Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linux és a játékok.


Pige

Recommended Posts

Pige

Az lenne a kérdésem, hogy van olyan program linuxra amivel Windows-os játékok és programok is futathatók.

Link to comment
Share on other sites

aty

Van de a Cedega, és a Crossover pénzes.

Wine nem tudom milyen teljesítményt nyújt.

http://games.blackpanther.hu

 

De ne várj csodát.. ez nem az a platform, amit játékra találtak ki.

Link to comment
Share on other sites

Pige

És kezdõknek melyik linuxot ajánlod? Nekem az uhu van meg, de mint tudjuk a neten minden rajta van. A Win-ból már nagyon elegem van!

Link to comment
Share on other sites

aty

Maradhat az UHU. Csak kevés hozzá a csomag, az ubk.uhulinux.huról azonban lehet pótolni.

Ott a Mandriva, Suse, Xandros, Blackpanther, Fedora még ami felhasználóbarát disztribúció. Próbálgasd ki õket, ha ráérsz.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A WINE pl: egy ingyenes és jó progi erre, de sajnos nem minden progihoz jó. Viszont pl. a StarCraft az tud futni vele ( próbáltam mûködött igaz kb. 5 éve). Ha minden kötél szakad ott a VmWare, az hardveresen emulál egy gépet, amire akár XP-t is felrakhatsz.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

 

Gondolom UHU-ból az 1.2 van meg. Nos ha van szélessávod, vagy esetleg ismerõs, aki leszedje neked, akkor esetleg ajánlani tudom a DVD-s UHU-t. Ezt nem az UHU-csapat adja ki, de eddig -ahogy én olvastam a tapasztalatokat- nem rossz. Annyival több, mint a 2 CD-s UHU, hogy tartalmazza az UBK-s és minden egyéb helyen fellelhetõ UHU-s cuccokat. Így jó sok csomag van benne.

 

http://uhudvd.openproject.hu/

 

http://hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=9657

 

 

A fentebbi két címen érdemes szétnézni, ha érdekel valakit.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
blueskull

Leszedtem az Enemy Territorry-t, Linuxos változatban. Fel is raktam, .run állományból. De ha elindítom, csak villan a képernyõ, és bezárul a program. Mellesleg a readme azt írja, hogy DX 8.1 vagy annál jobb támogatású kártya kell... Én ezt nem értem . :pislog::S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Linuxbarát
Az lenne a kérdésem, hogy van olyan program linuxra amivel Windows-os játékok és programok is futathatók.

Elvileg bármilyen játék jó ami megy Win 95-ön, és nem létfeltétele a 3D gyorsítás. Az ingyenes WinE-ról beszélek. Ha a játék futatásához a CD is szükséges, már lehetnek gondjaid vele. Persze az a legjobb ha Linuxra írt játékokat használsz. Jómagam FreeCivilizációzom, NAGYON király. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Babó22

Egyébként aki a Linuxos játékokra lenne valaki kíváncsi, de nem akar Linuxot telepíteni tudom ajánlani a Games Knoppix-ot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...