Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Telepítés után kék halál


Crocket

Recommended Posts

Crocket

Csatlakoztattam a fenn említett nyomtatót a gépemre, telepítettem a softvert, sõt nyomtattam is vele. Mikor legközelebb indítottam a számítógépet, jött a kék halál. :fal: Kétszer telepítettem újra a Windows-t, mindkétszer így jártam... :fal::fal: Nálam okosabbak sem értik :bizonytalan: Tudtok rá valamilyen magyarázatot?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Mibõl gondolod, hogy a nyomtató drájvere a ludas? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Mert semmi mást nem telepítettem, vagy változtattam a gépen. És kétszer egymás után szállt el a gép. Te mire gyanaxol?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Hogy áll le a rendszer, automatikusan újraindul?

Milyen az Op. rendszer

Ha már kétszer újratelepítettél, akkor nem hinném hogy a Windows! :hááát:

Minden esetre nézd meg a naplózást mit ír, ha meghal a rendszer!

Ha nincs naplózás beállítva akkor Vezérlõpult>Felügyeleti eszközök>Helyi biztonsági házirend és itt állítsd be amit kell!

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Nem indul újra, lefagy. Az Op. rendszer XP Prof. SP2. Nem tudtam megnézni a naplózást, mert újra kellett telepítenem, hogy egyáltalán hozzáférjek a gépemhez. A házirendben ez áll: Nincsenek meghatárova szoftverkorlátozó házirendek.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Amíg nem telepíted a szoftvert minden ok?

Ez a nyomtató USB-s ugye?

Nem pont a szoftver korlátozásra gondoltam a naplózásnál, kell szerepepelni ott az aktuális folyamatok figyelését, naplózását beállító lehetõségnek.

Sajna fejbõl nem vágom de otthon megnézem, hogy mi a pontos elérési út, itt a munkahelyemen le vagyok tíltva!

Egyébként próbáltad a HP. Magyarország forródrótján elmondani, hogy mi a baj, mert ott szinte mindenben segítenek ha kell új szoftvert is küldenek csak ne keljen javítani! A kézikönyvben megtalálod a számot! :!:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem lehet, hogy VIA alaplapod van AMD processzorral KT400 chipkészlettel?

Ha igen, akkor frissítsél BIOS-t!

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Tehát azon az elérési útvonalon amit írtam: Helyi házirend> Naplórend> Folyamatok figyelése és a Rendszeresemények naplózása.

Hátha okosabb leszel a leírtaktól. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Crocket
Nem lehet, hogy VIA alaplapod van AMD processzorral KT400 chipkészlettel?

Ha igen, akkor frissítsél BIOS-t!

A processzorom valóban AMD ATHLON M64 3500, az alaplap viszont GIGABITE K8NSC-939. nFORCE3 250 Gb chipset.

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Beállítottam a naplózást sikeresre sikertelenre, eddig le volt tiltva. Viszont ha ismét lefagyok és újra kell telepítenem a Windowst, fog nekem naplózni valamit? Egyébként köszi a tanácsot. A nyomtató USB-s és amíg nem telepítettem a szoftverét minden oké volt.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Az igazság az, hogy tanácstalan vagyok, mert mindent amit eddig írtál nagyon úgy néz ki, hogy a HP-hez adott szoftver ütközik valamivel, illetve még lenne egy kérdésem!

Amikor telepítetted nem rinyált a Windows, hogy a telepítendõ szoftver nincs a Microsoft által aláírva, illetve nézd meg vannak e most telepítve ilyen programok amik nincsenek aláírva. :hááát: :!:

Ugyanis ezek összeakadhatnak „normális” ellenõrzött programokkal!

Én itt most beidézek a PC World tippjeibõl:

A Windowszal megfelelõen mûködõ vezérlõket a Microsoft aláírja: ezek WHQL (Windows Hardware Quality Labs) megjelöléssel kerülnek forgalomba. Amelyik illesztõprogram nincs aláírva, valószínûleg az okozhatja a problémát. Ezek kilistázására használhatjuk a Windowsba épített Illesztõprogram-ellenõrzõt. A Start menü Futtatás ablakába írjuk be a verifier parancsot! A megjelent ablakban válasszuk a Normál beállítások létrehozása pontot, majd lépjünk tovább. Ezután kattintsunk az Aláírás nélküli illesztõprogramok automatikus kijelölése elemre, és a Tovább gomb megnyomására máris megkapjuk azon vezérlõk listáját, amelyeket nem hitelesített a Microsoft. Ezek között kell megkeresnünk azt a vezérlõt, amely a lefagyásokat okozhatja (például monitor-, alaplap-, hangkártya-, webkamera-illesztõk). Amennyiben lehetséges, keressük fel a gyártó oldalát, és töltsük le az újabb, hitelesített illesztõprogramokat.

 

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Azt hiszem igen. Pontosan nem emléxem, mert mint mondtam kétszer telepítettem a rendszert, azonkívül próbálgatok különféle programokat. Valami olyasmit írt, hogy a Windows nem ismerte fel a szoftver logoját. KÖszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Viszont EZ a nyomtató már mûködött XP-vel. Ha valakinek van ötlete, megadom a részletes infokat.

Link to comment
Share on other sites

apuci

Talán fordulj a HP (HU) forgalmazójához mert reklámozni

azt nagyon tudják,talán egy kicsit segithetnének is.

Ha közben megoldódott volna a bibi kérlek értesits.kösz.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

CROKET!

Szerintem csináld végig amit írtam, mert talán nem a HP szoftver a ludas, hanem valamelyik másik ami nincs aláírva, és így akad össze.

apuci!

Itt az én HP-s történetem

Link to comment
Share on other sites

Crocket
Talán fordulj a HP (HU) forgalmazójához mert reklámozni

azt nagyon tudják,talán egy kicsit segithetnének is.

Ha közben megoldódott volna a bibi kérlek értesits.kösz.

Nem oldódott meg, mert kölcsönben volt nálam a nyomtató és mivel meguntam a Windows telepítéseket minden egyes kikapcsolás után, visszaadtam. VISZONT; most egy HP PSC1215 all-in one kipróbálása következik(szintén kölcsön)

Az eredményekrõl mindenképpen beszámolok. Figyeld a topicot!

Link to comment
Share on other sites

Crocket

BáGyu@

Fenn írtam, hogy az egyszerûbb megoldást választottam. Gondoltam én. :pislog: Viszont a héten megpróbáljuk összehozni a fenn említett újabb nyomtatóval, ami nyelvi nehézségekkel küszködik. Majd leírom a tapasztalataimat.

Ui: croCket... :bocsánat:

Amúgy igaza van Apucinak. Mindenki reklámoz és csak kevesen nyújtanak korrekt szolgáltatásokat. Néztem a Te hõbörgésedet is. (HP) Igazad van!!!!!

Nyissunk topicot ez ügyben!

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Bepróbáltuk telepíteni a HP PSC 1215-t. Kék halál nem volt, viszont a számítógép ismét lefagyott. Csökkentett módban sem indult, csak az "utolsó mûködõképes pont visszaállítasára" reagált. (nem pontosan idéztem :bocsánat:)

Megpróbálom letölteni a nyomtató legfrissebb driver-ét, és azzal telepíteni. Ja, mondanom sem kell, a visszaállítás után a Windows nem látta a nyomtatót. Vagy fut egy olyan program a gépen, ami üti a HP-t, vagy a szoftver még nem kompatibilis 64bitre.(a Windows-om 32 bites csak a proci 64 bites)

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Úgy néz ki, megtaláltam a hibát!!!!! Silverline irodai drótnélküli billentyûzetem és egerem van, (rádiófrekvenciás) és ezek nem bírták egymást a HP szoftverrel. Letöltöttem a HP honlapjáról a drivert, installáltam erre behalt az egerem és a billentyûm. Most egy sima kábeles szett van fenn és láss csodát minden mûködik. Ha nem is tudom összehozni õket, valami megoldást csak találunk. GYÖNYÖRÛ AZ ÉLET! :D

Kösz a segítséget, érdeklõdést, idõt és energiát mindenkinek, elsõsorban BáGYu-nak! :kösz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...