Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linux Windows egy hálózatban


Budha

Recommended Posts

Budha

Sziasztok!

 

Kérdésem a következõ kérdésem lenne: adott egy Win Xp-t futtató gép két hálókártyával, és az Xp-n megosztott internettel. A Linux kijut az internetre, de az Xp-n megosztott fájlokat nem látom. Mit kell beállítani? :hmm:

 

Üdv.:

Link to comment
Share on other sites

aty

Fel kell rakni egy smbclientet a Linuxra. Grafikus frontend például a smb4k, ill. a Nautilus is támogatja. Másrészt a Konquerorban is van smb protokoll támogatás, ha a lisad fut.

Link to comment
Share on other sites

Budha

Bocsi!

 

Nem mondtam, de kezdõ Linuxos vagyok. Egyébként Uhu Linux fut a gépen. Odáig eljutottam, hogy kiírja: smb:/// , de hogyan tovább :?:

Link to comment
Share on other sites

aty

Nem tudom hogy alapjáraton, támogatja-e az smb protokollt a Konqueror UHU-ban. smb:/192.168.0.1 - ide helyettesítsd a win ip címét.

De a legegyszerûbb megoldás a smb4k használata.

Telepítése UHU alatt parancssorban:

su - (ezzel felveszed a rendszergazdai jogkört.)

apt-get install smb4k (leszedi netrõl v cdrõl és telepíti a smb4kt).

Link to comment
Share on other sites

Budha

Köszi!

 

Az elsõ megoldással látom a megosztott mappákat! :D Még lenne ezzel kapcsolatban kérdésem a Linux Felhasználónevet, Tartományt, és Jelszót kér ( idõnként :S ) ide mit kell beírni?

Link to comment
Share on other sites

aty

guest/guest vagy a wines felhasználónevet/jelszót.

Link to comment
Share on other sites

Budha

Köszi!

 

Megoldódott , :?: ha a "mégse gombra klikkelek akkor megnyitja a mappát . :hááát: Viszont a fájlokat nem tudom megnyitni vagy módosítani csak, ha a saját mappába átmásolom. Hogyan lehetne megoldani, hogy rögtön meg lehesen ezeket nyitni? :pislog:

 

Szia:

Link to comment
Share on other sites

Budha

Van még egy problémám, az internetmegosztás óta az Uhu bejelentkezéskor a következõ hibaüzenettel köszön: internetcíme nem található. Emiatt nem biztos, hogy helyesen mûködni fog a GNOME. Lehet, hogyaz etc/hosts fájlhoz adásával ki lehet javítani a hibát. :S

Ha bejelentkezek felhasználóként, akkor amely programhoz root jelszó kell nem nyílik meg. :(

Link to comment
Share on other sites

Greene

KDE alá és Gnome alá is van olyan alkalmazás (alapból beépítve) amivel másik userként futtathatunk programokat...

Link to comment
Share on other sites

Budha

:?::?::?:

Részleteznéd? Kezdõ Linuxos vagyok, amíg nem állítottam be így a hálót addig be tudtam lépni az Uhu vezérlõpultba a root jelszóval. De most csak akkor léphetek be, ha rootként jelentkezek be a gépbe. Ez a hiba! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

aty

kdesu pl, de milyen programokról lenne szó?

 

Inkább a névszerver beállítások miatt szoktak sírni a programok különben. De pontos hibaüzenet jó lenne.

Link to comment
Share on other sites

Budha

Megoldottam! Újra telepítettem az Uhu-t ( telepítés + bállítás 20 perc :D , próbálkozás több óra :mérges: ). Most minden mûködik ( ugyan azt állítottam be :pislog: )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Heuro
adott egy Win Xp-t futtató gép két hálókártyával, és az Xp-n megosztott internettel. A Linux kijut az internetre, de az Xp-n megosztott fájlokat nem látom. Mit kell beállítani?  :hmm:

************************************

Kicsit késve ugyan ... :pislog:

Írtam errõl (hasonlóról) némi ismertetõt:

Heuro Egy Bt

 

Üdv, Heuro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...