...