Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Profi videószerkesztõ programok


Icoj

Recommended Posts

Icoj

Szió!

 

Arra keresek választ, hogy milyen tényleg profi videószerkesztõt ismertek.

Pl. olyat, amiben a különbözõ pip hatásoknál szerkeszthetõ a forma, akár átmenettel egy második, harmadik snittbe.

A különbözõ egyszerre játszott snitteknél a hangkeverés (éppen melyik hallatszódjon) egyszerûen megoldható. Vagy egy vágókép beillsztésénél az eredeti snitt hangja menjen tovább, stb.

 

Beszerzési forrás és ár is érdekel.

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A prifi programok közül a Canopus termékei, az Adobe Premiere Pro és a Pinnacle Liquid Pro az ismert.

Ez utóbbit úgy 250 ezer körül veheted meg az Axiconál: www.axico.hu Azért a Pro, mert ahhoz külön hardver is jár, nemcsak a program.

A Canopus termékeket a www.canopus.hu oldalon találod meg. Általában csak hardverrel vásárolható meg.

Az Adobe Premiere Pro 210 ezer körüli áron kapható a SzoftverABC-ben a www.szoftverabc.hu oldalon.

Link to comment
Share on other sites

Icoj

Köszi!

 

Esetleg bõvebben? Melyiket ajánlanád?

Az, hogy hardver is jár hozzá mit jelent?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ajánlani egyiket sem tudom, mert mindegyik más szemszögbõl, más eszközökkel oldja meg ugyanazt a problémát. A Liquidbõl is lehet trialt találni, mint a Premiere-bõl is. Sajna Canopus trialokról nem tudok.

Ha hardware is jár hozzá, az csak jó, mert azzal egyszerûbben és gyorsabban be tudod digitalizálni, vagy kivinni a filmet. És szebb minõséget is adnak. A Liquidhez nagyon profi az a külsõ egység, én is csak álmodom róla.

Link to comment
Share on other sites

Icoj

Köszönöm a válaszokat! :-)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az uleadtól letölthetõ a media studio 8 trial verziója. Kezeli az 5.1-es DD hangot, plusz nagyon sok profi dolgot tud, már már premieres tulajdonságokkal bír. Egy dolog nem akar sikerulni vele, a sima képátmeneteket sehogyan nem sikerül rátenni a timeline-ra. Lehet, hogy csak a trial miatt. Ha valaki kipróbálná, érdekelne, neki sikerül e. Sajnos nincs sok idõm beleásni magam, de elõbb utóbb rá kerül a sor. Itt az oldala: Ulead mediastudio 8

Link to comment
Share on other sites

Icoj
Ajánlani egyiket sem tudom, mert mindegyik más szemszögbõl, más eszközökkel oldja meg ugyanazt a problémát. A Liquidbõl is lehet trialt találni, mint a Premiere-bõl is. Sajna Canopus trialokról nem tudok.

Ha hardware is jár hozzá, az csak jó, mert azzal egyszerûbben és gyorsabban be tudod digitalizálni, vagy kivinni a filmet. És szebb minõséget is adnak. A Liquidhez nagyon profi az a külsõ egység, én is csak álmodom róla.

Szia!

 

Sajnos csak premier pro-ból van találtam trialt, annál is kiírja hogy nem win 32 alkalmazás, pedig xp-hez lett letöltve.

Pinnacle-ból nem találtam triált, megadnád a linkjét?

Illetve az axico oldalán csak Liquid edition van, ill. edition pro. Erre gondoltál, vagy van sima Liquid pro is?

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ne keverd!

1. ha a trial nem indul el, rosszul töltötted le.

2. a Liquid edition Trialt is le lehetett tölteni, de ha bemégy az Axicohoz, talán tudnak neked adni egy Trial lemezt. Sajnos amit tudok, hogy a Studio 10 Content DVD-jén biztos hogy van, de az nem segít neked...

3. A Liquid edition és a pro között az a különbség, hogy ez utóbbihoz jár egy jó kis eszköz is, ami USB-re köthetõ. Nagyon profi! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Icoj

Köszi, de sajnos és pécsi vagyok, azért lett volna jó egy link.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Letöltésnek kicsit sok lett volna szerintem... És telefonon sem tudsz tõlük kérni?

Link to comment
Share on other sites

Icoj
Letöltésnek kicsit sok lett volna szerintem... És telefonon sem tudsz tõlük kérni?

Szia!

 

Köszi a segítséget. Postán küldenek nekem egy Liquidet. Remélem hamarosan megérkezik.

Viszont utánajártam a Canopus trialoknak is.

Ugyanúgy lehet letölteni, mint az Adobe Premiert.

Regisztrálni kell a www.canopus.com oldalon és ekkor lehet letlteni a triál verziókat.

A premier kb. 160-170 MB, az edius pro 3 pedig kb. 230-240 MB.

 

Épp most hozta meg a postás a Liquidet!!

Mindenképpen megírom majd melyik tetszett a leginkább.

Eddig a premier és az edius van fenn. Sajnos még nem volt idõm foglalkozni velük, de kinézetre az edius a nyerõ. Persze nem ez lesz a döntõ.

 

Üdv:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Arra figyelj, hogy CSAK az egyik legyen fent egyszerre, mert a kodekek egymást ronthatják, összekeveredhetnek. Legalábbis melegen ajánlott csak az egyiknek a használata!

Link to comment
Share on other sites

Icoj
Arra figyelj, hogy CSAK az egyik legyen fent egyszerre, mert a kodekek egymást ronthatják, összekeveredhetnek. Legalábbis melegen ajánlott csak az egyiknek a használata!

OK. Egyébként Ti milyen szoftvert, hardvert használtok a PCW-ben?

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Én most a Sony termékeit használom: Vegas 6 - vágó, szerkesztõ ; DVD Architect 3 - DVD és DVD menü készítõ. Eléggé profi programok, ajánlom mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...