Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2005. októberi számról


manguszta

Recommended Posts

Adani

@B.Tamás

 

Sajnos ismerõs a történet, sok cég csinál hasonlókat. Azt már meg se merem kérdezni melyik boltban is volt mindez, de volna egy tippem. Mesélhetnék arról hogyan sikerült érvényesíteni egy Tescoban vásárolt fényképezõre a garanciát, sõt meséltem is már valamelyik másik topikban.

Link to comment
Share on other sites

warynski

A szervizes cikk valóban nagyon érdekes, és tanulságos volt. Én arra lennék kíváncsi, hogy a procedúra végén miért nem fedtétek fel az inkognitótokat . (A cikkbõl legalábbis számomra ez jött le.) Ugyanis annak kicsi az esélye, hogy valamelyik szervizes olvassa a PCW-öt, és a cikkben magára ismervén, magába száll, hamut szór a fejére, és onnantól kezdve jámboran, mindenki megelégedésére tevékenykedik.

 

Ha viszont ott helyben kiderül, hogy kikkel volt dolguk, és a következmény hamarosan olvasható, akkor annak esetleg, tán van valami visszatartó ereje a jövõre nézve. Legalábbis egy darabig.

Link to comment
Share on other sites

Neo

Egyáltalán van köztünk olyan ember, akit még nem vágtak át ilyesmivel!

 

Mistral Computerworld is egy fekete listás hely. A jó bevált trükköt alkalmazták: fizikai sérülés, nem rendeltetésszerû használat. Mondhatsz bármit, de az eszed nem lesz nagyobb, csak :mérges: leszel!

 

Genius webkamerám fókuszt beállító része tört el és dobhatom ki, mert nem cserélik ki.

 

Tipp: Nyissunk egy "Új témát" - Fekete listás helyek címmel és oda mindenki beírná: hol nem javasolja a vásárlást!

 

Bár ennek jogi hatása is lehet, de legalább nem néznék teljesen hülyének a vásárlókat, a TISZTELT ÜZLETEK! :S

Link to comment
Share on other sites

B.Tamás
(Adani @ 2005. október 13., 19:33 - csütörtök)

@B.Tamás

 

Sajnos ismerõs a történet, sok cég csinál hasonlókat. Azt már meg se merem kérdezni melyik boltban is volt mindez, de volna egy tippem. Mesélhetnék arról hogyan sikerült érvényesíteni egy Tescoban vásárolt fényképezõre a garanciát, sõt meséltem is már valamelyik másik topikban.

 

 

Ez Egerben a NewStyle nevû hely.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Jó ötlet a Feketelistás topic, de nem szabad a boltneveket beírni, mert az rágalmazás lenne. Inkább csak írjuk körül a helyet ahol találhatók. Esetleg a helységnevet be lehet írni.

 

De kanyarodjunk vissza az újsághoz. Egy korábbi hozzászólásomban azt írtam, hogy az újságban lévõ egyik melléklet nem friss. Ezt vissza szeretném vonni. Csak azért gondoltam, hogy nem az, mert mikor a kerembe kaptam 1-2 pillanatra, egy 2004-es dátum szúrt szemet. Mint kiderült csak elírás. Biztos kinnt voltak a 2004-es BNV-n is, de gondolom az a reklám az ideire szólt. (láttam is õket.)

 

Bocsi PCW.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor
(B.Tamás @ 2005. október 13., 20:41 - csütörtök)

Ez Egerben a NewStyle nevû hely.

 

 

Talán szért is NewStyle a hely neve.

Új stílusban próbálnak meg eladni.

:D

 

 

Ja és bocsi a hozzászólás gyakoriságáért!

Link to comment
Share on other sites

B.Tamás

Hát ilyen stílusban max egyszer adtak el. Legalábbis nekem... Nem az, én is fiatal vagyok, 21 éves, értem a poént, de egyúttal tanulás mellett én is boltban dolgozom mint eladó és van ami sok. Jópofaság nem egyenlõ a bunkósággal.

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Ha az "Internet ura" a Google, szerintem egy böngészõt is kellene készíteniük!!! :ötlet:

Nem tudtok valami információt, hogy lesz-e Google böngészõ? :?:

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Nagyon örülök, hogy a szerkesztõ suli mellé még egy ingyenes szerkesztõ progit is ad az újság.

Igaz, hogy nem ezen a progin mutatja be a dolgokat, de mégis egy alternatíva a WinMedia szerkesztõvel szemben (mellett).

Link to comment
Share on other sites

payskin
(warynski @ 2005. október 13., 19:52 - csütörtök)

Ha viszont ott helyben kiderül, hogy kikkel volt dolguk, és a következmény hamarosan olvasható, akkor annak esetleg, tán van valami visszatartó ereje a jövõre nézve. Legalábbis egy darabig.

 

 

Á, nagyon naív vagy. Egyébként nem az volt a célunk, hogy móresre tanítsuk õket, hanem az, hogy mini körképet adjunk a helyzetrõl.

 

 

(Papp Norbert @ 2005. október 15., 9:59 - szombat)

 

Ha az "Internet ura" a Google, szerintem egy böngészõt is kellene készíteniük!!! :ötlet: Nem tudtok valami információt, hogy lesz-e Google böngészõ? :?:

 

 

Sutyorognak róla, de még nincs semmi kézzel fogható. Viszont az e heti hír, hogy felvették a GAIM csevegõprogram fejlesztõjét, hogy a Google Talkból olyan csevegõt csináljanak, amely a többi hálózathoz (MSN, YAHOO, AOL stb.) is tud csatlakozni.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Átmeneti zsebpénz hiány miatt, -a múltkorit mire is szórtam el- nem tudtam még megvenni az e-havit, de rajta vagyok a témán, így a GOOGLE böngészõhöz csak annyit, hogy, ha saját böngészõt csinálnak, az beaálázza szerintem a FOXY-t is! Na jó, azt azér nem, de az IE-t lazán! :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Majd meglátjuk, ha meglátjuk. Egyelõre a Google Talk sem aláz be senkit. Másrészt majd az dönti el az "alázatot", hogy mekkora százalékot tud harapni a tortából. Ebben a tekintetben viszont erõsen kétlem, hogy akár csak megszorítaná az IE-t.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ez pontosan így van. Jelenleg még mindig az Explorer vezet, ezt ne felejtsük el. Még akkor is, ha vannak hiányosságai, és a hetes verziónak már igen csak ideje lenne megjelennie.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Bocsi minenkitõl, hogy egy kicsit elszóltam magam, de azért ami GOOGLE, az általábna nem rossz, sõt...

Ami Microsoft az se, sõt...

De én már nagyon várom az IE-t, a 7-est, mert ha abban lesz füles böngészés, akkor lehet visszaváltok rá, de ha nem akkor marad az AVANT! udom, nem épp ide passzol, de elõreláthatólag milyen újdonságok lesznek az új IE-ben, ja angolul nem tudok, ezért valaki írja le magyarul! :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

De ne ide! Ez a téma nem errõl szól! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Mosomaci

Szánom-bánom, de nekem még csak a képeket és a szalagcímeket volt idõm átfutni az újságból, de nekem is van egy rövidke szervizes történetem: a gépben az egyik alkatrész (tán proci vagy moncsikártya) még garis volt, két hetes valami baja volt (már nem tudom mi), viszem a szervízükbe, mire a szervizes elkezdi szétcsavarozni a gépet, közben csak úgy odaveti:

- 5.000 Ft már biztosan lesz a javítás!

- Miért? Az alkatrész még két hetes, és 1 év garancia van rá. :S

- Hát mert ennyi a szervíz alap munkadíja.

- De hát garanciális, nem? :dühös:

- Hát igen, de a garancia csak az alkatrész szervizelésre vonatkozik, ez pedig a gép szétszedésére és összerakására. Ez alapján kérhet kártérítést, ha például én ráejtem ezt a csavarhúzót az alaplapra és tönkremegy benne valami.

- Ha azt most ráejti, akkor akkora polgári pert és fogyasztóvédelmi ellenõrzést akasztok a nyakukba, hogy megemlegetik.

Valahogy utána már sikerült megcsinálnia (ami a hozzáértõ szakszervizekhez megfelelõ módon azonnali csere volt)...

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Végre eljutottam odáig, hogy bele tudtam olvasni a magazinba. A felvillanyozzuk cikk az nagyon jó. Csak azt sajnálom, hogy a tápegységtesztbõl kihagytátok az ENERMAX-ot. Pedig kiváncsi lettem volna az eredményeire. Vagy annyira .... táp, hogy egy tesztelésre sem méltó? Esetleg nem sikerült beszerezni? Pedig szerintem a tápegységek között õ a király. A Mercury táp az tényleg jó szemléltetése a gyenge tápoknak. Bár lehetett volna még gyengébb tápot is találni, mert mostanában amilyen gépeket láttam..... A táp valami BNC meg ATL.. Életemben nem hallottam róluk. Az átlag felhasználókra nem jellemzõ az, hogy a tápegységet is megnézi.

 

-"Adják a házhó?!"

-Természetesen, és együtt csak 6999 Ft.

-"Akkó ez legyen!!

:)

Pedig sok múlik egy jó tápon!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Szvsz a tápok választása kivételesen tetszett, mert a csíftek egy etalon, és mellé raktak 2, igen elterjedt suxot.

A diferencia kijött, és nem tápteszt volt a cél.

Link to comment
Share on other sites

Mr_Fencer

Üdv!

 

Elolvastam a Felvillanyozzuk c cikket. Villamosmérnök hallgatóként nagyon érdekelt a dolog pláne úgy hogy a túlfeszültség védõkrõl még nem tanultunk. De eddigi tanulmányaim alapján egy kis ellentmondásba ütköztem. Aztán nyugodtan javítsatok ki ha tévedek. Hangsúlyozom hogy még nem tanultam túlfeszültség védelemrõl, legalábbis csak alap szinten. Szóval az észrevételem a következõ:

Idézek: "... A kisebb kategóriájú megoldásoknál ez <15, míg nagyobbaknál <10 százalék. Példával szemléltetve: 10 százalék esetén a maximális átengedett feszültség a hazai 230 voltos hálózaton 253 volt-de ez a legritkább esetben ennyi..." Nos a 230 V csak effektív érték. Ami azt jelenti 50Hz-es sinuszos hállózaton hogy a csúcsérték 20ms-onként négyzetgyök 2 ször 230V ami egyenlõ 325,26V-al. Tehát az idézet szerint a sinuszcsócson lévõ feszültséget már nem engedi át a védelem. Ezt valahogy nem tudom elképzelni.Maximum akkor ha az összes megadott értéket effektív értékként kezeljük és a berendezésben van egy elktronika ami effektív értéket mér. De ha jól emlékszem errõl a cikkben nem esik szó.

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Szerintem a PCW szerkesztõségében énnyire nem számoltak utána.

Viszont amit írtál, az elgondolkodtató.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az lehet a gond, hogy nem vagyunk villamosmérnök hallgatók. :upsz: A kérdést innentõl egy túlfeszvédõt gyártó cég szakértõjének kéne feltenni, hátha õ tud válaszolni.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A túláramvédõ lényege, hogy a fázisról vezeti el az ún. "tüskéket" (apróbb túláramokat) a földre. Ezt pl. különféle diódákkal lehet megoldani. Nem vagyok mûszerész szóval nem tudom pontosan hogyan. Elektromágneses elven mûködõ is van.

A színuszcsúcson átengedi a csúcsfeszültséget bizonyos ideig (ezt joule-ban adják meg, vagyis mennyi energiát tud elnyelni), ha az megfelel annak a bizonyos 325V-nak (Õk 330-nak írják, de van 400 és 500V-os is). De ha túláram van, akkor a sinus görbe is deformálódik. Erre gondolnak szerintem amikor tüskérõl beszélnek.

Link to comment
Share on other sites

Mr_Fencer

"A színuszcsúcson átengedi a csúcsfeszültséget bizonyos ideig (ezt joule-ban adják meg, vagyis mennyi energiát tud elnyelni), ha az megfelel annak a bizonyos 325V-nak (Õk 330-nak írják, de van 400 és 500V-os is). De ha túláram van, akkor a sinus görbe is deformálódik. Erre gondolnak szerintem amikor tüskérõl beszélnek."

 

Akkor jól gondoltam, hogy a cikkben adott 253 volt nem teljesen pontos, illetve az ha effektív értéknek vesszük!

Egyébként kedves Spányik Balázs én személy szerint szívesen vennék még hasonló jellegû cikkeket, pl a processzor vagy alaplap kicsit mélyebb szintû leírását, egy két áramköri magyarázást vagy gyártástechnológiai ismertetést. :hááát: Ven erre elõre láthatólag valami kis esély?

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Neo
(Neo @ 2005. október 13., 19:22 - csütörtök)

2005. Október - 84 oldal / Spy Sweeper 4

 

"...újabb rendszerindítás után egy másik elismert kémprogramirtóval is átnéztük a rendszert..."

 

Balázs, ha nem reklám, akkor elárulod, hogy melyik volt az?

 

Thx.

 

 

Balázs, elfeledkeztél erre válaszolni v. szakmai titok lenne!? :(

Link to comment
Share on other sites

payskin
(Mr_Fencer @ 2005. október 20., 21:00 - csütörtök)

Van erre elõre láthatólag valami kis esély?

 

 

Nincs. Egyrészt nem értünk hozzá, másrészt a felmérések azt mutatják, hogy bármelyik téma, ami kicsit mélyebbre ás, több figyelmet igényel, az azonnal a tetszési index aljára kerül. Épp ezért a következõ számban már nem találjátok meg a C# programozást, mert hónapok óta sereghajtó az összes felmérésben. :(

 

@Neo: CounterSpy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...