Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szöveg(szerkesztés)

Genesis
 Share

Recommended Posts

Genesis

Sziasztok!

Gondoltam ebbe a részlegbe illik be legjobban a kérdésem, bár ez sem az igazán megfelelõ. Az lenne a kérdésem, hogy ismertek-e olyan szövegszerkesztõ programot, amellyel, ha megnyitom egyazon szövefájlt kétszer, akkor megmutatja a hasonló részeket a szövegben és lehetõséget ad rá, hogy a hasonló szöveget egyibõl átmásoljuk a másikba írogatás nélkül. Remélem érhetõ, hogy mit szeretnék, ha mégsem, akkor megpróbálom majd értelmesebben megfogalmazni.

A segítséget elõre is köszönöm!

üdvözlettel:

Toldy Zoltán (Genesis)

Utólag vettem észre, hogy van olyan topik is, ahova az irodai alkalmazásokat lehet írni. Bocsi

payskin

Át is rakom oda, hirtelen. A kérdést viszont nem értem, úgy hogy tényleg próbáld meg még egyszer megfogalmazni. Ha ugyanazt a szövegfájlt nyitod meg kétszer, abban csak hasonló részek lesznek, amelyek annyira hasonlók, hogy már-már azonosak.

Kovács Gyula (MiniDisk)
:D Igen, kicsit furcsa a megfogalmazás. Szerintem úgy értette, hogy van két azonos nevû dokumentuma, melyek szövegi részének egyeznie kell. Ezt szinkronizálni szeretné úgy, hogy mindkét fájlban azonos tartalom legyen.

atzs

MS Word.

Eszközök -> Dokumentumok összehasonlítása és egyesítése

Genesis

Szóval! Én több programot is fordítok angolról magyarra. És van egy program, melynek megjelent az új verziója és a program szerzõje a nyelvi fájlba, megváltoztatta a bejegyzések számértékét bizonyos helyeken. De van, ahol azonos a régebbi verzióval. Ezért szeretnék egy olyan szövegszerkesztõt, amelyel össze tudom hasonlítani az ÚJ ANGOL és a RÉGI MAGYAR nyelvi fájl tartalmát és az azonos sorokat átmásolni egy gombnyomásra az ÚJ ANGOL nyelvi fájlba. Hogy ne kelljen az egészet újra lefordítanom. Remélem így érthetõbb, hogy mit szeretnék.

Üdv.

arpsoft

Excel-be konvertálod, fkeres függvénnyel megkeresed a régiben. Ha benne van, akkor ok, ha nincs, akkor #HIÁNYZIK lesz az eredmény.

atzs

Csak magamat tudom ismételni... Word, dokumentumok összehasonlítása. Utána szépen végignyomkodod a kiemelt részeken a változtatások elvetése/elfogadása gombokat...

Az Excel is jó megoldás, de erre a konkrét feladatra a Word szerintem jobb lesz. Kivéve, ha nem ugyanolyan sorrendben vannak a dolgok... Akkor mégis Arpsoft mester javaslatából kell kiindulni.

Genesis

Köszönöm a segítséget, amint lesz idõm kipróbálom a tanácsoltakat. Remélem beválik a word, mert külön programot nem akarok használni, az office meg úgyis fent van.

Üdv.

Gene

• 2 weeks later...
mazda6diesel

Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyen keresgélek, de melyik office alkalmazással tudok jóképû meghívókat szerkeszteni? Sablonokra gondolok nem pedig a Word-re! :)

Az Acces-ben vannak ilyesmi (önéletrajz, meghívó stb.) sablonok?

Ui.: office xp-m van a többit sajna nem ismerem.

• 2 months later...
ügyifogyi

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a fájlt :

Fájlnév: nevtelen.enriched

Típus: text/enriched

Méret: 1440 byte

milyen, lehetõleg ingyenes progival tudom megnyitni. Elvileg ez egy szõvegfájl, de a Windows nem társított hozzá semmit.

Van MS Office-om és Adobe Reader-em.

Elõre is köszi a választ.

arpsoft

Nevezd át rtf-re. Akkor a wordpad megnyitja.

Laali

Elnéztem, kérem törölni!