Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2005. októberi számról


manguszta

Recommended Posts

manguszta

Nagyon jó lett! A Google-s cikk eszméletlen jóra sikerült! És végre van Digital World is!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem mondod, hogy te már megkaptad? Amikor csak holnap jelenik meg.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Azt hiszem manguszta olyan elõfizetõ aki be szokott menni az újságáért a szerkesztõségbe. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Bizony ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Akkor te voltál az, aki negyed 10 körül éppen jött ki az épületbõl újsággal a kezében, amikor sántikáltam felfelé a lépcsõn? ;)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na akkor lehet, hogy én is beugrok! :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mikikém ne ugorjál sehova! Az, hogy az elõfizetõk már elvihetik, nem jelenti azt, hogy nekünk is volna! Vagy újabban elõfizetõként tolod?! Az lenne az igazi elhivatottság! :igen:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Hogy mik vannak! :)

Na akkor hétfõn nézek be oda.

Link to comment
Share on other sites

manguszta
(Spányik Balázs @ 2005. október 07., 10:52 - péntek)

Akkor te voltál az, aki negyed 10 körül éppen jött ki az épületbõl újsággal a kezében, amikor sántikáltam felfelé a lépcsõn? ;)

 

 

Igen, bocs, hogy nem köszöntem.

Mi történt a lábaddal?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi gond. :) Úgy is olyan elgyötört arcot vághattam. Kiment a térdemben a porc még kedden, azóta alig bírok járni, minden lépés fáj. Nagyon kellemes érzés. :P

 

Mike: megjött az újság nekünk is, jöhetsz érte! :D

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Akkor megyek! :D

Link to comment
Share on other sites

Athos
(PCWorld 14. évfolyam 10. szám - 32. oldal @ Felvillanyozzuk!)

Legfontosabb az elsõdleges villámvédelem megléte, amit a gyakorlatban csak villámhárítónak hívunk. Elnevezése csalóka, hisz nem távol tartja a villámot, hanem épp az a feladata, hogy egy biztonságos becsapási pontot hozzon létre a villámnak, majd annak áramát a földbe vezesse.

 

 

Ezzel kapcsolatban gondolkoztam el. Én anno még fizika órán ezt úgy tanultam, hogy a villámhárító célja a megelõzés. A villámhárító a csúcshatást használja a villám megelõzésére. A negatív töltétsek egy csúcsos, hegyes pont körül jobban tömörülnek. Ezért hegyes a villámhárító vége, és ennek következtében a negatív töltéseket a földbe vezeti, hogy megelõzze azok túltöltõdését, így elkerülve a villámlást. :hááát: Tényleg nem emlékszem pontosan, de ez megmaradt a fejembe, mert érdekes volt.

 

Vélemény ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Még csak félig olvastam el, de ez is nagyon jó! A túlfeszültség védelemrõl szóló cikk nagyon szuper! Ugyanígy a szervizekben tapasztaltak is! IPB kép

 

 

Köszi, és elnézést!

 

Külön örülök, hogy alkalmat adtam tzolinak "eremit hozzászólásának" törlésére.

Edited by eremit
Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Tegnap este kaptam meg az ujságot, mert a postás bement a kocsmába az utca végén és elfelejtett kijönni. Estefelé ballagtam haza a városból és éppen akkor jött ki. Gondoltam megkérdezem tõle. Hát nem ott volt nála? Ha nem kérdeztem volna meg, lehet, hogy csak ma vagy holnap kaptam volna meg.

 

Azért éjjel még belelapoztam. A szervízes cikket olvastam el. Nagyon jó lett. Ja meg a PC Stúdio is, de azt nem ebben a topicban kell dícsérni.

Végre van Digital World is. Ödülök.

 

Egyet viszont nem értek. Mi haszna van annak a sok hajtogatós hülyeségnek, amit a HP rakat bele veletek az ujságba? (Persze a reklámpénzen kívül)

Komolyan, az ilyenen ki tudok akadni. Azt sem tudom, hogy mit lehet belõle kihozni. Ment a csomagolással együtt a kukába. :S

 

Volt még kettõ füzetecske is. Õszintén megmondva nem igazán néztem meg õket. Viszont amelyikben a Digit fényképezõk vannak az nem 2004-es kiadás? Mire jó?

Árakat nézni biztos nem!!

 

Elsõ ránézésre ennyit tudok mondani. A cikkek majd biztos ellensúlyozzák a véleményem. A sok mellékelt papír meg majd jó lesz tüzet gyújtani a szalonnasütõbe a hétvégén. Úgy is kertiparti lesz. :D

Link to comment
Share on other sites

szabzso

Na, ma megkaptam én is az újságot, egybõl bele is bújtam, fõleg a Top 10 Procikba és majdnem dobtam egy hátast is ....

 

Ugyanis nemrég született egy teszt a prohardveren is a sempron - celeron összehasonlításban és hááááát .... :

 

pcworld: "a WinRar tömörítési tesztet kivéve elmondható, hogy azonos órajelen a Celeron gyorsabbb a Sempronnál."...."A sempronok is jó irányba haladnak annak ellenére, hogy hajszálnyival elmaradnak teljesítményben a riválistól"

 

prohardver: "Tesztjeink rávilágítanak, hogy az új, K8-alapú Sempron processzorok azonos áron a legtöbb esetben gyorsabbak az ellenük kiállított Celeron D-knél. Ezt láthattuk a Sempron 3000+ és a Celeron D 345J esetében, így feltételezhetjük, hogy egy 3,4 GHz-es Celeron D és a Sempron 3400+ között is hasonló vagy még nagyobb különbség lehet a Sempron javára"...."A Celeron D számunkra igen komoly csalódást okozott. Egyrészt teljesítményével, hiszen láthattuk, hogy a 3000+-os Sempront csak egy-két esetben tudta két vállra fektetni, másrészt melegedés tekintetében sem nyûgözött le minket."

 

Mivel nincs összehasonlítási alapom, igazságot nem tudok tenni, de azért a kérdés adja magát: Már a hardverek teljesítményét sem lehet objektíven mérni?

 

És még a jövendõbelim is kimaradt a tesztbõl (Athlon64 3200+ Venice) :weep: Pedig emiatt néztem volna egybõl a procitesztet. Egyébként a Felvillanyozzuk! és a Leleplezzük a szervizeket! cikkek tényleg jók!

Link to comment
Share on other sites

Tungler Antal [twink

Nos, ha megnézzük az azonos versenyszámokat, majdnem megegyezõ konklúziót vonhatunk le az AMD-Intel párharcból: az MP3 és a videotömörítés esetében is a Celeronok voltak a jobbak. Az, hogy a megnevezett online portál olyan tesztekre is fektetett komolyabb hangsúlyt (játékok, renderelés stb), amelyek nem igazán ezekre a belépõ szintû processzorokra "íródtak", a saját döntésük volt.

 

Továbbá véleményem szerint Gábor egy mondatának ilyen módon való kiemelése kissé csúsztatásnak tûnik, hiszen a Sempronok kaptak PCW ajánlatot, hiszen a különbségek néhol nagyon aprók voltak.

 

Mivel valószínûleg más konfigurációval, más körülmények között tesztelünk mi és ph, nem meglepõ, ha vannak a következtetések levonásában különbségek (ha jól látom nem ugyanazok a processzorok szerepeltek a két tesztben).

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

A szervizes cikk nagyon jó! Sajnos nem csak a PC-s szervizekre illik rá de azért vannak kivételek is Veszprémben ismerek egy-két szervizet ahol nem az a cél, hogy lenyúlják a az ügyfelet.

Link to comment
Share on other sites

istfod

Nagyon jóra sikeredett. A szervizes cikk nekem is teszett.Sok régi emléket ébresztett bennem, jót is kudarcot is. A lényeg, saját csere,a szerviz csak a legvégsõ esetben.

Balázs!

Nagyon sajnállak a térded miatt. A térdporc mûtéten én is átestem, javaslom mûtesd meg mert ha elhanyagolod késöbb rosszabb lesz. A Sport korházban ezt profin müvelik. Jobbulást !

Link to comment
Share on other sites

atzs
(Athos @ 2005. október 11., 8:24 - kedd)

 

(PCWorld 14. évfolyam 10. szám - 32. oldal @ Felvillanyozzuk!)

Legfontosabb az elsõdleges villámvédelem megléte, amit a gyakorlatban csak villámhárítónak hívunk. Elnevezése csalóka, hisz nem távol tartja a villámot, hanem épp az a feladata, hogy egy biztonságos becsapási pontot hozzon létre a villámnak, majd annak áramát a földbe vezesse.

Ezzel kapcsolatban gondolkoztam el. Én anno még fizika órán ezt úgy tanultam, hogy a villámhárító célja a megelõzés. A villámhárító a csúcshatást használja a villám megelõzésére. A negatív töltétsek egy csúcsos, hegyes pont körül jobban tömörülnek. Ezért hegyes a villámhárító vége, és ennek következtében a negatív töltéseket a földbe vezeti, hogy megelõzze azok túltöltõdését, így elkerülve a villámlást. :hááát: Tényleg nem emlékszem pontosan, de ez megmaradt a fejembe, mert érdekes volt.

 

Vélemény ezzel kapcsolatban?

 

 

Igen. Úgy elõzi meg a káros villámcsapást, hogy a csúcshatás miatt nagyobb töltéssûrûséget alakít ki, így magához vonzza a villámot, amely így elkerüli a környezõ berendezéseket, amelyek rosszabbul viselnék az égi áldást.

 

Magyarul: lesz villámcsapás, csak a megfelelõ helyen, és nem ott, ahol kárt okozna. Bár amikor anno a templom villámhárítójába belecsapott a villám, engem egy sarokkal odébb megcsípett a fal.

Link to comment
Share on other sites

Athos
:istenvagy: Köszi! Akkor végül is jófelé gondolkoztam... csak van villám is. :D
Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

A szervizes cikk nagyon tanulságos volt. Az viszont igaz, hogy ha egy normális szerelõ találkozik egy kiégett biztosítékkal, akkor kicseréli, de azért végignézi, mi csaphatta ki úgy mégis. Az viszont nem szép, hogy nem mondták el utána, hogy biztosítékcsere és ellenõrzés volt. Lehet, hogy sikerült annyira amatõröknek látszanotok?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Igazából a szervizesek arcára lennék kiváncsi mikor olvassák a cikket. :)

Persze lehet nem is olvassák az ujságot, vagy nem jönnek rá, hogy róluk van szó.

Link to comment
Share on other sites

B.Tamás

Nagyon jó az ehavi szám is (akárcsak a többi). Most az egyik cikkhez kapcsolatos történetet írnék le, és várnám a véleményeket, hogy ki hogyan reagálta volna le (fõleg a végét). Ez a mai nap (2005.10.13) történt / teljesedett ki.

 

A történet kb. 4 hete kezdõdött. Elhatároztam, hogy vásárlok egy kártyaolvasót, mert az egyik fényképezõgépemrõl igencsak lassan lehet áttölteni a 250 MB-os kártya tartalmát a PC-re. Már a vásárlás sem volt egyszerû, ugyanis az említett kártya egy XD kártya, amit igencsak kevés eszköz hajlandó lekezelni.

Na, az egyik egri üzletben (New Stlye) találtam is egy 16 az 1-ben kártyaolvasót 6200 Ft-ért, ami kezeli az XD-t is. Meg is vásároltam, hazasiettem friss szerzeményemmel hogy leteszteljem. A telepítése XP alatt szinte semmi nem volt, a lemezét elõ sem kellett vennem, szépen megjelent 4 új meghajtó. Ezután be is helyeztem a 256-os XD kártyámat a foglalatba és ekkor ért az elsõ megrázkódtatás, ugyanis nem látta. Sem írni, sem olvasni nem tudta. Elõvettem a kis Memory Stickemet, azt gond nélkül írta-olvasta, ugyanígy tett a 512-es SD kártyával is. Eszembe jutott, hogy van nekem egy 64 megás XD kártyám is, elõ is kerestem, és láss csodát azt gond nélkül olvasta. Visszatettem a 256-ost és ismét negatív lett az eredmény.

 

Másnap visszavittem a készüléket, és az akkor még készséges szervizesek át is vették. A tortúra ezután kezdõdött, ugyanis a kedves szervizesek közölték velem, hogy majd értesítenek, ha megjön az új olvasó a nagykerbõl. Eltelt egy hét, semmi. Eltelt még egy hét, semmi. A harmadik héten már a szervizesek mondták, hogy nyugodjak meg, majd értesítenek. A negyedik hét közepén (tegnap) ismét bementem és a kártyaolvasóm ott volt. Persze hogy nem szóltak, minek is, sokba kerül a telefon. Na most, a nagyker kicserélte az olvasót, kaptam egy teljesen újat, 24 in 1-est (a 12 in 1 helyett), át is adták és mindenki boldog. Persze… Ismételten hazaértem, kibontottam és már mikor minden készen állt a használatra, akkor szembesültem a ténnyel, hogy a világ összes kártyáját írja / olvassa, egyszóval lekezeli, csak az én kis XD-met nem. Egy kisebb káromkodás után összecsomagoltam a pakkot és bevágtam a táskámba, hogy ma visszaviszem hogy csináljanak végre valamit.

 

Vége az iskolaidõnek, elsõ utam a boltba vezetett. Dél körül járhatott az idõ, beléptem a szervizbe, szépen megterítve, zsemle, felvágottak, vajak, stb. (Azért írom így, ugyanis a boltnak van hátsó helyisége, ahol ezt a dolgot megtehették volna, nem a vásárlók elõtt és nem egyszerre mind a 4 szervizes). Na mindegy, ez még megbocsátható. A szervizesek egybõl felismertek, azt hitték, hogy a garanciapapírt vittem vissza elintézni, de mikor közöltem a problémám akkor kissé megváltozott a hangulat. Az egyik szervizes segéd, kézségesen át is vezetett a boltba a szervizbõl, hogy orvosolják a problémám. A pult mögött egy megtermett eladó telefonált, mondták hogy várjak egy kicsit, majd vele kell elintéznem. Kb 5 perc telefonálás után ott is elõadtam a problémám. A segítõkész srác aki eddig foglalkozott velem, visszament a szervizbe, mert ott volt valaki akinek elvileg át kellett volna venni az ügyemet, de ezután ért az elsõ nagy pofoncsapás, ugyanis a segéd visszatérte után közölte, hogy az illetékes azt üzeni, idézem: „Leszarja, õ eszik.” Elejtettem félhangosan egy „köszönöm szépen”–t. Akkor nagy nehezen a nagy darab fazon a pult mögött megmozdult (egy újabb telefonálás után) és mondtam neki, hogy egy RAM-ban is kiegyezek némi ráfizetéssel, csak legyen már vége a tortúrának. Nagy szájhúzogatva elõ is kotort egy Samsung RAM-ot és elkezdte a papírmunkát. Eközben megjelent egy újabb eladó két akkora böfögés (de nevezzük inkább hányásnak) kíséretében, hogy az ablakok is belerengtek. Kínomba nemtudtam hova nézzek. A papírmunka elkészült, ezután jött a ráfizetés folyamata. Hatezer egynéhányszáz forintot kellett ráfizetni a „kártyaolvasóra”. Elõ is vettem a pénzt, oda is adtam, a negyven forintot a következõ címletekben adtam oda: 3 db 10 forintos és 2 db 5 forintos. A nagydarab fazon rám néz, és a két ötöst visszaadta a következõ kísérettel, szó szerint idézek: „Az 1, a 2 és az 5 forintos NEM MAGYAR FIZETÕESZKÖZ!!!” Na ekkor már nem sok kellett hogy az asztalt rá borítsam. De inkább sarkon fordultam és a frissen szerzett RAM-ommal elindultam hazafelé. Félúton (kifelé a bolt részbõl) egy kísérõszöveget hallottam, hogy antisztatikus tasakot kérjek a szervizesektõl...

Link to comment
Share on other sites

Timer

Hát erre mit lehet írni???

 

Azért furcsa, hogy egyes cégek mit meg nem engednek maguknak, lásd ezt az esetet, vagy az én garanciás gyötrelmeimet a tisztelt E-care szervízzel, akik már több, mint 3 hónapja küldözgetik bõszen vissza gariba a k700-am, mert hogy az tökéletesen mûködik, annak ellenére, hogy a pannon boltban is az asztalt verik már tehetetlenségükben. Végülis körülbelül 5 percet kellene nézni folyamatosan azt a k_basz_ott telefont, és úgy látszik, ez sem megy a szakembereknek. Az eseten túlmenõen a weblapjuk húzott fel igazán: "Szakképzett és professzionális munkatársaink szakértelme segít abban, hogy a legmagasabb szintû szolgáltatást nyújtsuk ügyfeleinknek." Jahh.

 

Hogy ne legyen teljesen off: Nekem az újságban leginkább a Digital World melléklet jött most be, no és a Google áttekintés, ami már igazán kellett. :D

Link to comment
Share on other sites

Neo

2005. Október - 84 oldal / Spy Sweeper 4

 

"...újabb rendszerindítás után egy másik elismert kémprogramirtóval is átnéztük a rendszert..."

 

Balázs, ha nem reklám, akkor elárulod, hogy melyik volt az?

 

Thx.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...