Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Eltûnt az USB


Pige

Recommended Posts

Pige

Semmilyen usb kapcsolat nincs a gépemen, hiába van 8 csatlakozom! Maximum energiát ad le, mert egy régi optikai egerem világítani képes, de semmi másra nem tudom használni. Legutoljára tegnap nyomtattam vele, és akkor még minden rendben volt.

Mi a megoldóképlete ennek a problémának?

Köszi a segítséget elõre is!

Link to comment
Share on other sites

Adani

A BIOS-ban nincs letiltva az USB? Ha Windows eszközkezelõje látja, az USB kapukat? Nincs mellettük sárga felkiáltójel? Ha van, akkor biztos a Windowsban szállt el valami, ami az USB-hez kell, javítótelepítés, rendszervisszaállítás segíthet.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az alaplapi USB driver újratelepítése sem oldja meg a problémát ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem ez csak szoftveres probléma lesz. Próbáld meg újra feltelepíteni az alaplaphoz mellékelt drivereket!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Pige

Köszi Adani a segítséget, már minden tuti, csak egy usb illesztõprogramot kellett frissítenem, ahogy ajánlottad.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Bárcsak nálam is ilyen egyszerû lenne az USB 1.1 --> 2.0 probléma. Ha az alaplapi BIOS-ban 2.0-át állítok be, akkor egyáltalán nem látszik a pendrive-om a Windows xp számára. USB telepítése gyanánt egy txt file nyílik meg. De legalább 1.1-en mûködik.

 

Már írtam:

Azt hiszem, beszerzek egy kényszerzubbonyt!  :dühös:

A történet a következõ.

kw7-es alaplapomon nem tudtam 2.0-ás USB-n használni sem a SanDisk cruzer, sem a TinyDisc pendrive-omat.

Most az A7N8X-E Deluxe alaplapon sem akar a TinyDisc 512 MB-os pendrive 2.0-n menni, mindig azt írja ki a Win xp, hogy az eszköz gyorsabban is mûködhetne, ha usb 2.0 meghajtót, vagy mit telepítenék fel. De nem hagyja telepíteni.

Az alaplapi BIOS-ban USB V1.1&2.0 beállítása után egyáltalán nem is ismeri fel a Win xp a pendrive-ot. Ha USB 1.1-et állítok be, akkor felismeri.

 

Gondoltam, leírom. Megoldás? Bagaméri esete: meg vagyok átkozva.

Link to comment
Share on other sites

Pige

Kedves Eremit!

Ha tényleg minden ilyen egyszerû lenne én is boldog lennék most. Minden szép és jó volt, a múlti nyomtatómmal tudtam végre nyomtatni, és az egér is szuperált, boldog voltam! De ma az elõbb említett nyomtatónak a lapolvasó funkcióját akartam használni, és lám USB hiba. Nyomtatni továbbra is tudok, de mást nem!

Na most mit tegyek?

Link to comment
Share on other sites

nascar

Telepítsd újra a nyomtató driver-ét is! ;)

Link to comment
Share on other sites

Pige

Minden nyomtatóval kapcsolatos dolgot kitöröltem, majd feltelepítettem, de semmi haszna. Ez volt az elsõ, amit kipróbáltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Giraffe1

Az eddig elhangzottakon kívül van még valami ötlete a T. társaságnak, hogy (újratelepítésen kívül) mit lehet tenni, ha semmi USB-re dugott eszköz nem látszik? Mert nálam jelenleg ez a helyzet :Sír:

Ami ráadásul meglepõ, hogy szinte az egyik pillanatról a másikra történt: a pendrive-omról még fel tudtam másolni pár állományt, majd 2 perc múlva a kártyaolvasót nem látta meg a rendszer. És azóta néma csönd :pislog:

HELP!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ha az eszközkezelõben látszanak mindenféle kérdõ-/felkiáltójel nélkül, és egy alaplapi diver frissítés is volt, akkor szervízbe vinném a lapot.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A frissítésre csak úgy tudtam rávenni, hogy kitöröltem minden USB-s elemet, és újra felismerettem vele, ugyanis a Gigabyte honlapján nincsen driver ehhez az alaplaphoz (GA 8IK1100 v2), hanem az SP2-õt kell ráengedni.

A furcsa az, hogy tápot ad ki, de forgalom nincs rajta, és hogy mind a 6 kivezetett porttal ugyanezt csinálja :( Nagyon nem örülnék, ha a szervízbe kellene menni vele :dühös:, ezért ha más ötlet addig nem jön, akkor egy teljes újratelepítést megpróbálok.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A kártyaolvasó mûködik másik gépen? Továbbá azon a porton más USB eszközt felismer?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A kártyaolvasó gyönyörûen mûködik két másik gépen is. De a 6 port egyikén sem ismer fel semmit :Sír:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Külön az USB drivert nem tudod kicsrélni (mármint frissíteni)? Az eszközkezelõ mit mutat?

 

Esetleg ha a gyártója alapján néznéd meg az USB driverét.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Pige

Már megint az USB-m! Történt az, hogy testvérkémnek össze kellet raknom egy gépet. Vettem hozzá:

Asus K8N alaplapot

AMD 2800+ s754 procit

Asus 9250 128 MB VGA-t

80 GB Sata vinyót

Ezt belepakoltam egy 400W-os házba, kivettem a saját gépembõl egy 256-os memóriát és egy CD meghajtót!

Telepítettem is egybõl, minden simán ment, mindaddig, míg nem csatlakoztatni akartam egy USB-s eszközt. Nem ismerte fel. Az illesztõ programot nem lehetett frissíteni, az drivert újratelepítettem, a BIOS-t átnéztem, de semmi. Több eszközt is megpróbáltam sikertelenül. Feladtam és összeraktam a saját gépem, és lám ezen is ugyanaz a hiba. Nem mûködik egyik csatlakozó sem, pedig a szerelés elõtt minden mûködött. Mi lehet a hiba? Miért jelentkezik mindkét gépen?

 

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A BIOS-ban be vannak kapcsolva a portok?

Link to comment
Share on other sites

Pige

Mire gondolsz pontossan? A régi gépemen eddig müködött, és ott nem is néztem bele a BIOS-ba!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A BIOSban lehet állítgatni, ki-be kapcsolni az USB-ket. A táp pontosan milyen? Kap rendesen áramot az alaplap? Minden jól csatlakozik?

Link to comment
Share on other sites

Pige

A BIOS-ban 1,1 & 2,0-ra van állítva. Az alaplapon biztos, hogy nincs jól minden bedugva, a házon a ledek nem világítanak, de ezen kívül minden mûködik. Leginkább az zavar, hogy mindkét gépen ugyanaz a hiba jelentkezik, holott a régit nem is piszkáltam.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Csak egy eszközt próbáltál?

Link to comment
Share on other sites

Pige

Több eszközt is próbáltam, de semmi! Azt nem értem, hogy az én gépem, amibõl csak a cd- olvasót és egy kis memóriát szedtem ki, miért nem mûködik?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Mindegyiket közvetlenül alaplapi portra kötöd?

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Biztos, hogy az alaplapon az USB tüskékre kötötted? Nem véletlenül az IEEE portra, ami pont olyan mint az USB?!

Link to comment
Share on other sites

Pige

Megoldás, ami a lehetõ legegyszerübb, ezért nem gndolt rá senki! Az egyik USB fordítva volt bekötve, és én pont erre dugtam rá elöször mindkét eszközt. Ezek meghaltak, így hiába próbáltam a többi csatlakozón, már mindegy volt nekik. Ez volt a tanuló pénzem!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...