Jump to content
GSForum - Segélyvonal

.EXE visszafejtése


ocsi

Recommended Posts

ocsi

Az a sajnálatos baki történt, hogy egy .cpp forrákódomat felülírtam :mérges: DE megvan még a fordító által készített .bak .obj. és . exe file is... csak a .cpp lett fölülírva... Van bármi esélyem, hogy visszanyerjem valahogy ezt a file-t?

Link to comment
Share on other sites

atzs

A .bak az minek a biztonsági másolata? Nem a .cpp-nek? Ha nem, akkor nem sok esélyed van.

Assemblybe vissza lehet fejteni, de az a magas szintû nyelvektõl kicsit távol van. De még ha vissza is tudnád fejteni valamivel, az nem hasonlítana arra, amit Te írtál. Benne lenne az összes befordított könyvtár, stb.

Link to comment
Share on other sites

Athos

... és nagyon nehéz bármit is kibogarászni belõle.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A bak fájl a cpp-rõl készült másolat. Az utolsó mentés elõtti állapotot mutatja.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A már lefordított exe-t csak ASM-be lehet visszafejteni, abból megaztán ember legyen a talpán, aki kinéz valamit. Az alacsony szintû programozási nyelvek nagyon bonyolult dolgok, nem egyszerû földi halandónak való.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

És amikor megcrackelnek egy játékot, akkor nem fejtik vissza a kódot, hogy tudják mit kell rajta átalakítani? Kicsit offtopic de ezen már sokat filóztam :)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Itt ne akarj játékot megcrackelni!!!! Fórumszabályzat!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akkor is visszafejtik, de vannak kifinomultabb módszerek is a törésre, de errõl itt most nem akarok értekezni.

Link to comment
Share on other sites

atzs

Nyugalom, Bencce nem receptet kért... Ha kellõképpen el vagy borulva, akkor az Assemblyt meg lehet érteni. Még a C64-es idõkben szórakoztunk ezzel, hogy piciny rutinokat "fejtettünk vissza" és azon ment a verseny, ki tudja eggyel kevesebb órajelciklus alatt ugyanazt megírni.

Nyilván vannak tipikus fogások, amikor tudják, milyen jellegû kódrészletet kell keresni. Hasonlóan, mint a heurisztikán alapuló víruskeresõk. Azok is egy adott tulajdonságú kódrészletet keresnek.

 

@ocsi:

Arpsoft mesternél ott volt a megoldás: a .bak állományt nevezd vissza .cpp-re! (Én is ebben reménykedtem, de ezt a nyelvet nem ismerem...)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Nem akartam játékokat crackelni, programozásban megálltam a qbasicnél, nagyn jó kis kaszinóprogramot írtam még anno 12 évesen :) Meghagyom ezt a szórakozást hoodloméknak meg paradox és a reloaded teamnek.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

És behalok.. tényleg!!! Nem a ti hibátok.. már újra begépeltem, de tényleg mûködik ez a BAK dolog..( pedig úgy emlékeztem, hogy ezt megnéztem..(bár lehet hogy csak átnevezés nélkül néztem meg.. és úgy nem volt jó..)) Köszönöm a segítséget.... tapasztalatnak jó volt!

köszi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...